mesiac
Streda, 12.8.2020
Meniny má Darina

Ezoterika a záhady - 

O Vianociach inak. Pravdivo, prísne a spravodlivo!

smilan
smilan | 23.12.2010 14:14
O Vianociach inak. Pravdivo, prísne a spravodlivo!


Čo pekného povedať o Vianociach, ktoré sa stali oslavou konzumu a spotreby? Ktoré sa stali sviatkami horúčkovitého nakupovania a vysokých ziskov, sviatkami plného brucha a od rána do večera pustenej televízie? Ktoré sa stali sviatkami rodinných, či iných stretnutí, žiaľ väčšinou plných plytkých rozhovorov o malichernostiach? Toto je tá horšia alternatíva, alternatíva iba čisto materialistickým spôsobom strávených sviatkov, svedčiaca o tom, že stredobodom všetkého vesmírneho diania sa pre nás stalo len to hmotné, uchopiteľné a viditeľné.

Čo však pekného povedať o Vianociach, ktoré majú predsa len určitý duchovný rozmer? Ktorých neoddeliteľnou súčasťou sa stali ľudovému folklóru sa rovnajúce návštevy chrámov, z ktorých masy veriacich všetkých kresťanských cirkví vždy opäť odchádzajú s uistením o všetko objímajúcej a všetko odpúšťajúcej Láske? Láske, ktorú sme úmyselne zbavili aspektu Spravodlivosti a urobili ju sladkasto príkrou, ba až slabošsky zmäkčilou len preto, aby čo najviac vyhovovala našej povrchnosti, duchovnej lenivosti a mnohým iným slabostiam?

No a po sviatkoch, strávených jedným, alebo druhým spôsobom, po dobrom jedle a pití, po plytkom odpočinku a zábavách, po dlhých, s povinnosti, ale bezmyšlienkovite strávených hodinách na rôznych slávnostných vianočných pobožnostiach nastane napokon všedný pracovný deň. Deň, v ktorom akoby švihnutím čarovného prútika náhle pominie všetko čaro Vianoc.

Nastáva totiž tvrdá realita a každodenný život! Tisíce ľudí, ktorí cez vianočné sviatky aspoň navonok deklarovali svoju príslušnosť ku kresťanským hodnotám v bežnom a každodennom pracovnom dni šliapu práve po týchto hodnotách hrubou čižmou. Kvôli peniazom, zisku a kariére opäť šikanujú svojich podriadených, opäť ich nútia pracovať v ľudsky nedôstojných podmienkach a za žobrácku mzdu. Opäť je vytváraná atmosféra strachu a boja o holé prežitie, opäť vzniká nenávisť, závisť, zlé a pokrytecké medziľudské vzťahy, opäť sa roztáča kolotoč klamstva, ziskuchtivosti, podvádzania, využívania a zneužívania iných. Zväčša tých slabších, menej šikovných a menej inteligentných.

Pomáhajúca láska a úcta človeka k človeku zostala len krásnou vianočnou rozprávkou, ktorá zmizla skôr, ako prvý sneh. Skutočný život sa totiž riadi úplne inými zásadami! Tu niečo také, ako úcta a pomáhajúca láska k ľuďom nemá miesto! A ak áno iba akože! Iba navonok a nikdy nie skutočne vnútorne a úprimne! Žiaľ, takéto a nie iné je pozemské ľudstvo! Veľká česť tým nemnohým výnimkám.

Vo svojom pachtení za hmotou a s duševným obzorom zúženým iba na pozemské však ľudia netušia a nevyciťujú, že vo stvorení sa každým dňom čoraz viac a viac dostáva do popredia očistný princíp prísnej Spravodlivosti! Toto ľudstvo, ktoré pred 2000 rokmi dohnalo Božiu Lásku na Golgotu a pribilo ju na kríž, toto ľudstvo, ktoré ju každý deň počas svojej dlhej histórie stále znova a znova vraždilo a zabíjalo svojou neláskou, neprajnosťou a nenávisťou voči iným, toto ľudstvo, ktoré si stále odmieta vzájomne pomáhať a podporovať sa, toto skazené a nepolepšiteľné ľudstvo bude pôsobením veľkej Božej Spravodlivosti, ktorá na nás nechá náhle a neočakávane dopadnúť všetky dôsledky celého nášho doterajšieho nesprávneho jednania samo pohnané na Golgotu a pribité na kríž.

Áno, priblížil sa čas odplaty za utrpenie, ktoré sme kedysi spôsobili Synovi Božiemu! Priblížil sa čas odplaty za Golgotu, odplaty za stáročné zneucťovanie, znevažovanie a ignorovanie všeobsiahlého princípu pomáhajúcej Lásky, ktorého poznanie nám priniesol Kristus. Priblížil sa čas, keď všetci pochopíme, že Stvoriteľ nie je vôbec onen dobromyseľný, všetko odpúšťajúci senilný starček, voči ktorému si je možné všetko beztrestne dovoľovať. Všetci spoznáme, že Najvyšší nie je vôbec takým, akého si ho vo svojej pokrivenosti predstavujú ľudia.

Áno, Stvoriteľ je skutočne Láskou a táto jeho veľká a nepochopiteľná Láska spočívala v trpezlivom čakaní na to, či predsa len ľudia napokon dobrovoľne nepochopia životnú nevyhnutnosť podriadenia sa Kristom ukázanému, univerzálnemu princípu pomáhajúcej Lásky.

Toto stáročné trpezlivé čakanie na zmenu však bolo ľuďmi považované za slabosť a nemohúcnosť. Toto láskavé a trpezlivé čakanie nebolo využité k tomu, k čomu malo byť a síce, k pochopeniu a podriadeniu vlastného života dávajúcemu a pomáhajúcemu princípu Lásky. Práve naopak! V ľuďoch iba rástla pýcha, domýšľavosť a bezohľadnosť. V hmotnosti tejto zeme sme sa vždy cítili a stále sa cítime byť istými a neohrozenými ako v nedobytnej pevnosti a naša arogancia voči Stvoriteľovi a jeho Zákonom sa stále iba stupňuje.

A pre toto všetko prichádza teraz ku nám náš Pán úplne inak! Prichádza už nie v Láske, ale v Spravodlivosti! Jeho Vôľa nám bola jasne, vecne, priamo, nekompromisne a požadujúco sformulovaná v Posolstve Grálu!

Zásadný rozdiel je však v tom, že kým, Kristovo Posolstvo Lásky možno definovať slovami „môžete a máte“, v novom Posolstve, v Posolstve Vôle a Spravodlivosti je jednoznačne stanovené: Musíte! Ľudstvo, podriaď sa Vôli Božej, alebo zahyň! Buď, alebo!

Novým Posolstvom, Posolstvom Vôle a Spravodlivosti začalo pozemskému ľudstvu plynúť ultimátum! Hodina za hodinou, minúta za minutou a sekunda za sekundou! Lehota do jeho vypršania je dobou poslednej milosti, v ktorej je ešte možná dobrovoľná zmena.

Keď však ultimátum vyprší a ľudia sa dobrovoľne nezmenia, čomu žiaľ zatiaľ všetko nasvedčuje, príde na rad prežívanie.

Ostrie meča Božej Spravodlivosti dopadne do stvrdnutých sŕdc a duší, podobajúcich sa pôde, ležiacej dlhé roky úhorom. Táto, ako skala tvrdá pôda bude rozoraná oceľovým radlom utrpenia. Utrpenia, aké tu ešte nebolo! Utrpenia, ktoré si ľudstvo samé privodí svojou pýchou a ignorovaním Vôle Stvoriteľa.

Bijú vianočné zvony a v ich zvuku možno vycítiť podtón úzkosti! Úzkosti celého stvorenia pred spravodlivým a hrozným hnevom Božím! Spamätaj sa už konečne človeče a zmeň sa! Iba toto jediné môže ešte od teba odvrátiť svištiace ostrie meča Jeho neúprosnej Spravodlivosti!

M.Š. priaznivec stránky : http://ao-institut.cz/
neznámy
neznámy » smilan | 23.12.2010 15:06
toto nema hlavy ani paty. prva polovica "oznamu" aspon obsahuje po jednom slove vianoce :-D ale zvysok bludy.

Želám ti:
Plné bruško, dosiahnutie citových cieľov, šťastie v kruhu rodiny...
To, po čom sme túžili, je tu, sme spokojní a šťastní... Škoda, že to nemôže trvať večne.

A do nového roku:
Daj si záväzok sa naučiť správne rozhodovať. Aj v tedy keď nevieš ako. Pretože ťa čaká "kuva" ťažký rok -SADLEY- .
neznámy
neznámy » smilan | 23.12.2010 20:20
Boh nie je pomsta. Boh je láska. Jediný jeho test spočíva v tom, že donúti každého, kto prerušil dielo Lásky, aby v ňom pokračoval.;)
neznámy
neznámy » smilan | 23.12.2010 20:56
Ostrie meča Božej Spravodlivosti dopadne do stvrdnutých sŕdc a duší, podobajúcich sa pôde, ležiacej dlhé roky úhorom. Táto, ako skala tvrdá pôda bude rozoraná oceľovým radlom utrpenia. Utrpenia, aké tu ešte nebolo! Utrpenia, ktoré si ľudstvo samé privodí svojou pýchou a ignorovaním Vôle Stvoriteľa.

Bijú vianočné zvony a v ich zvuku možno vycítiť podtón úzkosti! Úzkosti celého stvorenia pred spravodlivým a hrozným hnevom Božím! Spamätaj sa už konečne človeče a zmeň sa! Iba toto jediné môže ešte od teba odvrátiť svištiace ostrie meča Jeho neúprosnej Spravodlivosti!

Fúha, toto je najhororovejší vianočný text, aký som kedy čítala. -BIGEYE-
Ale ja sa nebojím. :) Cítim lásku v srdci a v duši a verím v jej moc.
Takže nech si sviští koľko chce to ostrie meča. :)
Inak, aj tebe pekné vianočné sviatky. :D
neznámy
neznámy » smilan | 23.12.2010 21:55
nevladzem docitat,nalozil si hojne ako sa na vianoce patri.dostatok textu tak tri heavy metalove albumy:)
neznámy
neznámy » smilan | 23.12.2010 22:01
....a ozaj,stasne a vesele aj tebe Smilan:)
neznámy
neznámy | 24.12.2010 10:25
smilan toho najviac popisal, nastastie momentalne viac ako ja...a preto pozehnate Vianocne sviatky s obnovenim zmuvy s Laskou:)..., a aj ostatnym mimochodom...
vevuska
vevuska | 24.12.2010 10:30
Aké dielo lásky? ???? Vysvetli mi to. :) Lebo tomu dáko nerozumiem... keby Boh miloval všetkých neexistovalo by zlo a nebolo by ani ľudí, ktorí si nevedia nájsť lásku. Boh nehrá žiadnu úlohu v našich životoch, je to len blud v našich hlavách, aby sme v niekoho verili.... Inak je to celé len o tom, kto si ako zariadi svoj život.
neznámy
neznámy » vevuska | 24.12.2010 10:34
fuha, to ti vypadol riadny kusisko debat na tomto fore...Ja som Laska, Cesta i Zivot, kto veri vo mna...veri vo Vecny Zivot....tak nejak to bolo?:)
neznámy
neznámy | 24.12.2010 11:12
Ja som Cesta, Pravda i Zivot...po spravnosti:)
neznámy
neznámy » vevuska | 24.12.2010 12:17
boh nás miluje všetkých, len my ho všetci nemilujeme - preto to zlo. a miesto boha si dosaď čo chceš, dľa viery. u mňa je to BOH = LÁSKA. želám ti takouto Láskou naplenené Vianoce. :)
neznámy
neznámy » vevuska | 24.12.2010 15:23
-SADLEY--CRY- Rozosmutnela si ma.
neznámy
neznámy | 24.12.2010 16:24
:) aj prostoduchost ma 2 vyznamy... spoznala si ten horsi-YES-
vevuska
vevuska | 24.12.2010 22:45
Prečo???? Za to, že neverím v Boha? ??? Som pokrstená, ale to u mňa končí... Ja neverím v nič... verím v jednotu vesmíru, ale nie je to kresťanská cesta... prepáč, ale každý má iný názor a postoj a zmýšľanie ... sloboda.
neznámy
neznámy » vevuska | 24.12.2010 23:04
Vevuška, nie sú slová, ktorými by som mohla opísať, čo cítim a ty nie.
Tiež som pokrstená katolíčka, tak to chcela moja mama. Ja som si našla svoju cestu, ktorá s katolíckou cirkvou nemá takmer nič spoločné. Len s tým pôvodným, pravým a nezdeformovaným.
Nijaký tvoj názor a postoj ti neberiem. Len ti prajem z celého srdca, hlavne v dnešný deň, aby si raz precítila a uvidela.
Potom pochopíš, to, na čo nie sú slová. Pretože slová sme si vymysleli my ľudia, aby sme nimi popísali to, čo je ľudským rozumom pochopiteľné. Cez slová nie sme schopní dostať sa ďalej.
Dobre, dohodnime sa. Nie som z teba smutná. Verím, že nájdeš, pretože hľadáš.
A prajem ti. -FLOWER-
neznámy
neznámy | 24.12.2010 23:18
Ahoj Zuzana.
Mám otázku... Netvrdím, že neviem a tiež netvrdím, že viem čo myslíš tou pravou cestou...tým pôvodným, pravým a nezdeformovaným...
A ja sa pýtam...aká je to cesta?
neznámy
neznámy » smilan | 25.12.2010 09:45
Je mi z tebe smutno Smilane nebo M.Š. nebo kdo jsi to psal.Ve vesmíru existují jen tři zákony.První zákon je zákon života,druhý je zákon lásky a třetí je zákon svobodné vůle.Ostatní zákony jsou jen odvozením těchto Božích zákonů.Všecny porušuješ a já jsem svědek všeho co tu píšeš.Vydáváš své slovo za slovo Boží,vyhrožuješ ve jménu Božím, tím porušuješ i křesťanské zákony.Ježíš nás varoval před falešnými proroky,tak jsme na tebe připraveni.Tak jako máš svobodnou vůli psát a zastrašovat nás svými výhružkami,my máme svobodnou vůli si uvědomit co cítíme ve svém srdci,že tam je pokoj a láska a skrze Boží jiskru kterou máme v sobě všichni, nám Bůh říká- miluji vás ,jste mé děti,vždy se o vás postarám,nenechám vám ublížit. A uvědomujeme si že vidíme ve světě jen to, co máme v sobě,svět nám ukazuje zrdcadlo,proto je mi z tebe smutno ,ze všeho co vidíš ,ze všeho hořkého v tvém srdci.Posílám ti světlo a lásku ,aby tvé okoralé srdce plné nenávisti a zloby bylo pohlazeno.Pokoj lidem dobré vůle a sláva Bohu na výsostech.
neznámy
neznámy | 25.12.2010 13:25
Čo je pre mňa to pôvodné, pravé a nezdeformované z kresťanstva, je to , čo Vanda tak pekne domotala a zároveň napísala správne.
Samotná Láska hovorí: " Ja som cesta, pravda i život. Nik neprichádza k otcovi, ak len nie skrze mňa."
Kristus, či už ako symbol, alebo skutočná historická postava je pre mňa naplnením skutočnej dokonalosti. Bol zároveň dokonalou Láskou, ktorá nesúdi a zároveň je človekom ako sme my. Obetoval sa pre iných, miloval nie podľa zásluh, ale len láskou samotnou. Bol človekom, ktorý mal strach a pochybnosi, keď sa blížil čas jeho ukrižovania. Cítil hnev, keď z chrámu vyháňal kupcov, ktorí ho znesväcovali. Tá Božská Láska vtelená v živom človeku je to, čo ma tak oslovuje, a čo nenachádzam v nijakej inej náboženskej tradícii.
Ale cirkev je o niečom celkom inom. Pre mňa je to len tvrdá kostra, plná dogiem a pravidiel, z ktorej už opadalo všetko živé. Moja mama to vnímala inak. Pre ňu bola cirkev dôležitá, tak ako je dôležitá pre mnoho ľudí, ktorí nie sú pripravení, alebo nemajú v sebe ešte odvahu stretnúť sa s Bohom priamo cez seba.
I tak nie je dôležité, či je človek v cirkvi, či je mimo nej, alebo kdekoľvek je jeho cesta. Raz sa aj tak každý dostane do bodu, v ktorom pochopí, že môže byť v súlade s tvorivou energiou vesmíru, ktorou je Boh = Láska.
Tu v niektorých diskusiách to až žiari z textu ako svetlo.
V tom, čo napísala Vevuška bol však smútok, hnev a bolo zhasnuté.
Preto ma to rozosmutnelo.
neznámy
neznámy | 25.12.2010 15:00
Ahoj Zuzanka.
Každý máme svoju cestu a ja si tiež idem po tej svojej. Pri každom krôčiku mi niekto pomáha a dnes si mi pomohla Ty týmto:
"...nie sú pripravení, alebo nemajú v sebe ešte odvahu stretnúť sa s Bohom priamo cez seba." Zase mi niečo docvaklo a vždy po takomto docvaknutí cítim pokoru - takú strašne krásnu (ktorá mi dodáva silu)...ďakujem.:):)
neznámy
neznámy » vevuska | 25.12.2010 15:01
A čo napíšeš mne vevuška?-FLOWER-
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...