mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Ľudská duša - 

vyklad sna

neznámy
neznámy | 16.1.2017 22:40
Hovor mojmu Merkúru, retro spalenej lokomotíve s milion aspektami, že porozumenie nemá s mysľou nič :D
Farbičky sú skvelý nápad, možno to skúsim, týmto spôsobom kreslím a maľujem (vtedy má merkúr pauzu) no málokedy sa stane ze by som vstala skôr ako syn, takže je zatiaľ málopravdepodobné, ze by sa mi podarilo nerušene zakresliť niečo zo sna :D
neznámy
neznámy | 16.1.2017 22:46
Možno by to chcelo začať symbolicky s papierovými drakmi, keď pôjdeš so svojimi mužmi niekam von do priestoru. Vyrobte si nejakého s dlhou šnurkou. :)
Ja mám tiež draka v koliečku, papuľu má na pluto-uráne. :)
neznámy
neznámy | 16.1.2017 22:57
Povala, to sú vytesnené obsahy, zabudnuté spomienky. Často erotické spomienky alebo túžby z mladosti. Dom predstavuje našu dušu. Nevedomie je dolu v pivnici, povala je vedomie, hlava. Neporiadok na povale je neporiadok v hlave. Vzostup po schodoch smerom nahor je vzostup do vedomia.
Množstvo hračiek poukazuje na detstvo, na spomienky, možno na túžbu po detskej nevinnosti, čistote. Množstvo mechanicky sa pohybujúcich hračiek .... Veľa pravidiel? Poučiek? Šablón? Málo života, spontánnosti?
No a draky – papierové hračky ... tie sú symbolom slobody, vzdušným symbolom, vyjadrujú spirituálne potreby snívajúceho. Farby drakov sú veľmi dôležité...
Draky sú všadeprítomné, ale akoby hybernované, umrtvené za sklom.... pýtajú sa na slobodu, ako protipól k mechanicky sa pohybujúcim panákom bez života.

A súhlasím s modrou, kuchyňa je v sne dobrým symbolom tvorivosti a života.
neznámy
neznámy | 17.1.2017 07:18
Vďaka :)
A Tí draci neboli papieroví, mali hlavy chvosty nohy, každý iný, hlavne boli trblietaví pestrofarební,
neznámy
neznámy | 17.1.2017 07:41
aha :)

vychádzala som zo skúsenosti sna keď sa mi dlhšie obdobie nešlo rozhodnúť a už ma to s*alo (emócia) i zjavil sa sen v obrazoch z ktorého som precitla s jasnou správou!
obrazy postupne blednú no na pocit nezabudnem, tak mi napadlo skúsenosť odovzdať mj sa vraví, že môžeme zabudnúť na tváre ľudí no nikdy nezabudneme na to že ako sme sa s kým cítili, posolstvo sna je vždy zasadené do reality čo aktuálne žijeme sú to niekedy vedome potlačované oné ale dá sa naopak aj vedome vyvolať, odpoveď

noa to s farbičkami sa používa ako princíp napr v automatickej kresbe o tom už každý počul a občas to použijem tak ako som spomenula, farba nesie emočný náboj preto aj oblúbené a neoblúbené farby čo sa počas života mení, tá matrica
nikav
nikav | 17.1.2017 08:19
U teba ma oslovila téma istoty, moci - bezmoci. Tieto aspekty boli dosiaľ hodne ovplyvňované mojím dlhodobejším zdravotným obmedzením v zmysle pohybu. Pátrala som v medvedích témach a dozvedela som sa veľa pozítvneho, čo mi potrebnú istotu
dodáva.:)

Medveď stelesňuje silu a ochranu.

U Indiánov je medveď ochranný patrón a vzýva sa pri liečiacich a vizionárskych ceremóniách.

Afirmácie - pri všetkom, čo robím, mám plnú ochranu
- verím vo svoju silu a moc

Vďaka ti za moje usmernenie. :)
neznámy
neznámy | 17.1.2017 14:36
ja bežne netuším ako vyzeral človek s ktorým som komunikovala, ale dojem pocit Ti viem dokonale opísať :D
na sen, z ktorého by mi bolo absolútne jasné, čo mám robiť si nespomínam, ale máš pravdu, pocity spojené so snovými obrazmi sú podstatné, v tomto sne som sa dala zmiasť vysvetlením symbolov v snári, kuchyna a zrkadlo sú nie moc dobré symboly podľa snára, ale v tom sne bola kuchyna príjemná a zrkadlo som vnímala ako úžasný nápad, modrá píše o tvorivosti a to je moja aktuálna téma (i astrologicky) tvorivosť je v tom sne všade, nemá byť vytesnená a mechanická v sklade, má byť v kuchyni, počas "varenia" nakúkať do svojho zrkadla ako do kuchárskej knihy je skvelé, asi to znie čudne, ale príde mi to ako návod na púšťanie drakov :D

a stihla si čosi cez sviatky namaľovať? :)
neznámy
neznámy | 17.1.2017 16:26
tak zmieňovala si projekt s manž čiže v kontext s reál je ten sen správne, nazeráš do cudzej kuchyne, cudzieho domu, inej rodiny než je tá tvoja tak možná podvedomo hladáš inšpiráciu motiváciu potvrdenie zámeru a odvahu - draci

draci majú vela podôb i vlastností sú premenlivé čo je princíp kreativity sú nezávislé hravé a odvážne pretože veria vo vlastné schopnosti a veria v nich preto že sa o nich nie raz presvedčili čo im dáva silu uskutočňovať čo len chcú a ako len chcú ......
drakov máš za sklom pretože do domu nepatria nemajú radi uzavreté priestory nejde im tak tvoriť lietať sú šťastné iba na slobode, vtedy sa trbliecu hrajú farbami ...
draci ťa pokúšajú ponúkajú lákajú ukazujú pozývajú k hrám ........
jašterica je tiež drak a aby unikla predátorovi trhne chvostom stratí ho a dorastie jej nový, toto všetko a mnohé iné naznačuje o drakoch ich odvahe slobode a tvorivom srdci, sama som z časti osobnosti drak tak preto ti to píšem

.. no vymaľovala som, izbu))))
(čakám na impulz tvorbu nejde síliť sama vieš jak)
:)
Stránka:
< 4 5 6
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...