mesiac
Utorok, 11.8.2020
Meniny má Zuzana

Voľný pokec - 

V Bratislave namerali 500-krát zvýšený výskyt rádioaktívneho jódu z Japonska

neznámy
neznámy
neznámy | 30.3.2011 10:36
Keď vybuchol Černobyľ, nemali sme vôbec žiadne informácie, alebo skôr také, že všetko je OK, kľudne jedzte a pite, čo chcete a nevzrušujte sa.
V tom čase boli u nás zahraničné folklórne súbory Slovákov z Ameriky a Austrálie.
Keď sme sa s nimi bavili, čudovali sa, prečo nič nevieme a ukazovali nám zoznamy zakázaných potravín, ktorým sa majú u nás vyhnúť.
My sme im naopak hovorili, že robia paniku.
Až po rokoch a páde komunizmu vyšlo najavo ako sa vtedajšia vláda stavala k tomu, čo sa v Černobyle odohralo.
Neviem nakoľko to malo vplyv napríklad na nádorové ochorenia, ale čo napríklad DDT v 50 rokoch 20-teho storočia? To bolo možno ešte horšie, čomu sme sa ako ľudia vystavili. A čo my vieme, aké svinstvá na nás pôsobia aj teraz, len sa na to ešte neprišlo?
V čase výbuchu Černobylu bol v Kyjeve šéf mojej mamy na dlhodobom pracovnom pobyte. Bol veľký srandista, tak sa nechal po návrate oslovovať "osvietený pán".
Žije, je zdravý a srandista doposiaľ. :)
neznámy
neznámy | 30.3.2011 16:51
asi takych osvietenych pobehuje po svete viacero-LOL-...vraj aj bezne u nas rozsirene ochorenie stitnej zlazy sa obcas dava do suvisu s Ciernym Bylom...lebo jej tkanivo je na radioaktivitu vraj najcitlivejsie mimo ineho...no a teraz tam mozeme chodit na exkurzie a pozerat ako to vyzeralo za cias totalitneho socializmu napriklad v narychlo opustenej skole a nostalgicky si zaspominat....:)
neznámy
neznámy | 4.4.2011 23:42
Pytala som sa preto, lebo vsade citame, ake je to pre nas nepodstatne a nemoze to nikoho v Europe ovplyvnit,...ale asi su to skor take tlacove kaleraby,...ale zivot ide dalej...pekne povzbudive s "osvietenym" z Ukrajiny -LOL-
neznámy
neznámy | 11.4.2011 12:10
ahoj, Zuzka ohľadom DDT: v česku sa používal ešte v 80.tých rokoch oficiálne a my sa o ňom v rokoch 90.tých učili ako o "zázraku s vedlajšimi účinky", hoci bol zrušený.

vlnka, čo sa týka takýchto správ tak ver, že nieje dokonalejší spôsob ako vyvolať davovú psychózu - práve cez médiá. v roku 2003 som robil v izraeli v moshave eln yahav v púšti negev, kúsok od mŕtveho mora. to je na hranici izraela s jordánom. vtedy sa viedla vojna medzi týmito štátmi a mánželka mi často volala, ako to u mňa vyzerá, že sa v televízii hovorí o častých bitkách práve v mojej oblasti. ale fyzicky sa tam neodohrávala jediná bitka, nepadol jediný výstrel. preto ver len tomu, o čom sa sama presvedčíš. ;)
neznámy
neznámy | 11.4.2011 18:21
inymi slovami, ako kricala jedna tetuska z okna mojej kamaratke: ked bude tota radioaktivita lecec, tak mi dajte vediet...
neznámy
neznámy | 11.4.2011 23:42
Jaro, len do Japonska sa nechystam najblizsich 100 rokov, tak mi "musia" stacit tie media :)
neznámy
neznámy | 11.4.2011 23:44
Tota tota...viem :)
neznámy
neznámy | 12.4.2011 11:56
hehe, čo na to dodať..
"teta, uš prelecelo.." :D
neznámy
neznámy | 12.4.2011 12:04
vlnka ja Ti rozumiem..
ale práve v tom, že Ti musia stačiť správy z médií, v tom je ten háčik, ako rozdmychať davovú psychózu -PUH-

na druhú stranu, mne vôbec nevadí, čo sa de píše, dokonca pokukujem po tomto:
http://barakura.co.jp/english/recruitment/

čo sa má stať, to sa stane; tak prečo tomu nepomôcť ;)
neznámy
neznámy | 7.10.2011 00:15
A este doteraz sa pouziva na bananovych plantazach canarskych ostrovochDDT

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...