mesiac
Štvrtok, 13.8.2020
Meniny má Ľubomír

Voľný pokec - 

Boj proti nemravnosti

smilan
smilan | 13.6.2011 19:28
Vážení správcovia domény atlas.sk. Patrím medzi dlhoročných užívateľov emailovej schránky na Vašej doméne a s jej využívaním som bol doteraz spokojný.

Avšak to, čo vidím takmer vždy po otvorení svojej schránky v poslednej dobe mi jednoducho nedá, aby som nereagoval. A som presvedčený o tom, že s mojimi slovami by určite súhlasili i mnohí súdni a slušní ľudia, ktorí Vám snáď doposiaľ nenapísali iba preto, lebo sú zavalení rôznymi vlastnými povinnosťami a nenašli si na to čas.

Možno už tušíte o čo ide. Áno, ide o oplzlé a nemravné fotografie, ktoré človek uvidí takmer vždy po otvorení svojho emailu. A niekedy to zachádza naozaj až do takých extrémov, že som začal uvažovať o zriadení novej emailovej schránky na inej doméne. 

Avšak aj keď si túto schránku vytvorím niekde inde, kde ma už nebude otravovať zvrhlá a nemravná oplzlosť, nie je to riešenie, pretože ak budete pokračovať v spomínanom trende, budete naďalej touto nízkosťou zamorovať a deformovať iných, možno i mladých a nedospelých ľudí.

Prosím Vás preto o zamyslenie sa nad tým, čo robíte a o prehodnotenie obsahovej stránky fotografií, ktoré užívateľ uvidí po otvorení svojej emailovej schránky. Lebo ak Vám ide o určitú úroveň domény atlas.sk, podobné jednanie je naopak skôr cestou pod úroveň. Bežný, priemerný, štandardný a slušný užívateľ totiž nemá záujem o podobné zvrhlosti, objavujúce sa pri čítaní jeho emailovej pošty. No a tí, ktorí o takéto niečo záujem majú, tí si nájdu na internete naozaj dostatok iných príležitostí, kde sa môžu v tomto smere plne realizovať. Tu naozaj nejde o žiadne moralizovanie, ale o elementárne základy slušnosti a úcty k ľuďom.

A okrem toho mi nedá nespomenúť ešte jednu dôležitú vec. Je ňou osobná zodpovednosť. Osobná zodpovednosť za všetko, čo konáme. Myslím tým však teraz na zodpovednosť pred Zákonmi vyššími a nie pred zákonmi pozemskými, ktoré v súčasnosti ľuďom dovoľujú jednať i zlým a nesprávnym spôsobom bez toho, že by sa z toho človek musel zodpovedať.

V chode tohto univerza však platí: Čo kto zaseje, to aj zožne! Skôr, alebo neskôr, ale bezpodmienečne.

Ak niekto seje dobro, jeho žatvou bude dobro. Ak však niekto seje zvrhlosť a nemravnosť, čo asi bude jeho žatvou? Žatvou, ktorá ho v nijakom prípade nemôže minúť? Odpovedať na to nie je potrebné, pretože to každý jasne tuší.

Každý z nás chce prežiť šťastný a spokojný život na tejto zemi. Ak to však naozaj chce, musí sám podľa toho aj jednať. Musí siať dobro, ak chce dobro žať. Inak to nejde. Naozaj to nie je také ťažké pochopiť.

Nie len v mene svojom, ale aj v mene všetkých ostatných súdnych a slušných ľudí Vás preto prosím o zváženie a prehodnotenie svojho jednania.

M.Š. Slovenské občianske združenie pre posilňovanie mravov a ľudskosti
http://www.pre-ludskost.sk/
http://kusvetlu.blog.cz/
neznámy
neznámy » smilan | 2.6.2012 19:57
".. V chode tohto univerza však platí: Čo kto zaseje, to aj zožne! Skôr, alebo neskôr, ale bezpodmienečne .."

Zaujal mne tento bezmála rok starý příspěvek a neubránila jsem se úsměvu. Žijeme v dualitě, ať se s tím smíříme nebo nesmíříme a jestliže budeme "bojovat" proti svým stínům, ony nás dostihnou (ať chceme nebo nechceme) v podobě, kterou jsme samozřejmě neplánovali. E. Tolle kdesi řekl : " V 60tých letech Amerika válčila ve Vietnamu a na obou stranách bylo hodně mrtvých. Ve stejnou dobu začala silná vlna probouzení lidí tzv. Hippies, kteří svým způsobem života projevovali nesouhlas mimo jiné i s touto válkou." Upozorňuji, že tento úryvek nejsou přesně jeho slova, ale mělo to souvislost právě s onou dualitou našeho života. Kde se děje velké zlo pro vyvážení proběhne ve stejné intenzitě dobro (a obráceně). Stejně tak - čím více se snažíme upozaďovat špatné vlastnosti a dělat jakože neexistují, tím intenzivněji se nám připomenou, možná v tu nejméně vhodnou dobu a pro nás na nejméně vhodném místě. Nemůžeme si myslet, že když už "něco víme", že se tím stáváme bez poskvrnky absolutně (strnule?) pozitivními. To je omyl .. máme své stíny pořád, jenom víme, že stačí, abychom je nechali projevit, ale nepropadali jim.

Pro Smilana k zamyšlení-FLOWER--FLOWER-
neznámy
neznámy » smilan | 2.6.2012 20:40
To je pech - já bych se mrkla docela ráda, ale mně nikdo nic neposílá - a pak, že je na světě spravedlnost :)-PUH-

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...