mesiac
Utorok, 23.4.2024
Meniny má Vojtech

Ľudská duša - 

Ludska dusa

neznámy
neznámy | 18.11.2015 21:02
myslite si ze ateizmus suvisi so sklamanim sa v laske? s udalostami ktoré človeka zrania?
neznámy
neznámy | 18.11.2015 22:49
Nevím, jestli se to sem hodí, ale slýchávala jsem dost často na otázku, jestli někdo věří v Boha, tento argument (s různou obměnou) : " Nevěřím, protože kdyby Bůh opravdu existoval, tak by přece nedopustil hrůzy (např. válečné) páchané na lidech ".
Není to tedy přímo o zklamání v lásce, ale možná souvisí s druhou částí otázky, že je člověk zraněn šokující informací, se kterou si neví rady
Saffiyah
Saffiyah | 19.11.2015 04:34
Nejsem si jistá, že všichni, kdo o sobě tvrdí, že jsou ateisté, skutečně nevěří v žádnou "vyšší moc". Jsme sice jako lidstvo technicky dost vyspělí, přesto ještě nedovedeme vysvětlit úplně všechno. Takže nezbývá než věřit v něco co nás převyšuje inteligencí, moudrostí, sílou, mocí, v něco či Někoho pro nás nadpřirozeného.:)
Domnívám se, že hodně lidí bez náboženského vyznání je v podstatě věřících...
neznámy
neznámy | 19.11.2015 07:58
Nemyslím si to, dokonca som presvedčená, že to nemá prečo súvisieť.
Sklamanie v láske je proces učenia, nadobúdania skúseností pre vlastný posun.
Nie je mi jasné, prečo by som mala od Boha očakávať len samé príjemné veci, prečo by som mala Boha akceptovať len keď mi je dobre a som šťastná.
Navyše to čo sa mi deje je dôsledkom mojich činov, mojich rozhodnutí, mojej cesty.
Čo s tým má Boh? Viniť Boha z čohokoľvek sa mi zdá zvláštne.
Ateizmus, alebo viera súvisia s niečim celkom iným. S tým, či sa niekto otvoril, alebo nie. Niekedy ide len o naučenú vieru, nie žitú. Takou vierou otrasie čokoľvek, hoci aj sklamanie v láske.
neznámy
neznámy | 19.11.2015 10:06
Já tu zkušenost ale mám.
Jen nevím jestli jsem ateista....přestala jsem věřit....
Nevěřit nemusí nutně znamenat že z něčeho viním boha...
neznámy
neznámy | 19.11.2015 10:21
Prestala si veriť na základe sklamania v láske? Dobre tomu rozumiem?
Lebo taká bola otázka...
Alebo je dôvod straty viery u teba iný? Ak áno, zaujíma ma to.
Tá posledná veta je zvláštna, prvá časť protirečí druhej. Ak neverím v Boha, tak Boh nehrá už žiadnu úlohu. Ani vinu ani nevinu, proste neexistuje.
milan08
milan08 | 19.11.2015 10:25
nie nesuvysi s tym ,proste sa dusa rozhodla ze v tomto zivote bude ateista.
neznámy
neznámy | 19.11.2015 10:30
No ano....vykládám si to takto....ten proces byl dlouhodobý, ne ze dne na den....prostě jsem jednoho dne zjistila že už nevěřím....a právě jak píšeš, cítím to i z druhé strany....jakoby neexistoval....prázdno
To ti tady asi nezodpovím z fleku celý mechanismus, jak to vzniklo a pokračovalo, ale začalo to tímto....

Poslední věta je v reakci na tvou reakci o tom proč vinit boha...vůbec by mě v souvislosti s tímto nenapadlo vinit boha....
Připomíná mi to...co bylo dřív? Slepice nebo vajíčko x)
neznámy
neznámy | 19.11.2015 10:37
Takže ty hovoríš o tom, že neveríš v Boha, lebo to necítiš. Je to pocit, že je tam prázdno. Kedysi to prázdno nebolo, takže si pamätáš pocit Boha, áno?
Nie si potom podľa mňa ateista, len niekto kto stratil kontakt.
Ateizmus tak ako ho vnímam ja je stav, keď Boh ako koncept nemá vôbec žiaden význam. Nie je to pochybnosť, sklamanie ani nič podobné.
Preto mi tá veta prišla protirečivá. :)
neznámy
neznámy | 19.11.2015 10:48
Áno, kontakty treba zálohovať na nejaký externý nosič, po strate kontaktov je to celé v řiti :)
nikav
nikav | 19.11.2015 10:57
Áno, aj. Je ale tragédia, keď to človek nespracuje ani za celý život a odchádza odtiaľto zatrpknutý, lebo nespoznal podstatu života.-NOSMILE--HEART--BYE-
neznámy
neznámy | 19.11.2015 11:00
Co je podle tebe v řiti? : )
neznámy
neznámy | 19.11.2015 11:02
Vieš čo je sranda? Odkedy tu máme počítače a celý virtuálny svet, tak celá vízia fungovania vesmíru a vôbec myšlienka Boha sa vyjadruje cez túto oblasť, napríklad že sme postavičky v počítačovej hre a podobne. :)
A to vôbec nie je dávno. Relatívne, nie vzhľadom na ľudský život. Pamätám si zavádzanie počítačov do praxe. Môj muž po skončení VŠ pracoval ešte s počítačom, ktorý nie len že bol jediný, ale bol obrovský ako celá miestnosť, pracoval len v klimatizovanom prostredí a chŕlil zo seba predierkované pásky.
Aké prirovnania sme používali predtým? Vôbec si to nepamätám. :)
Saffiyah
Saffiyah | 19.11.2015 11:46
Loutkové divadlo, kašpárkové, pejskové na vodítku, cvičené opice ;)
neznámy
neznámy | 19.11.2015 12:05
niekto kto stratil kontakt
Vnímam to zhodne a poviem tak, že strata kontaktu neznamená neexistenciu Boha.
To, že sa niekto sklamal v láske (čo nie je nič iné len obyč nesplnené očakávanie) neznamená že skapal Vesmír a vymrela príroda. Boh tvoriť neprestal!

Hej človek, ktorý stratil kontakt najprv pochybuje (aj mne sa to stalo) a keď sa mu nedostáva zmysluplnej odpovede tak niekedy až prestane vnímať, no skôr či neskôr vždy príde niečo čo ten kontakt obnoví ...........
-FLOWER-

Áno (a je to zaujímavé) že človek volá Boha keď je mu zle a keď sa má fajn tak mu často ani nenapadne, že práve dostáva dar (boží). Kvílenie, požadovanie a domáhanie sa je populárne, tichá vrúcna vďačnosť už nie tak.

Je možné sa darov (božích) dožadovať ? že urobím to a tamto a dostane sa mi ? nuž, takému človeku chýba trpezlivosť, možno pokora a kontakt sa preruší ..
neznámy
neznámy | 19.11.2015 12:14
Co vnímáš jako dar?
neznámy
neznámy | 19.11.2015 12:32
Všetko sú to dary, už život sám (možnosť vtelenia) je darom, nie samozrejmosťou.
Darom je zdravé telo, stejne tak nemoc. Darom je všetkých 5 ľudských zmyslov s intuíciou navrh. Darom je vedomie i emócie, spektrum pocitov a napokon pokoj - je tým najväčším darom zo všetkých. Je to jak vydýchnuť (si) po dobrodružnej ceste, prísť domov .......

Jak ide o sklamanie v láske, hmmmm človek nedostáva od Boha čo chce ale čo potrebuje, aby ..
neznámy
neznámy | 19.11.2015 13:12
Nesvazuje tě to?
neznámy
neznámy | 19.11.2015 13:21
A kde by si bola, keby si nebola tu, v tom zdravom či chorom tele darovanom?
neznámy
neznámy | 19.11.2015 13:28
Aj ja to vnímam podobne ako v tomto príspevku a dalo by sa pokračovať ďalej,
že človek pri sklamaní v láske dostáva od Boha to čo potrebuje, alebo čo mu nadväzuje na napr. na minulý život, dalo by sa povedať, čo si zaslúži.
Len je to ťažké prijať.
Existuje modlitba Prosba o sedem darov Ducha svätého, nad ktorou som uvažovala
ako poukazuje, ktoré dary sú v živote veľmi dôležité /napadlo ma to keď som videla deti zo špeciálnej školy/.
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...