mesiac
Utorok, 23.4.2024
Meniny má Vojtech

Láska a vzťahy - 

NEVERA

neznámy
neznámy | 29.7.2014 14:38
Tisho, já to nemyslím zle, ale jsi hrozně subjektivní.... a víš, co se u nás říká za přísloví? "Odříkaného chleba největší krajíc"...sice jsem kdysi dávno pár let žila v Blave, ale nemůžu si vzpomenout, jestli máte něco podobného...:) , ale určitě tomu rozumíš.
Já chápu, v jakém kontextu ty tuhle diskuzi vedeš, ale pro tebe přijatelnou odpověď (takovou co by se ti bez výhrad líbila a zapadala do tvých představ) zde asi nedostaneš.
neznámy
neznámy | 29.7.2014 14:58
Víš, já myslím, že každý z nás je tak individuální, že asi nejde říct, že v každém z případů nevěry hraje roli to, že tam není láska. Myslím, že Láska přesahuje tělo a veškeré emoce. Nemám na to odpověď ve slovech, ale nějak cítím, že láska je něco víc.
Samozřejmě pokud budu mluvit za mě, tak taky nejsem pro nevěru. Nečekám od partnera věrnost za hrob, ani lásku za hrob, ale když mám mluvit opravdu za mě, velmi ocením a respektuju, když má někdo dostatečnou odvahu druhému říct, že mu už nevyhovuje a že takto nechce pokračovat. Nejsem rozhodně pro tajení nevěry, za prvé se to v 99% případů provalí a za druhé si myslím, že by ten člověk měl dát šanci tomu druhému rozhodnout se, jestli chce za těchto okolnosti ve vztahu zůstat.

Asi jsou případy, kdy jeden miluje partnera a chce s ním zůstat, přesto ho podvádí, ale těch je podle mě pramálo. A to, že si šuká za zády (a někdy ho i pomlouvá) tak tady nejsou vyrovnané šance. Já jsem pro aby měl každý právo podvádět když chce, ale taky jsem pro aby tento člověk dal šanci svému partnerovi, aby se rozhodl jestli to bude akceptovat. Jestliže to tají, dělá z něj blbce a upírá mu právo se vyrovnat s touto situací.

Ale když to vezmu ještě z jednoho úhlu pohledu a to z toho, že nevím co bych osobně já udělala, protože jsem nezažila tuto situaci přímo (myslím v tomto věku, kdy už mám nějaký rozum a zkušenosti) tak jsme tam kde jsme byli a připojuju se k názoru Vodnářky, že dokud nejsme v pozici podvádějícího, nevíme jak bychom se skutečně zachovali... a jestli jsem pochopila v životě jednu věc, tak tou je ta, že v extrémních situacích se někdy chovám až překvapivě jinak než jsem si myslela, že bych se v situaci chovala. Tím ti nechci zpochybňovat tvůj názor, protože to momentálně cítím podobně, ale jistého není nic... ani názor.
neznámy
neznámy | 29.7.2014 15:20
Okey, viem ako to myslis, aj naco narazas. :)... a ty zasa vies, ako to myslim ja. Myslim inak, ze som vsak rovnako subjektivna ako vy vsetci ostatni, kazdy ma vlastne svoj subjektivny nazor, kt. je individualny a prevazne sa odvija od osobnych skusenosti. Ja som si v ramci tejto diskusie svoj nazor uz urobila a asi aj vsetci ostatni, uz asi nema zmysel to dalej rozoberat, aspon pre mna nie.
neznámy
neznámy | 29.7.2014 15:31
Souhlasím, každý máme svůj subjektivní názor, který je ovšem podložen životními zkušenostmi. Takže až já podvedu svého muže, tak budu zase o něco moudřejší a objektivnější...:D
Já si myslím, že ty jsi hodně poznamenaná tvým Plutem v 7.domě (stejně jako já), ale tohle postavení Pluta je právě o změně, přeměně, smrti a znovuzrození...a také přehodnocení svých postojů,názorů....-LOL-
Až budu mít více času, tak sem něco ohledně tohoto Pluta vložím...;)
neznámy
neznámy | 29.7.2014 15:32
-THUMBSUP- moudře naspáno....já to vnímám stejně:)
neznámy
neznámy | 29.7.2014 15:38
Prý, až podvedu svého muže, tak budu zase o něco objektivnější... mě picne -ROFL--ROFL--ROFL- No na to jsem fakt musela reagovat-LOL-
neznámy
neznámy | 29.7.2014 15:41
:DTo víš, já už jsem z nějakých definitivních tvrzení vyrostla..."never say never"-LOL-
neznámy
neznámy | 31.7.2014 15:52
Hmm, rozmýšľam, či je správne prijať neveru. Aké to bude mať dôsledky? Je to ako s rakovinou, tiež je dosť reálne percento, že ju človek dostane. Má sa preto rovno zmieriť s tým že ju dostane? :-) Venovať svoje myšlienky takému čomusi asi ani nie je dobré, lebo sa to posiľuje potom. Takže aj ja s týmito vecami končím :-D. Už sa venujem odteraz len slovu vernosť, zdravie, .... :-D.
neznámy
neznámy | 31.7.2014 16:02
A víš, že s tím přirovnáním nemáš vůbec pravdu? Tady se šeredně pleteš...
Stačí si přečíst doznání lidí, kteří onemocněli tímto onemocněním a všichni do jednoho říkají, že s tím nikdo nepočítal, že si mysleli, že právě jich se to netýká, že oni TO nedostanou....a pak se cítili zaskočení a říkali si: "Proč právě já?"...
a pak říkali, že pochopili, "A proč NE právě já?"...nikdo není výjimka.
Takže i když si budeš myslet,že se tě to netýká, že to není tvůj problém, tím více tě to zaskočí.
A věř, že vím, o čem mluvím, mám z rodiny čerstvou zkušenost (a nikdo s tím ani v nejčernějších snech nepočítal).
neznámy
neznámy | 31.7.2014 16:16
Podnetná myšlienka, no aj tak stále uvažujem nad tým, či sa to vylučuje. Lebo to že na to nemysleli naznamená, že sa im tá choroba vyhne. Myšlienky by mali pracovať tak, že človek posiľuje to na čo myslí. Čiže tí ľudia možno len nemysleli dosť často na to, že sú zdraví a že sú za to radi. Ale nevylučujem nič, ani to čo si napísala. Len tak nahlas rozmýšľam.
neznámy
neznámy | 31.7.2014 16:21
Myslel som to skôr tak, že budem myslieť pozitívne a nie tak že nebudem myslieť negatívne. Ak ma rozumieť :-D. Pretože či už myslím pozitívne alebo negatívne tak priťahujem to na čo myslím. Vôbec nejde o to, na čo nemyslím. :-) Preto to čo si napísala o tých ľuďoch s rakovinou je tak ako je. :-) Podľa mňa.
neznámy
neznámy | 31.7.2014 16:37
No vidíš, v té druhé větě je to vše skryto: "Lebo to, že na to nemysleli neznamená, že sa im tá choroba vyhne."...takže parafrázuji: Lebo to, že na neveru nemysleli, neznamená, že sa im nevera vyhne".
A to je vše, tím je myšleno, že máme p ř i j m o u t do svého života, že se nám to prostě může (s velkou pravděpodobností) stát. Takhle to bylo myšleno.
A aby bylo jasno - opět opakuji, že já za sebe nevěru odsuzuji, neuznávám, ale musím přijmout její existenci.
neznámy
neznámy | 31.7.2014 17:26
Chcel som tým povedať, že skôr treba potom myslieť na vernosť :-) a neverou sa nezaoberať lebo ju svojimi myšlienkami posiľujeme :-). Čiže ju ani neprijímať ani nad ňou neuvažovať, ani sa s ňou zmierovať. Proste nemá zmysel sa ňou zaoberať, keď sa na to pozriem z takéhoto myšlienkového hľadiska :-) Tak som to myslel. Ja viem, že to myslíme podobne alebo dokonca aj rovnako len dokončujem myšlienku, lebo som to akosi kockato vyjadril v tých predchádzajúcich komentároch a zle mi bolo rozumieť :-D.
neznámy
neznámy | 31.7.2014 18:42
Ano, určitě to oba myslíme dobře, ale víš co říkával jeden můj bývalý šéf ? "myslet znamená hov....vědět" :D-LOL-, já jen můžu říct, že nevěra většinou zasáhne lidi, kteří se jí právě vůbec nezabývají, nemyslí na ni, nic neposilují, právě protože svým partnerům plně věří.... Tady v tomto případě je opravdu zbytečné rozvíjet nějaké teorie o vytěsnění problému, ona pak ta skutečnost bývá úplně jiná. Je mi jasný tvůj pozitivní pohled a k tvému věku to patří (jsi jen o rok starší než můj syn), tak ať ti tvůj optimismus vydrží hodně dlouho.:)-FLOWER-
neznámy
neznámy | 3.8.2014 19:32
A ako sa nato prislo a ako to dopadlo?
neznámy
neznámy | 3.8.2014 22:08
Bývalý šéf sa určite mýli. Ten kto nemyslí, ten ho... vie :-D. Prax nepustí :-D.
milan08
milan08 | 6.10.2014 12:32
dobra nevera nieje spatna.......
neznámy
neznámy » milan08 | 6.10.2014 12:47
Nevera nikdy nie je dobrá a nie je to východisko.
neznámy
neznámy | 6.10.2014 15:33
Súhlasím, že nevera nikdy nie je dobrá a nie je to ani východisko!!! Ale v živote sa nám stanú situácie, s ktorými sme nerátali a ani sme netušili čoho všetkého sme schopní. Môžem povedať sama za seba, že ja osobne by som o nevere svojho partnera nikdy nechcela vedieť a ak by som cítila, že sa niečo (u môjho partnera) deje tak by som urobila všetko pre to(aby ostal pri mne), aby som náš vzťah maximálne okorenila a urobila ho čo najviac pestrý!!! Nedávno mi môj partner povedal, že sa v živote vždy vyhýbal situáciam, kedy by mohlo prísť z jeho strany k nevere. Môžem Vám povedať, že som okamžite pochopila, že sa mi priznal, že skutočne sám nevie čo by spravil, keby stretol ženu, ktorá ho fakt priťahuje!!! Viete každý skutočne a zodpovedne priznať, že keby ste stretli niekoho pri kom Vám behá po chrbte mráz a zem pod vami sa zatriasla, že by ste skutočne nič nespravili? Ja sa priznávam, že sama za seba by som ruku do ohňa nedala. To je môj skromný názor. Prajem všetkým krásny život !!!
neznámy
neznámy | 6.10.2014 15:50
Naucila som sa jednu vec... Nikdy nehovor nikdy... Ale... Jednou vecou som si do velkej miery ista... Nevera sa mi hnusi viac nez cokolvek ine... Neviem preco, ale hned ako pocujem toto slovo (nevera), dostanem "neskutocne nervy"... Fakt neviem...


Mohla by som stretnut ja neviem koho... V tomto (mozna ze len v tomto) pripade sa dokazem neskutocne prekvapivo ovladat... Viem sebe povedat nie a moje city ci pudy ci ako to mam nazvat so mnou vobec nezametajú...
Ak by ma zacal "lakat" niekto iny, tak to by som vedela, ze mojmu vztahu je cisty koniec... Nikdy som nedokazala oddelit city od toho co som robila...

Tot napriklad moj nazor...
Stránka:
< 13 14 15 16 17 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...