mesiac
Piatok, 22.3.2019
Meniny má Beňadik
SPLN
osvetlených 96% mesiaca
mesiac v znamení váh
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

separačné aspekty

púpavka | 7.11.2018 11:13
Neviem ale v poslednej dobe sa ku mne dostalo dosť informácií o separačných aspektoch a hlavne v tom že vlastne ich človek nemusí brať ani do úvahy a niektorí to aj tak berú. Vraj ba aplikačné majú význam lebo separačný sa nás veľmi nedotkne.
Tak neviem? ja mám hlavne separačné aspekty aplikačné mám väčšinou skôr na hrane a to už tiež niektorí neberú ako významové. Skôr sú to na domy ale to nemusí byť presné lebo nemám istotu že tento čas narodenia je správny.
Takže ako je to s tými separačnými aspektami? Dakujem
dr. Faustroll » púpavka | 7.11.2018 13:31
aspekty separační jsou stejně hodnotné jako aspekty aplikační, jediné co je u nich jinak je to, že nebudou v průběhu času přesné.

Např. v sekundárních direkcích v několika dnech po narození se ty aplikační aspekty stanou přesnými , což znamená, že v analogických rocích (den/rok) se příslib onoho aspektu naplní.

Pozorování neustále se měnících vztahů (aspektů) mezi světly na obloze je základním kamenem jakékoli astrologie.
púpavka » dr. Faustroll | 7.11.2018 14:16
Ďakujem takto som to aj doteraz brala.
martinbd » púpavka | 7.11.2018 16:53
Závisí to od typu horoskopu.
Ak ide o elekčný horoskop, teda horoskop nejakej udalosti, tak separačné ukazujú na minulosť, alebo z čoho ten čin vychádza. Ale keďže v elekčnej astrológii nás zaujíma hlavne budúcnosť, tak môžeme separačné aspekty zanedbať.
Ak ide o horárny horoskop, a teda horoskop otázky, tak tak isto separačné aspekty ukazujú na minulosť. Pri horoskope otázky sa väčšinou pýtame na budúcnosť, preto separačné aspekty nie sú až také dôležité.
V horoskope narodenia, separačné aspekty ukazujú na prvú polovicu života.
V tomto type horoskopu nie je dobré zanedbávať separačné aspekty.
púpavka » martinbd | 7.11.2018 17:52
Ďakujem toto je lepšie vysvetlenie ako mi prichádzali v posledných dňoch a možno len zabudli napísať v akých horoskopoch o tie separačné ide.
No ak v horoskope narodenie hovoria separačné aspekty o prvej polovici života a človek tých aplikačných ma pomenej? alebo naopak niekto ma väčšinu aplikačných a málo separačných. No takže to dosť dobre nechápem.
martinbd » púpavka | 7.11.2018 18:53
V horoskope narodenia, tie aspekty, ktoré sú separačné, sa prejavia viac v prvej polovici života a aplikatívne viac v druhej polovici života.
Neznamená ale, že by sa neprejavovali počas celého života.
Či má niekto viac aplikačných, alebo separačných, na tom až tak nezáleží.

Existujú aj špeciálne prípady, ktoré sa rozlišovali v helénskej astrológii, ktoré môžu zvrátiť pôsobenie nejakej planéty k lepšiemu, alebo horšiemu a v ktorých sa rozlišovalo, či ide o aplikačný, alebo separačný aspekt.
Napríklad to čo sa nazýva v angličtine adherence. Do slovenčiny by sa to dalo preložiť ako primknutie. To je situácia, ak je planéta v aplikatívnej konjukcii do 3° ku škodcovi, alebo dobrodejovi.
Ak ku škodcovi, tak nastane zhoršenie, ak dobrodejovi, tak zlepšenie.
Napríklad Gianni Agnelli mal Mesiac v aplikatívnej konjukcii s Marsom do 3° v dome detí a jeho syn spáchal sebevraždu.
púpavka » martinbd | 7.11.2018 19:03
Teda, dakujem toto ma naozaj zaujalo, vidím že mám stále čo doháňať.

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

Vypracujem
Vypracujem kompletný numerologický rozbor, ktorý vám veľa napovie o vašich schopnostiach, predpokladoch, zdraví,...

horoskophoroskophoroskop Zvýšenie estetické cítenie prispeje k väčšej spokojnosti pri nákupoch, či návšteve kultúrnych akcií a kozmetických salónov. Umocnená túžba po nežnostiach a zábave bude priať všetkým milostným, rodinným a spoločenským záležitostiam.

EKLIPTIKA - je názov zdanlivej dráhy, ktorú opíše Slnko okolo Zeme za jeden rok a pritom postupne prejde všetkými dvanástimi znameniami zverokruhu. Keďže astrológia je založená... viac »

DIVINÁCIA - je interpretácia horoskopu, jeho výklad. Väčšina astrologických škôl vychádza najprv z tvaru a prevládajúcich (či chýbajúcich) prvkov horoskopu. Až potom sa... viac »

ROHOVÁ PLANÉTA - je planéta, ktorá sa nachádza v blízkosti niektorej hlavnej osi (Ascendent, Descendent, Immum Coeli, Medium Coeli) a najlepšie aj v hlavnom dome horoskopu. Takáto... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...