mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Ezoterika a záhady - 

Katastrofa v roku 2012?

neznámy
neznámy | 12.1.2012 11:12
A už som dostala aj prvý odpustok, od mojej blízkej priateľky Zdenky. Ďakujem.

http://www.wlb.sk/pf2012/
neznámy
neznámy | 12.1.2012 11:53
Jaj jaj jaj Vanda,odpust my ked som na vine tymto sarvatkam,kazdy ma pravdu ked o to ide aj tvoj,a aj nazor inych je pravdivy,ze ci je na mieste a ci je podlozeny nejakym faktom to je druha zalezitost ,a o to tu ide vymiename si fakta,nebojujeme za pravdu lebo kazdy ju ma,skusme nazyvat veci spravnymi slovami a usetrime si nedorozumenie,ak sa budeme navzajom chapat tak nebude treba sa hadat o pravdu,lebo kazda dusa ma svoje miesto a vie kde patry,tak preto mame aj farebny zivot okolo seba a nie cierno biely,mozes verit akemu kolvek nabozenstvu ale nesmies ocakavat ze aj tvoj druh bude tomu verit taktiez,mozes lubit niekoho ale nesmies ocakavat ze on bude lubit teba tiez,tu sa stretavame na planete a relizujeme nase sny,niektory ich maju jasne ,tie sny,a niektory zase nie a preto sa stava ze nevieme najst spolocnu rec,umoznime preto jeden druhemu pochopit nase sny ze preco to vlastene tak je, dufam ze ma chapes,nech je svetlo s tebou a chut realizovet tvoje sny nech ta sprevadza pocely tvoj zivot.
neznámy
neznámy | 12.1.2012 16:18
tato roztrzka zacala tym ze skodovaj napisala v diskusii o Biblii, ze Jezis bol zly chlapec, ja som sa vtedy neozvala a mala som, ja som bola egoisticka, lebo som nebola s tym vutorne presvedcena, co sa deje. Ospravedlnenie som nedlzila iba Michalovi.
neznámy
neznámy
neznámy
neznámy | 12.1.2012 16:49
NADHERA
neznámy
neznámy | 13.1.2012 02:32
je mi luto Janka, ze v nasom vztahu som zlyhala a nedokazala som v nom udrzat Slnko. Ako som zlyhala aj v inych vztahoch, lebo nie som dokonala. Clovek nasilu nemoze prijat do svojho srdca ziadne nabozenstvo a nemoze nasilu mat rad. Mas vsak okolo seba ludi, ktorym na tebe skutocne zalezi a dokazu verit v nieco krajsie, farebnejsie. A to je to najdolezitejsie, co si clovek moze priat. Alebo vari nie?http://www.youtube.com/watch?v=CJsxgjQESFY&feature=related
neznámy
neznámy | 13.1.2012 11:12
ahoj Vanda nikto predsa nezlyhal to su silne slova.jednoducho iny nazor iny zivot.
tak to ide stale dokola.sme rozny.
no a tych ludi okolo seba zas az tolko nemam ako som sa mohla presvedcit zatial štyroch čo mi pomohli.tu na zverokruhu som hladala priatelov no a vselijako sa to pozvrtalo a stala sa so mna kontroverzna osoba, ktorej meno islo z ust do ust v poslednych prispevkoch.tak nech mozno ma zoberu aj taku aka som bez podmienok.prajem ti aby sa ti darilo a hlavne vela stastia v praci ,lebo ta tvoja je velmi potrebna.
jana,
http://www.youtube.com/watch?v=99_JSkfJrT0&feature=related
neznámy
neznámy | 13.1.2012 13:43
Ahojte dievčatá :), ale sa nám tu krásne rozsvietilo.
Ďakujem. -FLOWER--FLOWER-
neznámy
neznámy | 13.1.2012 17:20
Tá pieseň je moja obľúbená, Janka...:)

A ja dám tiež jednu z Johanky u Arku...je akoby šitá pre teba, smutná a zároveň plná nádeje-FLOWER-

http://www.youtube.com/watch?v=fF28naiCz5Q
neznámy
neznámy | 13.1.2012 17:37
no ano, moznoze som nezlyhala, len ma zaujimal tvoj nazor, co si osobne myslis, Janka clovek musi byt hlavne stastny v zivote, ak je stastny tam, tak je stastny hocikde. Asi tak, vcera som nasla citaciu rozhovoru ziaka a ucitela: Ucitel sa pyta ziaka: cim by si chcel v zivote byt? Ziak odpoveda: chcel by som byt statny. Ucitel:nepochopil si otazku. Ziak: Vy ste nepochopili zmysel zivota.
Tym ziakom bol udajne Lennon.
Zmysel nasich zivotov je hladat stastie, ak ho najdeme v sebe, dokazeme ho rozdavat inym a uz nikdy neprestaneme, bez ohladu na nasu profesiu. Aj ja tebe zelam Janka, nech si stastna, kdekolvek si.
neznámy
neznámy | 13.1.2012 18:15
tvoja mysel je velmi zvedava a to je velmi dobre. Rozmyslas. Potesilo, ze si odhalila, ze jantchi je nevinne v oznaceni chudera, on ho pouzil s tym, ze mu naozaj bolo Janky luto a nie s tym, ze by nou opovrhoval. Niekedy vsak pouzivame slova a okolie v ktorom sa nachadzame moze pochopit uplne iny zmysel nasich slov, lebo to zalezi od celkovej nalady a tu bola nalada rozdelena za Janku a proti nej. Niekedy je naozaj tazke rozlisit dobro od zla. Nic v zivote, co sa nam deje, nedeje sa bez priciny a len tak. Ano to, ze som povodne bola s Jankou priatelkou, mi ju umoznilo do urcitej roviny poznat. Viem, ze dokaze byt vztahovacna, no vzdy sa mi to podarilo ukocirovat, az na jeden pripad, ten rozhodny, ktory predstavuje bod zvratu. Jezis ma s tym velmi vela spolocneho, ba viac ako sme si povodne mysleli. V diskusii o biblii Janka spomenula, ze citala knihu, v ktorej sa pisalo, ze Jezis bol zly chlapec. Tym strhla prudku roztrzku vymeny nazorov a odchod Michala, ktory ju odsudil na zatratenie. Vtedy sa vsetci jednotne postavili proti nemu, Michal v tom stal osamotene a nic ine mu neostavalo, iba odist. Janka uz nikdy nemala moznost danu zalezitost si s nim vykonzultovat. Zvlastnou nahodou okolnosti, rudi spomenul temu svami s tym, ze neveri guruom, (mozno v podvedomi mu chybalo nieco, co tu Michal ako ruka zakona predstvavoval, lebo Michal tu zvykol vrthnutt, ludom vmietnut do oci do si mysli a zase zduchnut, a takisto, raz tu uviedol podobnu temu s rovnakou tematikou a sexualnom zneuzivani zien pod vedenim nejakeho gurua, alebo mozno panie, co reprodukovali svoje zazitky lebo mali bujnu fantaziu).
Tato tema strhla roztrzku, ku ktorej sa vyjadrila aj Janka. Vobec by som sa mozno nikdy nevratila k teme Biblia a Jezis, keby ma silne nutkanie neprinutilo napisat vetu: Zeby trafena hus zagagala? Janka na tuto vetu reagovala podrazdene, ako na mna este nikdy. Aj napriek tomu, ze som sa jej snazila vysvetlit, ze som to naozaj nemyslela tak, ze je trafenou husou. Jej rezistencia na akekolvek presviedcania ma naviedli na to, ze skutocnym dovodom nemusi byt vysvetlenie tejto vety, ale to, kam tato poukazuje. Bolo to nasmerovanie na temu Biblia, v ktorej janka spomenula Jezisa ako zleho chlapca. Ak by si to naozaj myslela, nereagovala by tak podrazdene. Bola to vsak vec, o ktorej nechcela hovorit, ktoru vytesnila. Mozno Janka pozna Jezisa nie ako zleho chlapca, ale ako niekoho ineho. Zoberme si vetu: Jezis je zly chlapec. Aka energia z nej ide? a zoberme vetu: Jezis je Spasitel. Medzi tymito dvoma vetami je nekonecna priehlbina. Rozdielu potencialu spasy ludskej duse. Velikansky rozdiel. Janka vie, kto je Jezis, o com nas presvedcila tym, ze poslala pesnicky z muzikalu Lucky Bilej, ktore su naozaj nadherne a su rozpravou ludskej duse.
Tym ,ze Michal odisiel, odrazu som veci videla z jeho pozicie. To, co mi bolo dovtedy zastrene. Michal predstavoval zakon, niekedy bol nepochopitelne kruty, co som vnimala. Nemyslim si, ze na tejto stranke su iba hadaci, vykladaci a psy. Psy mam mimochodom velmi rada, len tym bojovym neverim. Avsak ani jeho pozicia ak ju hodnotim, nemoze byt zla. Lebo nic nie je zle, a skutocne vo vsetkom mozeme najst zablesk svetla aj v tom, ked je niekto prisny, lebo je to jeho prejavom lasky k nam. Jeho postavenie som pochopila a je nemile, lebo ludia nechapu, co im chce clovek povedat. Niekedy ma ide porazit, ked moj manzel zastava vo vztahu k nasemu synovi postoj prisneho zakonodarcu. Ja by som maleho iba bozkavala, maznala sa s nim a pritom viem, ze to nie je spravne, viem, ze skutocna laska ma svoje zamery, ze chcem, aby z neho bol dobry clovek, ktory dokaze posudit, co je dobre a co zle. Takisto si viem predstavit, ze ty musis mat v sebe prisneho a laskaveho rodica zaroven, ked si sama a ze je to velmi tazke. Napriek tomu si si vsak nasla cas, aby si vniesla do tohoto tu kusok svetla. Avsak vyrok nesudte, lebo budete sudeni sa vztahuje aj na Michala a na kazdeho cloveka. Nemali by sme sudit ani toho, kto je prisny, kto tresta, lebo by sme nemali sudit nikoho. Lebo Bozie cesty su nevyspytatelne a nevieme aky zamer ma s nami Boh. Sice sudi aj Michal, ale mozno prave preto mu bude umoznene, aby uvidel, ze ma priatelov, ktori ho sudit nemusia, len chcu vediet, o co ide. Presne ako si sa ma pytala: o co ide? Ide o to, ze ludske vztahy su naozaj odrazom vztahu k Bohu a umoznuju nam mozno konat zazraky. Ak nam na niekom zalezi, tak dame bokom svoju jesitnost, svoje urazene ego, lebo to nas nikam neposunie, ani na nasej ceste, ani na ceste k Bohu, ani naseho blizneho. Viera v Krista je skutocne ziva voda a nemienim ju niekomu vnucovat, ak vsak sa niekto postavi proti nej, bez toho ze by ju akceptoval, budem ju branit. Lebo Kristus je cesta, laska aj zivot a len cez neho moze pristupit k Bohu v nasom svete. Ak poviem krestanskom, nechcem urazit budhistu ani ine nabozenstvo. Moja viera je ale v Krista a tam nachadzam naplnenie. Neviem odsudit ani reinkarnaciu, ale myslim, ze aj tam je podstatne, ze Kristus nas uci milovat vsetkych rovnako, bez rozdielu, lebo vsetci sme si blizki, bez ohladu na akekolvek rozdiely. To je skutocne Kristove posolstvo, ktore ja mam v srdci. A o ktore v tejto debate aj skutocne islo. Lebo ak clovek pozna Boha bez Krista, narazi na vlastnu pychu. Ak pozna iba vlastnu biedu, je to nekonecne trapenie. A ak pozna svoju biedu, ale pozna aj Krista, moze spoznat Boha a tak si najst svoju cestu pod Slnkom. tak nejako to bolo v citate, co sme rozoberali. Zaroven vsak nemozem odsudit ine nabozenstvo, ktore cestu Krista neuznava. lebo mi sudit neprinalezi.Teraz poznavame iba hmliste, ale vtedy, ked pride cas, bude nam vsetko zjavene, tak ako ma byt.:)
neznámy
neznámy | 13.1.2012 19:35
ahoj atena ano dakujem bola celkom pre mna lebo svoj osud som poznala/vysve
tlim/na stretku.
teraz mam do zivota inu piesen a je aj pre teba.
http://www.youtube.com/watch?v=mx3j9g0clLU />
a toto vsetkym ktore ho maju rady
http://www.youtube.com/watch?v=HD0KK742rcI&feature=relmfu />
dovi zajtra.
neznámy
neznámy | 13.1.2012 20:35
Michalovi vďačím za mnoho múdrych slov, ktoré ma posunuli na ceste životom, a za takýto posun vďačím aj mnohým ďalším ľuďom, ktorých som v živote stretla. Z nejakého dôvodu - asi len Pán Boh vie prečo - som mala v živote šťastie na múdrych a srdečných ľudí zo všetkých možných oblastí (náboženstva, vedy, filozofie, umenia), hoci som ich sama vlastne ani nevyhľadávala. Bez tých ľudí by však mal môj život celkom iný rozmer a práve to je pre mňa dobrý dôvod na to, aby som si uvedomila ich hodnotu a vážila si ich.
Aj preto na mňa nemá príliš vplyv to, či sa s niekým stotožňujem alebo nestotožňujem. Aj keď oneskorene, ale takmer vždy hľadám skôr význam, čo mi mal ten alebo onen človek vniesť do života, aké poučenie z toho priateľstva pre mňa vyplýva, čo si mám na danom človeku vážiť. Moja vnútorná viera nemá nič spoločné s názormi iných, aj tie obyčajne chápem v jej intenciách, takže nie je závislá na okolí. Asi preto mám tendenciu hľadať v ľuďoch to krajšie, hoc je to aj smútok alebo iskierka nádeje. Aj tu som si našla stránku s mnohými ľuďmi, ktorí majú svoje skúsenosti, informácie, názory a vážim si ich ochotu podeliť sa o ne.

V konečnom dôsledku, vždy to boli práve ľudia, čo ma motivovali hľadať niečo, študovať, spoznávať. Mala som proste šťastie na úžasných ľudí, ktorí mi odporučili dobré knihy a sprostredkovali cenné skúsenosti alebo informácie. Hlavne vďaka šťastiu na ľudí som sa niekedy dostala k pre mňa významnej knihe skôr, ako iní... Kým niekto prelúskal tri knihy, mne hneď na začiatku poradil niekto tú tretiu, ktorá zahŕňa všetko z predošlých troch. Takže to, čo človek prečíta, je aj o šťastí, alebo možno o osude, to neviem..Hoci to teda mám v niečom ťažšie, v tejto oblasti to mám ľahšie, takže som za to vďačná. Aj za to, že som stretala vás som vďačná-FLOWER-
Aj preto s tebou úplne súhlasím, že súdiť netreba nikoho, lebo iba Najvyšší pozná, aký zámer má s nami. Pretože to, čo si z druhých ľudí vezmeme, to je len na nás:)
neznámy
neznámy | 13.1.2012 23:59
Slobodna vola predstavuje vraj najvacsi potencial rozvoja ale aj padu. Mozeme sa slobodne rozhodnut, kam vykrocime, no zaroven musime niest nasledky ale zaroven rast v situaciach. Zivot asi treba zit( a nie presediet pri internete, ako to robim momentalne ja:))este ma napadlo, ze duchovni vodcovia, ci kazatelia, ci zastancovia inych nabozenstiev su vlastne odrazom ludi, ktorych vedu. Ak sa clovek snazi, kazdy sam od seba, byt uprimny a zzity so svojou vierou s nabozenstvom, predstavuje to ocistenie a stabilitu aj pre predstavitela jeho obce, je to stabilita pre vsetkych. To vsak neznamena, ze taky clovek vo svojej pozicii si nezasluzi trest, ak urobi nieco nespravne. Sila celku zavisi naozaj od jeho najslabsieho clanku. V debate o svamim matrioska nadobudla to poznanie, ze omylny moze byt naozaj kazdy, a ak ma niekto predsudky a relativizuje, cize posudzuje, toto sa vracia z druhej ruky. Myslim, ze to chcela matrioshka povedat vo vasej debate.
A teraz sa mozeme konecne vratit k tomu, co nam funguje v realnych zivotoch, lebo ja mam prace habadej, nejak sa mi nakopila v poslednej dobe-LOL-
neznámy
neznámy » smilan | 22.4.2012 13:10
Ahoj, myslím si že mnoho lidí zneužíva to co se děje k vystrašení a uvádění lidí do stracu a obáv , což jsou nízké vybrace. Je potřeba si uvědomit, že vše je přechod do vyšších vybrací včetně naší planety. jaké si to ve svych myšlenkách vytvoříme takové to bude. Nikdo nikdy nemůžeme s určitostí říct , co a jak bude!Vše se děje dle vůle boží. Nadruhou stranu, každy z nás máme stejné podmínky jak se rozhodnout a jaké vybrace zvolíme. Je to na každém jednotlivci. Konec světa rozhodně jako takovy nebude, naše země bude součástí vesmíru i nadále. budpou nějaké přírodní jevy, to ano, to souvisí s přechodem planety. Každy z nás jsme si vybrali když jsme sem chtěli ,že tímhle užastnym a ojedinelym přerodem přejdem. Máme tu určitou ulohu k pomoci. Opět je na každém jednotlivci zda to zvládne či nikoliv.
neznámy
neznámy | 22.4.2012 13:46
Netuším jak jsou nízké vybrace,či vibrace;) ,ani kam by měla přejít naše planeta,ale jsem přesvědčena,že toto strašení nikomu a ničemu neprospěje.
Z článků pana Smilana mám pocit,že jde o člověka velmi pesimistického,až zahořklého,který na lidech nevidí nic dobrého.
Když se porozhlédnu po svém nejbližším okolí,nakonec i tady,když čtu různé diskuze,tak bych to s tím zlem v lidech až tak katastroficky neviděla.-FLOWER-
neznámy
neznámy | 22.4.2012 13:53
AHOJ, VŠE MÁ VYBRACE, KAŽDY PŘEDMĚT, STROM , ČLOVĚK ATD. lIDÉ MAJÍ VYŠŠÍ ČI NIŽŠÍ VYBRACE KTERÉ OVLIVNUJÍ EMOCE, MYŠLENKY A DUCHOVNÍ VYSPĚLOST.Jinak čím horší emoce:závist vztek atd, negativní myšlenky, tím nižší vybrace. Jsme spolutvůrci vybrací naší planety, svym chováním k přírodě, myšlenkami atd. Toho člověka neznám, jenom jsem jsem mu napsala svůj názor.
neznámy
neznámy | 22.4.2012 14:11
neznámy
neznámy | 23.4.2012 23:20
Pčečetla jsem díky. ANo nízke. Fanatismus a pokřivená morálka. Hodil by se do středověku , doby honů na čarodějnice. Tím pouze píši jak jeho projevy na mně působí. Nehodnotím jeho osobu, na to nemám právo.jsou to jeho energie a nakonec před bohem budem stát každy za sebe.,
Stránka:
< 5 6 7
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...