mesiac
Štvrtok, 28.3.2024
Meniny má Soňa

Voľný pokec - 

vyhlasujem sutaz o 100€

neznámy
neznámy | 17.11.2011 01:48
Kto mi dostatocne doverihodne,logicky a originalne dokaze odpovedat na otazku velmi staru prastaru,obdrzi odo mna vianocny darcek 100€ na konto:pravidla sutaze 1.) minimalne mnozstvo pouzitych slov na vyjadrenie 10. po2.).maximalne 200. pravidla musia byt dodrzane bezpodmienecne,,,,,,,,,Otazka znie: Co bolo prve? vajce alebo sliepka??? na konci sutaze to je 6.12.2011 o 24.00 bude vylosovanie najoriginalnejsej odpovede a vyherca bude odmeneny hore uvedenou sumou.Kto chce hrat,musi do nadpisu napisat svoje meno a k tomu pridat slovo,,sutaz,,ak mate iba otazky tak do nadpisu napiste ,,meno a otazka k sutazi,,to aby som v tom mal trochu poriadok dakujem,myslim ze o zabavu bude postarane a niekto bude mat veselsie vianoce.pa,jantchi
neznámy
neznámy | 17.11.2011 12:35
nemas kde davat peniaze? :)
neznámy
neznámy | 17.11.2011 13:08
Sedí vejce a slepice v čekárně u psychiatra a z ordinace vykoukne sestřička:
– Kdo z vás tu byl první?
– Jdi do prdele!
neznámy
neznámy | 17.11.2011 14:16
ha ha ha artemis vyhrala si si jednotka. waw.:)-BOW--BOW--BOW--BOW--BOW-
moon_sun_stars
moon_sun_stars | 17.11.2011 14:58
Artemis,

:D:D-ROFL--ROFL--YES--YES--BOW--BOW--BOW-

nemám viac slov, bohovské ;-)
Ona
Ona | 17.11.2011 18:04
Nuz - ja si myslim, ze to mohlo byt takto: -
"Jedneho dna zniesla samicka Pterodaktyla vajce, z ktoreho sa vyliahlo akesi prilis drobne "cudo" ktore bolo nejake divne-malicke trpaslicie a samicka Pterodaktyla sa bala aby to nepristupila - ale to cudo male bolo celkom zivotaschopne - a ked vyrastlo bola z neho sliepocka, ktora sa mala k svetu, zniesla vajce ... a tak dalej, a tak dalej .....
A zatial co obrovsky Pterodaktyl mozno i pre nedostatok potravy vyhynul, sliepocke vystacilo i trochu zrna a cervickov (ktorych bolo vsade dostatok) na prezitie ... ".
neznámy
neznámy | 17.11.2011 18:16
vejce vymyslelo slepici jako prostředek zachování rodu vejcí
neznámy
neznámy | 17.11.2011 18:16
uznávám, že tohle je super!
neznámy
neznámy | 17.11.2011 18:59
aj toto je super Pavel a kdo vymyslel vejce to prvni.jana
neznámy
neznámy | 17.11.2011 19:08
to ja ako ten vyrok v jednej z Buttllarovych knih ,,že to čo hľadá,je to čo hĽadá.:)-COOL-
neznámy
neznámy | 17.11.2011 19:12
inymi slovami mozeme hladat to, com v skutocnosti mame v sebe:)
neznámy
neznámy | 18.11.2011 14:15
pokud to bereme ve významu slepice a vejce biologickém, pak nebylo první ani vejce ani slepice. Byla jakási předslepice (nemusíme použít termín slepice, ale cokoli např. krutača), v níž byly nahromaděny zkušenosti předchozích generací krutačí a u níž došlo ke kvalitativnímu skoku



Ale protože jde o koán, pak ani jedno z obou našich řešení nás neuchrání od rány holí, prtože je špatné. Vyžaduje to změnu způsobu myšlení, úplně jiný pohled na otázku, čehož neosvíceni nejsme schopni.
neznámy
neznámy | 23.11.2011 22:47
super,zatial vedies 100€ je sto eur,uvidime kto ta prekona
Antonidas
Antonidas | 24.11.2011 13:52
Čo tak podobenstvo ... najprv bol kohút,nie? :)
Ona
Ona » Antonidas | 24.11.2011 17:18
.................. kohut Adam ......
:)
neznámy
neznámy | 25.11.2011 14:47
ja to poznam tak, ze: nepytaj sa a jedz!
neznámy
neznámy | 12.1.2012 13:23
bohu zial nikto nevyhrava,prepacte ze som regoval az tak neskoro ale ja som tam jasne napisal pravidla,a tie,zial neboli dodrzane takze som nevedel koho mam zaradit do sutaze.Odpoved na otazku vam prezradim aby ste na buduce vedeli o com to je,vsetko zacina od vajca tato symbolicka slovna hracka by nam mala naznacit ze slniecko je stred okolo ktoreho sa to cele toci,tak isto aj vajicko je stredobodom pozornosti v kurinci,tu narazam na symboliku plodu a cistoty znovzrodenia,ked ze mame nase myslenie upriamene na zivot pritomny zemsky tak sme odkazany aj na jeho hostenie,tak ze ako to myslel shakespeare,ked sa pytal ci byt alebo nebyt, tak ja si myslim ze ked nie si tak nemozes ani byt a ked si tak si a mozes nebyt ale najprv musi byt aby si potom nebol v preklade musi byt vajce aby mohla byt sliepka,ked nieje sliepka nie je vajce,ked je sliepka nemusi byt vajce ale moze byt,takze tato slovna hracka nas privadza do raelity ked zistujeme ze najprv muselo byt vajce,slnko a potom samozrejme aj nieco ine na com ten zivot vznikol takze zaver vstko je paralerne obidva su prve ajvace aj kura takze co bolo prve?kura vo vajci

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...