mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Ezoterika a záhady - 

Nahoda

neznámy
neznámy | 25.4.2013 10:22
Vravi sa, ze nahoda neexistuje. Je to ozaj tak? Preco potom toto slovo vzniklo? Aby sme povedali, ze nahoda neexistuje?
V matematike existuju nahodne javy, pracuje s nimi i teoria pravdepodobnosti...-CONFUSED--ROLL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 10:26
Wikipedia
"Náhoda v běžné řeči označuje jevy, jejichž výskyt neumíme vysvětlit. Pokud něco označíme za náhodný jev, můžeme tím mínit dvojí odlišný názor:
1.příčinu či vysvětlení jevu neumíme nalézt;
2.jev žádnou příčinu nemá.

Zatímco v prvním případě tedy konstatujeme zřejmý stav věcí, ve druhém činíme navíc závěr, který lze jen obtížně dokázat. Objevit jev, který nemá žádnou příčinu, se dosud nikomu nepodařilo. Obhajoba takového objevu totiž vyžaduje vyloučení všech možných příčin jevu. Neexistuje rychlejší postup, než sekvenční vylučování možných příčin jevu. Vyloučí se 1. možná příčina, 2. možná příčina, 3... Tak se pokračuje tak dlouho, dokud není nade vší pochybnost zcela jisté, že byla zvážena již poslední možná příčina jevu, a že počet možných příčin jevu dospěl prokazatelně ke konečnému číslu."
neznámy
neznámy | 25.4.2013 11:01
Podľa mňa náhoda naozaj neexistuje... Všetko, čo sa stane, je súčasťou väčšieho celku. A tento pojem vymysleli určite materialisti, ktorí si musia všetko zdôvodniť a neveria ničomu, čo nestojí priamo pred nimi... Ani matematika nepustí - 1 plus 1 bude vždy 2.
neznámy
neznámy | 25.4.2013 11:20
Veď wikipedia ti odpovedá, prečo to slovo vzniklo. Je to obhajoba javov, ktoré si niekto nevie vysvetliť. Keby si len svoj život skúmala do detailov, hoci len jeden bežný deň, tak by ťa vždy doviedlo k tomu, že príčina a následok, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou deja - akéhokoľvek - náhodu úplne vylučuje..

Nie náhodou som teraz odtvorila Zverokruh a nie náhodou som ti odpovedala..
Napríklad aj nie náhodou zaniklo Najdi se, ale na základe vážnych a významných príčin, ktoré prirodzene viedli k následku - ku koncu -FLOWER-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 11:55
Náhoda neexistuje,pouze synchronicita -COOL-

http://www.jajsem.com/synchronicita/
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:00
Kdyby nahoda neexistovala,pak neexistuje ani tato diskuze.
Nahoda podle mne existuje stejne jako buh.
Je potrebna pro lidi kteri v nahodu veri.

Nevidim nic rusiveho,pokud je nahoda cast urciteho systemu.

Nahoda existuje stejne jako treba existuje ze 1 + 1 = 3
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:09
čili...jinými slovy řikáš to samý,co já ,ale furt se budeš hádat!-WINKIE- ti jí fláááknu-LOL--LOL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:15
Neee to neni hadani.Jen nectu odkazy.Preferuji psane originalni texty a improvizace . :)
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:18
A Ty nevíš,co je synchronicita?Ten název je přesnější,protože na první pohled je zřejmý,že je tady ze ději nějaký ZÁMĚR,kdežto náhoda- to je to ,co se odehrává NAHODILE. A ono se nejspíš nic neodehrává nahodile....

Improvizace?:D V tom si vystačíš sám-LOL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:21
No proste mas pro nahodu presnejsi nazev.
Ja jsem treba take nahoda.

no a ovoce jsou svestky-ROLL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:22
A nie si ty skôr nehoda ?? :D-LOL--LOL--LOL--KISS-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:23
Moje mama nebyla ani znasilnena a ani nedoslo k prasknuti kondomu.
Ne,nehoda nejsem-ROLL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:28
Ahaaa, myslela som to tak, či nie si náhodou taký .. pri-trafený, ale OK, koníku :D-LOL--LOL--ROFL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:30
Možná nejsi náhoda,ale švestka -CONFUSED-:D
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:33
Dik. Precitala som/uz som to niekedy citala/, no mnoho slov je v uvozovkach, casto se pouziva slovo "jakoby", "neco"..paranormalni jevy jsou zname. ZAMER....kdo ho ma? To se nevi. Akauzalnost jevu atd. Rozumim tomu no neobjasnil mi ten clanek podstatu ne-nahodnych deju. Zmysluplna shoda nahod, magicka kauzalita...:)
Jsem tam kde predtim-WINKIE-
"Fenomén synchronicity je nejen jaksi tajemný, jakoby z jiného světa, nevysvětlitelný a zázračný, ale pro dotyčnou osobu má zároveň veliký význam. "-ROLL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:35
Vsichni jsme svestky.A vesmir je jeden velikej kompot.Obcas si na nas nekdo vylame zuby a obcas si na nas nekdo pochutna.Svestky jsou:nezrale,prohnile,seschle...atd atd..

A vsechny bydlime ne jedne velike svestce.Rotujeme kolem jeste vetsi svestky a kolem nas rotuje mensi svestka.A ja jsem svestka ktera ma mezi nohama dve male svestky.-ROLL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:41
Nahodou, stretavam sa so samymi nahodami-LOL-
I s touto:"Objevit jev, který nemá žádnou příčinu, se dosud nikomu nepodařilo.":D
Z kauzality vyplyva, ze kazdy jav-jeho nasledok ma svoju pricinu, to je jasne.

No: havaruje lietadlo, vsetci mrtvi okrem jednoho, ktoremu nezazvonil budik, zaspal a necestoval.
Pricina jeho prezitia: chybny budik.
Ale preco prave on mal prave vtedy chybny budik? Prave vtedy a prave on?-ROLL-

,
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:42
No já nevim,jestli je úplně šikovný tady veřejně psát,že ty švestky jsou malý-CONFUSED-:D ,ale jinak mi ta kompotová metafora docela chutná:)
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:43
-LOL--ROFL-
neznámy
neznámy | 25.4.2013 12:45
Videla si velke svestky? Tie sa nazyvaju ringloty/tusim/-ROLL-
Stránka:
1 2 3 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...