mesiac
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

Cesty tela i ducha - 

Wolfgang Amadeus Mozart

milan08 » Suea | 12.2.2018 07:47
pozriem si
milan08 » Suea | 12.2.2018 07:47
pozriem si
dr. Faustroll » Suea | 12.2.2018 08:03
film je to sice hezký, ale se skutečností má pramálo společného
Suea » dr. Faustroll | 12.2.2018 08:55
Jako u většiny uměleckých děl jde i zde spíše o estetiku než realitu.

Více mě zaujal náznak charakteru obou skladatelů, jako i vklad a projev talentu, píle, pracovitosti, hazardu, lehkovážnosti a dalších (ne)ctností do té či oné osobnosti.

A "ezo-tajemno" se pak (podobně jako u Máchy) přímo nabízí.
Suea » milan08 | 12.2.2018 08:57
Pokud nepůjde z ČT, pak bude na uložto.
dr. Faustroll » Suea | 12.2.2018 15:52
náznak charakteru obou skladatelů? Jak Puškin, tak Peter Schaffer, který podle něj Amadea napsal, postavy protagonistů zkreslili
Suea » dr. Faustroll | 12.2.2018 18:47
K horoskopu skladatele jste se nevyjádřil.
O co vám jde?
dr. Faustroll » Suea | 12.2.2018 20:20
o to, že podle tohoto filmu dost těžko můžeme usuzovat na
"náznak charakteru obou skladatelů, jako i vklad a projev talentu, píle, pracovitosti, hazardu, lehkovážnosti a dalších (ne)ctností do té či oné osobnosti." Přinejmenším osoba Salieriho a jeho vztah k WAM jsou výrazně zkresleny.
Suea » dr. Faustroll | 13.2.2018 10:10
Pakliže by záměrem Formanova díla byl života-pis, počin by vypadal jinak. Možná by se stal více diskutabilní pro akademiky, intelektuály, jako i méně stravitelný divákovi.

Nestalo se tak. Díky Bohu za tohle umělecké zpracování. Jako i za prostor pro dovytváření individuálního prožitku v každém z nás.
Suea » Suea | 13.2.2018 12:59
Děkuji za názory v komentářích. Pomohly mi v konfrontaci s části svého já, kterou jsem chtěla uzdravit.

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy azip33 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

horoskophoroskophoroskop Nadišiel čas pre organizovanie, či návštevu prednášok, kurzov a seminárov a taktiež aj pre obchodné záležitosti, pretože dopyt po informáciách rastie a mozog sa lepšie prekrvuje. Šance na svižný a hladký priebeh jednaní stúpajú.

horoskophoroskophoroskop Zvýšenie estetické cítenie prispeje k vyššej spokojnosti pri nákupoch, či návšteve kultúrnych akcií a kozmetických salónov. Terajšia pohodová a priateľská atmosféra osvieži všetky milostné, rodinné a spoločenské záležitosti.

horoskophoroskophoroskop Spoločnosť bude mať tendencie k zbŕklejšiemu jednaniu, čo môže byť príčinou konfliktov, nehôd a zranení. Narastajúca aktivita extrémistických a oslobodzovacích skupín. Vy sa radšej snažte získať nezávislosť od vlastných zlozvykov a vášní.

Kostol / Chrám V našom povedomí sa táto budova vzťahuje na niečo posvätné, vzácne, rešpektované, nadľudské. Je to akási brána medzi človekom a bohom. Duchovnosť tu dostáva väčší... viac »

Mŕtvy / Mŕtvola / Zosnulý / Nebožtík V snoch sa objavujú mŕtvoly, ak sme sa niečoho zbavili alebo ak prechádzame na inú úroveň prežívania určitej vlastnosti, vášne, závislosti...Môže to aj znamenať stratu... viac »

Lietať / Vznášať sa / Lietanie / Letieť / Let Povznesenie na úroveň, ktorá je bližšie k nebesám. Vzdušný živel je spájaný s mentálnou, duchovnou sférou. Už z týchto obrazov je jasné, že lietanie predstavuje... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...