mesiac
Štvrtok, 28.3.2024
Meniny má Soňa

Voľný pokec - 

VOLBY 29.2.2020

milan08
milan08 » Magnician | 24.2.2020 05:07
nechame sa prekvapit!
nikav
nikav » milan08 | 24.2.2020 07:47
My verme v najlepší výsledok, prekvapení nech budú liberáli. Už je NAJVYŠŠÍ ČAS. -YES-
emanuel
emanuel » astonm | 24.2.2020 08:10
práveže nie je tak dávno som čítala pár článkov o nepravdivosti prieskumov a manipuláciuou s verejnou mienkou,preto prieskumy pozriem len očkom a riadim sa len svojou hlavou,skúsenosťami a tým čo politici v posledných rokoch reálne urobili v praxi
astonm
astonm » emanuel | 24.2.2020 08:38
Iste. Verím Ti. Lebo spochybniť sa dá všetko. Otázkou ale je kto ten-ktorý článok písal a s akým cieľom. Rovnako tak aj prieskumy sa dajú robiť s určitým zámerom na výsledok. Súhlasím. A často to tak aj vychádza, ako keby to bolo na "objednávku". Ale moja skúsenosť je taká, že väčšina prieskumov je v rámci percentuálnej odchýlky. Ale v sobotu večer sa ukáže, ako veľmi sa budú líšiť reálne výsledky s tými prognózovanými.
emanuel
emanuel » astonm | 24.2.2020 09:14
práve preto ak si dobre pamätám v minulosti boli odchýlky od prieskumov dosť veľké na percentá a ľudia dokážu na poslednú chvíľu prekvapiť
neznámy
neznámy » astonm | 24.2.2020 20:21
Ako sa dostal Matovič do povedomia ľudí? Tým, že pisal...a písal...Jeho najväčšou výhodou bola sieť regionálnych novín zdarma, to je neuveriteľná mediálna sila, ktorú využil hlavne v začiatku svojej politickej kariéry, keď sa z posledných miest sas, prekruzkoval až do parlamentu. On nepotreboval vtedy prieskumy, nemyslím si, že by ich potreboval aj teraz (sám bol z toho prekvapený), nakoľko urobil veľmi dobrý ťah s pritiahnutim krestansky citiacich voličov, ktorí netuzia po multikulturnom obohateni, a chcu byť aj za 20 rokov doma a v bezpečí tam, kde bývajú. Možno so mnou nebudete zdieľať môj optimizmus, ale za 20 rokov, sme z hľadiska mafie, únosov a vrážd, prešli neuveriteľným pokrokom. Dovolím si tvrdiť, že smrť Jána Kuciaka a Martiny, by v 90. rokoch takúto zmenu nespustilo, nakoľko vyčíňanie mafie, bolo vtedy na dennom poriadku. Buďme radi, že je to za nami. A verme, že sa do parlamentu dostane väčšina tých ľudí, ktorým ide o dobro Slovenska, je to určite naivná predstava, ale myšlienky a viera, majú veľkú silu.
Magnician
Magnician | 24.2.2020 20:41
verím:)
neznámy
neznámy | 24.2.2020 22:19
Zachadzas do hlbokej temy bez rozvahy uvahy a vedomosti.To ze nepocut o vrazdach neznamena ze niesu to co pocujes je to co pocut mas kolko s je pocut o tom kolko nasilne umrie ludi vo vazeni!? Teraz sa zabija "humanne".Treba rozpravat o tom co vies nie co si myslis pretoze to je voda na mlyn dezinformacnej strategii.
astonm
astonm | 25.2.2020 00:52
Alis, ale to je v poriadku. Ja predsa nespochybňujem ani prieskumy a ani tých, ktorí sa dostali do parlamentu. Nech už k tomu využili akýkoľvek spôsob propagácie. A každá doba, každý čas, majú svoje špecifiká a prinášajú aj svoj osobitý prístup. A je to zrejme tak, že v 90. rokoch by tie vraždy nespôsobili takú reakčnú vlnu, akú to spustilo pred dvoma rokmi. Vtedy totiž neexistovali sociálne siete. Tie prišli až niekedy po r. 2005. Ak sa nemýlim. ;) Takže áno, súhlasím s Vami. Posunuli sme sa celkom slušný kus dopredu. A snáď sa túto sobotu zase dostaneme o krok ďalej.
emanuel
emanuel | 25.2.2020 16:19
ja si dovolím nesúhlasiť mafia bola aj praktiky bývalých vlád boli podobné,ale držali sa v istých hraniciach,táto vláda hranice nielen prekročila,ale doslova preskočila a ešte možno pár rokov bude trvať pokiaľ sa všetko ukáže a dostane k hranici tolerantnosti.....lebo politici sú politici,niktoi ani vo svete tam nemá čisté ruky,ale treba dodržiavať istú rovnováhu,našim ego prerástlo hlavu a zdravý rozum
neznámy
neznámy » astonm | 25.2.2020 19:27
Máš pravdu, socialne siete, informovanosť v tom je veľká zmena. Preto by sme nemali nikdy dovoliť cenzúru "pre naše dobro".
neznámy
neznámy | 25.2.2020 19:41
Je pravda, že nechodím robiť prieskumy do väzenia, koľko tam zomrie ľudí. Ale, teraz sa hneď všetko vie, informácie sa šíria veľmi rychlo internetom oproti tomu 90. roky pri obmedzenom informovaní verejnosti sa mi zdali ovela viac plné nasilia. Môžeme byť len radi, že sa tie mafiánske skupiny vyvraždili. Aj keď nikomu neprajem smrť, u určitých ľudí je to pre okolie vyslobodenie. A hlavne keď poškodení išli na políciu, vyšetrenia a zatknutia zločincov sa v mnohých pripadoch nedočkali. Pretože i policajti sa báli. Podvody boli a aj sú, len sú oveľa sofistikovanejsie, tak sofistikovane, ze su v medziach zakona. Napriklad take zahraničné firmy, odlievaju zisk do krajin s nižšou sadzbou dane, existuje tu povinnosť transeferoveho ocenovania, ale len " tuším" ako sa (ne)dodržuje. Skúsme si to pozrieť ešte na daniach, ver mi, že teraz su podvody na dph, vdaka elektronizacii oveľa ľahšie vystopovatelne a ťažšie uskutocnitelne, ale ako sa dozvedáme z médií, tak sa to i tak deje. Ten optimizmus možno teda mám len ja, nakoľko teraz mám vo svojom okolí ľudí, z ktorých citim určitú čestnosť, nesnažia sa za každú cenu o nejaké nekalé riešenia. Ale pred takými 20.rokmi som z veľa podnikatelov takýto dobrý pocit nemala. Skôr opačne, štátu nič na daniach nedať, ale od štátu si všetko pýtať. Ničoho sa nebáli. Teraz po zavedení KV je kontrlovatelnost určite lepšia.
neznámy
neznámy » emanuel | 25.2.2020 19:55
Ty si akože myslíš, že Mečiar sa držal určitých hraníc!!!!!!!!????????
To on zaviedol u nás ten systém "bezpravia", vsetok štátny majetok dovolil rozkradnut svojim kamaratom. Udeľoval amnestie ako sa mu to hodilo,....absolutisticky vládca sa ako držal hranic? Jedinú hranicu mal tú, že nesiahol na strategické podniky, tie rozpredal Dzurinda. Divoké deväťdesiate roky.
Magnician
Magnician » milan08 | 25.2.2020 20:46
len nie prekvapkať,,poprosím
astonm
astonm » emanuel | 26.2.2020 14:52
Tak ako som sľúbil, tak plním. Až na tú maličkosť, že je streda popoludní a nie až večer ;)))
Ale čo už, keď prišli skôr. ;) Tak teda:

OLANO - 19,1% --- 39 kresiel
SMER - 15,6% -----31
LSNS - 9,8% -------20
PS-Spolu - 9,4% ---19
Kollár - 7,2% ------ 14
SaS - 7,0% -------- 14
Kiska 6,6% -------- 13
KDH - 4,8%
Druker - 4,1%
Most - 3,9%
Harabín - 3,6%
Maďarská koalícia - 3,5%
SNS - 3,4%
ostatné strany sú pod 1%

Na mojej strane veľká spokojnosť. Ak by sa týchto 7 strán dostalo do parlamentu... palec hore.
Tak si ich idem držať, aby tak zostali aj v nedeľu ráno.
nikav
nikav » astonm | 26.2.2020 15:11
JE TO PARÁDA ! OĽANO má dobrý náskok.


Klárka spovedá Igora Matoviča

https://www.youtube.com/watch?v=HshGTssQHeo
emanuel
emanuel » astonm | 26.2.2020 15:47
som skeptická ako vieme prieskumy sa dosť líšia od skutočnosti,myslím že percentá budú iné,ale strany asi zostanú podľa prieskumu...ešte že môj život neleží a nebeží na politike,to by som sa dosť nudila
astonm
astonm » emanuel | 26.2.2020 16:14
Nuž, nechcem sa tu hrať na Truhlíka, ale faktom je, že čím je bližšie k voľbám, tým sú prieskumy presnejšie. Pričom exit poll, čo je zber dát pri volebných miestnostiach v deň volieb, sa líši len v desatinách percent od konečného reálu. Málokedy v celých percentách. To je aj dôvod, prečo Fico a spol tak veľmi túžili po 50 dňovom moratóriu na prieskumy. Lebo ako vidíš, tak dnešné prieskumy v porovnaní stými, spred dvoch týždňov, sú naozaj veľké. A ak dopadnú voľby +- tak, ako je tento dnešný prieskum, tak naozaj môže niekto kričať, že ten spred dvoch týždňov bol zmanipulovaný. V každom prípade mám lepšiu náladu. Snáď bude v nedeľu ešte lepšia, keď to dopadne podobne ako dnešné výsledky.
Magnician
Magnician » astonm | 26.2.2020 17:06
noooo,,super a dík
Magnician
Magnician » nikav | 26.2.2020 17:08
akô milenô:)
Stránka:
< 7 8 9 10 11 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...