mesiac
Sobota, 27.4.2024
Meniny má Jaroslav

Astrológia a horoskopy - 

Žňový úplněk - Harvest Moon 19.9.2013

neznámy
neznámy | 19.9.2013 11:31
Dnešní úplněk, který se v americkém folkloru nazývá Harvest Moon - žňový, sklizňový úplněk a měl by se nám z astronomických příčin zdát aspoň při východu větší než ty ostatní úplňky, se odehrává shodou okolností na sabiánském symbolu stejného znění. K takovému souběhu kosmologického/fyzikálního času a času psychologického/symbolického dochází při úplňcích jedenkrát za 19 let. Proto dobře pozorujme a přemýšlejme, kdo medituje nechť medituje, kdo kontempluje, nechť kontempluje atd

FÁZE 357 (RYBY 27°): „ÚPLNĚK SKLIZNĚ“ ZALÉVÁ SVĚTLEM JASNOU PODZIMNÍ OBLOHU
Klíčová myšlenka: Světlo naplnění, žehnající dobře vykonané práci.
Z astronomických důvodů se úplněk raného podzimu, úplněk sklizně, jeví o něco větší než ostatní úplňky. Na naší mírné severní polokouli jsou to dny, kdy se zeleň letních polí a lesů mění v nazlátlou, teplou hněď – dny sklízení dobré úrody, šlo-li vše dobře. Tento symbol nám přináší zprávu, že nastal čas sklidit, co jsme nejen zaseli, ale i vypěstovali – nebo co se vypěstovat nepodařilo.

Tento symbol druhého stupně opět stojí v opozici k symbolu stupně předchozího – z novoluní se stal úplněk, a to ten nejúplnější z úplňků. Klíčovým slovem je ZAVRŠENÍ. Ale v tomto završení – v tomto „karmickém“ okamžiku – je už však zároveň latentně přítomno semeno cyklické manifestace nové.
neznámy
neznámy | 19.9.2013 19:06
trochu mě ta velká slova děsí...v kontextu mého aktuálního žití...ale už nějak nezbývá než: nuže, popojedem a uvidíme

nicméně úplněk stál za to
neznámy
neznámy | 19.9.2013 20:43
světlo úplňku je polarizované, tzn. že se nechvěje. Je neochvějné, budiž tedy nekontaminované obavami, nadějemi, předsudky a předúsudky, které rádi považujeme za zásady. Světlo úplňku ukazuje to co vidíme každodenně v novém světle, poskytuje nám nový, tedy jiný pohled. Ne každý ten pohled snese, ne každý snese poznání, které zprostředkuje zrcadlo úplňkového lunárního disku, solárnímu Narcisovi.
jana799
jana799 | 20.9.2013 20:54
Přesně SKLIZEŇ bylo téma mého včerejšího dne. Sklizeň úsilí posledních čtyř měsíců, završení vynaložené práce, sklizeň i s těmi chybami, kterých jsem se dopustila. Přesně ten pocit jsem včera měla. Pocit, že začíná nová etapa:). Krásně se mi to tedy kryje se Sabiánskými symboly.. Já to fakt včera vnímala až symbolicky. Završení a jedeme dál..-ZZZZ-
neznámy
neznámy » jana799 | 20.9.2013 21:40
no jasně: sklizeň s tím, že jdeme dál.
Dogi
Dogi | 21.9.2013 09:58
Nepoznala som symboliku tohto splnu ale pre mňa bol tento pocitovo o čosi viac nepríjemný, pretože nemôžem spať o čosi viac ako inokedy počas splnu a keď som na chvíľu zaspala, prisnil sa mi sen s blízkou, dlhodobo chorou osobou, ktorej sa vo sne stav zhoršil...výrazne. Keď tak nad vašim textom premýšľam, symbolicky to sedí.

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...