mesiac
Streda, 20.2.2019
Meniny má Lívia
SPLN
osvetlených 100% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Astrológia a horoskopy - 

ako zistim ktory princip mam blokovany ?

ballin | 7.6.2012 00:13
Planeta Uran je po Saturnu další nadpersonální planetou, tzv. superplanetou a její energii, stejně jako energii Saturna, je nutné nejprve zpracovat a pochopit a než k tomuto dojde, funguje v příslušném astrologickém domu buď jako blokátor, nebo naopak jako nekontrolovatelný buřič. Blokujícím způsobem se bude Uran projevovat ve znameních magnetických a naopak v elektrických bude způsobovat boření řádu a porušování pravidel až do okamžiku, než bude jeho energie člověkem zpracována. Vlastním principem Urana je vždy napadání a boření zažitých saturnických principů.

zdroj: oranzovestranky
neznámy » ballin | 7.6.2012 09:55
Tak to by som chcela vedieť, ktoré znamenia sú tie magnetické, a ktoré elektrické? :)
Ja mám Urán v Panne, to teda bude zrejme magnetické znamenie, podľa svojich vlastných skúseností. -ROLL-
Však ale to je blbosť. Veď to by celé generácie boli buď blokované, alebo buričské.
Transpersonálne planéty a to v akom znamení sú sa prejavujú predsa skôr celospoločensky ako osobne.
neznámy | 7.6.2012 10:38
Ohnivá a vzdušná znamní jsou elektrická, zemská a vodní jsou magnetická.
sokrates25 | 7.6.2012 17:36
neviem prečo si moderní astrológovia vymýšľajú ďalšie komplikujúce pojmy, keď namiesto magnetických mohli použiť jinové a namiesto elektrických jangové.

je pravda že jin má funkciu sťahujúcu, čo by mohlo vysvetľovať blokovanie jangového Uránu, lenže každé znamenie sa v každom zo svojich princípov, ktorých je kombináciou, prejavuje príliš individuálne na to, aby sa dalo všeobecne hovoriť o blokovaní alebo naopak. tak napríklad ja mám Urán v škorpiónovi na ascendente, takže by Urán mal byť blokovaný. lenže škorpión je znamenie, ktoré zintenzívňuje a často krát až do extrémov tie povahy prvkov, ktoré sú v ňom umiestnené. u mňa teda rozhodne kvality Uránu nepociťujem blokované

Urán vždy predstavuje buričské vlastnosti a v horoskope sa môže prejavovať ako potreba niečo revolučne zmeniť. lenže potreba môže mať aj svoje zábrany. tie sú jednoznačne jinovej povahy, ktorej sila je dostredivá a introvertná, ale tie zábrany nemusia vychádzať len z postavenia Uránu v znamení. závisí na horoskope ako na celku či osoba dokáže prelomiť v sebe zábrany niečo radikálne zmeniť.
ballin » sokrates25 | 7.6.2012 19:49
v mojom horoskope si myslim ze to mam urcite zaujimave ale neviem presne ako :D kedze neptun ''rozpusta'' uranove a saturnove posobenie ako tam pisu a ja mam saturn- vodnar, uran konj. neptun- kozoroh ... takze moja generacia to bude mat huste ? alebo to netreba brat az tak do uvahy ?
neznámy » ballin | 7.6.2012 23:21
Husté!
-YUMMIE- Saturn - Uran -Neptun : Piš si, že husté -COOL-
marmelád | 8.6.2012 12:01
tak to vubec...
sokrates25 » ballin | 9.6.2012 19:32
zober do úvahy všetky kvality všetkých planét, lebo oni sa môžu ovplyvňovať navzájom. niekedy je to aj-aj ale v rôznych situáciách alebo určitých štádiách života ako sa človek rozvíja. ale uran-neptún pokiaľ nemáš ešte prepojeného na ascendent, MC, alebo nejakú osobnú planétu, tak to moc pociťovať nebudeš
ballin » sokrates25 | 10.6.2012 16:00
hmm dik ! zase nieco nove viem ;) uran-neptun mam Sesquisquare asc nvm asi polokvadrat
sokrates25 » ballin | 10.6.2012 22:06
keby si mal jednu z planét v konjunkcii s nejakým citlivým bodom, vtedy by si tú kvadratúru mal možnosť pociťovať ako kvadratúru samotnú, pretože aj na citlivý bod by takisto pôsobila kvadratúra a nie cez ďalší iný aspekt. ak je v nejakej kvadratúre transsaturnských planét zakomponovaný v konjunkcii asc, luna, slnko a pod., je to akoby si priamo žil tou kvadratúrou a do svojho vedomia prenášal jej kvality. to isté platí aj o pekných aspektoch "veľkých" planét
neznámy » ballin | 12.6.2012 19:10
s tymto sa uplne nestotoznujem...teda s tym, ze v magnetickych znameniach bude posobit ako blokator...ak by tato teoria platila, tak v podstate kazdych druhych sedem rokov za sebou by sa na zemi rodili len "blokatori"...a na revolucionara by sa muselo cakat dalsich sedem rokov-PUH- no niekedy cudne teorie vyklznu s hlav astrologov:)
ballin » ballin | 13.6.2012 23:13
hah no ja som skor myslel tie nadpersonalne planety, saturnov princip, neptunov pri... uranov pri..., napr ked uran nieje spracovany tak posobi ako blok, a urcite nemysleli len znamenia -WINKIE-

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

Lietadlo / Lietadlá V mnohých kultúrach nájdeme pojmy vzduch a duch ako totožné. Lietadlo sa pohybuje vo vzdušnom živle, ktorý v okultizme symbolizuje mentálnu, duchovnú sféru. A jej... viac »

Duch / Duchovia / Strašidlo V mnohých kultúrach vzduch, vietor, dych a duch má ten istý význam. A tak ako vzdušný živel, tak aj duch je vo snoch dynamický polohmotný činiteľ, ktorý hýbe človekom.... viac »

Kufor / Batožina Predstavuje bremeno, či ťarchu v podobe našich nevedomých potrieb, závislostí a zvykov, ktorých sa nechceme alebo nemôžeme vzdať ani pri rôznych životných zmenách. V... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...