mesiac
Streda, 27.1.2021
Meniny má Bohuš

Voľný pokec - 

CHRUMKAVY PELLEGRINI

neznámy
neznámy | 13.10.2020 18:45
Ako vidite chrumkavého Petrika? Naleteli ste Pellegrinimu? Ci je to nova tvar a dobro pre SK a spolu s Ficom je to co SK potrebuje?

To ze je PellegrinI homosexual, to mi nevadi, ale aky je v skutocnosti pokrytec a pretvarka, to je ina liga..sorry...
neznámy
neznámy | 13.10.2020 18:49
Trefne a vtipne vystihnute:


Uhorková politická sezóna, možno aj vďaka pandémii, uplynula rýchlo a na prvý pohľad ľahko.

V rýchlom slede sa nám tu rôznym spôsobom premieňali tri politické strany. Maďari, Za ľudí a Smer-sociálna demokracia.

V dnešnej úvahe sa budem venovať iba jednej. Tej najexotickejšej – Smeru-sociálnej demokracii.

Kvôli lepšej zrozumiteľnosti zvolím priliehavejší názov, veď k sociálnej demokracii sa toto obskúrne zoskupenie nikdy ani nepriblížilo. Vzhľadom k rôznym aféram, ktoré nemôžem všetky vymenovať, lebo nejdem písať knihu, mi napadol obsahovo výstižný názov: Žumpa.

Predsa len pre ilustráciu: prepojenie konkrétnych „osobností“ Smeru na mafiu, príbeh ako zohnal ich predseda milióny vlastnou hlavou, teroristický únos nemeckého Vietnamca vládnym špeciálom, spoločné podnikanie „najlepšieho ministra vnútra“ s daňovým podvodníkom – to by mohlo pre ilustráciu stačiť. Tak teda Žumpa.


Úspešne upchával trhliny

Žumpa – niekedy, kvôli menším, inokedy väčším trhlinám, začína vytekať, najmä keď obsah je mimoriadne bohatý. Na tento účel v Žumpe používali upchávku, ktorú pracovne nazvem peleštuplík. Bolo to také dievča pre všetko.

Nenápadný, kultivovaný, výrazne nevýrazný a odchovaný na materskom mlieku ficizmu. Štuplík bol taký flexibilný a tvarovateľný, že bol použiteľný univerzálne a dalo sa naňho spoľahnúť.

Výborne upchal dierku, keď zo Žumpy vytekalo školstvo, poradil si aj so zdravotníctvom, predsedal parlamentu a stal sa dokonca aj predsedom vlády. Spoľahlivo riadený predsedom, poslušný a obľúbený.

Vedel jazdiť na traktore, vešať záclony a sem-tam si vrzol folklórny tanec. Skrátka, chrumkavý. Naďalej úspešne upchával všetky vzniknuté dierky a trhliny.

Jedného dňa však prišlo k nehode, lebo dierka bola oveľa väčšia ako štuplík a v tomto prípade namiesto upchania peleštuplík cez dieru vypadol. A kým sa v žumpe spamätali, vyplavilo sa ďalších desať či jedenásť spolupáchateľov.


Z jednej žumpy máme dve

Nuž a tak namiesto jednej veľkej žumpy máme dve menšie.

Zo štuplíka veľkej žumpy sa v okamihu stal „deklíkom“ na síce menšej, ale vlastnej žumpe. Rýchlo sa všetci jedenásti osprchovali a tvrdia, že oni nevypadli zo žumpy, ale že spadli z mesiaca, aj keď prenikavý zápach ich jednoznačne prezrádza.

Od štuplíka počúvame rady, ako manažérsky riadiť krajinu v čase pandémie.

Nezaháľa ani pripuchnutý šéf pôvodnej žumpy a svoju odbornosť a pripravenosť zdôvodňuje tým, že riadil štát 12 rokov a z toho 2 roky riadil peleštuplíka. Dodnes nepochopil, že za toto darebáctvo mu voliči tento mandát odobrali pravdepodobne navždy.

Treba byť vždy opatrný, ak niekto chce riadiť najmocnejšieho muža v krajine. V minulosti sa to viackrát nevyplatilo a napokon aj poslušné dievča pre všetko z pôvodnej žumpy buchlo pästičkou po stole a povedalo: dosť.


Hotová katastrofa

Aparátnici, ktorí v živote ani nepričuchli k reálnemu manažovaniu, udeľujú rady niekomu, kto úspešne riadil vyše tisíc zamestnancov so všetkou ekonomickou a právnou zodpovednosťou.

Svojimi táraninami a spochybňovaním prispievajú k neistote a chaosu v spoločnosti. Mali by radšej pokorne zaliezť do svojich žúmp a s napätím očakávať, kedy im NAKA zaklope na dekel.

Nedávno istý novinár, asi žartom, napísal, že vysoká popularita peleštuplíka je dobrou správou pre Slovensko. Opak je pravdou: je to hotová katastrofa!

Pamätám si podobné typy z päťdesiatych rokov. Bolo to v čase justičných vrážd, streľby do žien a detí pri ostnatých drôtoch na hraniciach a v čase násilného vyvlastňovania.

Tieto typy ľudí nemali pamäť, svedomie a osobné angažovanie nahrádzali dokonalým pokrytectvom. Vedeli naspamäť asi dvesto viet o tom, že treba zabudnúť na minulosť, pozitívne sa pozerať do budúcnosti a hlavne obetavo pracovať pre ľudí.

Ak chceme na Slovensku po komunizme, mečiarizme a ficizme budovať ďalší „izmus“, vieme, kde hľadať laureáta na takúto misiu.

Nedávno sa europoslankyne Moniky Beňovej pýtali, či neprestúpi do Hlasu. Odpovedala, že nevidí dôvod na to, aby prestupovala zo Smeru 1 do Smeru 2.

Ja hovorím to isté, iba inými slovami. Žumpa ako žumpa!

Milan Knažko
astonm
astonm | 14.10.2020 00:53
Tento Kňažkov komentár presne vystihuje Pelegriniho podstatu. Samozrejme ja osobne nepoznám P.P. ale to, čo som vyčítal z jeho neverbálneho prejavu, keď vystupoval a obhajoval akékoľvek rozhodnutia alebo stanoviská, či už ako člen vlády alebo strany, mi jasne hovorili o tom, že je len figúrka, ktorú riadi niekto iný. Na rozdiel, napr. od takého Fica, Pelegrini svojim prejavom presviedča samého seba, že to čo práve prednáša je pravda a že on sám tomu "určite" aj verí. A s jeho stranou je to tak, že ľudia, ktorí držali Fica, teraz presvedčili Peťka, že je lepší ako Fico, podržia ho a budú mu pomáhať, len nech sa od neho odtrhne a založí si vlastnú stranu. Lebo oni ho potrebujú. Myslím, že on sám, by nemal nato gule, aby urobil to, čo urobil.
milan08
milan08 | 14.10.2020 08:26
sice 2male ale o to vykonejsie,v podstate s tebou suhlasim.
neznámy
emanuel
emanuel | 16.10.2020 20:50
no čo už je presne typ človeka akých je v politike 99,9% ,nikto rovný sa tam nehrabe
lak
lak | 16.10.2020 21:04
Ako spolustranici
lak
lak » astonm | 16.10.2020 21:18
-THUMBSUP-
simetra
simetra | 20.10.2020 09:48
Počuj, Ty chrumkavý náčelník!

Keby tento Pelle vyhlásil to, čo vyhlásil Matovič, ako by to podľa Teba smerovalo? Aké by boli ohlasy? Podľa Teba?

Len rečnícka otázka :)
neznámy
neznámy » simetra | 20.10.2020 10:20
boli by lepsie ohlasy

podla tajomstva pravdebodobnosti by boli lepsie o 27,35%
neznámy
neznámy | 20.10.2020 11:15
a vies preco? lebo vsetko zle je na nieco dobre -LOL-

on to hraje na chrumku podla mna preto, lebo sa boji konca kariery a vysmechu ze je homo + ma zenske myslenie kedze je prihriaty. tak neni jak drbnuty chlap konflitkny. ale ja nemam nic proti homosexuálom. ak neni preafektovany, by som chcel mat dokonca kamarata takého, podla mna maju v sebe nieco viac ako bezny clovek.

vravi sa ze v smere dali tazke peniaze do toho aby utajili ze rad lize bukvice. co uz chalan je nadcasovy -YUMMIE-
Magnician
Magnician » simetra | 20.10.2020 19:33
:D
milan08
milan08 | 17.11.2020 07:56
NENALETEL,KTO ZRADI RAZ ZRADI I 2X.

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...