mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Láska a vzťahy - 

NEVERA

neznámy
neznámy | 15.7.2014 09:20
Zaujímal by ma váš názor na neveru vo vzťahu. Myslíte si, že môže niekto niekoho milovať, byť s ním v dlhoročnom vzťahu a pritom ho podvádzať, prípadne mať dlhší milenecký pomer s niekým iným?
Ja som nikdy na takéto vzťahy nebola a nevera odporuje môjmu vnútornému presvedčeniu. Nie som svätá, tiež sa mi to stalo, ale bolo to potom čo mi vzťah už dlho nefungoval tak ako mal, trápili sme sa obaja a nakoniec u mňa prišlo k radikálnemu kroku - nevere a vzťah pre mňa v tom momente skončil. U mňa je to totiž tak, že keď ja už podvediem, tak sa preto rozhodnem, nie je to moje zlyhanie, ale rozhodnutie. Dlho to však zvažujem, no keď k tomu už dôjde, vzťah s partnerom ihneď ukončím. Preto celkom nechápem ako môže niekto niekoho podvádzať a pritom tvrdiť, že svojho partera, s kt. je v oficiálnom zväzku, miluje...
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:10
Ano, tak to je pohled ženy a myslím si, že žena, pokud se rozhodne k nevěře - tak je to už pouze důsledek něčeho nefungujícího ve vztahu a pak tedy dochází k pálení mostů a k ukončení vztahu se vším všudy. Jinak je to ovšem u většiny mužů(schválně nepíši všech, aby mne někdo nechytal za slovíčko), ti dokáží oddělit sex a city, dokáží vést paralelní vztahy, paralelní život.... Nevěra je pro ně jenom vzrušení, změna, touha po něčem novém, neokoukaném a doma mohou mít úžasnou manželku...bohužel. Často uvádím v diskuzích slova jednoho nevěrníka "je to jako projet se v novém autě"..-NOOO- Proto taky většina nevěrných mužů od zákonných manželek neodchází, chtějí si jen užít, ale v podstatě jsou se svým manželským vztahem spokojení. "Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak vše, co proti tomu můžeme dělat."
Dám prostor jiným, třeba se nám některý z pánů svěří,jak to má on...:D
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:27
Láska je jak sněhová vločka...

...a co je vločka...? ...krásně zmzlá voda...

brzy se roztopí - a to je škoda...

...a když se voda k vodě vrací -

- trochu to zazebe

a tak i s lidskou láskou je to...

vždy do PRÁZDNA se strácí....

nebylo pro Tebe - chtěl jsi jej pro sebe....
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:30
Poetický příspěvek, ale k danému tématu má nulovou vypovídající hodnotu:D-LOL-
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:39
-THUMBSUP-

Ty jo, můj příspěvek asi taky bude mít nulovou hodnotu, ale ten palec jsem ti prostě musela dát :D
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:41
...jistě, nedělám si iluze, druhou čakru mají zablokovanou všichni -

- takže mnoho štěstí v "lásce"
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:41
-LOL-
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:44
Holka jedna, že by jsi nám taky něco napsala k tématu, ať jsme o něco poučenější?
:)
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:45
No já to teda bohužel mám podobně. Mohu partnera milovat sebevíc, ale časem mi v dlouhodobém vztahu začne chybět vzrušení, všechno je takové známé, ohrané.. (a nudné) Jasně dá se experimentovat různě, ale nic z toho se nevyrovná tomu počátečnímu šimrání v oblasti sakrální čakry..
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:55
Mám tomu rozumět tak, že schvaluješ nevěru? Jsi ještě mladá žaba, tak je mi jasné, že preferuješ to "šimrání" a zamilovanost-HEART-...ale pravá láska je o něčem jiném, o tom,že s partnerem projdete dobrým i zlým, zjistíš, že ti chybí, když s ním delší dobu nejsi, že máš o něj starost, strach...ano i nuda občas do vztahu vstoupí, ale když projdeš i těžkýma životníma zkouškama, tak pak tu nudu můžeš vnímat jako bezpečný přístav...-FLOWER-
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:56
Furt něco analyzujeme, chceme, a pak zase nechceme, toužíme,odmítáme...
Vždyť je to pořád ego, které se posiluje...

...a přece když se potkají ...všechno je najednou úžasné, svět skrásněl -

zpívá a kvete - i když je třeba únor -

On myslí pořád na ni , Ona myslí pořád na něho...až najednou se jejich ega

rozplynou...jenom na chvíli...


...chvíli, ve které můžeme ŽÍT VÉČNĚ...
neznámy
neznámy | 15.7.2014 10:59
Vždycky mne fascinuje, když o EGU mluví Lev(v tomto případě Lvice):D-LOL-...no nic proti, s jedním žiju už 30 let;)
neznámy
neznámy | 15.7.2014 11:02
Netvrdím, že schvaluju, ani netvrdím, že mi to tak vyhovuje, prostě to tam je. Sice jsem mladá žába, přesto nic z toho, co si vypsala mi není cizí. Kdo mne zná, ví..
neznámy
neznámy | 15.7.2014 11:03
Tož tohle bych nazvala definicí zamilovanosti, s láskou nemá mnoho společného.
neznámy
neznámy
neznámy | 15.7.2014 11:09
Aha, už tomu rozumím, ale tohle se přece obecně ví, že cca po 2 letech zamilovanost (to kouzelné šimrání) vyprchává a vztah jde buď do kopru, nebo přeroste v (nudnou) lásku.:)
Takže se nemusíš trápit, že ty to tak máš, já myslím, že takhle to mají všichni v dlouhodobém vztahu.-FLOWER-
neznámy
neznámy | 15.7.2014 11:16
Láska je jako večernice
plující černou oblohou
Zavřete dveře na petlice!
Zhasněte v domě všechny svíce
a opevněte svoje těla
vy,
kterým srdce zkameněla


Láska je jako krásná loď
která ztratila kapitána
námořníkům se třesou ruce
a bojí se co bude zrána

Láska je bolest z probuzení
a horké ruce hvězd
které ti oknem do vězení
květiny sypou ze svatebních cest
které ti oknem do vězení
květiny sypou ze svatebních cest

Láska je jako večernice
plující černou oblohou
Náš život hoří jako svíce
a mrtví milovat nemohou
Náš život hoří jako svíce
a mrtví milovat nemohou
neznámy
neznámy | 15.7.2014 11:44
Ja som presvedčená o tom, že vo vzťahu, kt. je založený na pevných základoch a partneri sa vzájomne poznajú do hĺbky a vedia o svojich chybách a temných stránkach, no zároveň si ich tolerujú prípadne volia kompromisy, nemôže dôjsť k niečomu takému ako nevera. Nezmení to ani nuda ani stereotyp vo vzťahu. Jednoducho aj keď je ťažšie obdobie vo vzťahu, obom partnerom na tom vzťahu záleží tak, že nevolia riešenie typu NEVERA a odviazať sa od vzťahu, hľadať nové vzrušenie a týmto spôsobom plátať diery, resp. to, čo im vo vzťahu chýba, ale rozhodnú sa pre ten VZŤAH a pracujú na ňom. A je úplne jedno, či sa jedná o muža al. o ženu. Keď vzťah neklape a partnerom niečo v ňom chýba a volia únik zo vzťahu v podobe nového vzrušenia al. nevery, ten vzťah nemá zmysel udržiavať naďalej a tváriť sa, že všetko je v poriadku. Podľa mňa je to pokrytecké a zbabelé, a nechcem nikoho urážať, ale zväčša sú to muži, kt. zotrvajú v takýchto vzťahoch, lebo sa boja zmeny a sú príliš leniví a pohodlní, aby investovali svoj čas a energiu do niečoho nového, perspektívneho...
Jasne, že v každom vzťahu môže nastať kríza, ale riešiť to únikom k novému, vzrušujúcemu a nepoznanému a pritom doma mať skvelého partnera, kt. o ničom nevie, je pokrytecké a časom si myslím,že sa taký vzťah aj tak rozpadne. Radšej vzťah ukončiť keď sa už schyluje k nevere, ako sa tváriť, že všetko je v poriadku.

Inak, súhlasím s Tvojimi myšlienkami a s tým čo si napísala o pravej láske.
Ja osobne som presvedčená, že ak vzťah neklape a príde tam niekto tretí do vzťahu, tak sa to stane proste preto, že to tak malo byť. Ak by totižto vzťah fungoval tak, akoby mal, tak nikto ďalší do vzťahu nepríde. Všetko sa totiž deje pre niečo... -YES-
neznámy
neznámy | 15.7.2014 12:06
Zaujímal by ma mužský pohľad na vec, osobne si myslím, že v manželstve môže mať jeden názor, že všetko je v poriadku, berie partnera takého aký je, venuje mu čas, energiu, zázemie a druhý hľadá niečo iné, aj keď mu doma nič nechýba, len preto, že je " taký" a má to v povahe? A potom neodíde od ženy, lebo " full servis" má predsa len nejaké výhody a " priateľka" tiež
neznámy
neznámy | 15.7.2014 12:21
Tak já měla takového "idealistické" myšlenky taky hodně dlouho (cca do 40 let), takže s tebou souhlasím jenom částečně. Oni ti chlapi tu nevěru opravdu berou jinak, pro ně to velmi často nic neznamená, jenom zábavu a užívání si, odskok od nudy a stereotypu v manželství...
Ale souhlasím s tebou, že je to od podvádějícíh zbabělé, sobecké a pokrytecké - často si podváděný myslí, že je vše doma ok a ani se nedozví, že ten druhý má nějakou jinou představu - žasla by si, co si kolikrát nevěrníci dokáží vymyslet za ospravedlnění svého prohřešku, takové blbosti, že člověk žasne.-YES-
Stránka:
1 2 3 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...