mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Príroda a zmysly - 

Černobyľ

Modrá | 13.6.2017 09:11
Už nejaké roky sa vie o tom, že Černobyľská zakázaná zóna prekvitá životom.
Bolo o tom natočených niekoľko dokumentárnych filmov.
Príroda v rádioaktívnej zóne je uchránená od najväčšieho nebezpečenstva, ktoré jej hrozí. A tak prosperuje, vracia sa, žije...
Tým najväčším nebezpečenstvom je človek.

http://chernobylzone.cz/cernobyl-zeme-zvirat/
neznámy » Modrá | 13.6.2017 11:18
Možná přibyly i nějaké nové druhy.
milan08 » Modrá | 20.6.2017 06:12
priroda je mocna.
Saffiyah » Modrá | 12.8.2017 01:33
https://www.novinky.cz/cestovani/212030-do-cernobylu-jsou-organizovany-expedice-z-ceska.html

Na místě dokonce ještě dnes pracují čtyři tisíce zaměstnanců. Někteří dojíždějí, několik desítek jich však stále bydlí ve starém Černobylu. Zaměstnanci jsou pravidelně kontrolováni, a pokud se radioaktivita jejich těla přehoupne přes kritickou hranici 2 rentgenů (R), jsou propuštěni bez nějaké speciální renty. Životnost pracovníka je tedy pár let.
Saffiyah | 12.8.2017 01:36
Nepochybně!

milan08 » Modrá | 12.8.2017 08:37
to len strasia zakazanou zonou,
neznámy » Saffiyah | 13.8.2017 19:34
Je dokonce možné že jen díky takovýmto genetickým mutacím se posouvá vývoj druhů kupředu.
Saffiyah | 14.8.2017 00:01
Wikipedie praví:
Mutace mají nejčastěji vliv negativní nebo žádný. Mutací, které pozitivně ovlivní vlastnosti organismu a kterým je přisuzován významný vliv na evoluci, je ve srovnání se škodlivými nebo neutrálními velmi málo.
Z pohledu evoluce dělíme mutace na evolučně výhodné, nevýhodné a neutrální.

Spontánní a indukované mutace
Mutace vzniklé díky chybě při replikaci DNA se nazývají mutace spontánní (dochází k nim bez zásahu z vnějšího prostředí). DNA polymeráza je ovšem velmi přesná, navíc má samoopravnou funkci. Pravděpodobnost jedné takovéto chyby se pohybuje v řádech asi 10-7. Četnost těchto mutací je tedy velice nízká, navíc buňky jsou do jisté míry schopné tyto chyby díky reparačním enzymům likvidovat. Většina mutací je tedy tzv. indukovaných, tj. vyvolaných vnějšími mutagenními faktory.


Takže občasné zrození génia v lidském druhu zřejmě není genetickou mutací, jinak by byly mimořádné schopnosti přenosné na potomstvo. Projev výhodné evoluční změny trvá desítky generací.
A génius ovlivní vývoj určité oblasti společenství (kupř. techniky či umění), ale na rozvoji mozkových schopností lidstva se nepodepíše.:)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mutace
http://www.genetika-biologie.cz/mutace

Zajímavá četba:
https://www.databazeknih.cz/knihy/darwinovo-radio-8177
https://www.databazeknih.cz/knihy/darwin-darwinovy-deti-8178
voltaire » Saffiyah | 14.8.2017 23:10
K mutaciam DNA staci aj svetlo v spektreUV.
neznámy » Modrá | 15.8.2017 00:06
videla som o tom natočený horor,,škaredé to bolo,,nuž tak nám treba...-NOOO-

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy habibti horoskopy Laesus horoskopy hombre horoskopy TEOTWAWKI horoskopy Mačaciačarodejnica horoskopy izzydizzy horoskopy Lenocka horoskopy SABINEČKA horoskopy Palino horoskopy Magnician horoskopy Uboyelig horoskopy Lilia

horoskophoroskophoroskop V medziľudských vzťahoch častejšie dochádza k manipulácii v snahe získať väčšiu moc. V erotike stúpne záujem o prekračovanie tabu, čím sa zvýši aktivita rôznych deviantov a zvrhlíkov. Sklony k extrémnym emocionálnym prejavom.

horoskophoroskophoroskop Ľudia si budú chcieť dokazovať svoju silu a dôležitosť, čo u mnohých rozprúdi hnev a agresivitu. Všeobecne teraz každý háklivejšie reaguje na svoje ego, preto nebezpečenstvo konfliktov. Pri zanietenosti možnosť zranenia.

horoskophoroskophoroskop Zvýšenie estetické cítenie prispeje k väčšej spokojnosti pri nákupoch, či návšteve kultúrnych akcií a kozmetických salónov. Umocnená túžba po nežnostiach a zábave bude priať všetkým milostným, rodinným a spoločenským záležitostiam.

HEMISFÉRY - horoskop môžeme rozdeliť na dve polovičky, pričom ako deliaca hranica slúži buď horizont predstavovaný osou ascendent – descendent alebo miestny poludník... viac »

FUTURIZMUS - je spätý so znamením Vodnára a jeho planetárnym vládcom – Uránom, pričom by mal horoskop obsahovať zhluk planét (alebo Slnko, či Ascendent) v tomto znamení alebo v... viac »

KOREŠPONDENCIE (ASTROLOGICKÉ) - sú vzťahy znamení zverokruhu k rôznym javom, predmetom, miestam a podobne. Úzko súvisia s ďalšími okultnými disciplínami (napr. mágia, alchýmia). viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...