mesiac
Štvrtok, 28.5.2020
Meniny má Viliam

Ezoterika a záhady - 

(Ne)šťastný začiatok nového roka!

smilan
smilan | 27.1.2011 11:43
(Ne)šťastný začiatok nového roka!


Opäť máme za sebou honosné a okázalé oslavy začiatku nového roka. Opäť sa veľké svetové metropoly, ale aj malé mestá a mestečká vzájomne pred sebou predháňali v tom, kto bude mať veľkolepejší a krajší ohňostroj. Pre ničotnú parádu tak opäť, vo veľkom celosvetovom meradle, približne za 10 až 20 minút márnotratne vyfučali do vzduchu doslova miliardy. A za ten čas, za tých 10 až 20 minút možno niekde na svete zomrelo od hladu 100, alebo 200 ľudí. Dá sa takéto niečo považovať za normálne a prirodzené?

V rozhlase som začul, že sa blíži plesová sezóna. Opäť sa budú manželky rôznych prominentov vzájomne pred sebou a pred celým národom predvádzať v drahých, dvestotisícových róbach, dokazujúc pyšne ostatným, že na to predsa majú. Takto to býva každý rok na úbohom Slovensku, ktoré patrí medzi najchudobnejšie štáty v únii. A čo potom inde? Tam kde je skutočné bohatstvo a kde sú naozaj veľké peniaze?

A kým sa bude elita u nás i všade vo svete zabávať a užívať si, niekde inde budú ľudia biediť a ako muchy hynúť od hladu v celých stovkách. Je toto možné považovať za normálne a úplne prirodzené?

A takto by sme mohli pokračovať do nekonečna. Do nekonečna by sme mohli uvádzať obrovské kontrasty medzi prepychom, dostatkom, užívaním si a neuveriteľným plytvaním na jednej strane a biedou, strádaním, nedostatkom, či absenciou tých najzákladnejších ľudských potrieb na druhej strane.

Možno ale takéto niečo považovať za normálne a prirodzené, ako sa nám to snaží nahovoriť súčasná spoločnosť a médiá? Možno z nenormálnych, neprirodzených, chorých a nezdravých vecí urobiť prirodzený štandard života spoločnosti a civilizácie?

Koho sa nedotýka utrpenie, bolesť a strádanie iných iba preto, že sú od neho vzdialené a že sa jemu osobne zatiaľ ešte darí, toho nemožno nazvať človekom!

Beda preto všetkým, ktorí sa dnes smejú, lebo budú plakať! Lebo sa zabávali, hýrili a mali svoj úsmev na perách vtedy, keď iní trpeli a zomierali.

Beda všetkým, ktorí sú dnes sýti, lebo budú hladovať! Lebo rozhadzovali, plytvali a užívali si vtedy, keď iní strádali a nemali čo do úst.

Beda egoizmu sveta, ktorý má dosť prostriedkov na to, aby všetci ľudia na zemi mohli žiť ľudsky dôstojným spôsobom. Avšak tieto prostriedky si chamtivo privlastňuje menšina na úkor väčšiny.

Beda egoizmu sveta a jeho prisluhovačom na rôznych stupňoch života spoločnosti, ktorí pokrivili, znetvorili a skrútili život na zemi tak, že sa opláca klamstvo, podvod, nepoctivosť, nespravodlivosť a necitlivé zaobchádzanie s inými ľuďmi.

Ale všetko do času, kým Boh a jeho železná Spravodlivosť naveky! Beda preto všetkým, ktorí takto jednajú! Ich smiech vystrieda plač a ich sýtosť nedostatok a bieda.

Tí, čo sa smiali, keď iní plakali, budú Vyššou Spravodlivosťou sami donútení prežívať to, čo prežívali iní počas ich vlastných sebeckých radovánok. Tí, čo boli sýti a čo márnotratne rozhadzovali budú Vyššou Spravodlivosťou sami donútení prežívať presne to, čo prežívali iní vtedy, keď sa oni sebecky topili v dostatku. Taká je Spravodlivosť! Vyššia Spravodlivosť!

Čo kto totiž zaseje, to aj zožne! A to skôr, alebo neskôr! Ale celkom určite!

A necitlivosť voči strádaniu, bolesti, utrpeniu, nedostatku a biede iných nie je veru dobrou sejbou. Egoistické upínanie sa na seba a svoje vlastné pôžitky, bez ohľadu na to, ako sa žije ostatným nie je dobrou sejbou.

Kto seje tŕnie a bodliaky, to isté aj zožne! A neexistuje na tejto zemi ani jediný človek, ktorý by sa dokázal vyhnúť žatve toho, čo on sám zasieval. Každý z nás bude Vyššou Spravodlivosťou jedného dňa donútený vypiť sebou samým pripravený kalich trpkosti a blenu až do dna.

Úbohí tí, čo sa dnes smejú a úbohí tí, čo sú sýti! Úbohí tí, ktorí žijú v prepychu, dostatku a plytvaní! Úbohí títo všetci a im podobní, lebo už teraz sú spočítané dni ich zotrvávania na výslní. Už totiž nad nimi všetkými hrozivo visí meč veľkej a neúplatne Spravodlivosti Božej, ktorý ich zrazí do prachu! A mnohých z nich až tak, že už nikdy nepovstanú.

Ľudia totiž už dávno mali žiť inak! Už dávno sme sa mali naučiť žiť tak, aby sme mali radi iných presne v takej miere, v akej máme radi sami seba.

Miluj svojho blížneho, ako seba samého! To je základ! To je uhoľný kameň všetkého! Uhoľný kameň, ktorého váha nakoniec rozdrví každého, kto tak nekoná! Každého, koho city a myšlienky sú v rozpore s touto zásadou.

Miluj svojho blížneho, ako seba samého, alebo inak povedané, nerob nikdy iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe! Čo vy na to investori, podnikatelia, zamestnávatelia, bankári, majstri, živnostníci, lekári, politici a mnohí ďalší, ktorí v každodennom živote jednajú s inými ľuďmi tak, ako by si nikdy nepriali, aby niekto jednal s nimi samotnými?

Nerob nikdy iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe! V týchto slovách je skryté odsúdenie, alebo omilostenie každého jednotlivca, žijúceho na tejto zemi! V týchto slovách je skryté odsúdenie, alebo omilostenie celej tejto civilizácie.

M.Š. v spolupráci s http://kusvetlu.blog.cz/
neznámy
neznámy » smilan | 27.1.2011 19:54
tazku temu si nastolil, veru, akurat som vyliala kusok nedojedenej polievky spred piatich dni, zatvaram oci do svedomia, ked tak robim, keby sme mali aspon kompostovisko, tak nepoviem, dakedy ludia dali prasatu a domacim zvieratam a teraz?...inac aj tie umelohmotne obaly zo vsetkeho vyhadzovat je hriech, ale ako kupovat potraviny? zeby sme sa vratili k hospodarstvu vlastnou rukou? co zasejes, to mas a zoznes? ved aj teraz sa nam tak deje, ked odpadky nas uz zaplavuju skade tade ...ako to riesis ty osobne, taky problem ako nadbytok dnesnych dni a prazdnotu na jednej strane
a ako stradanie a utrpenie na svete?
neznámy
neznámy | 27.1.2011 20:06
Ľudia! Smetiská sa nerozkladajú!
Normálne robili vrty na najväčšom smetisku v NY a našli v hĺbke noviny staré 36 rokov, ktoré sa dali čítať.
Nie je v tých haldách kyslík, tak tam neprebieha rozklad. Sú to maximúmie.
Ja aspoň kosti nosím Šarovi a Belovi, škrupiny z vajec sliepkam a suchý chlieb prasiatku na lazy.
Ale koho nakŕmim plastovými fľaškami?
Nejaký futurológ predpovedal, že o 50 rokov bude mať väčšina ľudí vlastnú záhradku. Tak možno bude tak, že čo si zaseješ, to zožneš. :)
Trevregent
Trevregent » smilan | 27.1.2011 22:02
Došlo mi e-mailom - desne kruto ironické(!):

V krajinke veľkosti menšieho amerického okresu, kde ale nevládne jeden šerif, ale Ičko Blatník spolu s plejádou papalášov rozosiatych na všetkých úrovniach od celo krajinného zhromaždenia až po osadové zoskupenia rabujúce verejné rozpočty sa včera uskutočnila udalosť, ktorá zahltila prime time obidvoch súkromných televízií a namiesto obvyklej budúcej ženy bývalých družstevníkov ste tí otrlejší mohli na súkromnom žúre mobilného operátora sledovať panoptikum celebrít miesiacich sa s mafiánmi v bielych golieroch a ich kurvičkami. Plebs stál ako obvykle za hrubou hodvábnou šnúrou a obdivne vzdychal nad kožuchmi v hodnote ich celoživotných zárobkov a trkvasmi opľúvajúcimi kameramanov žuvačkami pri vchode do Národného divadla. Treba povedať, že nie zo všetkých účastníkov sa chce slušnému človeku zvracať, ale tí svojou účasťou legitimizujú smotánkovské postavenie tých, ktorí v čase, kedy sa napchávali morskými príšerami by v normálnej krajine mali akurát po rajónoch v miestnom žalári a v plechovej skrinke paštiku a šumáky.
Po oznámení hostiteľa, že Orange na postihnutých venuje sumu, ktorú spoločníčky zúčastnených loptošov minú v Auparku za dve hodiny, potácajúca sa bývalá speváčka trafila hrniec a zábava začala. Erika tentokrát vraj nebola. Potom som prepol, ani žiadosť spoločníkov aby som komentoval na našom webe operný žúr ma neprinútil sledovať ďalej. Takže ktorej kedy a aké kozy vypadli sa dočítate určite počas celého mesiaca v záchodových tabloidoch. V Paríži a Viedni by miestne hydinárne nestihli dodať dostatočný počet vajec pre demonštrantov, nás tu doma už vyškolili, že demonštrovať je zbytočné.
Z uvedeného vyplýva niekoľko poučení a niekoľko otázok.

Poučenie – v júni mi končí viazanosť a odchádzam k inému operátorovi, ktorý sa zatiaľ neznížil k tomu, aby za zisk aj z mojich hovorov organizoval takúto príšernosť na pozvánky. A ešte, učím sa, že ak by som chcel kradnúť, tak výlučne vo veľkom, len to mi zabezpečí beztrestnosť a každý rok v januári zadarmo luxusnú večeru v exkluzívnom priestore a ešte ma aj budú fotiť a točiť telka.

Otázky – čo robia štátni úradníci na súkromnej akcii súkromnej firmy? A naozaj sme všetci tak otupení, že sa nezmôžeme ani na jedno vajce?

Česť a sláva všetkým, ktorí sa nezúčastnili. A ja idem do Žaškova, tam miestni folkloristi poriadajú zábavu za svoje a na lístky. Bude dobre. Tomu verte.

No, tento rok bude všelijaký.-NOSMILE-
Uvidzime, jak šľepy povedzel...
neznámy
neznámy » Trevregent | 27.1.2011 22:27
Najhoršie na tom, je že fungovanie komerčných TV je založené na tom, že do ľudí pchajú, to čo chcú žrať.
Lebo sledovanosť je podstatná.
Takže ani ma tak nemrzí, čo ponúkajú komerčné TV, ale to, že je to jedálny lístok, ktorí si svojou chuťou vytvorila väčšina obyvateľstva tej krajinky.
Keby im ten humus nechutil, nenavštevovali by tak húfne tie dve "skvelé " komerčné TV.
Bohvie aké vysoké čísla dosiahla sledovanosť spomínaného programu?
neznámy
neznámy » smilan | 29.1.2011 19:38
http://www.youtube.com/watch?v=T_DpnlJREto -BIGEYE- hrozneeee co sa uz deje na tomto svete -CRY- ... miesto ohnostroja by mali postavit lepsie dialnice po celej Afrike a zabezpecit im klimatizovane priemyselne parky kde sa mozu cele dni realizovat. A ked sme pri parkoch prave sa mi skazil 1kg v chladnicke. Asi ho splachnem do hajzlika nech sa napaju aspon potkany -YES-
neznámy
neznámy | 29.1.2011 21:30
nerob si srandu, pre mna za mna by ani chladnicky nemuseli existovat, aj tu moju malu jedinu mi kupila rodina, aby sa nehanbila za mna, ze fungujem bez nej...no a to sa casto stavalo, ze bola uplne prazdna, alebo jediny jogurt v nej zival par tyzdnov, zbytocne spotrebuvana elektricka energia...no a v afrike, tym velkym tetam a ujom jasne ze uz netreba, ved to je tazke, dat tomu co treba, ale tak, aby si z toho medzicasom nezobral ten, co mu netreba:)
neznámy
neznámy » smilan | 30.1.2011 11:08
Koho sa nedotýka utrpenie, bolesť a strádanie iných iba preto, že sú od neho vzdialené a že sa jemu osobne zatiaľ ešte darí, toho nemožno nazvať človekom!

zaujímalo by ma, čo sa myslí týmto? napr.
hladné deti v afrike? naši rómsky spoluobčania, na ktorých štát kašle? (podľa nich!) bezdomovec pred poštou? chudobná suseda, čo si narobila sedem detí a muž ju bije?

smilan sa nám neozve. to je vysoko pravdepodobné. ale dajte vy skalní niečo.-YES-
neznámy
neznámy | 30.1.2011 13:18
skromny nazor na vec:
preco v afrike je chudoba a neslobodne bytosti tam hladuju a umieraju, pritom ich stale pribuda?
odpoved: lebo vsetko bohatsvo a slobodu im ukradli. pribuda ich ale preto lebo to stale niekomu vyhovuje. mozno preto, lebo cast z prispevkov si presunie na svoj tajny ucet, ktore niekedy mozno zverejni wikileaks. alebo je to nejaka celebrita, ktora sa potrebuje zviditelnit svojou almuznou. potom je tu ale kopa ludi co sa na to pozeraju z ludskeho hladiska. dufaju, ze aspon cast poputuje tam kde to aktualne potrebuju.. a prave to je to slovo: aktualne :)
aktualne dnes im zabezpecime komfort ale aktualne zajtra ked si na komfort zvyknu spravia deticky a aktualne o 9 mesiacov uz budu naroky vacsie. o 17 rokov sa scenar zopakuje a takto to radovo narasta.
je to proti prirode. akakolvek dlhotrvajuca vypomoc je ZLO!!! zlo su aj dotacia EU, zlo su socialne davky, zlo su vsetky dopingy zvratenemu systemu. keby nebolo prehnanej solidarity tak by ludia zli len tam kde je to priatelne. Nebolo by ich teda tak vela a nikto by sa nepohorsoval nad tym, ze ten druhy nema ani na jedlo.
Ale to sme sa uz dostali k dalsej problemike a to je odovzdavanie genov, ktore ma tak neskutocne irituje, ze nebudem pokracovat :-D... Ale uz ma vazne stve ako nejaky zachraneny potrat z lepsej rodiny sa bude povysovat nad zdravymi ludmi. To je tiez proti prirode. Joooj mojko vsak pockaj. Ak raz bude volnost neprezijes :-D ani s tym titulom doc.
Trevregent
Trevregent
neznámy
neznámy » Trevregent | 1.2.2011 12:55

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...