mesiac
Štvrtok, 2.7.2020
Meniny má Berta

Voľný pokec - 

Šmejdi

Antonidas
Antonidas | 13.11.2013 21:53
Zúčastnili sme sa akcie,kde bola večera a darček k tomu zadarmo (zastúpili sme rodičov).
Ohliadnuc sa okolo som zistil, že spoločný vek so ženou tvorí vekový priemer zvyšku osadenstva. Žiadna predajná akcia,ako tvrdil prednášajúci. Bol to tovar firmy Victoria Diamond. Jednalo sa hlavne o kuchynský riad. Reč bola fundovaná,vedel o čom hovorí, netrepal podľa mňa žiadne voloviny. Vyžarovala z neho sebaistota a priateľskosť,ústretovosť. Imponujúce,aj jeho komunikácia s luďmi a ich zapájanie. Reklamované výrobky mi pripadali kvalitné. Ku konci predvádzajúcej akcii jednali s každým párom osobne. Ale.
Ale zarážajúca cena napr. parného hrnca 1300eur nám bola ponúknutá za 650 eur plus darček zájazd za 240eur. Dostli sme 2 plechy ako darček. Po našom odmietnutí ponuky sme sa schuťou pustili do sľúbenej večere. Dopil pohárik červeného vínka a odišli sme preč,obhliadnuc som zbadal 2 staršie manželské páry pri podpise zmluvy. Aspoň viem,kto nám kúpil večeru.
Večer som si vygooglil ten tovar, ktorý mali v ponuke. Napr. parný hrniec som našiel najdrahší za 200 eur (najväčšia veľkosť). Starší ľudia sú ľahko ovplyniteľný (aj ja sa nechám nahovoriť na hocakú blbosť -aspoň že ma krotí žena). Jediné ,čo títo starší ľudia stratili sú peniaze, bol to tovar niekoľkonásobne predražený,hoc je kvalitný. 200 a 1300 je sakra rozdiel,myslím si ,že pre dôchodcov duplom. Ušetrené peniaze za energie sa im ani nestihnú vrátiť pokiaľ budú žiť a variť na takom riade denne. Tak celkom zaujímavá skúsenosť ohľadom manipuláciou ľudmi.
Sú taký ľudia šmejdi keď neklamú ohľadom kvality ale ponúkajú predražený tovar? Z morálneho hľadiska sú...Takže také predvádzacie akcie sú ako dráždenie tigra bosou nohou ;)
neznámy
neznámy » Antonidas | 14.11.2013 00:44
To je docela netradiční příklad a já bych je ke klasickým šmejdům neřadil -k tomu mi tam chybí ty hnusné praktiky.Že si někdo neumí (a nebo se ani nenamáhá)zjistit cenu a vidí jen tu večeři a zájezd zadarmo -to je jeho chyba.A že se pak najde někdo,kdo umí tuhle skupinu lidí přesvědčit o výhodnosti hrnce za 1000 éček už se není co divit.
Jako všichni,ať o tom víme nebo ne,nakupujem věci několikanásobně předražené,u některých to jde přes desetinásobek - i ty si najdou kupce a ne na předváděčce,ale v kamenném obchodě...
neznámy
neznámy » Antonidas | 14.11.2013 14:07
starší ľudia sú veľmi ľahká korisť...a mám pocit,že to berú v rámci svojho kultúrneho vyžitia,moja mama takto tiež chodí s kamarátkou na takéto akcie,je zaujímavé,na čo všetko ju vždy nahovoria-naposledy okrem tých strašne drahých hrncov mňa aj sestru prihlásila na strašne lacný zájazd-našťastie sa to dalo zrušiť...je to pre mňa zatiaľ záhada,pretože príde domov,skoro nekúri-len občas v krbe,pretože musí šetriť,nič si nemôže dovoliť,pretože hrá takú hru-hru na obeť... ale z takýchto akcií furt dačo nosí-WALL-je sama ale hrncov má 50-BOW-
podľa mňa tí predajci majú psychologický výcvik,majú predne naučené čo a ako povedať,ako zapôsobiť....-PUKEY-
Paws
Paws » Antonidas | 14.11.2013 16:04
Dedkovia a babky, ktorí si kúpili ten tovar o 1100 eur drahšie, sa majú sťažovať obchodnej inšpekcii. Táto vec so "šmejdami" je už ošetrená zákonom.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/293959-praktiky-smejdov-ma-zastavit-novy-zakon/
Len tie naše dva národy sa boja sťažovať. Radšej si nechajú na seba brýzgať a povedia si, že to snáď nejak prežijú. Málokto pošle veterinárnu inšpekciu do hypermarketu, keď mu predajú napr. zelené špekáčiky, alebo si kúpi kŕmne zemiaky s označením konkrétnej odrody konzumných.. Potom je jasné, že predajcovia u nás aj v Čechách vidia ideálnu živnú pôdu na rôzne podvody.

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...