mesiac
Piatok, 26.4.2024
Meniny má Jaroslava

Astrológia a horoskopy - 

Stálice

neznámy
neznámy | 8.8.2013 14:35
Máte niekto v radixe konjunkciu nejakej planéty s Regulusom, Algolom alebo s Unukalhai, prípadne nejakou inou stálicou?
Že vraj to môže mať dosť katastrofálne vplyvy.. takže máte s tým niekto skúsenosti ;)?
neznámy
neznámy | 8.8.2013 15:21
Tak ja s týmito stálicami nemám v konjunkcii žiadnu planétu. No 5-ty dom mám v znamení Leva a to na stupni 29°20´ a Regulus je na 29°59´v srdci súhvezdia Leva. Tak neviem, či to má nejaký katastrofický súvis so mnou ...
neznámy
neznámy | 8.8.2013 15:27
Ten katastrofický súvis by sa mal (ak sa týka) Algola a Unukalhaie..

"Regulus je o idealizme (mozno tym cloveku unika stastie, kedze idealy sa tazko dosahuju) a urcitom pocite vynimocnosti, hrdosti a nepodajnosti...kedze regulus patri medzi 4 kralovske hviezdy, tak velmi tazko znasa akukolvek drezuru a nadradenost nad neho...a tiez je regulus o pomstichtivosti a pocite, ze nech vsetkych svojich protivnikov zadupem pod zem." - citujem, čo som sa dnes dozvedela :).
neznámy
neznámy
neznámy | 8.8.2013 16:22
.."všetkých svojich protivníkov zadupem pod zem".. :D -COOL- niečo pravdy na tom bude.. teda obrazne myslené.. ;)
neznámy
neznámy | 8.8.2013 16:45
tak osobne skusenosti by aj celkom boli, kedze mam pomerne bohaty horoskop na stalice -ROLL-
stalica Regulus tu bola spomenuta, na nej mam Jupiter v 2.dome...iba k tomu moze povedat, ze ten idealizmus sa projektu do oblasti, ktore suvisia s 2.domom - financie, hodnoty, materia...
dalej mam Ascendent na Polluxovi... o tej hviezde sa hovori, ze je to nesmrtelne dvojca z dvojiciek Blizencov...vplyv je marticko/merkuricky...casto sa tu hovori o bojovom umeni....ked som bol mladsi, tak som sa o take nieco zaujimal...ale asi ako kazdy chalan...tento vplyv vidim skor v tom, ze som bol dost sportovo zalozeny clovek (ale to mozno aj vdaka tomu, ze tam mam v blizkosti mars). ale co som si vsimol, tak pri tejto stalci je vzdy poznamka: "pozor na jedy". musim povedat, ze moje telo je velmi citlive na skodlive vplyvy z okolia...hlavne co sa tyka potravin a roznych potravin. alergii...a to uz nehovorim o takom niecom ako cigarety, ci alkohol...a este zaujimavost...teraz chodim na forum s alterantivnou medicinou...a podarilo sa mi zohnat niektore datumy a casy narodenia ludi, ktori sa zaoberaju chelaciou - vyvazanim tazkych kovov z tela...no a az naramne podozrivo maju niektori zdoraznenu prave tuto stalicu...
a tiez Bradyova pise, ze tato stalice je spojena s bolestivou tvorivostou...musim potvrdit, ze ked som pisal niektore veci na zverokruh, tak nesla mi tak ruka ako by som chcel:)...a tiez sa spominaju rozne rezne rany na tvari, ci oslabenie zraku...tak tvar som mal raz v ohrozeni, ked mi zblkli vlasy:) vtedy som si myslel, ze mi zostanu na nej jazvy, ale kedze som bol este decko, tak pokozka sa zahojila...takze aj toto mohol byt vplyv polluxu:)
dalej Merkur mam na stalici vindemiatrix...hviezde vdov...tak dufam, ze vdovec nebudem, kedze nemam na nej lunu...a dufam, ze ked je na nej merkur, tak sa nic nestane bratovi...tato hviezda ma aj ine vplyvy, ale tie nebudem spominan, kedze moj merkur mam pod palbou tolkych midpointov, ze neviem uz poriadne ktory vplyv je od ktoreho:)
a posledna taka zaujimava je hviezda Scheat, snad s tretim najhorsim vplyvom po algolovi a unuku...tu mam na MCcku...tak o tejto stalici sa pise, ze clovekovi hrozi zruinovanie, (samo) vrazda, nestastie, utopenie...ale aj zivotne rany po ktorych si clovek uvedomuje pominutelnost vsetkeho pozemskeho...a tu poslednu vetu silno s touto stalicou pocitujem...neuspechy obracaju moju pozornost viac do vnutra, do nematerialneho sveta...takze ak raz padne zverokruh, tak vedzte, ze za to moze stalica Scheat:)
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 8.8.2013 16:50
Rudi, a ako zistím, či ja mám nejaké stálice a kde? Na Starfisheri som na to nenatrafila, a ani som tak nepátrala. Ešte mám stiahnutý jeden program Zet 9, ale keďže sa mi nechce ho učiť, tak tam ani nechodím.
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 8.8.2013 16:58
na starfiheri su stalice, len ich musis rucne navolit, ze ktore chces aby ti zobrazovali...myslim, ze aj v pullenovi (astrologovi) su stalice...ale ten nepouzivam, to by vedel jozko povedat...
a potom mozes si to aj zistit rucne...napriklad tu su polohy vsetkych stalic aj z ich vyznamom:

http://astrolot.cz/mimo/stalice.html
neznámy
neznámy » Žabkažabulienka | 8.8.2013 18:40
Právě jsem přišla na to, že stálice si můžeš najít i na Astro.com je tam tabulka additional objects, ve které se dá navolit o jakou stálici máš zájem. Já mám třeba ten regulus v konj. s marsem, jestli dobře koukám, ale opravdu netuším co to značí, slyším o tom poprvé v životě. (i když jestli se bere konjunkce se stálicemi jen do jednoho stupně, jak jsem se dočetla v druhém vláknu, tak ji nemám a můžu být klidná)
neznámy
neznámy | 8.8.2013 18:54
neznámy
neznámy | 9.8.2013 10:56
Pridávam tiež nejaké stránky s témami o stáliciach a ich umiestnenie:
http://darkstarastrology.com/category/fixed-stars/
http://www.astrotheme.com/files/fixed-stars.php
neznámy
neznámy | 9.8.2013 11:08
hlavne ta prva stranka, tak ta obsahuje moderne vyznamy stalic, co je dost ojedinele...
inak viacmenej je to spriaznena stranka zo zodioscope, kedze som si minule vsimol, ze J.Partridge, ktory napisal kopec clankov aj o tych staliciach, sa stal prednedavnom fanusikom nasej anglickej stranky:) kazdopadne kazda takato sprava potesi a utvrdi nas, ze nepise len hovadiny-PUH-
neznámy
neznámy | 9.8.2013 11:13
..tak to sa teším spolu s tebou.. :)
neznámy
neznámy | 9.8.2013 11:35
super díky za odkazy.. -THUMBSUP-

Ja čo som zatial o sebe našla, tak mám v natíve Acumen a čo som sa dočítala, tak je tam niečo v tom zmysle, že som predmetom ohovárania a musím sa naučiť to ignorovať, pretože môj hnev, keď sa naštvem je deštruktívny aj ku mne samotnej, čo sa potom odrazí aj na mojom zdraví.. A tiež sa mám naučiť čeliť problémom. Tak celkom to sedí :) Nič viac som nenašla
marcie
marcie | 13.8.2013 04:42
Ja mám tiež Regulus v konkunkcii j Jupiterom v 2. dome a nech boli v živote akokoľvek ťažké situácie, vždy som z nich vyviazla, je to akoby mal človek nad sebou ochrannú ruku, zároveň však viem, že sa nemôžem na to spoliehať a podceňovať tú oblasť, lebo by sa mi to mohlo ľahko vypomstiť ;):)
neznámy
neznámy | 28.11.2013 12:11
Merkur na vindemiatrix moze znacit smrt brata ???
neznámy
neznámy | 17.2.2015 11:08
Zaujímalo by ma, či poznáte niekoho, kto má v radixe Mars v konjunkcii s Algolom? Tento aspekt sa považuje v rámci astrológie za dosť problematický až zhubný, spájaný s bolesťou, ale tiež sa mu pripisuje veľká kreativita. A ešte jedna otázka na niekoho kompetentného :)... do koľko stupňov sa posudzujú orbisy planét v radixe so stálicami? Toto by ma dosť zaujímalo, keďže osobne si myslím, že orbis planéty so stálicou by nemal byť väčší ako 1°, keďže existuje tak mnoho stálic, že takmer na každom stupni je nejaká stálica.
neznámy
neznámy | 17.2.2015 11:27
Ja mám knižku o stáliciach od Vladimíra Sládečka a on rozlišuje orbis podľa veľkosti stálice od 1,5° po 7,5°. Algol by podľa toho mal mať orbis cca 5° a charakter marsu a saturnu. Takže nie veľmi priaznivá. Ale prakticky to nemám nijako overené.
Durgadevi
Durgadevi | 17.2.2015 11:28
Ja mám Rigel na Merkuru, na Plutu Regulus, Wasat na Venuši, Antares na Saturnu, Mám tam i další, dost bezvýznamné stálice, na Ascendentu i tři. Ale zatím jsem moc nestudovala literaturu, jen vím, že Wasat asi není nejlepší. -SAD-
neznámy
neznámy | 17.2.2015 11:33
nijaky astrolog nepouziva orbisy cez 2°, aj to je uz prehnane...sladecek je v tomto celosvetova rarita:D
ta kniha je v podstate volny preklad klasiky vivian robsona "fixed stars".... cize to su tradicne vyklady...dnes existuju lepsie, modernejsie, praxou overene...od bernadette brady...
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...