mesiac
Štvrtok, 19.7.2018
Meniny má Dušana
PRVÝ KOSÁK
osvetlených 41% mesiaca
mesiac v znamení váh
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Príroda a zmysly - 

Černobyľ

neznámy | 13.6.2017 09:11
Už nejaké roky sa vie o tom, že Černobyľská zakázaná zóna prekvitá životom.
Bolo o tom natočených niekoľko dokumentárnych filmov.
Príroda v rádioaktívnej zóne je uchránená od najväčšieho nebezpečenstva, ktoré jej hrozí. A tak prosperuje, vracia sa, žije...
Tým najväčším nebezpečenstvom je človek.

http://chernobylzone.cz/cernobyl-zeme-zvirat/
neznámy | 13.6.2017 11:18
Možná přibyly i nějaké nové druhy.
milan08 | 20.6.2017 06:12
priroda je mocna.
Saffiyah | 12.8.2017 01:33
https://www.novinky.cz/cestovani/212030-do-cernobylu-jsou-organizovany-expedice-z-ceska.html

Na místě dokonce ještě dnes pracují čtyři tisíce zaměstnanců. Někteří dojíždějí, několik desítek jich však stále bydlí ve starém Černobylu. Zaměstnanci jsou pravidelně kontrolováni, a pokud se radioaktivita jejich těla přehoupne přes kritickou hranici 2 rentgenů (R), jsou propuštěni bez nějaké speciální renty. Životnost pracovníka je tedy pár let.
Saffiyah | 12.8.2017 01:36
Nepochybně!

milan08 | 12.8.2017 08:37
to len strasia zakazanou zonou,
neznámy » Saffiyah | 13.8.2017 19:34
Je dokonce možné že jen díky takovýmto genetickým mutacím se posouvá vývoj druhů kupředu.
Saffiyah | 14.8.2017 00:01
Wikipedie praví:
Mutace mají nejčastěji vliv negativní nebo žádný. Mutací, které pozitivně ovlivní vlastnosti organismu a kterým je přisuzován významný vliv na evoluci, je ve srovnání se škodlivými nebo neutrálními velmi málo.
Z pohledu evoluce dělíme mutace na evolučně výhodné, nevýhodné a neutrální.

Spontánní a indukované mutace
Mutace vzniklé díky chybě při replikaci DNA se nazývají mutace spontánní (dochází k nim bez zásahu z vnějšího prostředí). DNA polymeráza je ovšem velmi přesná, navíc má samoopravnou funkci. Pravděpodobnost jedné takovéto chyby se pohybuje v řádech asi 10-7. Četnost těchto mutací je tedy velice nízká, navíc buňky jsou do jisté míry schopné tyto chyby díky reparačním enzymům likvidovat. Většina mutací je tedy tzv. indukovaných, tj. vyvolaných vnějšími mutagenními faktory.


Takže občasné zrození génia v lidském druhu zřejmě není genetickou mutací, jinak by byly mimořádné schopnosti přenosné na potomstvo. Projev výhodné evoluční změny trvá desítky generací.
A génius ovlivní vývoj určité oblasti společenství (kupř. techniky či umění), ale na rozvoji mozkových schopností lidstva se nepodepíše.:)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mutace
http://www.genetika-biologie.cz/mutace

Zajímavá četba:
https://www.databazeknih.cz/knihy/darwinovo-radio-8177
https://www.databazeknih.cz/knihy/darwin-darwinovy-deti-8178
voltaire » Saffiyah | 14.8.2017 23:10
K mutaciam DNA staci aj svetlo v spektreUV.
neznámy | 15.8.2017 00:06
videla som o tom natočený horor,,škaredé to bolo,,nuž tak nám treba...-NOOO-

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug horoskopy katie654 horoskopy Deva horoskopy limitless horoskopy camarate horoskopy prestrelena horoskopy rybka horoskopy alassea

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať tendencie k zbŕklejšiemu jednaniu, čo môže byť príčinou konfliktov, nehôd a zranení. Narastajúca aktivita extrémistických a oslobodzovacích skupín. Vy sa radšej snažte získať nezávislosť od vlastných zlozvykov a vášní.

horoskophoroskophoroskop Intenzívne a úzkostné emócie môžu otriasť s labilnejšími povahami, čo by mohlo vyhrotiť alebo zmraziť náladu v rodine, či inom kolektíve. Ľudia sú k sebe teraz bezohľadnejší. Nedajte sa za nijakú cenu do ničoho vmanipulovať.

Znásilnenie / Znásilniť / Zneužiť Pri tomto násilnom čine je obeť nútená konať proti svojej vôli a jej sebaúcta dostáva ťažkú ranu. Vo sne znásilnenie značí bezmocnosť, nalomenie sebavedomia a... viac »

Cintorín / Hrob / Hrobka Miesto posledného odpočinku, ktoré oznamuje definitívne ukončenie jedného cyklu a začiatok nového. Vo snoch je teda znamením pochovania a zbavenia sa určitých svojich... viac »

Policajt / Polícia Je zosobnením noriem a zákonov spoločnosti. V snoch symbol policajta môže veľa hovoriť o našom vnútornom poriadku, disciplíne, či morálnych zásadách. Je to obraz nášho... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...