mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

Oznamy a akcie - 

PETÍCIA za dôstojné pochovávanie potratených detí /do 3.januára/

nikav | 29.12.2018 14:52
https://www.citizengo.org/sk/167548-ziadame-dostojne-pochovavanie-potratenych-deti?tc=wp&tcid=52856385

Celý text je veľmi obsiahly a podrobný -

Pre vašu stručnú informáciu:

Pozostatky potratených detí dnes nemocnice spaľujú v SPAĽOVNI ODPADOV!. Túto nehumánnu prax treba zastaviť.

Podobná prax bola uzákonená v Českej republike, a to Zákonom č. 193/2017 Sb., ktorým sa mení zákon č. 256/2001 Sb., o pohrebníctve (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-193), ktorý nadobudol účinnosť 1. 9. 2017.
Českí legislatívci sa zase inšpirovali praxou v iných európskych krajinách: „V jiných evropských zemích jsou rovněž takové úpravy obvyklé. Například právní předpis hlavního hygienika skotské vlády (Directorate of Chief Medical Officer and Public Health) ze dne 19. 6. 2012 stanoví jako minimální požadavek pro likvidaci plodů po potratu jejich uložení v jedné společné rakvi, která je během zpopelňování v krematoriu oddělena od klinického odpadu.
hrabeti » nikav | 30.12.2018 10:46
Mne spaľovanie nepríde nehumánne.
nikav » hrabeti | 30.12.2018 12:06
Tu sa rieši bežné spaľovanie v krematóriu, pozri si celý dokument.
Ja som uviedla len orientačne nejaké zásadné fakty.

"Pozostatky potratených detí dnes nemocnice spaľujú v spaľovni odpadov."

Petícia trvá do 3. januára, potrebných je 10.OOO hlasov, zatiaľ je vyše 5.200 podpisov.
Magnician » nikav | 30.12.2018 13:17
vieš akurát tak pár mesiacov do zadu,som uvažoval,že moja známa potratila dieťaťko v štvrtom mesiaci tehotenstva ,niekedy v osemdesiatych rokoch,mimovoľne ma napadlo,že čo s tými ostatkami urobili vo vtedajšej nemocnici?však vo štvrtom mesiaci tehotenstva je už zrejme plod dosť viditeľný
púpavka » nikav | 30.12.2018 13:51
Ńetreba zabúdať na to že to musí niekto zaplatiť a nebude to štát. Viem že aj teraz majú niektorí rodičia problém zaplatiť spopolnenie svojho narodeného mrtvého dieťaťa. Takže aj dôstojnosť z pohľadu človeka niečo stojí. Ja by som to nechala na vôli rodičov čo chcú s tým urobiť, lebo ak to bude platiť tiež niekto na to bude nadávať. Mám pocit že sa tu stále niečo rieši len aby sa nevideli skutočné problémy ktoré človek má a možno ten kto rieši tieto veci.
Aj mne sa narodilo mrtvé dieťa teda museli ho zo mňa vybrať, bola som v 6 mesiaci, bolo plné hnisu a nik neriešil či sa mi to páči alebo nie ale toto mi najmenej vadilo, bolelo ma srdce a oplakala som si svoje dieťa a uvoľnila ho. Takže to hovorím ako matka ktorej sa to stalo a v 4 mesiaci som potratila 2x. Myslím že teraz tieto veci sú umelo nafúknuté, žena po potrate teraz potrebuje celoživotne psychologa v lepšom prípade, ale ženy mali potraty ako je ľudstvo.
Magnician » nikav | 30.12.2018 17:17
takže podpísané:)
voltaire » púpavka | 30.12.2018 18:13
-SADLEY-uffff
voltaire » nikav | 30.12.2018 18:19
od pocatia do xx dni je to plod ci zivotaschopny?az neskor sa berie za dieta to bude kamen urazu kedy uz je a kedy este nie alebo moznost vlastnej volby?
hrabeti » nikav | 30.12.2018 20:15
Nie je to jedno, kde sú tie pozostatky spálené?
nikav » voltaire | 31.12.2018 00:41
Pôvodne to bolo podľa váhy plodu od 1 kg, teraz to môže byť aj plod zo spontánneho potratu doma, alebo aj po predčasnom ukončení /už nie "prerušení" ako sa tomu hovorilo
dosiaľ/ tehotenstva o veľkosti, ktorý by sa zmestil do zápalkovej krabičky.
nikav » hrabeti | 31.12.2018 00:52
Zaráža ma, že takúto otázku kladie žena. Odpoveď je jednoduchá, partner ti to určite pomôže pochopiť. -NOSMILE-
nikav » púpavka | 31.12.2018 01:10
Samozrejme sa počíta s tým, že nie všetci rodičia podajú písomnú žiadosť o kremáciu,
často z finančných dôvodov. Tie plody sa spália spoločne a popol sa uloží do jednej rakvy.

Všetky plody s ponechaním rodného čísla sa musia separovať od ostatného biologického odpadu. Príloha k petícii všetko podrobne vysvetľuje.
hrabeti » nikav | 31.12.2018 05:55
Tie pozostatky sú len mŕtva hmota.
Je jedno, za akých podmienok sú zlikvidované.
V Tibete mŕtvoly aspoň nasekali a dali z nich nažrať supom, bol z nich úžitok.
marcie » nikav | 31.12.2018 07:08
vzhľadom na to že som si tým tiež prešla tak som jednoznačne za to, myslím, že by mi to bolo pomohlo lepšie sa vyrovnať s traumatickým zážitkom ...
púpavka » nikav | 31.12.2018 09:40
No tak ich bude štát spaľovať v spoločne? len potom je tu určitá diskriminácia voči živonarodeným deťom ktoré zomrú alebo voči všetkým ktorých si musíme pochovať za svoje.
No toto mi je jedno, ale ja to beriem že to telo je nič a preto mu to ničím nepomôže a matka by sa mala s tým vyrovnať aj bez toho. Neviem ako by mne bolo pomohlo ak by som tie plody išla pochovávať. Bola som skorá mrtva išlo o môj život. Dušička potrebovala iba taký krátky čas prevtelenia aby sa pripravila na dlhší pobyt ak tomu telo nepotrebuje väčšiu úctu ako k zvieraciemu. Jednoducho pre tu dušu ktorej som dala ten pocit príchodu na zem to telo po smrti je ukradnuté.
Telo je veľmi dôležité kým žijeme a mali by sme si rozmyslieť čím ho ničime.
Takže ja nemám dôvod podpisovať také petície.
marcie » púpavka | 31.12.2018 11:31
to záleží od pohľadu, pohreb a aj kar má symbolický význam pre pozostalých, s telesnými ostatkami by sa malo podľa mňa zaobchádzať dôstojne a s úctou, i keď je to už len "mŕtva hmota", skôr je to prostriedok ako sa rozlúčiť s dušou nebožtíka ... ale je to všetko vec názoru, myslím, že mne by to bolo vtedy pomohlo, bol to pre mňa veľmi traumatický zážitok, istým spôsobom obdivujem, že si sa dokázala s tým tak vyrovnať ...
nikav » púpavka | 31.12.2018 12:38
Pre istotu si púpavka prečítaj celý text na vysvetlenie účelu petície, možno ťa upokojí.

V TEJTO CHVÍLI MÁ PETÍCIA 6.58O PODPISOV, za posledné dva dni pribudlo denne cca 1.000 podpisov. Ak to takto pôjde ďalej, môže splniť svoj účel.
Magnician » púpavka | 31.12.2018 12:45
áno matka sa s tým musí vyrovnať a väčšine sa to aj podarí,,dúfam,napriek tomu sa nazdávam,že sa jedná o pozostatky a dnešní kompetentní by to mali nejako podchytiť,,nech je ako chce,,však štát dáva príspevky na pohreb ,nemyslím si,,že živí sú nejak ukrátení,,skôr sú ukrátené tieto mamičky,je dobre,že to takto cítite,,ale ja som podpísal:)
Magnician » Magnician | 31.12.2018 12:46
spaľovňa ODPADOV,je na mňa hodne silná káva
nikav » nikav | 31.12.2018 13:00
Ihneď po podpísaní príde takýto mail

Dobrý deň,

Ďakujeme vám za podpísanie petície, "Žiadame dôstojné pochovávanie potratených detí"

Môžete, prosím, pomôcť tejto petícii uspieť tým, že poprosíte svojich priateľov, aby ju tiež podpísali? Zdieľanie na Facebooku či Twitteri je veľmi jednoduché. Stačí klinúť na tento odkaz a dať ju zdieľať: - http://www.citizengo.org/sk/167548-ziadame-dostojne-pochovavanie-potratenych-deti?m=5. />
Nižšie je uvedený aj vzorový e-mail, ktorý môžete poslať vašim priateľom.

Ešte raz ďakujeme – spoločne prispievame k tomu, aby sa zmeny stali skutočnosťou,

Patrik
Stránka:
1 2 3
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

More / Oceán Symbol kolektívneho nevedomia, ukrýva pod povrchom netušené hĺbky. A keďže more je zviazané s vodným živlom, tak reprezentuje aj naše emócie a city. Avšak sú to skôr... viac »

Vlak / Železnica Symbol duševného vývoja a neosobnej, či kolektívnej sily, ktorá nás vedie životom. Vlak je verejný dopravný prostriedok, ktorý má pevne vymedzenú dráhu s jasne... viac »

Slon / Slony Je to najväčší suchozemský cicavec a preto predstavuje moc, odolnosť, nadhľad, neohrozenosť a v negatívnej forme aj nemotornosť, či nezastaviteľnú pudovú silu (hlavne... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...