mesiac
meno: heslo:
NOVINKY

Profesný horoskop

Profesný horoskop Vám napomôže pri výbere vhodného povolania. » viac

Elekcie - výber vhodného termínu udalostí

Astrologický výber vhodného dátumu a času pre dôležité udalosti. » viac

Snár - výklad snov

Výklady najčastejších snov, význam symbolov v snoch. » viac

Katalóg EZO služieb

Katalóg astrológov, numerológov a iných ezoterických služieb. » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Ľudská duša - 

co vidime

voltaire | 2.1.2018 19:01
co naozaj vidime?takmer vsetko je v prapodstate ine nez v skutocnosti(nasej)vidime.tyka sa to hmoty aj nehmoty.napr.vidim dvere ale co to je mriezky atomov viac nicoho ako niecoho.vidim bezdomovca ale aj on moze byt cnostny clovek.kolko vrstiev prapodstaty dokazeme odkryt kolko sa nam chce kolko?
diké » voltaire | 2.1.2018 19:03
Je to v tom predsa, co vidiet chceme...
voltaire » diké | 2.1.2018 19:09
mozno aj co vidiet by sme mali podla naucenych vzorov...mozno aj...aj...
voltaire » diké | 2.1.2018 19:12
ty chces vidiet to co chces vidiet alebo to co je to naozaj?alebo len ten alibizmus?
diké » voltaire | 2.1.2018 19:14
Zitie v pravde ma naucilo vidiet to co vidim a vzorce mi nic nehovoria, ani kolac nepeciem podla receptu, ani oblecenie si nesijem podla strihu, jedinne co som ochotna este uznat su pravidla cestnej premavky:)...predsalen, mam nejaky pud sebazachovy;)
voltaire » diké | 2.1.2018 19:16
a co astrovzorce a co nehmotne zalezitosti
diké » voltaire | 2.1.2018 19:29
Myslis astropravidla?...ziadne neexistuju, ak teda zijes v pravde:)
voltaire » diké | 2.1.2018 19:35
astrovzorce astropravidla to je jedno existuju a su zaujimave len je tam vela premennych a to "len"tych o ktorych vieme a aj keby sme vedeli o vsetkych tak stale este je min.jedna a to vyssia moc a ta robi co chce a kedy chce
diké » voltaire | 2.1.2018 19:39
Nazorny priklad toho, ze kazdy vidi to, co vidiet chce voltaire:)
voltaire » diké | 2.1.2018 19:43
recou pravdy nehovori nikto no o vrstvach je rec
diké » voltaire | 2.1.2018 20:03
Ja zijem vo svojej uz nejaky cas a je mi fajn a verim ze to bude uz len lepsie...o vrstvach ujazdeneho snehu si pisal?...ano , vtedy treba dat na cestach obzvlast pozor:)
voltaire » diké | 2.1.2018 20:43
:)davaj pozor
Saffiyah » voltaire | 3.1.2018 14:32
Nooo... záleží na úhlu pohledu a na tom, kdo se dívá.

Tři slepci a slon
Byli jednou tři slepci. Jelikož nic neviděli, naučili se věci poznávat po hmatu. Rukama zjišťovali velikost, vlastnosti a teplotu všeho, s čím přišli do kontaktu.Jednou se stalo, že do městečka, v němž žili, přijel cirkus. Mezi vší nádherou se vyjímal velký bílý slon. Jednalo se o zvíře tak neobvyklé, že nikdo o ničem jiném nehovořil.

Tři slepci chtěli slona také poznat. Nechali se dovést na místo, kde se nacházel, a požádali o dovolení, aby se ho směli dotknout. Zvíře to bylo krotké, a proto jim nikdo nebránil.

První ze slepců natáhl ruce a dotkl se slonovy hlavy. Prsty nahmatal ohromné uši a potom dva velikánské kly, které mu vyčnívaly z malé tlamy. Co zjistil, to na něj udělalo tak ohromný dojem, že to okamžitě popsal ostatním dvěma. Řekl: „Slon vypadá jako kmen po obou stranách přikrytý dvěma dekami, z nichž vystupují dva velké, studené a tvrdé oštěpy.“
Když přišla řada na druhého muže, dotkl se zvířete na břiše. Snažil se obejmout celé tělo, ale bylo tak velké, že se mu to nepodařilo ani s oběma rozevřenými pažemi.
Potom byl na řadě třetí slepec a ten stiskl zvíře za ocas. Pověsil se na něj a rozhoupal se, jako se houpou děti na provaze. Slonovi se houpání líbilo, a tak se tím muž dlouho bavil, zatímco ostatní se smáli. Když si dohrál, vyprávěl ostatním, co objevil. Řekl: „Moc dobře vím, co je to slon. Je to silný a tlustý provaz, který má na konci připevněný štětec. Slouží k tomu, aby se na něm člověk houpal.“
Když se vrátili domů a rozpovídali se o svých zážitcích se slonem, nemohli se shodnout. Každý si byl naprosto jistý tím, co věděl. Navíc nepochybovali, že slon je jen jeden a že všichni tři mluví o tom samém. Zdálo se však, že nebude možné usmířit všechny tři. Dohadovali se a diskutovali, až se málem pohádali.
Nakonec se rozhodli požádat o pomoc muže, který měl tu výhodu, že slona spatřil na vlastní oči.

A tak zjistili, že každý z nich měl pravdu – část pravdy –, protože poznali kus slonova těla, kterého se dotkli. A uvěřili muži, který spatřil slona celého a mluvil o něm.
neznámy » Saffiyah | 3.1.2018 15:56
perfektné:)
fiohattu » diké | 3.1.2018 16:48
Fíha, toto ma zaujalo... aké a čo to vlasne je - žitie v pravde. Čo to je? aj mňa naučí žitie v pravde niečo? -SHAME- -BLUSH-
voltaire » Saffiyah | 3.1.2018 19:32
dobre a vies ze sa to hodi aj na vidiacich...ak dvaja vidia to iste neopisu to rovnako budu tam mozno drobne alebo aj zasadne rozdiely(schopnost reprodukcie videneho mame rozdielnu)tak teda komu uverit prvemu ci druhemu?alebo najst tretieho?tym sa dostavame k povodnej teme vrstiev a k tomu ako velmi chceme ci dokazeme hladat prapodstatu.
Saffiyah » voltaire | 3.1.2018 19:48
Samozřejmě, všichni máme nastavené osobní filtry, dané jak povahou (říkejme tomu třeba genetická predestinace), tak i následující výchovou (rozuměj životní zkušenosti). Vlivů je nespočet... stejně jako pravd. A uvěříme opět ve tvrzení, které koresponduje s tou naší pravdou.
Všechno je relativní... -PUH-
milan08 » diké | 4.1.2018 06:38
nielen vidiet ale i pocut....
diké » milan08 | 4.1.2018 23:42
Ano, aj pocut. Castokrat slova tak ako su vypovedane, velakrat niesu v takom vyzname pocute. A stava sa to aj tu na tomto webe, ze slova niesu precitane tak ako boli napisane:)
diké » fiohattu | 4.1.2018 23:55
Nerobit len to co chces, naopak, co chces to aj urobis:)
Stránka:
1 2 3
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

SMRŤ - je v astrológii spojená s VIII. domom. Planéty v ňom alebo vládca tohto domu bližšie určujú spôsob, príčinu a okolnosti pravdepodobnej smrti. Dátum úmrtia sa z... viac »

CHIRÓN - je pomenovanie planétky (možno kométy), ktorá sa pohybuje medzi obežnými dráhami Saturna a Uránu (občas pre výstrednú dráhu aj medzi Saturnom a Jupiterom). Chirón... viac »

NEBESKÁ SFÉRA - je pomyselná guľa s nekonečne veľkým polomerom, slúžiaca ako matematická pomôcka (model) pri riešení vzťahov súradnicového systému v astronómii. viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...