mesiac
Piatok, 19.4.2024
Meniny má Jela

Voľný pokec - 

Piatok 13-teho

damara
damara | 13.1.2017 10:14
Dnes je piatok 13-ho a mnoho ľudí má z tohto dňa hrôzu a obavy. Prečo?
Asi je niekde v ľudskom podvedomí zakotvený strach, ktorý súvisí so zničením templárského rádu, ktorý sa udial 13. 10. 1307. Je to už 710 rokov.

Ako tento deň vplýva na vás?. Mňa osobne nijako neovplyvňuje.
jafima
jafima » damara | 13.1.2017 10:59
Hmmm, práve som si vyhľadávala a čítala nejaké linky na túto tému... zatknutie (piatok, 13. októbra 1307) Jacquesa de Molay a jeho 60 ďalších rytierov Rádu Templárov kráľom Filipom IV., ale aj istú paralelu na to, že práve trinásť ľudí sa zúčastnilo na poslednej večeri Ježiša Krista, ktorý bol ukrižovaný na Veľký piatok... a podobne.
V tomto roku bude ešte jeden piatok 13.-teho... v októbri. Dokonca som narazila na pokus trochu si overiť, či sa v takýto piatok stáva viac nešťastí alebo nehôd pomocou štatistík v poisťovniach. :) Ukázalo sa, že ani nie, je to mierne okolo štandardu, či pod.
A z numerologického pohľadu vraj: "... neexistujú šťastné alebo nešťastné čísla. Trinástka iba poukazuje na večné premeny. Začiatok novej veci v inej rovine. Číslo trinásť je vlastne znamením premien, konca a obnovy, nových základov. Skladá sa z nezávislej jednotky, výrazových vlastností trojky a súčtom obsahuje schopnosť využiť organizačný potenciál štvorky. Prináša často zmeny, ktorých sa mnohí v pohodlnom zabehnutom poriadku obávajú."
... no, proste - je piatok - asi mám veľa voľného času... väčšinou už vnímam blízkosť víkendového voľna, a to je asi to najväčšie "nebezpečenstvo"... :D
damara
damara » damara | 13.1.2017 14:36
Z numerologického hľadiska 13=4 znamená oheň-oheň-zem
Symbolizuje poriadok, istotu a určuje smer, ale aj nehody a rozpad dobrých myšlienok.
Je to číslo originality, vynaliezavosti, tolerancie, nekonvenčného chovania a nečakaných udalostí, ale aj geniality.
Takisto ženskosti a múdrosti.

Samotný dátum 13.10.1307 = 16/7 je rozporuplné číslo- extrémy, nehody a pády. Veľká námaha prísť ku šťastiu. Často prichádzajú fázy zničenia, rôzne nepríjemné blokády, frustrácie . rôzne straty, nešťastia a úmrtia. Je to číslo karmického dlhu . Prejavuje sa rôznymi ťažkosťami, rozpadávajú sa plány. Toto číslo predznamenáva istú osudovosť a všetko je nutné dobre dopredu zvážiť, naplánovať a konať rozvážne.

Osudovosť tohto čísla sa v prípade templárov aj skutočne naplnila.
neznámy
neznámy » damara | 13.1.2017 15:13
páetk je den Venušin
13ka je vykročení do nového cyklu (12+1)

zejména ženy by měly tento den nadšeně slavit

PS i všechny "Venušiny děti"
neznámy
neznámy | 13.1.2017 15:21
s nadšením súhlasím,,ustanovila som si dávno trinástku za šťastné číslo-SHAME-
neznámy
neznámy » damara | 13.1.2017 17:07
S tím templářským řádem je to zajímavé. Blízko máme pozůstatky templářského hradu. Jednou jsem odpočívala na kameni a jako bych se přenesla někam...
...jdu podél hradu a ostrá bolest u srdce mě srazí k zemi, padám, ztrácím vědomí...

Manžel mě zvedá ze země a nechápe, co se mi stalo. Vyprávím mu svůj "zážitek". Jak jsem se dostala z hradu na stráň, nechápu (na hlavu jsem nespadla -LOL-)

Zajímavé bylo, že z modré oblohy se během pár vteřin stala průtrž mračen, za chvíli byl zase klid.
Stalo se v pátek 13. ;)

V obci pod hradem má hodně domů ve svých základech kameny původního hradu.
Není rodina, kde by nebyl alkohol a domácí násilí. Náhoda?
neznámy
neznámy | 13.1.2017 20:42
13. října 1307 tehdejšího juliánského kalendáře odpovídá v současnosti 20. říjnu našeho gregoriánského kalendáře

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...