mesiac
Piatok, 14.8.2020
Meniny má Mojmír

Voľný pokec - 

Koncentráky made in kapitalizmus!

smilan
smilan | 18.3.2010 12:11
Koncentráky made in kapitalizmus!


V kapitalistických koncentračných táboroch Asus, Tesco, Shimano, Kes, Plus, LG-Philips, McDonalds a iných sú pracujúci kontrolovaní súkromnými fašistickými službami, ktoré dávajú pozor, aby nehovorili, nechodili na záchod, usmievali sa a plnili rekordmanskú pracovnú normu, za ktorú často nedostanú ani minimálnu mzdu, keď trebárs dobrovoľne odmietnu zostať v práci štyri hodiny na viac.

Ženy v období menštruácie nosia v kapitalistických koncentrákoch červené šatky na rukávoch, takže môžu navštíviť toalety viac, než raz za smenu. Je im to však strhnuté z almužny.

Boháči a takzvaní politici, z ktorých mnohí v skutočnosti nikdy nepracovali a taktiež nimi kúpené médiá nechcú nič počuť o realite kapitalistického raja, nechcú, aby sa o tom hovorilo a písalo. Namiesto toho, ako odpútavajúci manéver, sú noviny vždy plné informácií o zločineckých režimoch na druhej strane sveta.

Toľko citát z úvodu jednej internetovej diskusie. Sú to slová, drsne a nezaobalene odhaľujúce skutočnú, pravú tvár súčasnej pokryteckej spoločnosti. Spoločnosti, v ktorej majú vládne garnitúry plné ústa slobody, demokracie a dodržiavania ľudských práv, avšak na druhej strane, v tej istej spoločnosti sú neraz ľudia nútení pracovať priam vo feudálnych podmienkach.

No a v krajinách tretieho sveta, kde je za účelom čo najväčších ziskov investovaný kapitál ekonomicky najvyspelejších štátov s takzvanou najdlhšou tradíciou „demokracie“, tak tam sú pracovné podmienky doslova otrokárske.

Pozrime sa však na celú vec z hľadiska vyšších Zákonov, stojacich nad zákonmi ľudskými, ktorých účinkom podliehajú všetci ľudia a to bez toho, či o tomto nezvratnom fakte chcú oni sami niečo vedieť, alebo nie.

K vyššie popísaným, neľudským praktikám by nikdy nemohlo dôjsť, keby naša civilizácia rešpektovala už 2000 rokov známu, jednoduchú zásadu, ktorá znie: Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe!

Keby sa ľudia riadili touto zásadou pri svojom podnikaní, pri investovaní, pri tvorbe rôznych projektov, v práci, jednoducho pri všetkom, čo robia, navždy by sa museli stratiť všetky, vyššie spomínané prejavy bezohľadnosti, bezcitnosti a neľudskosti. Život podľa tejto zásady by bol totiž praktickým prejavom úcty a lásky k našim blížnym.

Žiaľ, takto žiť sme sa nenaučili po celé stáročia a preto sa sami, nerešpektujúc Zákon Lásky, automaticky staviame pod Zákon Spravodlivosti.

Oko za oko, zub za zub! Čo kto zaseje, to aj zožne! Ako sa do hory volá, tak sa hory ozýva! Presne takýmto spôsobom účinkuje železný Zákon Spravodlivosti, ktorý každému neomylne vráti presne tú mieru bolesti, utrpenia, disharmónie a nespravodlivosti, akú on sám spôsoboval iným. A to čím neskôr, tým dôraznejšie a tvrdšie!

A ak sa teraz opäť prenesieme k asociácii praktík v koncentračných táboroch, ktoré boli spomenuté na začiatku, tak práve Zákona nepodplatiteľnej Spravodlivosti, zosobneného v slovách: Čo kto zaseje, to aj zožne, by si mali byť zvlášť vedomí všetci tí hlavní velitelia súčasných koncentrákov, zastúpení majiteľmi, akcionármi a vrcholnými manažérmi firiem. Mali by si ho byť vedomí aj ich slepo poslušní poskokovia a vykonávatelia ich vôle, zosobnení vedúcimi, majstrami a inými, ktorí majú v náplni práce terorizovať a šikanovať obyčajných, radových pracovníkov.

Áno, ľudské zákony im to beztrestne dovoľujú, ale z hľadiska vyšších Zákonov zožnú skôr či neskôr zodpovedajúce ovocie toho, čo sami svojim neľudským prístupom zasievali. Zožnú to rozličným spôsobom a to či už formou zdravotných, pracovných, rodinných, alebo psychických problémov, formou nehôd a neočakávaných nešťastí a tak ďalej a tak ďalej. A ak účinky veľkej Spravodlivosti Božej nepocítia v tomto svojom súčasnom živote, vôbec to neznamená, že im snáď unikli. Tieto účinky ich dostihnú dokonca aj po ich smrti!

Na záver nech je preto ešte raz zdôraznené: Buď sa ľudia budú riadiť Zákonom Lásky, vyjadreným v slovách: Nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe!

Alebo, ak ho budú ignorovať, sami sa tým stavajú pod účinky Zákona Spravodlivosti, vyjadreného slovami: Oko za oko, zub za zub, alebo, čo kto zaseje, to aj zožne!

Pre mnohých tých, ktorí sa dobrovoľne rozhodli ísť práve touto cestou, bude ich osobná žatva nesmierne trpká, ba až zničujúca, pretože počas svojho života zostávali hluchými a slepými voči všetkým varovaniam a vo svojom egoizme iba sústavne kopili vinu za vinou, aby nakoniec, pod obrovským balvanom samým sebou nahromadených vín naveky biedne zahynuli.

M.Š. priaznivec stránky : http://ao-institut.cz/
neznámy
neznámy » smilan | 19.3.2010 15:51
no neviem, ci dotycny, co hore uvedene riadky pisal niekedy pracoval za nejaky ten kapitalisticky retazec...nehovorim, ze podmienky su idealne, casto krat sa pracuje za almuznu, ale s tou prehnanou diktaturou to prehnal...a navyse autor si mysli, ze v niektorom obdobi to bolo inak??? podla mna rovnako az nie horsie (no veru na panske by som nechcela chodit)...doporucila by som mu ist na jednu brigadu do socialne orientovanej Severnej korei alebo Venuzuely:) a navyse hladat na tejto zemi raj je nezmysel...sotva tu niekedy budu k sebe ludia dostatocne ohladuplni...tak to bolo, je a aj bude...
Trevregent
Trevregent | 20.3.2010 12:23
Tu sú tie pravé kapitalistické koncentráky:

http://www.youtube.com/watch?v=0P-hvPJPTi4

Kedysi nám vládli bolševici a usilovali sa o komunizmus-NOSMILE-

Dnes (donedávna) zasa bushevici a zúri okolo nás konzumerizmus-NOOO-

Inak Obama nie je žiadna zmena kurzu v USA, myslím, že ľudia ho ešte "obamujú"!-PUKEY-
Trevregent
Trevregent » Trevregent | 20.3.2010 12:31
Stačí si napísať do Googlu "FEMA camps" a budete zírať!

Napríklad:

http://www.youtube.com/watch?v=jeqjykY5wPk&feature=related

Aj toto je zaujímavé:

http://astro-tabu.host.sk/vitalita23.html

http://astro-tabu.host.sk/index.html
neznámy
neznámy » Trevregent | 22.3.2010 22:36
tie clanky z astro-tabu su sice zaujimave, ale hodnotu im bohuzial dost ubera autor tych myslienok -ROLL-
Marcelina9
Marcelina9 » smilan | 12.11.2019 20:31
amazon ?
milan08
milan08 | 13.11.2019 06:02
ale to sa vie ze tam nevladne tkz.demokacia....
milan08
milan08 » smilan | 13.11.2019 06:04
ravdive musim suhlasit!
nikav
nikav » milan08 | 13.11.2019 07:58
Zvykáme si na šibenicu.
milan08
milan08 » smilan | 19.11.2019 07:32
zvykame si.
Kpt.Nemo
Kpt.Nemo » smilan | 25.11.2019 02:12
To podstatné je že jsme zapomněli na koncentráky made in socialismus.
Magnician
Magnician » Kpt.Nemo | 26.11.2019 12:11
máš na to nejaké spomienky?sem s nimi
Kpt.Nemo
Kpt.Nemo » Magnician | 26.11.2019 23:54
koncentráky plné optimismu
to byl ten komunismus :-)
Magnician
Magnician » Kpt.Nemo | 27.11.2019 20:18
viem ako to myslíš,,spomínam si,,a myslím,že človek ako taký nedokáže žiť v komunizme,neviem si predstaviť ísť priemerného človeka do obchodu a vziať si len to čo naozaj potrebuje za darmo,,pochybujem,že by zvládol zobrať si len to a nie navyše..... čistá utópia-LOL-, to bola asi prvá myšlienka keď profesor hovoril ako bude komunizmus fungovať,,,,,

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...