mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Cesty tela i ducha - 

Duchovno...

neznámy
neznámy | 20.7.2014 01:02
Dost široký pojem.
Co pod tím slovem máte vy?;)
neznámy
neznámy | 20.7.2014 05:54
Bdělá přítomnost, je duchovno.
Ale mohli bychom klidně rozebírat co je to bdělá přítomnost protože být dbělý a být bdělý je velký rozdíl. Mám na mysli spíše transcendentní bdělost než jen tu když dáváte pozor aby se nepřipálil oběd.
neznámy
neznámy | 20.7.2014 11:37
No to je právě to,že pod tím máme každý něco jiného.Pro mě duchovno rovná se samotné uvědomění si existence a od toho se odvíjející další rozsáhlé myšlenkové pochody,které se kdo ví kde berou?:)
neznámy
neznámy | 20.7.2014 12:20
takže jako necháš oběd klidně připálit? -LOL-
neznámy
neznámy | 20.7.2014 12:30
raz sa jedneho masjtra (ktoreho povazujem viac menej za urcity prototyp duchovneho cloveka) pytali, ze ako by charakterizoval duchovneho cloveka...a on na to povedal, ze bytost je tym duchovnejsia, cim u neho prevlada nepudova, uvedomela zlozka osobnosti nad tou pudovou, zvieracou, zmyslovou, casto nevedomou zlozkou...
a s tym by som aj suhlasil, aj ked vyhladenie toho zvierata nas nie je riesenie, kedze to sa podla psychologie neda...skor ide o jeho ovladnutie...:)
neznámy
neznámy | 20.7.2014 14:24
Stává se občas,že jsem bdělá úplně někde jinde,vlastně ani nevím kde a pak jíme připálené bramboráky,ale zdůvodním to tím,co říkala už moje babička,že připálené jde na krásu...jsme krásná rodina...-LOL--LOL--LOL-
neznámy
neznámy | 20.7.2014 14:27
Hm těžko říct,podle mě by se ani toto nemělo nijak hodnotit,z mého pohledu jakékoliv hodnocení a posuzování je neduchovní.Myslím si totiž že každý z nás je udělán přesně tak,jak měl udělán být,aby zapadl do mozaiky.:)

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...