mesiac
Streda, 20.2.2019
Meniny má Lívia
SPLN
osvetlených 100% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

9.dom a vzťah k súrodencom

Dogi | 23.3.2015 04:12
Už je to dávnejšie, čo som sa stretla na nete s prezentovaným názorom, že z 9.domu v horoskope je možné vyčítať, aký bude vzťah človeka s jeho súrodencom bez uvedenia detailov. Neviem už nájsť odkaz a odvtedy mi to vŕta z času na čas hlavou. Rada by som poznala váš názor, resp. skúsenosti.
lak » Dogi | 23.3.2015 04:18
9. dom a surodenci? o tej suvislosti som este nepocula.. :)
martinbd » Dogi | 23.3.2015 07:42
Vzťah k súrodencom tradične reprezentuje 3. dom. 3 dom je všetko, čo je v dosahu rúk, blízke, 9. dom, všetko čo je v dosahu nôh, vzdialené. Ale dočítal som sa, že je to aj tak potrebné brať s rezervou. Napríklad moja mama má Jupitera v 3. dome a píše sa k tomu, že zámožnejší súrodenec, čo v prípade jej sestry celkom platí. Ja mám Merkúra v 3. dome a môj brat má literárne nadanie, už aj vydal nejaké knižky. Ale či to platí všeobecnejšie, ťažko povedať.
Ináč v systéme otočených domov sa dá brať, že 9. dom, sú súrodenci partnera.
Dogi » martinbd | 23.3.2015 11:13
Veď práve. Preto mi to vŕta hlavou. Ten astrológ sa vyjadril, že 3.dom hovorí o súrodencoch, ale 9.dom poukazuje na vzťah s nimi. Tiež sa mi to nezdá. Uvažujem nad tým. Aj som pozerala do horoskopov, ktoré mám k dispozícii, aj dôležité udalosti z minulosti, ale nič som neobjavila... Preto som sa obrátila s tou otázkou tu.
martinbd » Dogi | 23.3.2015 11:55
áno, myslel som si, že preto sa pýtaš. Ono tie protistojné domy často spolu súvisia. Napríklad 3. a 9. dom súvisia s myslením a cestovaním. Takže niečo na tom môže byť, ale čítal som, že súrodencov v horoskope treba brať s rezervou. Napríklad, môj brat v mojom horoskope predstavuje planétu Pluto. Pluto nemám v 3. dome, ale v 7. dome. Prečo si teda myslím, že môj brat je Pluto? No jednak sa tak prejavuje a tranzity od Pluta a na Pluto s ním súvisia. Takže je dôležité aj overiť praxou, ktorá planéta funguje na koho v okolí zrodenca.
Dogi » martinbd | 23.3.2015 18:58
S tým súhlasím.
neznámy » Dogi | 24.3.2015 11:31
To som ešte nepočula takýto názor, nakoľko mám plný 9. dom (Slnko, Neptún, Jupiter na hrote 9. domu) planét a jeho hrot je v Strelcovi, tak by som mala mať podľa toho veľmi pozitívny, optimistický a preduchovnelý vzťah k môjmu bratovi. Pravdou však je, že s bratom nie sme si nejako extra blízky, aj keď sa navzájom rešpektujeme a po rokoch sa náš vzťah zlepšil. Neviem teda v akom zmysle sa dá z 9. domu určiť ten vzťah k súrodencom. Pre mňa 9. dom predstavuje niečo úplne iné ako je vzťah k duchovným náukam, cestovaniu a cudzím kultúram, takže som skôr skeptická k niečomu takému, že by sa z 9. domu dal určiť vzťah k súrodencom.
nikav | 24.3.2015 11:48
Možno máš šancu na pekné vzťahy s potenciálnymi či reálnymi švagrami či švagrinami /martinbd o 7.42-súrodenci partnera/. Uvítala by som taký 9. dom ako máš ty.:)
lak | 24.3.2015 12:55
presne tak, tiez u mna ten 9. dom v tomto kontexte nesedi :D

ale tie cesty, ktorym zodpoveda - tak to ano :D -YES-
neznámy » nikav | 24.3.2015 13:41
Ďakujem za názor. :) No aj ja som rada za ten môj 9. dom, je veľmi prospešný v živote aj keď veľa vecí si možno idealizujem (Slnko konjunkcia Neptún), ale Jupiter mám silný a dobre postavený, čo je veľká podpora pre mňa osobne. Uvidím už ako to bude v budúcnosti, celkovo mám dobré vzťahy s ľuďmi a predchádzam zbytočným konfliktom. :)
Dogi » Dogi | 24.3.2015 15:57
Ja si myslím, že pokiaľ ide o 3. a 9.dom, podstata je, že 3.dom vyjadruje blízke vzťahy, krátke vzdialenosti a krátke cesty, blízku kultúru, dorozumievanie sa v rámci toho a vzdelanie, ktorý tvorí náš základ a dostávame ho v detstve. 9.dom opak, teda vzdialené vzťahy s cudzincami, dlhé vzdialenosti a ďaleké cesty, vzdialené kultúry, dorozumievanie sa v rámci toho a vyššie vzdelanie. 3.dom vyjadruje to, čo v zásade dôverne poznáme, vyrastáme s tým a stretávame sa s tým denne. A 9.dom to, čo je nám vzdialené, neznáme, čo nám rozširuje obzory a tvorí našu vyššiu životnú filozofiu a vieru.
Na nete sa človek stretne s kadečím...:-)
neznámy » Dogi | 25.3.2015 08:32
Hey, tak to je zhruba definícia 3. a 9. domu, s kt. sa aj ja stotožňujem. :) Ja v 3. dome nemám žiadnu planétu, hrot mám v Blížencoch, ako som už písala vzťah s bratom mám viac-menej neutrálny, normálne spolu vychádzame, ale nie sme si nejaký extra blízki. Oproti tomu, mám 9. dom plný planét, ale vo vzťahu k môjmu bratovi sa to neodrazilo. Skôr mi oveľa viac pasuje klasický výklad 9. domu a toho čo predstavuje, čo sa dosť odráža aj v mojom živote, keďže mám v ňom aj Slnko.
neznámy » Dogi | 25.3.2015 08:38
Toto si dobre vysvetlila,na mňa tá charakteristika sedí....vsťah k súrodencom charakterizuje môj 3.dom,môj 9.dom som ešte nepochopila celkom,ale zdá sa že pochopím asi v bližšej dobe,súvisel s mojou láskou k učeniu a teraz sa tam pridáva aj zahraničie,tak si to odsledujem-BLUSH-
hanino » martinbd | 28.3.2015 17:43
toto je pre mňa zaujímavá téma...moja mama má v radixe Mars v 3 dome a v Rybách...má iba nevlastných súrodencov, všetkých starších, 3 po otcovi a 2 po mamke ....však veľmi rozdielnych vo vzdelaní...po otcovi so základným a po mame s VŠ...Mars je v op. s Jupiterom/ 9 dom/ ale v trigóne so Slnkom /11 dom/...ako sa určujú jednotliví súrodenci ? viem, že je tam posun o 3 domy...starší asi dozadu, ale ktorým začať...prvý starší alebo prvý najstarší ? ďakujem za pomoc
martinbd » hanino | 29.3.2015 08:49
tak toto neviem, okrem toho, neviem či nevlastný súrodenci sú tiež 3. dom. Možno by sa na to dalo pozrieť z opačnej strany a pýtať sa, aký má vzťah k súrodencom, skrz daný Mars. Mars môžu byť konflikty - v Rybách, tajné konflitky, ale tiež to môže byť aktívna pomoc vo vzťahu k nim, alebo navzájom. Tiež neviem či posuny domov by fungovali, keď, tak sa zvykne posúvať po dvoch domoch.
Dogi » hanino | 30.3.2015 20:52
S tým posunom som sa stretla len u detí a manželov, ale u súrodencov nie.

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

Znásilnenie / Znásilniť / Zneužiť Pri tomto násilnom čine je obeť nútená konať proti svojej vôli a jej sebaúcta dostáva ťažkú ranu. Vo sne znásilnenie značí bezmocnosť, nalomenie sebavedomia a... viac »

Cigáň / Cigánka / Cigáni / Róm / Rómovia Tento kočovný národ je synonymom pre živelnosť, nezávislosť, odlišnosť, iracionalitu, či pre premenlivú, nestálu energiu, ktorá sa len ťažko dá skrotiť. Vo snoch... viac »

Kôň / Kone Tento živelný tvor predstavuje silu (aj sexuálnu), zdatnosť, vytrvalosť, ušľachtilosť a mužnosť. A zo zvieracej ríše je podľa mnohých mytológií najbližšie k človekovi.... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...