mesiac
Štvrtok, 13.8.2020
Meniny má Ľubomír

Ľudská duša - 

Človek konšpiračný

nacelnik
nacelnik | 30.6.2019 14:15
Posledný čas rozkvitá človek konšpiračný, ktorý slepo uznáva Putina, Rusko, vyvolenosť slovanstva a ctí si tradície. Ako je politika prepojena z bežným životom, či dokonca so spiritualitou?

Politici sú egomaniaci, ktorým ide napokon len o moc, peniaze a udržanie beztrestnosti. Využívajú nízke pudy človeka a tak stvorili človeka konšpiračného. Ako takýto človek rozmýšla? Zväčša akceptuje mafiánsky Smer - spol. s ručením neobmedzeným. Nevidiac ale, že toto nehorázne rozkrádanie štátu má vplyv na jeho peňaženku, psychiku a zdravie, či kvôli rozkrádaniu zdravotníctva aj na zbytočnú smrť v rodine. Človek konšpiračný si ide aj Harabina, Kotlebu a Putina. Výborne pomáha Blaha, azda najväčší slovenský troll. Ten vedome kryje smerácku mafiu, jej špinavosti a obratne manipuluje s faktami a hlúposťami v ich prospech. Treba povedať, že Blaha má z časti pravdu, ale celé to je zabalené v alobale, ktorý umne využíva na pritiahnutie človeka konšpiračného a teda ich hlasov. Ďalší sekundanti sú Danko, či youtuber Jurečka atď. Výdatne Smeru, pomáha aj Daňo, očividne má s nimi dohodu, lebo útočí na všetkých a všetko len nie na Smer, ako kedysi. Peniaze, beztrestnosť a moc napokon skazia každého..

Človek konšpiračný verí vo vyvolenosť slovanov. Hlúposť o vyvolenosti slovanov je iba a len ďalšia forma nacionalizmu, ktorá je škodlivá, lebo rozdeľuje ľudí: jedna skupina napokon stojí proti druhej skupine a tak medzi sebou len bojujeme slovami či skutočne - čo je napokon rovnaký princíp. A tak som tu ja, čo verím v slovanstvo a robím osvetu a tak sa cítim vyvolený. Čo je ďalší nezmysel, je to len prejav nevedomosti, pýchy - ega.

Človek konšpiračný je silne antiamerický, jednostranný a odmieta vidieť, že skazené nie je len USA atď, ale že rovnako skazené je aj Rusko. Sú to mocnosti, ktoré si idú svoje mocenské a finančné záujmy a tak nutne vykorisťujú, manipulujú či vraždia. S amerikanizmom si človek konšpiračný ide konšpiračné teórie. Určite sa bez vetra lístok nepohne, ale konšpirácie sú aj často nepodložené veci, obyčajná moja slepá viera, ktorá nie je faktická. Určite sú niekedy konšpirácie aj pravdivé. Už je to taká zmes pravdy, polopravdy a hlúpostí, v ktorej sa ťažko vyznať. Ale všimnime si jednu vec, človek konšpiračný vo svojich sprisahaneckých teóriách zvykne často byť až paranoidný. Politika sa dotýka, každého jedného z nás, dokonca našich každodenných bežných životov. Netreba veriť nikomu a ničomu, ale neberme to zase doslova. Možno sa dá povedať, že všetko je a bude napokon len ďalšia forma manipulácie. Nikto nemá patent na pravdu; človek nevie..

Teraz trochu odbočme k podstate ľudskej strasti a hnevu. Je to posudzovanie, teda porovnávanie. Človek nie je zlý, taký či onaký, sme len obeť svojho ega, to je všetko. Som len obeť svojej sebazaslepenosti, ktorou som. Nie za všetkým hľadaj ženu, ale za všetkým hľadaj ego :D Samozrejme svet nie je len čiernobiely a každé zlo v sebe nesie napokon aj dobro a naopak dobro v sebe nesie aj zlo. A tak má možno všetko zmysel. Ak posudzujem druhého, opisujem v skutočnosti seba, ja hovorím naživo o sebe, je to úžasný objav. Keď takto odsudzujem, tak vidím len seba a to svoje. Odsudzujem druhého, lebo neviem ho pochopiť, neviem sa ním akoby stať - chápať, cítiť a prežiť ho. Ak ním ale viem byť, tak ho neposudzujem. Ona je aká je, každý sme nejaký. Isteže ale neposudzovať je asi len nereálna utópia, no môžem uvidieť, že mám tu priestor na nekonečný rozvoj, lebo meradlom spirituality (bežný život) je miera posudzovania. Vidieť svoje akcie a reakcie.

No späť k človeku konšpiračnému. Verí v tradície, čo je zväčša kresťanstvo atď. No cirkev je štátom a históriou akceptovaná sekta, ktorej v skutočnosti ide len o moc, peniaze a má aj svoje politické ciele, aby si udržala status. Iba v skratke, toto teraz nie je téma: duchovná viera nech je akákoľvek je vždy slepá, naivná a nevedomá. Je to povýšenie ega - ktorým som - až do neba, lebo ja či my vieme, čo je boh. Boh je ale neznámy a úplne mimo mysle človeka. Všetko čo človek povie o bohu, je iba a len jeho túžba, aby to tak bolo a to je podstata viery. Duchovná viera je len moja predstava, túžba niekam patriť, lebo mi to dáva určité bezpečie a istotu, lebo vo vnútri sme každý oddelený od podstaty a osamelý. A tento strach, hľadá bezpečie v nejakej politickej či duchovnej idei.

Nie je úžasné ako je politika prepojená so spiritualitou a spiritualita s našimi každodennými životmi? Ako je všetko jeden celok? Politik je len zosílené zrkadlo mňa samého. Ak mám nejaké myšlienky a chcem ich vyjadriť, tak treba uvidieť, že človek je ľudstvom - že sme veľmi podobní a líšime sa len v sile prejavu vetiev ega a podstata každého z nás je strom – ego, so svojimi vetvami. Nie je správne vkladať seba do prejavov, písať v prvej osobe. Napr. mienilo sa tým (nie myslím tým.. ;-) Mali by sme si uvedomiť, že ak vypisujem dlhé vety, potom tomu sám nerozumiem. Ak neviem pravdu vyjadriť troma slovami, potom je to zväčša len myšlienková konštrukcia, ktorú nevidím a nežijem a preto to pravdou nie je.
damara
damara » nacelnik | 30.6.2019 14:44
to je váš vlastný výtvor alebo nejaký konšpiračný web?
alien5
alien5 » nacelnik | 30.6.2019 16:12
celkom dobre popísané
adastra
adastra » alien5 | 30.6.2019 18:02
Tak v Česku jistě také bude Člověk konspiracní. Ale podle mých zkušeností, neuznává slepě Putina, Rusko, o vyvolenosti Slovanstva nemá ani páru, na tradice se tu spíše kašle. Není ani silně protiamerický, Trump přece jenom něco váží.
U nás, pokud jsem měla tu čest, Člověk konspirační se ostře vymezuje proti uprchlíkům, někdy tam zamotá i homosexuály,pokud chtějí vychovávat děti, proti Merkelové,neziskovkám a Sorosovi. Taktéž mnoho českých politiků je dle něho na odstřel - musím říct, že s těmi nejfrekventovanějšími souhlasím, neziskovky jsou také různé a likvidaci Evropy bych si rovněž nepřála.
Některé konspirační teorie jsou tak pitomé, že je člověku smutno, jak to někdo může brát - ale vezmu sebe - sama jsem možná jednu vytvořila, pokud jde o profil na zvěráči. Je to mnohdy složité, protože dobrá konspirační teorie má minimálně střípek racionálního jádra...:)

S dalším textem nesouhlasím, ale nemá smysl rozebírat jednotlivé věty, nebo názory, pro ilustraci poslední věta úvahy: na první pohled, po tom horkem kapku nekonzistentním textu si člověk řekne, ha, něco, co platí, za chvíli mu dojde, že je to vlastně blbost.
Mně ten pohled přijde tak jednostranný, jako byl konspirační teorii.
nikav
nikav » damara | 30.6.2019 19:12
Najskôr ma potešilo, že je tu nová téma. Po treťom odseku ma napadlo to isté, čo teba. Neviem len, či je to zaradené správne medzi diskusiami "Ľudská duša".
neznámy
neznámy » nacelnik | 30.6.2019 22:16
Človek "nekonšpiračný" má predovšetkým túžbu poučiť všetkých o skutočnej pravde, lebo človek "nekonšpiračný" určite presne vie ako sa veci majú.
Človek "nekonšpiračný" komunikuje s ostatnými z pozície intelektuálnej nadradenosti, vedený istotou línie jedinej pravdy.
Človek "nekonšpiračný" občas píše príspevky, ktoré svojou dĺžkou predčí len bojovník svetla, smilan. :-)
púpavka
púpavka | 1.7.2019 05:41
A nemusím napísať nič, lebo všetko si napísal ty. Súhlasím.
milan08
milan08 » nacelnik | 1.7.2019 06:23
musis ste vela studovat a inak budes pisat.nemozem suhlasi t s tym co si napisal,je to povrchne...
simetra
simetra » nacelnik | 1.7.2019 08:48
Tvoja posledná veta je geniálna, Jurko.
Magnician
Magnician | 1.7.2019 13:18
:D:)
simetra
simetra » simetra | 1.7.2019 13:26
neznámy
neznámy » simetra | 1.7.2019 14:04
simetra
simetra | 1.7.2019 14:08
Tých "tielkových" poznám, sú bohovskí! :) Milujem ich pesničky :)

Jurko prepáč

https://www.youtube.com/watch?v=YbBU06irWT8
adastra
adastra » simetra | 1.7.2019 16:31
ptám se tebe, protože jsi zřejmě pochopila něco, co nevidím...
O čem je ten příspěvek Náčelníka? Resp. co je jeho smyslem? Chce diskutovat o konspiraci, dělá si srandu, hraje si se slovíčky, pokus o absurdní humor, nebo jemu vlastní poetika?
simetra
simetra » adastra | 1.7.2019 20:27
To sa musíš spýtať jeho, ja si jeho príspevok vysvetľujem po svojom, možno úplne mylne :)

Ale chápeš, že on jeho poslednou vetou zmietol zo stola úplne všetko, čo predtým napísal? A pritom je presvedčený, že to čo píše, je pravda. Momentálne robím to, čo v jeho pravde odsudzuje...posudzujem. Nastáva čas vytiahnuť zrkadlo, to sa vždy uchytí, zrkadlom sa dá umlátiť úplne všetko a (takmer) všetkých.

Inak súhlasím, že politika je veľmi prepojená so spiritualitou. Povedala by som, že možno najviac, znie to ako veľký paradox, viem. Je tam veľká moc.

Doporučujem Jurka pozorne čítať, je to múdry chlapec. Vie premýšľať. Vie triediť a zoraďovať.
Občas s ním vôbec ale vôbec nesúhlasím a mám ho rada :)
adastra
adastra » simetra | 2.7.2019 00:27
Děkuju ti:).

Ale moudrá z toho stejně nejsem. -LOL-
milan08
milan08 » damara | 2.7.2019 06:05
tak to vyzera,ze konspiracny text.
neznámy
neznámy » nacelnik | 3.7.2019 09:25
Na vyváženie sem hodím rovnako predlhý text, hoci priznávam dobrovolne, nie som jeho autorom. :-)
https://slobodnyvyber.sk/slnieckari-ako-ich-spoznat/?fbclid=IwAR2x3MsCggakk-cMX5vUD6wy4FUVrqG7a3MRS0M17Jlx2JaLwjcWpsnK_-c


VÁCLAV JAN: SLNIEČKÁR, ČERVENÝ GENTLEMAN.
Cesta do hlbín slniečkárovej duše nielen pre čitateľov mayoviek

Vieš, milý čitateľ, čo znamená slovo slniečkár?

Slniečkár desať rokov študoval biológiu, etnografiu a medicínu, ale rovnako dlho bude zízať na belocha a na černocha, bez toho aby poznal, ktorý je ktorý, pretože predsa nie je rasista.
Slniečkár verí, že pánboh kedysi nespravodlivo vytvoril bohaté krajiny a chudobné krajiny a potom do nich nalosoval rôzne národy, takže napríklad na Sudáncov alebo Afgancov náhodou vyšla chudobná krajina a na Nemcov či Švédov náhodou krajina bohatá. To sú krivdy ľahko napraviteľné tým, že ľuďom nalosovaným do chudobných krajín bezodkladne umožníme čerpať manu krajín bohatých.
Slniečkár, ak vidí horieť autá zapálené arabskými gangami, je autenticky otrasený, ako veľmi týmto ľuďom bieli utláčatelia ublížili a ako málo ich chápeme a tolerujeme, že sa musia správať tak nekonvenčne a dostane hroznú zlosť na fašistov.
Slniečkár zásadne nerozpráva vtipy o cigánoch, židoch, homosexuáloch alebo ženách, aby niekoho neurazil, ale pokojne vyjaví svoju túžbu, aby normálni ľudia, ktorí sa previnili iným názorom, už čoskoro vymreli.
Slniečkár je totiž veľmi mierumilovný a tolerantný človek a ak niekoho žlčovito nenávidí, cíti sa ešte ušľachtilejším, pretože zaručene ide o nejakú odpornú bytosť alebo skupinu osôb, ktorí si nenávisť zaslúžia a ich potieraním bojuje za lepší svet.
Slniečkár neznáša „čiernoprdelníkov“ a opovrhuje „babkami, čo chodia do kostola,“ ale akákoľvek kritická zmienka o islame ho vytočí do biela, lebo za ňou vidí urážanie náboženského presvedčenia.
Slniečkár by hanbou nevyliezol do smrti z postele, keby niekedy v slabej chvíľke predniesol niečo nekorektného na adresu nejakého postihnutého spoluobčana, ale Václav Klaus mladší by podľa neho mal „zaliezť do diery aj s tým svojim ksichtom, rovnako hnusným ako jeho xenofóbny kecy„.
Slniečkár považuje takmer každého súkmeňovcov za blbca, nevzdelanca či zakomplexovaného dedinského burana, ale primitíva z akejkoľvek chránenej menšiny, rovnako ako najhlúpejšiu ideológiu, ak je dostatočne exotická, samozrejme toleruje, obhajuje, považuje ju za nesmierne roztomilú, zaujímavú a obohacujúcu.
Slniečkár vstáva a zaspáva nešťastný z toho, že patrí medzi odporne privilegovaných bielych Európanov, a celý deň premýšľa, ako sa tohto prekliatia zbaviť a kde ešte vyjsť v ústrety cudzincom, ich bohom a kultúram, aby tým konečne aspoň trochu odčinil hriechy otcov.
Slniečkár presne vie, koho má práve obdivovať, koho rešpektovať, koho tolerovať a kým opovrhovať, pretože svoj humanizmus riadi podľa detailných a stále aktualizovaných zákonov neomarxistického katechizmu.
Slniečkár neznáša „čecháčkov,“ ale keď poviete niečo škaredé o akomkoľvek Židovi, udá vás, že ste antisemita.
Slniečkár nesmierne trpí, že je neustále ohrozovaná demokracia, ale keď vyjde kniha, s ktorej obsahom nesúhlasí, požaduje jej stiahnutia z predaja a je nahnevaný, ako je možné, že niekto verejne prezentuje tak nesprávny názor.
Slniečkár každú informáciu, ktorá mu nezapadá do jeho obmedzeného informačného poľa a neutvrzuje ho v jeho svetonázorovej doktríne, odmietne ako sprisahaneckú teóriu, ale zároveň pevne verí, že výsledky amerických volieb sa plánujú a rozhodujú v kremeľskom IT oddelení.
Slniečkár sa veľmi smeje pri informácii, že americkú politiku ovládajú sionisti, pretože to je politicky nekorektné tvrdenie, ale zvážnie pri úvahe, že americkú politiku ovláda Putin, pretože to je politicky korektné tvrdenie a navyše to hovorili v Českej televízii.
Slniečkárovi je jedno, že mnohí českí seniori umierajú v biede a špine, že detské domovy sú plné bezprizorných detí, podporuje, aby boli vraždené nenarodené európske deti po miliónoch, ale rád by si pripadal ušľachtilo a tak by chcel na prevýchovu do Čiech uniesť pár trpiacich detí zo Sýrie.
Slniečkár nehovorí normálne, ale politicky korektne, takže neustále zvažuje, čo a ako možno verejne predniesť a preto sa v ňom hromadí stres a negatívne emócie, ktoré našťastie môže ventilovať v pravidelných prejavoch neznášanlivosti voči tým občanom, ktorí majú odlišné postoje.
Slniečkár veľmi trpí neprávosťami v spoločnosti, vadami demokracie, korupčníctvom a neschopnosťou politikov a hodlá túto situáciu radikálne riešiť – preto odvážne volí Pirátov, kvôli tomu, že vyzerajú nejdivokoejšie, majú pekné meno, ktoré mu evokuje detské čítanie dobrodružných románov, a navyše písali u Bakalu, že piráti sú rebeli.
Slniečkár prehlasuje teórie o riadenej a podporovanej migrácii za „fake news“ a žiada kvôli nim cenzúru internetu, aby vzápätí s úplne mimovládnou a úplne neziskovou organizáciou odišiel vítať imigrantov a vymýšľať, ako ich sem zase nenápadne pár dostať.
Slniečkár považuje informácie, ktorými sa snažia ovplyvniť verejnú mienku Rusi, za propagandu a informácie, ktorými sa verejnú mienku snažia ovplyvniť Američania, za obranu proti propagande.
Slniečkár bude bojovať do roztrhania tela za to, aby ste mohli hovoriť svoj názor – ak sa tento názor nebude líšiť od jeho názoru.
Slniečkár miluje výhradne seba a svoju dokonalosť, ale predstiera, že má rád predovšetkým Rómov, homosexuálov, Arabov či bezdomovcov, pretože tento postoj mu zaisťuje štatút elity a odlišuje ho od netolerantnej spodiny.
Slniečkár pokladá každú knihu, v ktorej vystupujú iba bieli heterosexuálni ľudia, za nacistickú, a rád by po vzore Saturnina zriadil „kanceláriu pre uvádzanie románových príbehov na pravú mieru,“ pričom začne práve od románu Saturnin, lebo tuší, že slečna Barbora bola v skutočnosti černoška, ​​dr. Vlach moslim a pán Oulický homosexuál a preto je potrebné príslušne upraviť celý dej knihy.
Slniečkár je na prášky a rodovo úprimne šokovaný, keď Roman Joch zapochybuje, či nebolo chybou dať volebné právo ženám, lebo slniečkár je presvedčený, že volebné právo by mali mať všetci ľudia, liberálne a progresívne naprieč medzi skupinami všetkých doteraz známych aj neznámych pohlavných identít – samozrejme okrem tých, ktorí volili Zemana.
Slniečkár usilovne študoval politológiu, históriu a právo na prestížnych západných univerzitách, preto pevne verí, že o osude jeho krajina rozhodujú občania pri pravidelných slobodných voľbách.
Slniečkár je presvedčený, že knieža Schwarzenberg bdie … a to dokonca nad demokraciou a Masarykovým odkazom.
Slniečkár sa veselo zúčastňuje rôznych pochodov, kde ľudia vystrkujú holé zadky a mávajú nafukovacími penismi, váži si politické názory gay pornohercov, ale slová národ, vlastenectvo, otčina alebo kresťanská morálka považuje za vulgárne výrazy, ktoré by už ďalej nemali przniť slovník pokrokovej spoločnosti.
Slniečkár sa naozaj autenticky hnevá na imigrantov, ktorí znásilňujú, vraždia a terorizujú Európanov, pretože tým vzniká nežiadúci rozruch, komplikujúci snahu ticho a nenápadne, bez odporu pôvodných národov, zmeniť kultúrnu a etnickú tvár kontinentu masovým importom cudzincov.
Slniečkár pravdivú definíciu všetkého, čo v spoločnosti pomáha aktívne presadzovať, považuje za sprisahaneckú teóriu, takže vo výsledku bojuje za politiku, v ktorej existenciu sám neverí.
Slniečkár je zhnusený prejavom, v ktorom katolícky kňaz varuje pred nastupujúcou totalitou a považuje jeho kázne za šírenie poplašnej správy, načo na kňaza podá trestné oznámenie, lebo si dovolil myslieť a hovoriť inak, než je dovolené, čím slniečkár potvrdí oprávnenosť onoho varovanie pred totalitou – a šťastný, že sa zase preslávil v novinách, odchádza kázať vlastnú pravdu.
Slniečkárova pravda je to, čo sa zhoduje s cieľmi slniečkárskej politiky, či už je to pravda, polopravda alebo lož, a lož je všetko, čo sa nezhoduje s cieľmi slniečkárskej politiky, či už je to pravda, polopravda, alebo lož.
Slniečkár nebojuje za práva menšín preto, že by mu na nich záležalo, ale pretože je to súčasť image lepšieho človeka a netuší, že mnohé menšiny o jeho arogantnú zhovievavú toleranciu nestoja a až sa stanú väčšinou, aj tak mu dajú cez hubu, pretože aj keď sám svoju identitu nenávidí, pre cudzincov rovnako ostane navždy bielym neveriacim psom.
Magnician
Magnician | 3.7.2019 12:18
normálne mi aj do plaču:)
damara
damara | 3.7.2019 12:53
autor tohto článku napísal kopu nenávistných hlúpostí voči tým, ktorí majú súcit a svedomie
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...