mesiac
Streda, 8.7.2020
Meniny má Ivan

Ľudská duša - 

Tolerancia agresivity

neznámy
neznámy | 2.11.2016 17:19
Dnešná konzumná a globalizovaná spoločnosť má tendenciu tolerovať násilie.

Sme svedkami toho, že agresivita je nielen zľahčovaná, ale v mnohých prípadoch i tolerovaná či ignorovaná. Prevláda dokonca určitá nepriama obhajoba agresívneho správania a prejavov agresivity. Agresivita sa zvykne dokonca posudzovať ako niečo skoro normálne, čo je len súčasťou dravej a konzumnej spoločnosti. Súčasťou konkurenčného prostredia.

Agresivita sa toleruje ako prejav schopnosti vedieť sa presadiť a uplatniť v daných podmienkach.

Agresivita ako forma sily a životaschopnosti. Aplikácia čistých prírodných zákonov v ľudskej spoločnosti. Lev zožerie antilopu, silnejší pes zaženie slabšieho. Tak nejako to v prírode funguje. Lenže človek nie je zviera. Človek má rozum, city i zodpovednosť. Tento pohľad na realitu je veľmi redukovaný a povrchný. Nepriamo podporuje a ospravedlňuje prejavy agresivity. Dnešná doba je charakterizovaná silnou súťaživosťou až bojom o prežitie. Žijeme ako na pohotovosti. Pohybujeme sa v boxerskom ringu, kde môžeme v každej chvíli očakávať úder z neočakávanej strany. Potreba sa presadiť sa stala základom našej kultúry a to všetkými dôsledkami...

Agresivita je nebezpečný ľudský a spoločenský fenomén.

Presadzovanie pomocou dehonestácie, zosmiešňovania a ponižovania druhého človeka. Cestou znižovania a ohrozovania jeho dôstojnosti, pokoja a integrity. Človek nie je fackovací panák. Má svoje práva i dôstojnosť, ktorú by mal mať možnosť brániť. Otázkou sú prostriedky, ktoré používa. Dosahovanie svojich cieľov a záujmov agresívnym správaním dosiahlo vysoký stupeň tolerancie. Nakoniec, vidíme to okolo seba. Stačí si zapnúť televízor, internet. Silní a tvrdí hrdinovia, ktorí vždy dosiahnu to, čo chcú. Tento model a vzor sa stal súčasťou nášho života a nášho myslenia. Tvrdí a agresívni dominujú. Slušní ťahajú za kratší koniec. Agresivita sa stala prostriedkom individuálneho uplatnenia. Tým je vysvetľovaná a tolerovaná. Základom je vlastný egoizmus a individuálne záujmy. Malá agresivita je zárodkom väčšej. Agresivita je prejavom zlyhania vzťahu človek-človek. Nelegitímnym spôsobom dosahovania cieľov a uplatňovania svojich individuálnych záujmov.

(stromzdravia a života)


neznámy
neznámy | 2.11.2016 17:50
Neber to jako "hodnocení", jenom mě napadá, jak tě čtu, ač nevím, kdes byla, když jsi tu nebyla, že bychom se tam čas od času měli odebrat skoro všichni, nebo každý jeden z nás.:)
I když jsou tu i takoví, kteří to nepotřebují.:)
neznámy
neznámy | 2.11.2016 18:00
pěkně napsané.
ale já například nemám pocit že by agresivity bylo nějak více než kdy dříve.
spíše naopak.
obecně si myslím že se společnost stává více bezzubou než dříve.
mnoho dnešních lidí by se nedokázalo se svojí nízkou průrazností vůbec prosadit v podmínkách jako byly před 20, 30 lety.
nevím v čem tu agresivitu spatřuješ.
uveď příklad.
neznámy
neznámy | 2.11.2016 20:36
mno kadečo sa zmenilo hej, niečo velmi dôležité som mj pochopila a pár typov by som mala ale to má každý pobrať sám toto a sú tu i takí čo zmieňuješ ano :)
neznámy
neznámy | 2.11.2016 20:37
agresivita sa stala viac sofistikovanou o to nebezpečnejšia je ..
príkladov máš v tejto komunite ani netreba cestovať v čase
neznámy
neznámy | 2.11.2016 21:42
je těžké hodnotit co se děje "tam venku"
vždy se ptám komu zvoní hrana.
lak
lak | 2.11.2016 21:48
dobry clanok :)
zveroelipsa
zveroelipsa | 2.11.2016 21:53
Co my víme co se děje venku? Všechno co vidíme je promítáno do našeho mozku skrz oči. Prakticky venku nevidíme vůbec nic. Všechno vidíme"tam uvnitř"
neznámy
neznámy » zveroelipsa | 2.11.2016 22:07
co my víme co se děje "tam uvnitř"?
zveroelipsa
zveroelipsa | 2.11.2016 22:12
Mám brejle venku, a vidím je uvnitř.
Chytnu si je obouma rukama a sundám.
Mám reálně ruce které vedou"ven"?
Mám reálně nohy?

...?
...?
...?

-WINKIE-
kiwi
kiwi | 2.11.2016 22:30
Ten náhrdelník chcem! -BIGEYE-
lak
lak » kiwi | 3.11.2016 01:07
aj mne sa paci -LOL- -THUMBSUP-
neznámy
neznámy | 3.11.2016 07:07
veru preto nikdy neposudzujme druhého človeka lebo nevieme aký boj zvádza vnútri
milan08
milan08 | 3.11.2016 07:16
dobry vystizny clanok!
neznámy
neznámy | 3.11.2016 10:27
Agresivita sa toleruje ako prejav schopnosti vedieť sa presadiť a uplatniť v daných podmienkach.

myslím si toto:
když se agresivita uplatňuje společensky definovanou formou kterou si většina zvolila za hodnotu, vzor, pak je to projev žádoucí. box, vítězství v běhu nad druhými, vzít puk druhému a vstřelit gól protivníkovi..postoupit v práci na šféfovské místo..zaútočit na objekt "lásky" adekvátními prostředky..
formy chování které neakceptuje většina může být vnímána za agresivní a je snaha tyto formy eliminovat.
represe, omezování..

já se třeba cítím být omezován agresivními jedinci když si ráno pustím na vltavě toto:
vytí pro které nemám žádné pochopení
https://www.youtube.com/watch?v=KCqOtqu0Ll0&list=PLFF1D9E37EA10216B

a jsou lidé co dokáží agresivně zaútočit třeba smajlíky. :D:D:D

na přecitlivělost doby je dobrá bylina jatamansi :)
vypnout knoflíkem rádio televizi internet a jít se projít.
nikdo nás s klackem po polu nenahání. takže dnešní agresivita je čistě subjektivní pojem. opravdová agresivita se téměř nevyskytuje.
to co nazýváme agresivitou je myslím si spíše naše přecitlivělost vůči nevyrovnaným jedincům, kteří můžou stejnětak zrcadlit vlastní nevyrovnanost jako i tu naši. naše chatrné meze vůči okolním disharmonickým vlivům.
jde o míru stavu pohody kterou jsme nebo nejsme schopni udržet v sobě stabilní.
neznámy
neznámy | 3.11.2016 12:44
šport na vybitie pudovej agresivity funguje skvelo a aj preto športuje obecne viac mužov než žien je to dané povahou veci, nahromadená seksuálna energia a z nej plynúca agresivita sa dá votkať do tvorivosti, napríklad a oboje sú to skvelé nástroje pretože sú fajn konštruktívne, čo sa o samoúčelných atakoch (provokácie) hulákaní spratkoidnosti ríci nedá ojjj natož pak intrigy to je medzi sofistikovanými nástrojmi agresie úplná lahôdka

útočiť sa dá smajlami, trollingom, vševedkovstvom dokonca (neuveríš) anjelmi a ide útočiť aj tzv. pasívne (ostentatívny mámvpičizmus) z praxe mám istý poznatok že sa vždy jedná o snahu strhávať na seba pozornosť a to má svoje hlbšie jaksi psycho (patologické) príčiny

osobne voči represiám a obmedzovaniu nič nemám ak sú prostriedkom na nastolenie udržanie rozvíjanie pokoja a zušľachtenia ľudského ducha - v komunitách...
jedná sa o pravidlá ktoré sú vo finále ku prospechu všetkým

naše přecitlivělost vůči nevyrovnaným jedincům, kteří můžou stejnětak zrcadlit vlastní nevyrovnanost jako i tu naši. naše chatrné meze vůči okolním disharmonickým vlivům.jde o míru stavu pohody kterou jsme nebo nejsme schopni udržet v sobě stabilní - to rozhodne áno
neznámy
neznámy | 3.11.2016 13:10
„Udržujte krb svých myšlenek čistým, založíte mír a budete šťastni!“.
ABD-RU-SHIN

-NOSMILE-
http://s29.postimg.org/yqt4g0iif/OH_GOD.jpg
Putes
Putes | 3.11.2016 13:32
-ROFL--ROFL--ROFL-
neznámy
neznámy | 3.11.2016 15:53
hehe to je fasa to som ešte nevidela, díky)))
neznámy
neznámy | 3.11.2016 16:00
Myslím že zvláštní druh abstraktní podlosti je jediná lidská vlastnost a všechno ostatní je obkoukané od zvířat. Na základě té jedné vlastnosti se zvířecí strategie proměnila v mocenskou posedlost, bezkrupulózní snobství a stupiditu. Je to škoda, člověk je primitiv který pro samou abstrakci neví kolik by chtěl umět jazyků, skákat a kvákat jako žába, štěkat jako pes a plazit se jak had. Pakliže to někdo nazývá inteligencí, prosím nechť.
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...