mesiac
meno: heslo:
NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Zdravie a výživa - 

Nápady na jednoduché zdravé raňajky

neznámy | 18.1.2016 13:12
Keď mám výdatné raňajky a obed, večer mi jedlo už ani nepríde na rozum, telo si nič nepýta. Jedla by som nasilu.
Takže nemusí vôbec znamenať ak človek nevečeria, že ide spať vyhladovaný.
neznámy | 18.1.2016 15:10
přesně tak.
neznámy | 18.1.2016 15:16
energii na regeneraci potřebuješ večer pokud jsi po celodenní tůře a pak je dobré se večer najíst.
po fyzické námaze je dobré mít příjem energie, cukry (pokud nechceme hubnout) a bílkoviny a to zhruba do dvou hodin po výkonu pak už to nemá takový význam. Roli hraje hlavně to co je v krvi k dispozici jinak se živiny začnou odbourávat ze zásob (tkání).
pokud máš sedavé zaměstnání a večer nesportuješ je večerní jezení obzvláště u mužů nepříznivé. mluvím o vydatném jídle jinak například jabko banán salát smootie nebo něco lehkého nijak nevadí. když dáš večer kalorickou stravu(sacharid) zvýšíš inzulín a pak svítíš donoci. nedá se spát protože tělo funguje v módu sympatiku. a ráno je člověk vyčerpaný.
neznámy | 18.1.2016 15:39
čauko, no ja som sem hlavne nemala čo čarbať keďže neraňajkujem a zadala si tému "raňajky" -SHAME-

k tomu čo píšeš, ja to chápem a máš samozrejme pravdu lebo ideš v súlade so svojim telom. No a to je to naj!

Nech si každý nájde to svoje v súlade so schránočkou jej biologickým vekom, pohlavím a ne/aktivitami. Či ide dobre alebo nie rozpozná podla stavu tela, pocitu pohody a kondičky a to zas berúc v potaz pohlavie, vek a ne/aktivity.
-FLOWER-
neznámy | 18.1.2016 15:48
Většinou snídám různé druhy ovoce - dle sezóny, tak dva až tři druhy s různými oříšky a taky přidávám sušené ovoce, střídám to, taky někdy med, strouhaný kokos, skořici, prostě dle chuti.....-YUMMIE-:)
neznámy | 18.1.2016 15:53
Občas sa nechám strhnúť "čo by sa malo a čo nie".
Mám dni keď nejem nič z určitého konkr. dôvodu (šanca telu napraviť škody), sú dni keď sedím alebo ležím a tomu prispôsobujem príjem, no a sú dni keď makám psychicky - chce to celkom inú skladbu živín, inak jak keď makám fyzicky (fitko). Kapitola sama o sebe je doba keď 3-4 dni alebo aj týždeň šlapem po horách s batohom na ťažko. Inak zimoj inak v lete a ešte inak v rámci hormónov))) ..
Skrátka a dobre: každý deň je pre mňa unikátny výdaj síl a tomu prispôsobujem príjem. Pre mňa neplatí žiaden zákon, ani v stravovaní. Je to moje telo a ako sa k nemu správam tak sa správa ono ku mne, toto platí na 1900% a sme kámoši -FLOWER-
Sarjer | 18.1.2016 16:41
Smotáš???-CONFUSED-
To se dá smotat?
Páč jestli se to dá smotat...:D-LOL-
neznámy | 18.1.2016 17:41
v podstatě provozuješ něco jako všetranně imunitu podporující trénink.
když občas jezdíš na hory a pak fitko i práce a nepravidelně pak nutíš tělo k adaptacím na mnoho různých způsobů zatížení což je pro zdraví prospěšné.
z toho důvod není nijak zvlášť důležité dbát na to co člověk jí v kolik atd. protože to všechno zužitkuje co sní a dobře detoxikuje.
takže si může dovolit něco jako hřešit jinými slovy žít si jak chce. -LOL- jasné je že kolik do sebe člověk nainvestuje do odpočinku pohybu a kondice tak se to potom i vrátí.
neznámy » Sarjer | 18.1.2016 17:43
smotáš je slovenský smetanový výrobek něco jako český smetáček nebo pribináček.
neznámy | 18.1.2016 19:12
uhm mne to takto prospieva a že kolo fastfúdov, knedlí, klobás a spol prechádzam ako niekto kolo granúl čo nemá psa nehovoriac
Sarjer | 18.1.2016 21:10
i prd -WINKIE-
sám jsi pribiňáček -PUH-
DVG | 18.1.2016 22:05
a najlepsie a najzdravsie ranajky su aj tak tie tzv. ciganske

:P
neznámy » Sarjer | 18.1.2016 22:11
jak můžeš vědět.
proběhla jsi všechny prodejny na slovensku jestli mají v ledničce smotáš?
vevuska | 19.1.2016 20:35
Mnooo..... vážení a milí... čítam ako čítam... dozvedám sa tu samé vtipné veci o raňajkách a o tom, ako a čo sa má papať.
Tak sa aj ja pridám ..... keďže mi nedávno zistili histamínovú intoleranciu na potraviny, tak v jedle som obmedzená. Ale kedysi som mávala také raňajky, že som si zmixovala domáce jablko, banán, čučoriedky, alebo černice alebo dáke iné ovocie. Niečo ako teraz smoothie - čo je momentálne veľký boom. Z takýchto raňajok som bola vždy naštartovaná.
Potom som prešla na pečivo celozrnné s maslom a šunkou a syrom, no bola som ako parný valec. Taká ťažkopádna som sa cítila. Tak som si povedala, že to to nie je dobré.
Jedno obdobie som mala také, že som si dávala na lačno kávu.... jednoducho som čakala, kým sa mi telo naštartuje, bo ráno som vždy ako múmia :D

No v poslednom období, po trojtýždňovom pobyte v špitáli ( spred troch rokov) som prešla na celozrnné pečivo s maslom a domácim lekvárom. A za tým si každé ráno dávam zelený čajík.
No úplne na začiatok dňa si dávam pohár vody. :)
shiraz | 15.4.2018 21:21
👍🤗
nikav » vevuska | 16.4.2018 06:58
Rada si robím jemné ovsené vločky zaliate vriacou vodou, do nej zamiešam polovicu strúhaného jablka, trochu masla, navrch škorica a kúsky slivkového lekváru. K tomu biela káva z melty s čakankou s prídavkom kurkumy.
milan08 | 16.4.2018 07:10
kasu s ovsenych vlocie ochucenu s medom.
nikav » nikav | 16.4.2018 07:47
Niekedy namiesto jablka primiešam tvaroh. -YUMMIE-
Johanna | 16.4.2018 10:47
aktuálne si mixujem banán,ananás, kivi / akékoľvek ovocie / žihľavu a mlieko...
voltaire » Johanna | 16.4.2018 16:26
ja tiez +vlaknina
Stránka:
1 2 3 4 5 6
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Smrť / Úmrtie Sny o smrti neoznamujú telesnú smrť. Znamenajú, že čosi v našej duši umrelo, alebo že sa zriekame vzťahu k ľuďom, ktorí pre nás akoby „umreli“. V astrológii je blízky... viac »

Dieťa / Deti / Bábätko V konfliktnej situácii sa pokúšame nájsť nejaké východisko, hľadanie nových ciest, nových myšlienok. Dieťa vo sne uvoľňuje napätie a vedomie sa potom ľahšie odpútava... viac »

Voda / Prameň Voda je predovšetkým symbolom citov a emócií, ktoré vyvierajú z nevedomia (hlbočina, nepriehľadná voda) alebo ktoré si uvedomujeme (všetko čo vo vode vidíme). Rovnako... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...