mesiac
Pondelok, 10.8.2020
Meniny má Vavrinec

Voľný pokec - 

Sýria, USA, Rusko! Svetová vojna na spadnutie?

smilan
smilan | 27.10.2016 19:33
Vo všednosti dní si mnohí ľudia ani nevšimli, že sme sa ocitli na pokraji vojenskej konfrontácie mocností. Americkí generáli chrlia vyhrážky o ruských vojakoch, ktorí začnú hromadne prichádzať domov zo Sýrie v igelitových vreciach. A tiež o tom, že už nie je otázkou, či vypukne vojna s Ruskom, ale kedy vypukne.

Čo sa vlastne stalo? Americké lietadlá zaútočili na pozície sýrskej armády, zabili asi šesťdesiat vojakov a mnohých zranili. Okamžite potom nasledoval pozemný útok takzvanej umiernenej opozície, bojujúcej spolu s radikálmi s Islamského štátu, čo vyzeralo ako koordinovaná akcia.

Americká strana tvrdila, že išlo o chybné určenie súradníc. Ruská strana to vylúčila ako málo pravdepodobné, pretože už dlhšie vládne podozrenie, že USA podporujú každého, kto bojuje proti Asadovi, a to i vrátane teroristov z Islamského štátu.

Rusi preto vyhlásili, že zostrelia každé lietadlo, ktoré zaútočí na vojakov sýrskej armády. Tým pádom sa Rusko dostalo v Sýrii do priameho vojenského konfliktu s USA. A hrozí veľké nebezpečenstvo, že ich spor môže prerásť do vzájomného konvenčného konfliktu na území Sýrie a napokon gradovať až do jadrovej konfrontácie, ako o tom už celkom otvorene hovorí americká generalita.

Prečo ale Rusko podporuje Asada? Je Asad naozaj krvilačným diktátorom? Na koho strane stojí v sýrskom konflikte väčšie morálne právo?

Sýria bola nábožensky tolerantná, sociálne a ekonomicky stabilná krajina, orientujúca sa na Rusko. V čase, kedy sa začali komplikovať vzťahy Ruska s Ukrajinou, začalo Rusko uvažovať o južnej vetve plynovodu, vedúcej do Európy mimo územia Ukrajiny cez Sýriu a Asad s tým súhlasil.

Zámerom USA však bolo niečo iného. Chceli odstaviť Rusko od možnosti predávať plyn Európe južnou vetvou. Z tohto dôvodu sa dovtedy mierumilovný Asad stal náhle diktátorom, proti ktorému začala na spôsob importovaných oranžových revolúcií vystupovať takzvaná umiernená opozícia. Jej zámerom bolo zvrhnutie Asada a nastolenie bábkovej vlády poplatnej záujmom USA, ktorá by následne umožnila vybudovanie plynovodu z Kataru, čím by Rusku znemožnila predaj jeho plynu.

Jedno je však treba zvlášť zdôrazniť. Rusko vojensky podporuje Sýriu na žiadosť legitímne zvoleného prezidenta Asada, zatiaľ čo USA vojensky podporujú islamistov, ktorí namiesto toho, aby usilovali o politickú zmenu prirodzenou cestou prostredníctvom parlamentných volieb, usilujú o ňu so zbraňou v ruke, bez ohľadu na materiálne škody a ľudské životy. V skutočnosti ide totiž iba o žoldnierov a vrahov, ktorí bojujú za mocenské a geopolitické záujmy USA tak, ako sa to už nespočetne krát udialo v mnohých iných častiach sveta. Kvôli týmto záujmom bola zničená prosperujúca Líbya, čo malo za následok záplavu imigrantov prúdiacich z Afriky do Európy a kvôli týmto záujmom bol destabilizovaný Irak.

Avšak tým najžiadanejším sústom americkej globalistickej elity je Rusko samotné so svojimi obrovskými prírodnými zdrojmi, a to najmä na Sibíri. Za čias Jeľcina ho už mali takmer na kolenách a jeho vojenský potenciál bol masívne demontovaný. Potom ale prišiel Putin a Rusko sa začalo opäť ekonomicky a vojensky stabilizovať. Ako však môžeme v súčasnosti z úst amerických generálov počuť, svoje provokácie dotiahli úspešne až tak ďaleko, že hlavnou otázkou pre nich zostáva, kedy si svojou vojenskou silou privlastnia všetky bohatstvá Ruska? Kedy nastane ten najvhodnejší čas?

Lebo aj keď v súčasnosti má Rusko mnohé vojenské systémy lepšie a modernejšie, ako sú americké, Jeľcinovská demontáž sa predsa len podpísala na nedostatočnom počte výzbroje. Ak teda už má byť vojna, podľa amerických generálov čím skôr, kým nie je Rusko úplne dozbrojené. Rovnakého názoru je aj americká zbrojárska loby, s ktorou je v spojení Hillary Clintonová. Strategickým zámerom USA je vyprovokovať vojenský konflikt Ruska so západnou Európu, aby sa sila všetkých úderov vybila predovšetkým v európskom priestore a územie USA zostalo viac menej bez ujmy, alebo vyviazlo s čo najmenšími škodami.

Približne takáto je teda súčasná situácia bez akéhokoľvek obalu a zahmlievania, pričom však všetky európske médiá, poplatné záujmom USA vymývajú mozgy verejnosti démonizovaním Ruska ako agresora a týmto spôsobom pripravujú obyvateľstvo na eventuálny vojnový konflikt, v ktorom budú samozrejme NATO a USA bojovať za tie najušľachtilejšie ideály. O tom, kto je skutočným, vierolomným a zákerným agresorom však svedčí fakt, že nie Rusko sa pomaly približuje až k hraniciam USA, ale práve naopak. Že práve západ porušil všetky svoje sľuby o nerozširovaní paktu NATO smerom na východ, takže dnes táto agresívna aliancia, s rukami od krvi tisícov nevinných stojí takmer na ruských hraniciach. Veľmi jednoducho a stručne povedané, vojnu chcú USA a nie Rusko!

Ako je však takéto niečo ešte možné v 21. storočí? Ako je možné, že globalistická elita tak, ako tomu bolo v minulosti, ženie svet opäť do strašnej vojny? Prečo sú národy tohto sveta vydané do rúk bezohľadnej elity, ktorá si s nimi robí čo chce? Prečo toto globalistické Zlo vo svojej obludnosti plánuje zničiť civilizovaný svet, ak nie celú planétu? A prečo vôbec môžu vládnuť na našej planéte takéto sily Zla? Ako je vôbec možné, že sa na vrchol pozemskej moci dostávajú ľudia práve takéhoto druhu?

Všetko toto je možné iba preto, lebo Zlo má obrovskú podporu. Lebo toto Zlo živia, udržujú a ustavične podporujú tí najobyčajnejší ľudia prostredníctvom všetkých svojich zlých a negatívnych vlastností, ktoré v sebe majú. A z týchto malých pramienkov zla, prúdiacich od ľudí vzniká rieka, ktorá sa vlieva do mora. Do mora Zla, ktoré v súčasnosti opäť v celej svojej obludnosti dvíha hlavu.

A práve globalistická elita, stojaca na najvyšších priečkach hierarchie Zla chce opätovne rozpútať vražednú vojnu, v ktorej sa Zlo chystá zničiť milióny svojich vlastných živiteľov. Lebo Diabol, ktorého obyčajní ľudia našej planéty splodili a vyvolali k životu svojimi zdanlivo malými, zlými a negatívnymi vlastnosťami, tento Diabol sa im nemôže odmeniť ničím iným, ako peklom, ktoré na zemi rozpúta.

Za všetko toto, čo sa teraz ku nám blíži však môžu tí najobyčajnejší ľudia, z ktorých každý svojim vlastným, jednotlivým zlom, nečistotu a neušľachtilosťou umožnil povstať hlave Draka, ktorá sa nás chystá roztrhať na kusy.

Našim najväčším a najúhlavnejším nepriateľom nie je teda ten, kto nám je ako nepriateľ v súčasnosti mediálne predkladaný. Našim najväčším nepriateľom je a zostáva predovšetkým zlo a negativita, ktoré nesieme v sebe a ktoré sú skutočnou príčinou všetkého.

Áno, obyčajní ľudia dali svojimi nízkosťami povstať Zlu, ktoré chce zničiť svet. Môže za to naša vlastná plytkosť v myslení, naša vlastná povrchnosť, naša poživačnosť, naša chamtivosť, bezohľadnosť, egoizmus, materializmus, konzumnosť, neušľachtilosť, nečistota, nenávisť, klamstvo, nedostatok duchovnosti a záujmu o poznanie zmyslu života a tak ďalej a tak ďalej.

Avšak postaviť sa proti proti Zlu a bojovať proti nemu skutočne efektívne a pravým spôsobom je možné jedine dobrom. Jedine rozvíjaním a posilňovaním dobra v sebe, aby sme už viac neboli podporovateľmi Zla a aby sme ho týmto spôsobom oslabili.

Bojovať proti Zlu je teda možné iba rozvíjaním ľudských cností, ako je zmysel pre spravodlivosť a česť. Rozvíjaním dobrosrdečnosti, ohľaduplnosti, láskavosti a ušľachtilosti. Rozvíjaním túžby po veciach vyšších a vznešenejších, ako sú iba tie hmotné. Rozvíjaním duchovnosti a hľadaním odpovedí na otázky o zmysle vlastného života. Týmto všetkým môžeme v sebe rozvinúť dobro a postaviť sa na odpor voči silám Zlá, ktoré v súčasnosti vládnu svetu a chcú ho zničiť, pretože sa im k tomu dostalo síl aj od nás samotných.

Úbohí nevedomí ľudkovia! Myslíte si, že ku všetkému tomu, k čomu na zemi dochádza, vrátane súčasnej hrozby atómovej katastrofy, že k tomu dochádza len tak náhodou? Musí to mať predsa nejakú príčinu! A tá príčina tkvie vo vás! V každom jednotlivom druhu zla, ktoré v sebe máte a pestujete! A to vaše malé a zdanlivo nepatrné zlo, spolu so zlom miliónov ostatných ľudí dalo silu veľkému Zlu, ktoré nás plánuje bezohľadne zničiť.

Úbohí ľudkovia, ktorí ste vždy ignorovali a stále ignorujete všetky nabádania k dobru, cti, spravodlivosti a ušľachtilosti ako čosi v súčasnosti už nemoderné, zastaralé a prekonané. Pre vašu ignoranciu sa vám však teraz zlo, ktorému ste sa tak naivne oddávali ide zrútiť na hlavu, aby vás pochovalo pod sebou.

Vašim úhlavným nepriateľom nie sú USA, ani globalisti, ani americké zbrojárske firmy, ktoré si želajú vojnu! Lebo keby sme snáď čisto teoreticky pripustili, že by sa Rusku podarilo zničiť centrum Zla bezohľadných, globalistických a svetovládnych zámerov, povstane toto Zlo po nejakom čase opäť, pretože ho v podobe zdanlivo malého zla a necností budú ľudia naďalej niesť v sebe a tým pádom mu skôr alebo neskôr umožnia opäť pozdvihnúť hlavu.

Vyššie uvedeným, čisto teoretickým príkladom o víťazstve Ruska nemá byť samozrejme povedané, že ide o nejakú ideálnu krajinu bez chýb. To rozhodne nie! Avšak každopádne predsa len súčasné Rusko predstavuje určitý zdravší protipól voči agresívnemu americkému globalizmu. Už trebárs len tým, že si neželá vojnu, ale je k nej zámerne tlačené práve americkými globalistami.

Pochopme teda konečne, že jedine dobro, ono prosté a jednoduché dobro môže zachrániť svet! Jedine rozvíjaním dobra môžeme vziať živnú pôdu Zlu a oslabiť ho tak, že nakoniec padne úplne. Lebo pamätajme, že alebo my zničíme Zlo, alebo Zlo zničí nás! Každý osobne, svojim vlastným príklonom k dobru sa preto vynasnažme, aby tomuto svetu už nikdy nevládli sily Zla, ako je tomu ešte dnes, ale iba sily Dobra.

Vedzme preto všetci, že jedine dobro, totožné so cťou, spravodlivosťou, ľudskosťou, ohľaduplnosťou, ušľachtilosťou, láskavosťou, skromnosťou a duchovnosťou je záchranou tohto sveta, ako i jeho lepšou a krajšou budúcnosťou. Nič iného nás nezachráni a v ničom inom niet pre nás nijakej lepšej budúcnosti.

http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š
neznámy
neznámy » smilan | 27.10.2016 20:43
To se musíš na tom koni přikurtovat. Aby jsi nespadl. -NOSMILE-
zveroelipsa
zveroelipsa | 27.10.2016 21:45
Na všem co tu píše spolupracuje s Mateřskou Školou.-WINKIE-
Saffiyah
Saffiyah » zveroelipsa | 28.10.2016 00:23
Proto ty fanatické fantazie-LOL-
neznámy
neznámy » smilan | 28.10.2016 17:20
hm niektoré veci majú takú príčinu že si ju už nikto nepamätá
Intense77
Intense77 » smilan | 28.10.2016 20:03
Vojna nebude.
neznámy
neznámy | 30.10.2016 12:05
ach,Bože...:D
neznámy
neznámy » zveroelipsa | 31.10.2016 20:05
a já myslel že jeho spolupracovník je Miguel de Cervantes y Saavedra. -ROLL-
zveroelipsa
zveroelipsa | 31.10.2016 20:15
Má tam M.Š -WINKIE-
neznámy
neznámy » zveroelipsa | 31.10.2016 21:08
-NOOO-
to je miroslav štěpán -WINKIE-
https://www.youtube.com/watch?v=8iEQyBkaR9o
neznámy
neznámy » smilan | 31.10.2016 21:14
zveroelipsa
zveroelipsa | 31.10.2016 21:18
..a nebo Miro Šbirka...-ROLL-

https://www.youtube.com/watch?v=3ZgImLY3o94
neznámy
zveroelipsa
zveroelipsa | 31.10.2016 21:48
Mimoňské ŠOU!!!!

Našli jsme pravdu!!!-WINKIE-

https://www.youtube.com/watch?v=LwOFxhPJIG0
Saffiyah
Saffiyah » smilan | 1.11.2016 12:34
smilan:
Vedzme preto všetci, že jedine dobro, totožné so cťou, spravodlivosťou, ľudskosťou, ohľaduplnosťou, ušľachtilosťou, láskavosťou, skromnosťou a duchovnosťou je záchranou tohto sveta, ako i jeho lepšou a krajšou budúcnosťou. Nič iného nás nezachráni a v ničom inom niet pre nás nijakej lepšej budúcnosti.


A jak tím ovlivníme přelidnění a neodvratnou katastrofu, viz níže?

Viktor Farkas (narozený 30 května 1945 ve Vídni, † ve Vídni [1] [2] Od 1. listopadu 2011) byl rakouským novinářem a autorem.
Farkas byl mj. členem Rakouské Mensy, tiskového klubu Concordia a Klubu rakouských novinářů.Téměř celý svůj život prožil ve Vídni. Farkas byl jedním z nejvýznamnějších evropských záhadologů. Zabýval se problematikou UFO a záhadných sil mezi životem a smrtí. Některé z jeho děl byly také publikovány v češtině.

Viktor Farkas
OD ATLANTIDY K DUTÉ ZEMI


Za dobu mého dosavadního života (jsem ročník 1945) se počet obyvatel naší planety přibližně ztrojnásobil. Komentáře asi netřeba, respektive vyslovil jej již před více než sto lety Theodor Billroth (1829-1894), zakladatel slavné vídeňské chirurgické školy. Jeho slova vyznívají nepříjemně aktuálně:
„Lékařský pokrok se postará o přelidnění, a tím pádem i zničení lidstva, pokud nepůjde ruku v ruce s kontrolou porodnosti.“ Profesor Billroth není zdaleka jediným, kdo podobné varování vyslovil.
Duchovní a profesor historie Thomas Robert Malthus jako první vědec popsal nebezpečí nekontrolovaného přírůstku obyvatel, i když byl pro své názory označován za fanatika. Často se cituje a ještě častěji zneužívá jeho věta z roku 1798: „Obyvatelstvo se množí geometrickou řadou, zatímco potravy
přibývá pouze řadou aritmetickou.“
Jiný vědec, astrofyzik sir Frederick Hoyle, spočítal, že masa lidstva by při nepřetržitém přírůstku byla za 6 000 let větší než veškerá hmota známého vesmíru. V roce 1992 zesnulý biochemik a autor vědeckofantastické literatury Isaac Asimov přišel s paralelním propočtem, jímž posunul vyrovnání masy lidstva s hmotou vesmíru o něco dále do budoucnosti, a sice s termínem „až“ za 6 800 let. Každému je jasné, že něco takového se nemůže stát a že nelze připustit žádné podobné scénáře. I kdybychom počítali pouze se čtvrtinou přírůstku za oněch 6 000 nebo 6 800 let, i tak nám musí být z výsledných čísel nevolno.
Při uvedeném tempu růstu populace by celková hmotnost lidstva již v roce 3500 dosáhla celkové hmotnosti Země (6 700 trilionů tun). Planeta by se změnila - samozřejmě teoreticky - v lidský balon obíhající kolem Slunce. To asi nepotřebuje komentář.
Zvyšování počtu obyvatel ztělesňuje přímo klasický příklad exponenciálního růstu. K dosažení první miliardy počátkem devatenáctého století, potřeboval Homo sapiens více než dva miliony let. Na druhou miliardu stačilo už jenom sto let. Uveďme si ale ještě více detailů:
Z hlediska dějin planety je 6 000 let nepatrný zlomek času. Před 6 000 lety obývalo Zemi přibližně 20 milionů lidí. Na dvojnásobný počet 40 milionů jejich počet stoupl až za 2 000 let. V době narození Krista to lidstvo dotáhlo na skromných 160 milionů příslušníku svého živočišného druhu. Zdvojnásobení
na 320 milionů trvalo dalších 1000 let. K dalšímu zdvojnásobení došlo za 900 let, následnému pak za 800 let atd. Očekává se, že skok ze současných šesti na dvanáct miliard nebude trvat ani dvacet let a nárůst z dvanácti na čtyřiadvacet miliard si vyžádá pouze deseti let atd. Počet obyvatel roste čím dál rychleji.
Často je ignorována zcela očividná skutečnost, že s každým zdvojnásobením zástupu strávníků je třeba zdvojnásobit i množství vyrobených potravin a zboží. Pokud nemá být lidstvo stále chudší, hladovější, nevzdělanější a nuznější, pak musí být vedle každé ulice postavena nová, vedle každé elektrárny další.
Je třeba vysázet dvojnásobnou plochu lesů, skladovat dvojnásobné množství radioaktivního odpadu, vypustit z komínů a výfuků dvojnásobek odpadních plynů, vyklopit do moří dvojnásobek odpadů, vychrlit na pole dvojnásobek chemických hnojiv nebo je rovnou napumpovat do nešťastných jatečních zvířat držených ve
velkochovech. Analogicky k růstu lidstva musí vzrůst počet nemocnic, vězení, zdrojů vody (a splachovacích záchodů), škol, užitkových zvířat, dolů atd. Další úvahy již přenechám čtenářům.
neznámy
neznámy » Saffiyah | 1.11.2016 19:47
Saffiyah, píšeš o preľudnení planéty..., takže je podľa teba vojna nevyhnutnosťou?
zveroelipsa
zveroelipsa | 1.11.2016 20:03
To přelidnění je propaganda z hlediska nahánění strachu.
Místa je dost, jídla je dost, energie je dost.
Jen je to úmyslně nerovnoměrně používané.

Vojna je v našem věku stejná činnost jako třeba hromadná soulož.
Jen u jedné činnosti lidi ubývají a u druhé přibývají.

Používáš pračku, myčku TV, vanu, sprchu?
K čemu myslíš že jsou tanky, kulomety, bomby, rakve?

Žádnou paniku. Všechno dobře dopadne.
Do toho i patří, že to třeba i někdo z nás odsere.-ROLL-
zveroelipsa
zveroelipsa » zveroelipsa | 1.11.2016 20:15
Když jedu autem z Norska do Čech....přes Norsko, Moře, Dánsko, Německo...tak všude kolem mne je z 95% neobydlená krajina.
Když letím letadlem z Norska do Čech, a koukám na naši zem, tak mi připadá že je to podobné.

Obchodní řetězce na celém světě vyhazují jedlé potraviny za miliardy a miliardy korun.

Prostě jsme se jako lidstvo rozhodli "rozparcelovat" naši úrodnou zahradu kde žijeme. Je to rozparcelováno nerovnoměrně. A od malička jsme vychováváni k "národní hrdosti" ..."obraně našeho kusu zahrady" prostě jsme všichni nechutný nacionalisti. Jen ten fanatismus nazýváme "národní hrdostí"

On je myslím velký rozdíl mezi: "žít v rovnováze" a "žít v harmonii"

Rovnováha znamená, že pokud je někomu lehce, tak pro druhého to znamená těžký život.

Harmonie znamená, že je všem fajn.

-ROLL-
neznámy
neznámy » zveroelipsa | 1.11.2016 20:59
voe filozof -ROLL-
neznámy
neznámy | 1.11.2016 21:00
může nás zachránit jenom když obětujeme obě křídla.-ROLL-
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...