mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Voľný pokec - 

Prezidenstké voľby 2019

neznámy
neznámy | 12.2.2019 20:15
Páči sa, kto sa chce vyjadriť, smelo do toho - úplne najlepšie z astrologického hľadiska.

Kandidáti + dátum a miesto narodenia:

Béla Bugár - 7.7.1958, Bratislava
Zuzana Čaputová - 21.6.1973, Bratislava
Martin Daňo - 4.11.1976, Humenné
Štefan Harabin - 4.5.1957, Ľubica
Eduard Chmelár - 21.8.1971, Modra
Marian Kotleba - 7.4.1977, Banská Bystrica
Milan Krajniak - 30.1.1973, Bojnice
József Menyhárt - 15.9.1976, Dunajská Streda
František Mikloško - 2.6.1947, Nitra
Robert Mistrík - 13.8.1966, Banská Bystrica
Maroš Šefčovič - 24.7.1966, Bratislava
Róbert Švec - 21.8.1976, Nitra
Bohumila Tauchmannová - 19.9.1958, Martin
Juraj Zábojník - 15.7.1962, Bojnice
Ivan Zuzula - 21.10.1954, ??
neznámy
neznámy | 12.2.2019 20:32
Čo sa mňa týka, myslím, že nás čaká poriadne eldorádo a to nielen pri voľbe (=výsledku z týchto volieb), ale aj počas celého mandátu, keďže po viac ako 8 dekádach Urán vstúpil do znamenia Býka (už minulý rok, pričom momentálne sa ešte lučí so znamením Barana a od 6.3.2019 vstúpi do Býka naplno - plus/mínus).
Naposledy to bolo v rokoch 1934-1942 a iste nemusím pripomínať, aké politické osobnosti "vládli" svetu.

Tým nechcem povedať, že príde druhý Adolf a podobná banda; skôr si myslím, že môžeme čakať veľmi výrazného kandidáta - čo ma privádza aj k zaujímavému pozorovaniu, že zo všetkých kadidátov je jediným Býkom v zozname Štefan Harabin (ktorý nedostatkom výraznosti a aj kontroverznosti rozhodne netrpí).

Samozrejme, vytrhol som jediný aspekt z mnoha, osobne ma však zaujíma najviac (aj v zhľadom na voľby do EU parlamentu v máji tohto roka, celkový stav ekonomiky, prípadné vojnové konflikty atď. - toto by som tu ale nerád rozoberal, téma je Prezident)
Magnician
Magnician | 12.2.2019 21:23
mne je zo všetkého tohto rozhodne úzko,,pomoooc
lak
lak | 13.2.2019 00:01
kazdy piaty rak -LOL-
lak
lak | 13.2.2019 00:03
ale ked sme s muzom prvy krat videli na plagate harakter, prislo nam zle -LOL- naraz -ROFL-
lak
lak | 13.2.2019 00:04
-LOL- este musim napisat k danovi -LOL- sudiac podla jeho "satirickej" showky, asi sa zabavime -LOL- asi jediny svetly moment toho celeho :D nie on ako osoba, ale on ako zabavny prvok -ROFL- -THUMBSUP-
neznámy
neznámy | 13.2.2019 00:48
Astrologické hľadisko pri posúdení kandidátov neviem použiť, keďže nepoznám čas ich narodenia.

Vyjadrím sa ako volič k štyrom relevantným kandidátom, ostatní kandidáti nemajú žiadnu reálnu šancu na zvolenie.

Volím Čaputovú. Má schopnosť meniť veci k lepšiemu, čo už dokázala v mnohých kauzách (napr. pezinská skládka odpadu). Nedala sa zastrašiť mafiánmi. Je to veľmi inteligentná, schopná a zároveň ženská žena. Priama a otvorená, ľudská. Jej preferencie stúpajú, verím, že to dá.

Harabin je pre mňa neprijateľný, skorumpovaný a nečistý kandidát.

Rovnako je pre mňa neprijateľný Ševčovič, keďže kandiduje za stranu Smer, ktorá svojou korupčnou politikou vedie krajinu k rozvratu. Diplomatická klzkosť tohto pána mi nekonvenuje.

Mistríka by som volila iba v prípade, ak by odstúpila Čaputová. Nie je mi sympatický a nie je mi sympatické ani jeho kalkulovanie a lavírovanie v odpovediach na niektoré politicky háklivé otázky.
milan08
milan08 » Magnician | 13.2.2019 06:38
rodine zalozeny,super.
neznámy
neznámy | 13.2.2019 08:27
Je pravdepodobné, že bude aj druhé kolo volieb, keď v prvý termín 16.3. je Merkur retrogradný.
neznámy
neznámy | 13.2.2019 09:14
Bez časů narození je těžké usuzovat

kontroloval bych ty šance aspoň tranzity na radixy životních partnerů kandidátů, zda tam "hrozí" nějaká zásadní změna
neznámy
neznámy | 13.2.2019 12:20
Nemáme k dispozícii potrebné údaje, takže môžeme iba nezáväzne "veštiť".

Zaujímavé je, že dvaja z vážnych kandidátov (Mistrík, Ševčovič) sú levovia, narodení v tom istom roku a s relatívne podobným postavením planét.

V deň volieb (16.3.,prvé kolo) bude v rakovi konjunkcia luny s dračou hlavou. Luna predstavuje "ľud", tento tranzitný aspekt môže mnohé naznačovať. Už aj preto, že všetci štyria relevantní kandidáti majú v rakovi planéty, niektorí dokonca stéliá. Mistríkovi tranzitná luna+dračia hlava tesne sadne na natívnu "vojvodcovskú" konjunkciu jupiter+ mars, čo by teoreticky mohlo dávať šancu na úspech. Čaputovej zase na natívnu konjunkciu venuša+ merkúr. Keďže však nepoznáme presný kontext a hlavne nevieme, do akých domov tieto aspekty spadajú, nevieme z toho vyvodiť serióznu prognózu.

Škoda, že nepoznáme presné časy narodenia kandidátov, rozloženie domov a presné postavenie luny. Takto môžeme iba variť z vody.
Magnician
Magnician » lak | 13.2.2019 12:33
raci sú fajn-LOL-
Magnician
Magnician » Magnician | 13.2.2019 12:50
keďže kedysi som u starkej,,chodil na nich do miestneho potoka,,teraz tam už nevidno žiadneho
neznámy
neznámy | 13.2.2019 17:21
Keď som dnes nad tým premýšľala, tak v druhom kole môžu byť aj iné mená, ako tí 4 kandidáti, zdá sa mi, že je veľmi veľký počet ľudí, ktorí nebudú voliť ani zástupcu ľavice, ani zástupcu pravice, ale môže sa tam dostať niekto úplne nový -
prekvapenie, ako vo minulých voľbách v Nitre.
Gitus
Gitus | 13.2.2019 17:37
Koho myslis napriklad?
Gitus
Gitus | 13.2.2019 17:37
-FLOWER- -HEART-
-Budem aj ja...
-FLOWER-
lak
lak » Magnician | 13.2.2019 17:59
:) aj vahy -FLOWER-
neznámy
neznámy | 13.2.2019 18:39
V našom politickom zámezí je druhé kolo isté takmer vždy, ten retro merkúr skôr narobí poriadne a náhle zmeny u voličov. Teda, volič sa na poslednú chvíľu rozhodne dať hlas inému kandidátovi z jeho spektra pod vplyvom nejakej udalosti/výroku.

Osobne si myslím, že sa to bude týkať nazvime to "párových dvojíc", teda kandidátov, ktorí bojujú o podobné skupiny voličov (nech sú akékoľvek).
To sú najmä:

Mistrík a Čaputová (skôr v prospech Čaputovej)

Harabín a Kotleba (skôr v prospech Harabína)

Rovnako môže dôjsť aj k problémom pri sčítavaní hlasov, tesným výsledkom v meziach štatistickej odchýlky atď.
neznámy
neznámy | 13.2.2019 18:58
Taktiež je zaujímavé načasovanie (okrem už spomenutého).
Slovensko má tento rok povestných 26 rokov od jeho vzniku, pričom teraz zvolený prezident bude úradovať až do jeho 31-ých narodenín - teda do času, ktorý zodpovedá obdobiu návratu Saturna (28-30 +/-).

Obdobie návratu Saturna je typické tým, že dáva účet za odžitý čas či už od narodenia alebo od predchádzajúceho návratu Saturna.
Nás sa týka to prvé a ruku na srdce, aké vysvedčenie Slovensko dostane?
A teraz komu táto skutočnosť bude hrať do kariet najviac? Osobne si myslím, že Harabínovi.
Pre mnohých symbolizuje Mečiara a kauzy z jeho éry, a keďže Mečiar bol pri vzniku republiky, Harabín pokojne môže byť jeho tieň - táto symbolika môže byť to povestné Saturnovské zaucho a možnosť v nasledujúcich voľbách voliť skutočnú zmenu.

Saturn tiež symbolizuje poriadok, zákony, legálny systém (sudcov ;) ) a toto by mohlo Harabína predurčovať do pozície, prostredníctvom ktorej bude to zaucho uštedrené.

Každopádne iba úvaha ;)
lak
lak | 13.2.2019 19:06
zaujimave, nechame sa prekvapkat :)
Stránka:
1 2 3 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...