mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Cesty tela i ducha - 

Duchovno

neznámy
neznámy | 17.2.2014 14:42
Aky je podla vas duchovny clovek? Ake vlastnosti by mal mat? S pozdravom Laco.
neznámy
neznámy | 17.2.2014 17:19
Ahoj, to se nedá škatulkovat nebo dát do poučky. Každy z nás je duchovní člověk. Jeden je na nižším stupni vyvoji, jiní na vyšší. Stupně vývoje duše souvisí s tím jak je duše stará kolik reinkranací je zde a jak to zvládá. Není poptřeba hodnotit ani posuzovat i ten nejvíše postaveny na duchovní rovině musel si projít vše stejně byl na začátku jako uplně nová duše. Ty jsi zřejmě měl na mysli duchovně vyspělého člověka. Je to opět individuální. I vysoce postaveny duchovně člověk musí z pozemského hlediska zpracovat mnoho emocí a doteků pozemské reality. Ale to je úkol každého jednotlivce. Takže ti popíši pouze základ a zbytek je individuální: odpuštění sobě a s tím souvisí bezpodmínečná láska, neposuzuje, nehodnotí jelikož ví že na tohle má právo jenom Bůh, s tím souvisí také nepomlouvá, je laskaví, pomůže ale ne na ukor sebe,je bezpodmíněčně milujíci všechno, příroda , lidi, je schovívaví, ale nenechá se sebou manipulovat, je veden vůlí Boží a nikdy nejde proti ní.Je usměvaví a nic ho nedokáže rozhodit myslím v duši. Na pozemské rovině (dnes jsem musela nechat uspat milovaného pejska, bulela jsem, chybí mi na pozamské rovině) přesto mám v duši klid, vím že je ve psím nebíčku. Pracuje a pomáhá v souladu s boží vůlí a schopností své duše. Je ve světle.Také dokáže říci ne a neslibuje nebo jsi nedělá plané zavazky já tomu říkám nedělat si z huby splachovací záchod. Ale to jsou pouze mé postřehy a názory.
neznámy
neznámy | 17.2.2014 17:27
Hm, dakujem, velmi zaujimave. A od coho zavisi, kedy sa zacne dusa reinkarnovat, ked pises ze niektore duse maju za sebou viac reinkarnacii?
vevuska
vevuska | 17.2.2014 18:37
Bimbulka... nádherne si to popísala... ja by som to lepšie ani nevedela :) No vnímam to rovnako. :)
Ja som jedna z tých duší, ktorá má vysoký titul, niečo ako naše Ing. ale som tu, pretože mi chýba jedna skúška z prvého ročníka :) A bez toho sa moja duša nemôže pohnúť ďalej. :)
A myslím si, že k tomuto nemám čo dodať :)
vevuska
vevuska | 17.2.2014 18:46
Ja by som ti to vysvetlila asi takto. Každá duša má v určitom živote svoju danú úlohu, aby sa niečo naučila a zároveň aby naučila niečo iných okolo seba. Ak to zvládne, tak zomrie a ide ďalej. Neskôr sa narodí v inom roku, v inom prostredí, v inej rodine a tým, že zažíva iný život, musí sa naučiť v ňom žiť a prekonávať prekážky. Ale to podstatné, čo získala v minulom živote si necháva v podvedomí, hlboko vo svojej duši. A s týmito vedomosťami pracuje ďalej. To je reinkarnácia v jednoduchej forme vysvetlenia. :) Reinkarnáciou sa niekedy hovorí aj to, že dotyčný človek je veľmi stará duša. To znamená, že má za sebou absolvovaných niekoľko životov tu na Zemi. :)
neznámy
neznámy » vevuska | 18.2.2014 13:25
Ale kedy vznikli tie duse? Naraz alebo postupne? Nemohli sa vsetci narodit naraz na zem hned ako vznikli. Mna zaujima preco niektore duse isli zit na zem skor a druhe neskor.
vevuska
vevuska | 18.2.2014 13:49
To je dobrá otázka, no, odpoveď je veľmi zložitá. Duše samozrejme prišli na svet postupne. Niektoré boli zavreté alebo len čakali na príležitosť a pritom čakaní sa učili, vzdelávali na iných miestach. ( na iných planétach ). Viem, že to znie zvláštne. :) Duše samotné tu boli vždy, len nie v podobe ľudí. V podobe ľudí sú len tu na zemi.
neznámy
neznámy » vevuska | 18.2.2014 14:01
A preco niektore prisli zit skor a ine neskor? To potom kvoli casovej postupnosti sa tu dnes duse rozdeluju na vyssie a nizsie?
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:11
Duse neni "nizssi a vyssi".
Predstav si fotbalovou branu,do ktere jsou stale vystrelovani nove a nove mice.Vysledkem toho je GOL.

No a nejakej mic je uz hnedle v brane a nejakej je teprve vystrelen.


Vetsinou kdyz chces dat GOLA musis tam ten mic dokopat,neni to vetsinou hned prvni strelou.

No a kdyz ten konkretni hrac co kope do sveho mice zemre ,tak stafetu prevezme dalsi hrac ktery kope do toho sameho mice jako ten co zemrel a do brany mic zatim nedostal.

(Ted je jen otazka jestli ta brana existuje.
Jestli nas jenom nekdo nelakuje, aby jsme meli duvod a motivaci do toho mice kopat.
a zjistit ze to kopani do mice je fajn)

Ale myslim ze vsechny mice jsou vlastne stejne.Jen se lisi svou vzdalenosti od branky-cile.
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:17
Ale tie lopty nevysli naraz z toho isteho miesta.
Mne ide o to, ze preco niektore duse zacali zit skor a druhe neskor. Tak potom je jasne ze tie co sli neskor maju za sebou kratsiu cast cesty.
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:27
Ty ted vychazis z jednoduche prime umery.
Ale kdyz to presmeruju opet na prirovnani s fotbalovou brankou,tak se nekdy musis i jako hrac s micem vracet,muzes si dat i vlastniho gola.

I vsechny ve stejnou dobu vystrelene mice maji kazdy jinak dlouhou drahu sveho kutaleni.Zalezi jestli se ti povede mic vest primo a nebo se musis vracet a klickovat.


Svym zpusobem asi neexistuje spatny smer,jen smer ktery te vrati a zdrzi od prime cesty.

No a vetsina fotbalistu asi cestou k brance zemre a stafetu preberou novy fotbalisti aby prebrali mic.

Na tom ktera duse byla driv muze zalezet,ale i nemusi.
Cas je vlastne vzdalenost.


Potrebujes napriklad cas aby jsi se dostal z bodu A do B? Nepotrebujes!!
Kdyz budes stat treba sto let v bode A budes stale v bode A.

Aby ses dostal do bodu B nepotrebujes CAS ale VZDALENOST(pohyb)
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:32
Dobry priklad, dakujem.

A podla teba vsetky duse ludi sveta, co existuju, vznikli naraz?
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:33
No a i kdyz toho gola nedas,mel bys mit dobry pocit ze sveho vedeni mice.
Vezmi jak je treba uzasne koukat na krasny pas nebo nahravku na gola.....
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:34
A co presne predstavuje ta lopta a co presne znamena v tomto priklade gol? Lopta je dusa a gol je dokonalost?
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:36
Pokud si uvedomis ze cas neexistuje pak asi ANO.

Jen maji ty MICE treba rozdilnou vzdalenost od branky.
CAS je vymysl cloveka. Budoucnost a Minulost je mozna jen CASOVY nastroj pro udrzovani naseho strachu a omezenosti a lpeni.
vevuska
vevuska | 18.2.2014 14:42
Nie. Duše sa rozdeľujú podľa spôsobilosti na vyššie a nižšie. Existujú rôzne úrovne duchovnej spôsobilosti. To znamená presne ako u nás, že niekto v škole prepadne, bo má samé 5 -ky a niekto kto sa učí výborne, tak ide ďalej. A zároveň sa aj rýchlejšie vyvíja. Asi takto by som to priblížila. Sú duše, ktoré sa rýchlo učia na svojich chybách a aj chybách druhých - teda že si zoberú z nich príklad a poučia sa a sú duše, ktoré na to kvázi kašlú a radšej sa brodia v bahne dovtedy, kým ich to neomrzí.
neznámy
neznámy | 18.2.2014 14:46
Gol v siti je vlastne konec asi urcite casti "cesty" a mic je duse.
Kdyz hrac dela sve "dusi" pomysleni a nesnazi se ji "rozkopat" uzivas si hru dlouho ,protoze duse nema potrebu vymenit sveho hrace.

Behem sve hry asi projdes peklem i rajem.Je to asi podle toho jak budes pri hre podvadet a faulovat.
Fotbal je kolektivni sport a hraci by k sobe meli mit uctu.

A dokonalost? Vsechno je dokonale ,nemoc,tasemnice mrzak,....jinak by to asi nemohlo existovat.

zda se ti treba blecha nedokonala? nebo vychrice?

Jako clovek vymyslel CAS tak vymyslel i svoji DOKONALOST
neznámy
neznámy | 18.2.2014 15:35
To s tou dokonalostou sa mi velmi paci. To je velka pravda.
A kto urcuje co je v dusi treba spravovat, co nie je dobre a co je zle? Ved aj to vymysleli len ludia.
Je to ako cesta k niecomu, ale kto povedal, ze sa ta dusa musi vyvinut. Nie je vyvnuta uz davno a takisto dokonala?
neznámy
neznámy | 18.2.2014 15:49
Podle mne je uz dokonala. "Fotbal" s hracema ji zrejme bavi.

No a kdyz uz si vsechno duse vyskousi,tak treba zustane v prostredi kde ji nikdo nevnucuje CAS a nevyhrozuje treba PEKLEM. Behem sveho "kutaleni" s ni "opadalo blato" ktere ji trochu branilo v SEBEOBJEVENI SVE DOKONALOSTI.
neznámy

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...