mesiac
Nedeľa, 29.3.2020
Meniny má Miroslav

Príroda a zmysly - 

Stromový horoskop

neznámy
neznámy | 17.7.2016 21:11
V dnešnej uponáhľanej dobe sa prepojenosť človeka a prírody stráca. Zabúdame, že každý strom je, doslova, energetická bomba. Objímaním dreviny, dotykmi s jej "kožou" či meditáciou v blízkosti mohutného porastu dokážeme uzdravovať telo i dušu. Nebojte sa zájsť do lesa alebo parku a objaviť tú "svoju" drevinu.


Baran
Buk
Majestátna drevina dosahuje výšku až 40 metrov. Dožíva sa neuveriteľných 200 rokov. V strome driemu magické sily. Do bukového dreva vyrývali staré vedmy mystické znamenia, vrátane rún, pomocou ktorých predpovedali budúcnosť a zároveň liečili všakovaké choroby.
Objímanie dreviny utlmuje bolesti rôzneho druhu - najmä však migrenózne stavy. Vibrácie stromu pomáhajú pri odhaľovaní spúšťačov bolestí hlavy, ktoré sa často ukrývajú v tráviacom trakte. Buk lieči zápaly, opuchy a choroby kože. Voda v krčahu, ktorú umiestnite na niekoľko minút do blízkosti dreviny a vzápätí po dúškoch vypijete, priaznivo vplýva na činnosť pečene a žlčníka.
Buk vyjasňuje myšlienky a odstraňuje vnútorný stres. Dodáva chuť k životu, nabíja radosťou a pozitivizmom. Hovorí sa, že želanie pošepkané do dutinky stromu sa plní priam zázračnou rýchlosťou.
Drevina zlepšuje komunikáciu a z človeka, ktorý sa jej dotýka, odstraňuje nahromadené a nevypovedané emócie.Býk
Borovica
Ihličnatý strom sa dožíva takmer 200 rokov. Naši predkovia hovorili, že v tomto strome sídlia mocnosti ohňa. Aj preto dodáva životnú energiu, silu, vitalitu, rozhodnosť a ráznosť. Stačí sa ho dotknúť alebo meditovať v jeho blízkosti. Borovica chráni aj pred negatívnymi energiami ako je porobenie, prekliatie či urieknutie - stačí vo vrecku nosiť zopár kúskov ihličia.
Liečivá sila borovice vplýva mimoriadne priaznivo na dýchací aparát. Odstraňuje zápaly z hrdla, hrtana, pľúc i priedušiek. Pomáha v boji proti alergiám, či dokonca astme. Utišuje kašeľ, zlepšuje dýchanie. Po chrípke alebo prechladnutí vracia do organizmu stratenú vitalitu.
Borovica dodáva ohnivú energiu a životnú radosť. Odstraňuje smútok a melanchóliu, oslobodzuje od nenávisti a výčitiek. Uľahčuje odpúšťanie sebe samému, ale aj iným ľuďom, ktorí nám ublížili. Otvára meridiány, aby mohli do fyzického i energetického tela prúdiť priaznivé vibrácie. Nápomocná môže byť aj pri dôležitých životných rozhodnutiach spojených s prácou, kariérnym rastom alebo priťahovaním peňazí.


Blíženci
Jedľa
Dosahuje výšku až 60 metrov, dožíva sa neuveriteľných 600 rokov. Symbolizuje znovuzrodenie, a preto sa stala neodmysliteľnou súčasťou vianočných sviatkov. Jedľa je prepojená s univerzálnym svetlom, takže rozpúšťa temnotu a odpudzuje bytosti z negatívneho sveta. Likviduje zlo - naše vlastné, a to v podobe záporných myšlienok, ale aj cudzie, ktoré má charakter závisti alebo zlorečenia.
Uzdravujúca energia stromu sa dá získavať dotýkaním sa dreviny, ale aj ovoniavaním ihličia.
Jedľa pôsobí mimoriadne priaznivo pôsobí na dýchací trakt. Lieči hrtan, priedušky i pľúca, eliminuje kašeľ. Urýchľuje hojenie rán a zmierňuje bolesti hlavy. Ihličie v domácnosti chráni pred závažnými chorobami.
Energia mocnej dreviny harmonizuje vrchné čakry človeka - zlepšuje intuíciu, podporuje činnosť tretieho oka, spája s vyššími sférami, dodáva vše-dôveru. Uvoľňuje stres a napätie, čistí komplikované vzťahy. Dym zo sušeného ihličia odstraňuje z priestorov - domov alebo bytov - negatívne energie všetkého druhu.


Rak
Vŕba
Drevina dosahuje výšku 25 až 30 metrov, pričom kmeň môže byť hrubý viac ako meter. Kôra obsahuje sieťovité prasklinky, na spodnej strane listov rastú drobné strieborné chĺpky. Najmagickejšie sú tie vŕby, ktoré stoja pri potokoch. Dožívajú sa vyše 100 rokov. Niekdajšie čarodejnice si z tohto stromu vyrábali kúzelné paličky - stačil im opracovaný vŕbový prútik, ktorý údajne pri vyslovení mystických formuliek plnil aj tie najtajnejšie túžby. Podľa iných tradícií sa v korune majestátnej dreviny ukrývajú strašidlá a kmeň obývajú škriatkovia či víly.
Objímaním vŕby môžete pomôcť svojmu tráviacemu traktu. Čistí vnútorné orgány, upravuje peristaltiku čriev. Lieči choré oči a utlmuje menštruačné ťažkosti. Voda v krčahu, ktorú na niekoľko minút položíte do blízkosti stromu a vzápätí ju vypijete, priaznivo vplýva na dýchací trakt. Eliminuje vnútorné zápaly.
Upokojuje napätú dušu, odstraňuje stres a nervozitu. Obzvlášť priaznivo pôsobí na ľudí, ktorí prežili citové sklamanie. Eliminuje blokády z minulosti a vnáša do nich energiu prijatia a pochopenia. U osôb so silným charakterom cibrí liečiteľské schopnosti.


Lev
Lipa
Lipy rastú najmä na severne pologuli a dorastajú do výšky 20 až 40 metrov. Listy majú srdcovitý tvar, kvety ukrývajú silné liečivé účinky. Lipa sa považuje za symbol slovanstva.
Naši predkovia hovorili, že vzácny strom poskytuje človeku dokonalú rovnováhu. Pomáha vždy, keď zídeme z cesty a stratíme smer. Dobrí duchovia lipy sa okamžite postarajú o nájdenie východiska, čo sa pretaví do fyzickej aj duševnej harmónie.
Objímanie dreviny alebo meditácia v jej blízkosti prináša úľavu kardiovaskulárnemu systému. Stabilizuje tlak aj tep, uzdravuje choroby srdca. Čistí krv, likviduje v nej zápalové procesy. Tým, že zabezpečuje komplexnú životnú rovnováhu, odbúrava všetky ťarchy a záťaže, ktoré človeku bránia v ďalšom napredovaní. Na fyzickej báze teda lieči a energizuje chrbticu. Pomáha aj pri uzdravovaní urogenitálneho traktu.
Lipa cibrí trpezlivosť, harmonizuje ego, tlmí prehnané životné nároky, odstraňuje vlastnosti ako chamtivosť, pôžitkárstvo, narcizmus, panovačnosť, dominanciu alebo opovrhovanie druhými. Dodáva empatiu a ľudskosť. Zlepšuje vzťahy ako také.


Panna
Smrek
Výška stromu dosahuje maximálne 60 metrov, koruna je zašpicatená. Kôra je červeno-hnedá a s narastajúcim vekom sa stáva šupinatou. Smrek sa dožíva neuveriteľných 500 rokov. Strom slúžil v minulosti ako sprostredkovateľ informácií z duchovného sveta. Šamani tvrdili, že drevina spája ľudí, božstvá, anjelov a dobrých duchov. Energiu zo stromu možno získať dotykmi alebo popíjaným zenergetizovanej vody, ktorú treba na niekoľko minút umiestniť do tesnej blízkosti dreviny.
Meditácia so smrekom prospieva nervovému systému. Vibrácie stromu dávajú do poriadku trávenie - čistia žalúdok, žlčník, pečeň, slezinu, ale aj tenké či hrubé črevo. Z črevného traktu sa vďaka smreku vyplavujú husté a lepkavé energie, ktoré sa podpisujú pod ťažkosti s peristaltikou. Drevina harmonizuje krvný obeh, pomáha predchádzať infarktom alebo porážkam.
Smrek prečisťuje ľudskú auru a zbavuje ju všetkých negatívnych energií. Srdce napĺňa láskou, pomáha aj pri hľadaní celoživotného partnera. Dodáva životnú vitalitu, eliminuje pasivitu a lenivosť. Pôsobí motivujúco. Osviežuje a oslobodzuje dušu.


Váhy
Dub
Drevina dosahuje výšku až 40 metrov. Kôra je vráskavá, listy neopadávajú. Dub letný sa dožíva prekrásnych 1000 rokov. Naši predkovia nazývali túto drevinu aj "stromom spravodlivosti". Hovorievalo sa, že v prípade nezhôd alebo konfliktov treba zájsť k dubu a do jeho dutinky vysloviť želanie, aby sa daný problém vyriešil spravodlivo, čisto, korektne a objektívne. Do niekoľkých dní sa kritická situácia "rozuzlí" úplne sama. Dub je tiež stromom dlhovekosti. Ak ho každý deň objímete medzi 8. a 16. hodinou, údajne si predĺžite život. Energiu dreviny možno získavať objímaním stromu alebo meditáciou či cvičením v jeho blízkosti.
Dub pomáha najmä pri harmonizácii druhej, teda sexuálnej čakry, čo znamená, že uzdravuje urogenitálny trakt. Lieči obličky, genitálie aj močové cesty. Odstraňuje hemoroidy, uvoľňuje nafúknuté brucho, z tela odstraňuje škodlivé látky. Strom pôsobí mimoriadne priaznivo aj na pevné časti organizmu - kosti, kĺby alebo chrbticu.
Drevina urovnáva myšlienky, vnáša do nich čistotu a objektívnosť. Potláča egoizmus a narcizmus, poradí si aj so žiarlivosťou. Cibrí sebalásku.


Škorpión
Jelša
Drevina rastie mimoriadne rýchlo, ale len málokedy dosahuje mohutnú výšku. Vysádza sa ako okrasný strom, nachádzajúci sa prakticky po celom svete. Výnimočná schopnosť jelše spočíva v tom, že dokáže prežiť aj v extrémne znečistenom prostredí.
Ide o drevinu, ktorá človeku dodáva mimoriadny, priam božský pokoj. Stačí sa jej dotýkať alebo vzývať anjela stromu.
Na fyzickej báze harmonizuje spodný tráviaci trakt. Do rovnováhy dáva tenké i hrubé črevo, odstraňuje z nich škodliviny a toxíny - fyzické aj duchovné. Čistí a upokojuje vnútorné orgány. V žlčníku likviduje staré zakorenené pocity hnevu, v pečeni netrpezlivosť, v slezine emócie smútku a nenaplnenosti. Jelša lieči genitálie a močové cesty, priaznivo vplýva aj na činnosť obličiek. Odstraňuje migrény a lieči zmyslové orgány, najmä oči.
Drevina pomáha zabudnúť na staré krivdy, bolesti či rany. Do prežitých udalostí vnáša vibráciu pochopenia, prijatia a odpustenia. Ruší psychické háky, ktoré človeka spájajú s ľuďmi z minulosti. V podstate eliminuje všetko, čo nezdravo zväzuje. Cibrí intuíciu a pomáha získať spojenie s najvnútornejším dieťaťom.


Strelec
Tis
Drevina rastie po celej Európe. Tis bol takmer vo všetkých európskych kultúrach symbolom smrti a vo veľkom ho vysádzali na cintorínoch. Aj preto sa hovorí, že vzácny strom pomáha dušiam mŕtvych nájsť cestu do svetla. Tis v sebe ukrýva jedy, ktorými sa vo vojnových časoch napúšťali šípy a kopie.
Energiu stromu možno získavať meditáciou v jeho blízkosti.
Drevinu by mali vyhľadávať ľudia, ktorých sužujú problémy s pohybovým aparátom. Utlmujte bolesti kostí a kĺbov, pomáha reumatikom, lieči artritídu aj dnu, zlepšuje hojenie rán. Postará sa tiež o zdravé zuby, nechty a vlasy. Chráni pred úrazmi, nehodami či kolíziami.
Energia tisu rozpohybúva život, otvára nové dimenzie. Z človeka odstraňuje nezdravú teóriu, že jestvuje len jedna možnosť. Ukazuje nové smery, pomáha správne sa rozhodnúť - keď si k nemu opatrne priložíte ucho, údajne vám "strážca tisu" pošušká, ktorou cestou sa máte vybrať.
Drevina zlepšuje intuíciu a spirituálne schopnosti. Pri meditácii v jej blízkosti možno uzrieť minulé i budúce životy. Eliminuje strachy a obavy.


Kozorožec
Jaseň
Jaseň patrí do "rodiny" olivovitých stromov. Na území Slovenska sa vyskytujú dva druhy - najrozšírenejší je jaseň štíhly a potom jaseň mannový. V minulosti u nás rástli extrémne mohutné dreviny s obvodom aj 5 metrov.
Staré vedmy hovorili, že ak si do peňaženky dáte kúsok kôry alebo inej časti jaseňa, pritiahnete si blahobyt, hojnosť a luxus.
Drevina sa s vami rada podelí o energiu a vitalitu - stačí sa jej dotýkať, objímať ju, prípadne rozjímať v jej blízkosti.
Na fyzickej úrovni harmonizuje pohybový aparát - ruky, nohy i chrbticu. Čistí kožu, zbavuje ju ekzémov či zápalových procesov. Voda, ktorú na pár minút umiestnite do blízkosti jaseňa a následne po dúškoch vypijete, vyživuje pleť, odstraňuje vrásky a vracia prirodzenú mladosť.
Jaseň je stromom odvahy, aktivity, dynamiky, životného nadšenia. V človeku cibrí sebaúctu a sebahodnotu. Povzbudzuje a posilňuje skryté vlohy, prebúdza talent, priťahuje múzu a tvorivého ducha. Zlepšuje komunikáciu a skvalitňuje medziľudské vzťahy. Priťahuje takzvané spriaznené duše.


Vodnár
Breza
Strom s previsnutými vetvičkami sa dožíva maximálne 150 rokov. V ľudových tradíciách sa tento porast považuje za symbol života a plodnosti. Veď práve brezu zvykli počas mája chlapci stavať svojim vyvoleným pod oknami. "Zeleným krásavcom" vyjadrovali túžbu po láske a splodení potomstva. Šľahanie dievčenských stehien čerstvými brezovými vetvičkami malo priniesť povzbudenie sexuálnej energie.
Dotýkaním sa dreviny môžete vyliečiť napäté nervy. Strom podporuje látkovú výmenu, zmierňuje kožné problémy. Dobrú energiu "vyšle" aj ľuďom, ktorých sužuje reuma alebo dna. Znižuje cholesterol v krvi, poradí si aj s nadváhou. Harmonizuje tlak a tep.
Energia brezy pôsobí na človeka mimoriadne osviežujúco. Zaháňa depresie, úzkosť, smútok a nechuť do života. Postará sa o inšpiráciu a tvorivosť. Objímaním stromu otvoríte svoje čakry, a tak do nich vnesiete priaznivé vibrácie. Breza zbavuje človeka prehnaných nárokov na seba samého alebo okolie. Rozpohybúva život, uzatvára staré a otvára nové kapitoly bytia.


Ryby
Jabloň
Strom patrí do čeľade ružovitých. Na Slovensku rastie 6 druhov jabloní. Dreviny zdobia v jarnom období jemné kvety s prenikavou vôňou.
Jabloň je pevne spojená s energiami matky zeme. Človeku, ktorý ju objíma, dodáva pevnosť, stabilitu, istotu, rozhodnosť a ráznosť.
Na fyzickej báze harmonizuje pevné časti organizmu. Stará sa o zdravé kosti, kĺby a o vitálnu chrbticu. Uzdravuje chrup, prípadne iné ochorenia spojené s ústnou dutinou. Zlepšuje dýchanie. Čisté vibrácie vnáša aj do obličkového systému - z dôležitého párového orgánu, ktorý filtruje krv, odstraňuje fyzické aj duchovné blokády. Jabloň vylaďuje psychiku a do mysle vnáša pozitívne očakávanie.
Objímaním dreviny zabezpečíte pre svoje "ja" dostatok sebalásky a sebaúcty. Do človeka "vštepuje" poznanie, že nič a nikto nesmie negatívne zasahovať do jeho života. Likviduje prehnanú obetavosť, ruší nevýhodné karmické citové spojenia, zo životných ciest odstraňuje ľudí, ktorí chcú využiť vašu dobrotu a srdečnosť. Pomáha aj v boji proti závislostiam rôzneho druhu. Naštartúva optimizmus a životnú vervu.
neznámy
neznámy | 18.7.2016 00:04
nuž super,že si to sem dala,,,ja chodievam čerpať energiu a liečivú moc zo stromov,,,,vždy však pekne o ňu poprosím:)
neznámy
neznámy | 18.7.2016 14:17
No neviem teda ako došli k týmto priradeniam k jednotlivým znameniam, ale tentokrát sa trafili, lipu mám naozaj zo stromov asi najradšej, už som to tu spomínala, keď tu boli témy o stromoch :)
neznámy
neznámy | 19.7.2016 06:09
No a k stromovému horoskopu pridám bylinkový -FLOWER-

Beran (21. 3. až 20. 4.)

Chmel, kopřiva, černý bez

Co je trápí: Berani neumějí v klidu odpočívat, což znamená, že i když jsou nemocní, málokdy vyleží nějakou nemoc. Nejčastěji je trápí bolesti hlavy, nespavost a občasná nervozita. Tím pádem potřebují něco na uklidnění.
Co je vyléčí: Nejlepším lékem jsou chmelové šišky, které můžete zalít vroucí vodou a pít je jako čaj nebo zašít do polštáře a dát si je pod hlavu. Taky by měli pít čaj z kopřivy pro zdravou krev. Při chřipce nebo nachlazení je ideální odvar z černého bezu.


Býk (21. 4. až 21. 5.)

Artyčok, mateřídouška, jitrocel

Co je trápí: Lidé ve znamení Býka mívají problémy s trávením, na to je nejlepším pomocníkem odvar z artyčoku. Býci také trpí častými angínami a bolestmi v krku.
Co je vyléčí: Na trávení se doporučuje puškvorec, kostival a mateřídouška. Na angínu je zase vhodný podběl. Můžete si z něj uvařit čaj a pro větší účinek do něj přidat jitrocel. Další výbornou bylinkou je petržel, která má dezinfekční účinky.


Blíženci (22. 5. až 21. 6.)

Meduňka, kozlík lékařský

Co je trápí: Pro blížence je typické, že mají nervy na pochodu. Trápí je také dýchací potíže a mají problémy s pamětí. Babské recepty radily proti rozčilování popíjení odvar z květů konvalinek v bílém víně, ale vy radši vyzkoušejte kozlík lékařský nebo meduňku.
Co je vyléčí: Při onemocnění dýchacích cest by Blíženci měli pít čaj z lněného semínka a používat obklady ze sádla na prsa (což není bylinka, ale zabírá to). Paměť vylepší luční kmín, při kašli můžou Blíženci pít dokonce i lněné semínko, jehož odvar se normálně používá při problémech s trávením.


Rak (22. 6. až 22. 7.)

Zázvor, puškvorec, jasmín

Co je trápí: Rak je velmi vnímavý tvor, proto mívá časté problémy se žaludkem a zažíváním. Starší Raci mívají s přibývajícím věkem problémy s tlakem a Račice trápí hormonální nerovnováha.
Co je vyléčí: Na žaludek je vhodný čaj ze zázvoru, puškvorce, meduňky a jasmínu. Kousek čerstvého zázvoru lze nastrouhat, zalít horkou vodou a přidat med dle chuti. Při gynekologických problémech je dobrý odvar z kontryhelu nebo měsíčku lékařského.


Lev (23. 7. až 22. 8.)

Heřmánek, třezalka, měsíček

Co je trápí: Nejcitlivějším orgánem Lva je srdce. Mívá dost často problémy s tlakem, na které pomáhá arnika. A měl by se naučit více odpočívat. Díky odpočinku totiž předejde potížím s játry a žlučníkem. Tyto orgány velmi citlivě reagují na stres.
Co je vyléčí: Na tlak je nejlepším lékem heřmánek, třezalka tečkovaná a měsíček lékařský. V jídle mu udělají dobře bylinky hořké chuti jako koriandr, petržel, bazalka a kardamom. Na problémy s játry a žlučníkem je výborná šťáva z řepy nebo výluh z artyčoku.


Panna (23. 8. až 22. 9.)

Anýz, sléz, majoránka

Co je trápí: Panny trpí stresem a nervozitou. Také mají problémy s trávením. Proto by měli jíst častěji a pomalu, a nejlepší je vyhýbat se tučným jídlům.
Co je vyléčí: Na trávení jim pomůže anýz a sléz. Při nachlazení je ideální eukalyptus a černý bez. Pokud to jen trošku jde, měly by si do jídla přidávat kmín, zázvor a kopr. Jakmile se dostane do stresu a napětí, měla by si uvařit čaj z majoránky nebo uklidňující levandule.


Váhy (23. 9. až 23. 10.)

Bříza, zlatobýl, kopřiva

Co je trápí: Když se u Váhy objeví problémy s ledvinami, měla by pít urologické čaje – například břízu nebo zlatobýl. Váhy se nerady rozhodují, špatně snáší jakékoliv změny a těžce nesou i stres.
Co je vyléčí: Při velkém pracovním vytížení pomůže meduňka nebo mateřídouška. Proti bolestem hlavy je sporýš lékařský. Doporučuje se i pití kopřivového čaje a oplachování vlasů odvarem, dodá jim to energii!


Štír (24. 10. až 22. 11.)

Ostružiny, křen, pelyněk

Co je trápí: Štíři často žijí v napětí, takže se nevyhnou vyššímu krevnímu tlaku. Proto by měli sáhnout po česneku. Štír trpí na problémy se střevy, močovým měchýřem a také pohlavními orgány.
Co je vyléčí: Vhodné je i ostružinové listí a pelyněk. Pro dobré trávení jsou úžasné chilli papričky, pozor však na jejich množství. Vhodný je i křen, pelyněk a ostružinové listí, ale s konzumací buďte opatrní.


Střelec (23. 11. až 21. 12.)

Maceška, pampeliška

Co je trápí: Střelci by měli dávat pozor hlavně na trávení a játra. Většina jejich problémů s trávením je způsobena právě přejídáním, protože střelci rádi holdují dobrému jídlu a pití. A pak to tak dopadá.
Co je vyléčí: Pro Střelce je vhodný i odvar z macešky. Zrychluje metabolismus a navíc zbaví pocitu přeplněného žaludku. Na trávení je dobrá pampeliška (jako čaj nebo lze její listy přidávat do salátů).


Kozoroh (22. 12. až 20. 1.)

Přeslička, šalvěj, tymián

Co je trápí: Kozoroh mívá většinou pevné zdraví. Trpí ale někdy na revmatismus. Jeho pleť trápí rozšířené žilky. Vlasům a pokožce prospěje odvar z přesličky rolní.
Co je vyléčí: Při angínách by měl mít při ruce čaj z černého bezu, tymiánu, slézu lesního a šalvěje, která je vhodná i ke kloktání. Na vlasy i kůži je vynikající odvar z přesličky.


Vodnář (21. 1. až 20. 2.)

Meduňka, kozlík

Co je trápí: Vodnáři mohou mít potíže s játry, trávicím systémem a krevním oběhem. Při nervovém vyčerpání je nenahraditelná meduňka a kozlík lékařský.
Co je vyléčí: Trávení zlepší majoránkový čaj a při křečových žilách se doporučuje výtažek ze jmelí. Vodnáři mívají často potíže s křečemi v lýtkách a křečovými žílami.Ryby (21. 2. až 20. 3.)

Podběl, anýz, máta

Co je trápí: Většina zdravotních problémů Ryb pramení ze stresu, často se potýkají s potížemi s játry a slinivkou. Potřebují-li Ryby najít ztracený klid, měli by si dát hrneček čaje z hlohu.
Co je vyléčí: Trávení upraví máta peprná nebo odvar ze semen kopru. Pro zrychlení metabolismu je vhodný zázvor a kmín. Při nachlazení pomůže podběl a anýz.


http://www.bylinkyprovsechny.cz/ruzne/1201-byliny-bylinky-a-znameni-zverokruhu-ktera-znameni-potrebuji-ktere-bylinky
neznámy
neznámy | 19.7.2016 10:02
Hledám, kde je platan...kdysi jsem objímala platany a borovice, byť jsem rakem řízlá lvice ;)
Dnes neobjímám, jen s nimi jsem. Vytvoříme jakési proudění mezi sebou a jen tak si vzájemně "proudíme" :)
Očko
Očko | 19.7.2016 12:15
Ak môžem, pridala by som Keltský horoskop
http://www.fodor.sk/Horoskop/h_keltsky.htm
Charakteristika topoľa ma určite vystihuje-YES--NOOO-
Plutonie
Plutonie | 19.7.2016 13:18
Parádní, díky :-D
Putes
Putes | 19.7.2016 15:54
Krásné, jen ty křečové žíly v lýtkách jsem si vyměnila za křeče v lýtkách.-WALL-
Vodnářka
Vodnářka | 19.7.2016 20:03
a já zas "bříza"....-WINKIE-
mám ráda duby, buky, lípy, borovice, jedle...jenom nééé břízy..... ach jo...-SAD-
neznámy
neznámy » Vodnářka | 20.7.2016 07:54
Ja som podľa keltského dub. Je priradený iba jednému dňu, prvému jarnému.
K dubom nemám zrovna blízky vzťah, k brezám naopak veľmi vrúcny.
Čo povieš, vymeníme? :)
Vodnářka
Vodnářka | 20.7.2016 10:25
okamžitě měním....-LOL-
takový krásný silný statný dub s širokou korunou....:)...(jsem se zasnila):)
nikav
nikav » Vodnářka | 20.7.2016 10:57
Dub a breza sú asi protiklady. Vzhľadom aj vlastnosťami. Nepoddajný dub búrka s víchrom poláme alebo vyvráti a nežná, pružná breza vďaka miazge vo svojom dreve búrky ľahšie prekoná. Mám ju rada, ale ešte radšej mám lipu - strom môjho protipólu.;)
nikav
nikav » Vodnářka | 20.7.2016 11:02
Dub ťa priťahuje určite pre tvoj zemský ascendent, ja ho mám ale vodný, preto brezu vnímam ako príjemnú.
V keltskom som cypruštek a mám ho rada pre plocho rastúce vetvičky, že sa dajú aj vložiť do knižky. Je to aj strom cintorínov.
dr. Faustroll
dr. Faustroll » Očko | 12.2.2017 19:19
tzv. keltský horoskop je scifi, inspirované tzv. keltským stromovým kalendářem v historickém románu Roberta Gravese Bílá bohyně (White Goddess) 1948
Očko
Očko » dr. Faustroll | 13.2.2017 11:25
-BOW-Paráda
Bol vraj veľmi všestranný anglický spisovateľ, kritik a bádateľ v jednej osobe... Písal poéziu, prózu a ako románopisec bol veľmi uznávaný.
Jeho naj naj láskou bola antická literatúra, ktorú s veľkou záľubou prekladal z gréčtiny a z latinčiny. Čitatelia komentujú, že jeho preklady sú plné užitočných a zaujímavých informácií. Hlavne tí, ktorí sa zaujímajú o Grécko a jeho mýty.-FLOWER-
dr. Faustroll
dr. Faustroll » Očko | 13.2.2017 22:23
ano jeho dvojdílné Řecké mýty jsou skvělou inspirací, podobně jako Claudius

z jeho díla tvořeného 120 svazky vyšlo v češtině jen několik málo titulů, jak ve slovenčině nevím

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...