mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Zdravie a výživa - 

CUKOR

neznámy
neznámy | 16.8.2017 08:48
cukor patri medzi 5 bielych jedov (cukor, sol, mlieko, lepok, skodlive tuky), ktore s potravin asi najviac nicia zdravie... cukor nema ziadne mineraly a vitaminy, takze telu nedoda ziadne ziviny...navyse je to number one potravina, ktora zivy patogenne bakteria a parazity v nasom tele (napr. kvasinky)... a kedze tie sa nachadzaju v creve, o ktorom sa hovori, ze ma obrovsky vplyv na imunitu, tak vyznamne moze nicit aj ju... tiez ak sa znici zdrava mikroflora v creve a rozbujnia sa patogenny, tak moze vzniknut takzvany "syndrom priepustneho creve", ktory moze mat suvis s roznymi autoimunitnymi ochoreniami, u ktorych dnesna lekarska veda tazko hlada pricinu (klasickami medicina sa zaobera skor dosledkami ako pricinnami)... a ludia, co veria na to, ze zdravie prinasa zasadity zivotny styl, tak cukor patri k potravinam, ktory organizmus najviac prekyseluje...a to nehovorim ako napriklad vplyva na zuby..ktore mozu byt pricinou mnohych skrytych ochoreni a infekcii.. takze v strucnosti "benefity" cukru... odkedy som vysadil cukor, tak mi zmizla silna alergia (mal som ju od puberty), tiez zlepsila plet a tiez som odvtedy nemal ani jeden kaz (dovtedy az 10)... ale je pravda, ze okrem vyradenia cukru som toho viac vyradil a tiez som nakoplet zmenil zivotny styl-PUH-
marcie
marcie | 16.8.2017 09:18
vidíš, na soľ som zabudla ... a nezdravé tuky tiež ... -PUH-
neznámy
neznámy | 20.8.2017 20:04
Ano cca 3 měsíce, cítila jsem se dobře, zlepšila se mi pleť a alergie.:)
neznámy
neznámy | 22.8.2017 11:10
To je trochu extrémní postoj.
Cukr třtinový případně melasa med a přírodní sladidla obsahují minerály. Nevhodný je cukr bílý rafinovaný kvůli chemické extrakci ta z něj dělá látku čistou v přírodě se nevyskytující což je riziko.
Slovo jed ve spojitosti s jednou potravinou přehnané. Ve skutečnosti se jedná jen o přemíru jedné potraviny na úkor jiných. V harmonické stravě může být i cukr sůl tuk i mlíko obsaženo. Cukrem i solí lze i "léčit".
Lepek je pro mnoho lidí bezproblémový. Milióny lidí jej jedí denně bez následků.
Problém nastává při jeho intoleranci a ta je individuální.
Každou chvíli se objeví někdo s důkazy o jedovatosti té které potraviny.
K tomu lze říci pouze slovy paracelsa otce toxikologie:
„Všechno je jed, ve všem je jed. Záleží pouze na dávce.“

Ve skutečnosti nás otravuje každá potrava a neexistuje žádná zdravá potravina.
To je metabolický fakt.
Čímž si myslím že je téma jedovatosti vyčerpáno.
neznámy
neznámy | 22.8.2017 13:53
-THUMBSUP-...presne tak, ani jedno hmotne jedlo nieje zdrave:)...paci sa mi veta, ze: "cukrem i soli lze i lecit"....jak pravdive:)
neznámy
neznámy | 22.8.2017 13:59
A striedmost je cnost:)
neznámy
neznámy | 22.8.2017 14:40
Trochu z jiného soudku - jeden pán si dával cigárko "na zdraví", dožil se vysokého věku a plíce měl zdravé;):)
neznámy
neznámy | 22.8.2017 16:25
Jiný příklad.
Alkohol, do cca30ml/den léčí. Co je nad pak škodí úměrně množství.
U vína jsou to asi 3dcl.
Jedna cigaretka může zajistit lepší peristaltiku snížení chronické zácpy a má ochranný faktor proti alzheimerovi. Z jedné cigarety nemoc plic ještě nikdo nedostal.
Jen jde o to znát míru.
Tajemství života je v nalezení správné míry ve všem.
Kdo odmítá ztrácí se životu stejnětak jako ten kdo nezná míru. Hedonismus a nepodložená askeze jsou příčinami nerovnováhy.
Mezi příčiny nerovnováhy patří neuspokojení potřeb těla kam patří i chuť na sladké kterou je zapotřebí uspokojit jinak si tato potřeba najde cestu jinde. Kam..často hned nepoznáme ale důsledky popírání potřeb těla a tělesnosti jsou nakonec vždy horší než důsledky snězení čokoládové tyčinky anebo zákusku.
Na věc je zapotřebí jít z druhé strany a snažit se o to aby nevznikala přehnaná chuť na sladké.
Prvním krokem je "odsolit". Snížením přísunu soli na cca 5-7g/den snížíme chuť na sladké. Míra cca 35g cukru/den je přijatelná. Při sportu a zátěži se může i značně zvýšit.
Dalšími fintami je přechod ze zákusků na ovoce i sušené ovoce, rozinky fíky datle..
neznámy
neznámy | 22.8.2017 16:31
Ano najít správnou míru ve všem, to je právě ten velký problém:)
milan08
milan08 | 23.8.2017 09:22
vsetko s mierou.
neznámy
neznámy » milan08 | 23.8.2017 14:49
;):)
neznámy
neznámy » milan08 | 23.8.2017 14:57
anebo občas i bez míry
to taky patří k životu
může to být v daný moment správná míra
neznámy
neznámy | 1.9.2017 16:55
Zavarate kompoty s cukrom,alebo ako ja bez cukru so stipkou soli ? :)
nikav
nikav | 5.9.2017 15:10
Čo poviete na med? Práve som zistila, že keď dáte na jazyk trochu trstinového cukru a pomaly ho cmúľate, pocítite chuť medu. Med mám rada. -YUMMIE-
neznámy
neznámy » nikav | 6.9.2017 18:30
moja mamka,,,,tvrdí to isté keď ,,chodí" do cukorničky s hnedým cukrom;)
neznámy
neznámy » nikav | 6.9.2017 18:47
Med mám taky ráda, používám docela často;):)
milan08
milan08 | 11.9.2017 07:30
docital som sa ze nieje zdravepit kavu nesladenu kvoli zaludocnymstavam!
marcie
marcie » milan08 | 11.9.2017 08:33
to je pravda podľa TČM, i keď tá kávu piť vôbec nedoporučuje ...
milan08
milan08 | 14.3.2018 08:13
obmedzil som na minimun uzivanie cukru a nijak mi nechybal.
neznámy
neznámy | 14.3.2018 10:51
Mne melasa chutí, pripomína mi perník, ktorý mám rada. Keď nechutí tebe, to znamená, že tvoje telo si ju nežiada. -YUMMIE-
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...