mesiac
Utorok, 22.5.2018
Meniny má Júlia, Juliana
PRVÁ ŠTVRŤ
osvetlených 53% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 1.)

    Porovnanie kompatibility dvoch ľudí patrí medzi... » viac

Voľný pokec - 

Velikosti astrologických domů

neznámy | 14.2.2017 17:22
Jiní rozhodli že "přišel čas".
neznámy | 14.2.2017 17:37
rozhodli ... tvoj zrod.
Život je tvoj, daj si meno :)
neznámy | 14.2.2017 17:40
tvoja zápletka je skvelá ;)
... ten baby boom ide dnes na markéééésa kolo pol9
neznámy | 14.2.2017 17:44
...jiní dávají jména...
dr. Faustroll | 17.2.2017 19:21
jméno je obětí módy, příjmení je to oč se opíráme, co nám společně odkazuje na naši jedinečnost.

A vůbec nejlepší je, když si jedinec vybírá v době dospělosti svoje jméno sám
fiohattu » dr. Faustroll | 19.2.2017 12:28
Podľa čoho sa určuje veľkosť jednotlivých domov? a čo spôsobuje, že niektorý dom je obkročený alebo uzatvorený...
Annanemone » Claire | 20.2.2017 01:09
19. Ve kterém domě je Slunce, tam je i síla zrozence. Důležitá je také velikost domu. Čím je dům rozsáhlejší, tím je větší osudový význam.

Více zde: http://astrolexikon.webnode.cz/news/jan-kefer-100-pravidel-vykladu/
Annanemone » Annanemone | 20.2.2017 02:02
Jak ctu otazky tak tohle dilo je na vase odpovedi tady uzitecny: http://www.astrologie.cz/texty/domy/domy.htm
dr. Faustroll » fiohattu | 20.2.2017 16:07
v astrologii neexistuje jednotný názor na způsob výpočtu jednotlivých domů. Jedné v čem panuje shoda je výpočet ascendentu, media coeli a vertexu, tyto hlavní osy jsou ve všech systémech stejné, neboť se počítají víceméně stejně, jsouce definovány jako průsečíky ekliptiky s místním poledníkem (MC) obzorem (AS), a primární vertikálou (VX)

Podle způsobu toho, co se dělí existují následující kategorie
dělení prostoru: Campanus, Regiomontannus apod.

dělení času: Placidus, Koch

přímé dělení ekliptiky: Porfyrius, domy totožné se sznameními tzn. 1. dům je znamení na ascendentu, domy po 30°od ascendentu apod.

topocentrický Polich-Page empiricky založený na posunu hlavních os v direkcích - v zeměpisných šířkách do polárních kruhů dává přibližně stejné výsledky jako Placidus, má speciální variantu pro oblasti za polárním kruhem

Čím blíže se blížíme k rovníku, tím jsou domy stejnější, čím severněji a jižněji tím jsou nepravidelnější

Velmi zjednodušeně řečeno: obkročení je způsobeno rychlostí výstupu znamení zvěrokruhu v té které zeměpisné šířce a na tom, které znamení kulminuje na MC. Pokud v našich zeměpisných šířkách kulminují znamení od Býky po Lva, je vysoká naděje, že k obkročení znamení nedojde.
fiohattu » dr. Faustroll | 22.2.2017 12:10
Ďakujem za vysvetlenie a čo s takými domami? Aký je ich význam? Príde čas keď sa otvoria a bude sa s nimi pracovať?
dr. Faustroll » fiohattu | 22.2.2017 16:35
to už se tu probírali mnohokrát, ale protože mám dnes hravou náladu, prozradím Vám, že na obkročené znamení můžete pohlížet jako na dveře (od skříně, či od špajz, komory, komody, sekretáře, kredence stojící v té místnosti - domě atd), od nichž nemáte klíče
Annanemone » dr. Faustroll | 22.2.2017 16:51
Hrava nalada,to bude neobtezkana Venuse a veselej Jupik.:D
dr. Faustroll » Annanemone | 22.2.2017 17:00
a Merkur Kašpárek, Kašprdle, Kurvínek tj. Hurvínek, prostě puer eternus
Annanemone » dr. Faustroll | 22.2.2017 17:13
:D
fiohattu » dr. Faustroll | 23.2.2017 20:35
Prečítala som si veľa diskusií a teoretických poučiek ako mi bolo doporučené, ale nikde som jasne (lopatisticky) dočítala kedy dostanem klúče a či ich vôbec niekedy dostanem, či si ich vyrobiť sama a čo s tým...:)-NOOO-
diké » dr. Faustroll | 23.2.2017 21:25
Je vobec mozne sa dostat do takej miestnosti?...Dam priklad...v horoskope muza je v prvom dome uzavrete znamenie kozorozca, v nom mesiac v konjunkcii s juznym uzlom. V siedmom dome logicky uzavrety rak so severnym uzlom...
ASC v strelcovi...,optimista, aspon navonok...rad riskuje, nama ziadne zabrany ani strach...mozno pre ten saturn , ktory vlastne nikde nevladne...ma podla mna viac stastia jak rozumu, veci k nemu prichadzaju same, no a ked ich nahodou strati...zvlast netrpi, aspon to neukazuje ...mesiac v koze je tvrdy a takisto nevladne nikde. Siedmy dom je v blizencoch...vztahy vzdusne...o potrebe nejakej hlbky pochybujem, pretoze sa uspokoji s hocijakym, hlavne je ze sa bavi a je zabava. Kvantita vitazi nad kvalitou v tomto pripade...
Mozu za to naozaj tie uzavrete znamenia?
Vyhovuje to takemuto cloveku, alebo si to ani neuvedomuje, ze je to unho takto. Vnima to ako vyhodu, alebo nevyhodu...Chce vobec najst kluc k takymto dveram?
Ma z vas niekto uzavrete znamenia v domoch?...ak ano, tak mi to prosim objasnite:)
fiohattu » diké | 23.2.2017 21:54
Mám uzatvorený v 2.dome (vodnár, jupiter-retrgr.) a 8. dom (lev a merkúr) o 1. stupeň tomu ušlo slnko ;) Zaujíma to hlavne koli tomu jupiteru, lebo financie by som chcela riešiť a rozbehať a nejak tomu pomôcť a možno aj toto je cesta. A vodnársku energiu nevnímam, vôbec s ňou neviem pracovať ale najdôležitejšie vzťahy pre rast som mala s ľudmi v tomto znamení. Bola to a aj je pasovačka. A čo sa týka Merkúru nemám pocit, že by nejak bol utiahnutý a pridusený, práve ho musím krotiť aby sa to niekedy dalo vydržať... -LOL-
Vodnářka » fiohattu | 23.2.2017 22:09
já mám rovněž uzavřené (obkročené) znamení Vodnáře (v 1.domě) a Lva (v domě sedmém)....zatímco ve Vodnáři mám 3 planety a vnímám je, ve Lvu nemám nic...v životě jsme se musela naučit probudit v sobě tu lví sílu, nejspíš i ego a začít myslet na sebe.
diké » fiohattu | 23.2.2017 22:12
Vodnar je originalny, rad riskuje. Uran nevladne ziadnemu domu, cize ho necitis v ziadnej oblasti svojho zivota... Mala by si byt pracovita a vytrvala, podla toho slnka v panne, no taktiez nevladne ziadnemu domu...pasuje na teba popis panny?:)
fiohattu » diké | 23.2.2017 22:29
Práveže nie, skôr sa cítim ako lev aj ked viem drieť, keĎ vidim cieľ inak udržiavací režim -YES- pannu v horoskope vnímam, že som kritická a praktická, racionálna a dáva mi to akési uzemnenie a odstup.
Stránka:
1 2 3 4 5 6 7
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy Marusija horoskopy Iva94 horoskopy Gucky horoskopy Diana Bartakova horoskopy bblmw horoskopy Prometheus horoskopy kocka48 horoskopy Marymary horoskopy Milunka horoskopy habibti horoskopy Laesus horoskopy hombre

horoskophoroskophoroskop Vo všeobecnosti sú ľudia citlivejší na svoje ego a osobu. Hlavne autority (šéf, otec...) ovládne kolísavá nálada, tak im nebrnkajte zbytočne na nervy. Potlačené inštinkty dostanú zelenú, takže sa viac kontrolujte a dajte si pozor pred okolím.

horoskophoroskophoroskop V spoločnosti sa prebudí záujem o abstraktné a humanitárne témy, preto ideálny čas na návštevu, či organizovanie umeleckých, duchovných a sociálnych programov. Ľudia sú viac naladení na diskusiu o skrytých, okrajových oblastiach života.

horoskophoroskophoroskop Síce vo vzduchu cítiť trochu rezervovanú náladu, ale na druhú stranu môžete pobudnutím o samote prečistiť svoj emocionálny svet. Ak máte problémy, skúste pomoc hľadať skôr u zrelších, skúsenejších ľudí.

DISPOZITOR - je planéta, ktorá je vládcom znamenia zverokruhu, v ktorom sa nachádza iná planéta alebo hrot príslušného domu, ktorými disponuje. Napríklad ak sa Venuša nachádza... viac »

ŠKODCOVIA - podľa tradičnej astrológie sú to planéty zlovestné, neblahé a prinášajúce ťažký osud, teda spravidla sa tak označovali Mars a Saturn. Moderná astrológia sa od tohto... viac »

UZLY PLANETÁRNYCH DRÁH - sú priesečníky planetárnych dráh s ekliptikou. viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...