mesiac
Streda, 23.8.2017
Meniny má Filip
NOV
osvetlených 4% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Príroda a zmysly - 

Černobyľ

Modrá | 13.6.2017 09:11
Už nejaké roky sa vie o tom, že Černobyľská zakázaná zóna prekvitá životom.
Bolo o tom natočených niekoľko dokumentárnych filmov.
Príroda v rádioaktívnej zóne je uchránená od najväčšieho nebezpečenstva, ktoré jej hrozí. A tak prosperuje, vracia sa, žije...
Tým najväčším nebezpečenstvom je človek.

http://chernobylzone.cz/cernobyl-zeme-zvirat/
Bosch » Modrá | 13.6.2017 11:18
Možná přibyly i nějaké nové druhy.
milan08 » Modrá | 20.6.2017 06:12
priroda je mocna.
Saffiyah » Modrá | 12.8.2017 01:33
https://www.novinky.cz/cestovani/212030-do-cernobylu-jsou-organizovany-expedice-z-ceska.html

Na místě dokonce ještě dnes pracují čtyři tisíce zaměstnanců. Někteří dojíždějí, několik desítek jich však stále bydlí ve starém Černobylu. Zaměstnanci jsou pravidelně kontrolováni, a pokud se radioaktivita jejich těla přehoupne přes kritickou hranici 2 rentgenů (R), jsou propuštěni bez nějaké speciální renty. Životnost pracovníka je tedy pár let.
Saffiyah » Bosch | 12.8.2017 01:36
Nepochybně!

milan08 » Modrá | 12.8.2017 08:37
to len strasia zakazanou zonou,
Bosch » Saffiyah | 13.8.2017 19:34
Je dokonce možné že jen díky takovýmto genetickým mutacím se posouvá vývoj druhů kupředu.
Saffiyah » Bosch | 14.8.2017 00:01
Wikipedie praví:
Mutace mají nejčastěji vliv negativní nebo žádný. Mutací, které pozitivně ovlivní vlastnosti organismu a kterým je přisuzován významný vliv na evoluci, je ve srovnání se škodlivými nebo neutrálními velmi málo.
Z pohledu evoluce dělíme mutace na evolučně výhodné, nevýhodné a neutrální.

Spontánní a indukované mutace
Mutace vzniklé díky chybě při replikaci DNA se nazývají mutace spontánní (dochází k nim bez zásahu z vnějšího prostředí). DNA polymeráza je ovšem velmi přesná, navíc má samoopravnou funkci. Pravděpodobnost jedné takovéto chyby se pohybuje v řádech asi 10-7. Četnost těchto mutací je tedy velice nízká, navíc buňky jsou do jisté míry schopné tyto chyby díky reparačním enzymům likvidovat. Většina mutací je tedy tzv. indukovaných, tj. vyvolaných vnějšími mutagenními faktory.


Takže občasné zrození génia v lidském druhu zřejmě není genetickou mutací, jinak by byly mimořádné schopnosti přenosné na potomstvo. Projev výhodné evoluční změny trvá desítky generací.
A génius ovlivní vývoj určité oblasti společenství (kupř. techniky či umění), ale na rozvoji mozkových schopností lidstva se nepodepíše.:)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mutace
http://www.genetika-biologie.cz/mutace

Zajímavá četba:
https://www.databazeknih.cz/knihy/darwinovo-radio-8177
https://www.databazeknih.cz/knihy/darwin-darwinovy-deti-8178
voltaire » Saffiyah | 14.8.2017 23:10
K mutaciam DNA staci aj svetlo v spektreUV.
belial » Modrá | 15.8.2017 00:06
videla som o tom natočený horor,,škaredé to bolo,,nuž tak nám treba...-NOOO-

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy Kaya23 horoskopy MoonChild horoskopy akal horoskopy Ludu horoskopy Bara_Dvorakova69 horoskopy Nightshade horoskopy Mirinda228 horoskopy habibti horoskopy jaroslavh1 horoskopy Adamisko horoskopy lilinka horoskopy lolenka@centrum.sk

horoskophoroskophoroskop Väčšia odolnosť obyvateľstva by mala prispieť k nárastu výkonnosti hlavne v náročnejších projektoch. Vhodný čas na turistiku, cvičenie, zdolávanie prekážok a všeobecne na fyzickú námahu. Organizmus by sa mal menej vyčerpať.

horoskophoroskophoroskop Mrzutá, ponurá atmosféra sa zakráda do duší, čo nemusí priať zábavám a spoločenským akciám. Tento čas ubíja nehu a citlivosť, preto najmä riešenie rodinných nezrovnalostí odložte na neskoršie.

horoskophoroskophoroskop Zvýšená radosť z pohybu a súťaživé chúťky pridajú na úrovni všetkých športových podujatí. Sami si doprajte trochu viac precvičiť svalstvo. Väčšie odhodlanie spoločnosti bojovať za svoje ideály a za ušľachtilé myšlienky.

Kostol / Chrám V našom povedomí sa táto budova vzťahuje na niečo posvätné, vzácne, rešpektované, nadľudské. Je to akási brána medzi človekom a bohom. Duchovnosť tu dostáva väčší... viac »

Papagáj Schopnosť učiť sa a komunikovať, či pestrosť a rozmanitosť sú hlavnými znakmi tohto vtáka. V sne teda môže symbolizovať naše schopnosti učiť sa niečo nové alebo... viac »

Šéf / Riaditeľ / Nadriadený Predstavuje časť našej mužskej stránky osobnosti – animusa. Vzťah k šéfovi nám vypovedá o tom ako vieme zaobchádzať so svojimi yangovými vlastnosťami (vôľa, vitalita,... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...