mesiac
Streda, 11.12.2019
Meniny má Hilda

Cesty tela i ducha - 

Drsná pravda o odhaľovaní ľudského tela

smilan
smilan | 22.7.2010 17:50
Drsná pravda o odhaľovaní ľudského tela


Opäť prišlo leto a s ním dusné dni. Opäť, akoby na povel, padajú milióny ľudí na kolená pred slizko chlipnou modlou telesnej zmyselnosti, ochotne odhaľujúc svoje telá. Odborne, premyslene a podľa najnovšej módy obnažené ľudské mäso provokuje všade, kde sa len pozrieme. Obnažovanie sa stalo neprehliadnuteľnou realitou dnešných dní. Kult nahoty opäť naplno zavládol svetu!

Takáto je móda, vravia jedni. Práve takto sa v lete najlepšie cítim, vravia druhí. Je to tak príjemné a zdravé, hovoria ďalší. Opäť sa pokocháme peknými ženskými telami, netaja sa iní. Naozaj sa nájde mnoho dôvodov, ako ospravedlniť a odôvodniť onú lepkavú zmyselnosť a vyzývavú telesnosť okolo nás.

Všimnime si ale, že všetky tieto argumenty sú vždy iba hmotného a telesného charakteru. Jednoducho také, aký je celý súčasný život väčšiny: iba hmota a hmotný prospech, iba telo a telesné pôžitky! Mäso, mäso a zase len mäso s jeho potrebami!

Ale čo duša vážení? V dráždivom mámení ľudského tela a jeho nikdy nekončiacich potrieb na ňu už väčšina z nás takmer celkom zabudla. Našou nevšímavosťou k potrebám a prospechu duše, naším ignorovaním jej existencie však predsa len nemožno definitívne vymazať túto časť vlastnej osobnosti. Naša duša jestvuje a potichu trpí!

Ako a čím? Pozrime sa na spomínaný kult nahoty. Každá žena, ktorá sa mu podriaďuje a v súlade s jeho požiadavkami sa v letnej spare telesne odhaľuje, k sebe nevyhnutne priťahuje zmyselné, chlipné a nečisté pohľady mužov. Veď nakoniec módni tvorcovia a ženy samotné sa už ani netaja tým, že chcú, aby vyzerali „sexy“, to znamená, aby čo najviac telesne dráždili mužov a priťahovali k sebe ich pohľady. Áno, módnym trendom dneška je byť sexy!

Čo sa však pri tom deje v duševnej oblasti, o ktorú sa nik nezaujíma? Ženy svojim zovňajškom mužov vedome provokujú a väčšina mužov veľmi ochotne prijíma tieto podnety, ktorými sa ďalej zaoberajú vo svojich myšlienkach.

V myšlienkovej úrovni, o ktorej si každý myslí, že je čisto jeho osobnou vecou a že si tu preto môže dovoliť čo chce, tak v tejto oblasti vzniká určitá reálna mentálna energia. V našom konkrétnom prípade energia zmyselnosti, špiny, nízkosti a zvrátenosti! Spomínaná negatívna mentálna energia je v jemnejšej, duševnej oblasti celkom reálnou skutočnosťou a má formu špinavého, lepkavého a zapáchajúceho bahna. No a toto bahno, ktoré vzniklo v duševnej úrovni muža, zaoberajúceho sa nečistými a zmyselnými myšlienkami smeruje k duševnej úrovni ženy, ktorá k tomu dala podnet. Vyzerá to naozaj tak, akoby na ňu hádzal zapáchajúce bahno a odpudzujúcu špinu.

No a mentálna špina a bahno, ktorými je znečistená duša ženy má svoju tiaž, pôsobiacu ako závažie, ktoré ju ťahá hlboko nadol – do temnoty. Do ťažkých, temných úrovní, presne podľa zákonitosti, že rovnaké je nevyhnutne priťahované k rovnakému.

Do týchto ťažkých a temných úrovní však neklesá iba duša ženy, zaťažená negatívnou mentálnou energiou, ktorú sama vyprovokovala a pritiahla si ju k sebe, ale zároveň i muž, ktorý ju vytvoril a tým si obťažil i svoju vlastnú dušu. A tak sa nakoniec spoločne topia v odpornom močiari obaja, to znamená žena, ktorá všetko vyprovokovala i muž, ktorý sa dal vyprovokovať.

Po našej telesnej smrti, to znamená po odložení hmotného tela sa totiž práve duševná realita stane tou realitou, ktorú budeme bezprostredne prežívať. No a čo dobrého asi môžu prežívať duše, ponorené v hlbokej temnote, v smradľavom močiari vyzývavej zmyselnosti, chlipnosti a nečistoty? Nad tým nech sa zamyslí každý sám za seba. Áno, bláznovstvo módy sa stane duchovnou záhubou miliónov ľudských duší!

Všetci tí, ktorí v súvislosti s dnešnou nehanebnou módou hovoria o zdraví, o pohodlí, o najnovších módnych trendoch, o snahe byť „sexy“ a byť „in“, všetci títo sú iba poslušnými nástrojmi temna, snažiacimi sa tisíckrát opakovanou lžou v ľuďoch prelamovať hranice zdravého studu, ktorého úlohu je chrániť ich duše pred záhubou.

Majme preto na pamäti, že všeobecné klaňanie sa modle zmyselnosti a masové vzývanie kultu nahoty tak, ako sa to praktizuje v súčasnosti bude mať za následok záhubu mnohých ľudských duší, ktoré, zaťažené špinou, budú musieť klesnúť do temnôt a tam zahynúť. Zahynúť desivým spôsobom podobným tomu, ako keby sme sa tu na zemi utopili v močiari.

K čomu nám je teda osožná márnivosť a bláznovstvo módy, keď si tým v skutočnosti takto veľmi uškodíme? Pri všetkom, čo robíme, by sme preto mali zároveň zohľadňovať i prospech našej duše, aby sme vo svojom živote namiesto k utrpeniu, bolesti a zničeniu radšej kráčali k šťastiu, radosti a mieru. Namiesto nadol do temnoty, radšej nahor do Svetla! Svoj budúci osud má každý z nás plne vo vlastných rukách.

Všetko, o čom bola reč nie je o nejakom náboženstve, alebo nenáboženstve. V pragmatickej vecnosti je to len a len o Zákonoch stvorenia, ktoré pôsobia práve takýmto spôsobom a to bez toho, či o tom niečo vieme, alebo nevieme. Naša neznalosť nás totiž v nijakom prípade neochráni od ich účinkov! Neznalosť Zákona neospravedlňuje! Buďme preto znalými a zariaďme sa podľa toho! Lebo v skutočnosti nám ani nič iného neostáva, ak nechceme dospieť k utrpeniu a zničeniu.

Zachovajme si teda ľudskú dôstojnosť aj v letných dňoch! Veď predsa nie sme iba mäso! Musíme sa už konečne naučiť brať ohľad i na vlastnú dušu! Veď napokon, čo by človeku bolo osožné, keby hoci aj celý svet padol pred ním na kolená, ak tým uškodí svojej duši?

M.Š. priaznivec stránky : http://ao-institut.cz/
neznámy
neznámy » smilan | 23.7.2010 11:15
Ano. Ale so mnou to vobec ani nehne. :)
Ked si tak sedim s kofolou v bufete pri jazere a idu okolo riadne "picky" ako ich vola kamos. Nemam ani myslienky ani snahu nieco riesit.
Ale preco? Napada ma hned niekolko dovodov :-D
1, nemam okuliare do dialky takze dobre nevidim na cestu :)
2, je tak teplo, ze sa mi nechce vstat niekedy ani otocit :) nie to este pobehnut k nim
3, som gay :-D sranda -ROFL-
4, som tak skazeny, ze mi je to fuk a kym nieje uplne naha neskocim po nej -COOL-
5, som nehorazny dobrak a tak zdielam aj tvoj hore uvedeny nazor -BOW-
6, vali sa z nich kudel dymu a pri stole vidim, ze je uz v 20 zvraskavena ako opica (kryje to make up-om - este vacsi des) a hlas ma ako moja stara mama :-D
7, nevkusne tetovanie. musim ho brat ako jej trvalu sucast a navyse pocitat s tym, ze uz krajsie veru nebude :)

Ale keby sla po ceste zahalena bytost od hlavy az k pate (napr ako motorkarka, moslimka ci nieco blizsie nespecifikovatelne) tak sa priznam. Poriadne si ju obzriem -SHAME-
Bab je kopa a doba je zla. Tu uz nastupujem boj o prezitie tak sa im vobec necudujem ked sa trenuju aj takymto sposobom. Dolezite v tomto boji je zaujat na prvy pohlad. No ale rozumny clovek si nehlada take sposoby lebo vie ako to bezi ;)
neznámy
neznámy » smilan | 23.7.2010 12:12
.......ja si svojho ducha a svoju dušu ctím .....ale keby sme sa vám "chlípnikom"občas neodhalili,tak by ľudstvo vyhynulo....muži ktorí sa pozrú po peknej žene /a všetko pekné je na pozeranie/sú normálni...ak sa Ty nevieš pozrieť po peknom,tak o sebe pouvažuj...krásu tu stvoril BOH ,aby sme videli rozdiel......tiež rozoznávam krásu a "kvázikrásu".....-YAWNEE-
BorisM
BorisM » smilan | 23.7.2010 16:21
Smutný je stav tvojí duše.. ztrpknutý a ynechucený nevím čím.. Asi se ti něco stalo v mládí, či se k tobě zachoval někdo yle, že jsi se posunul mimo realitu.. Lidská duše je tu i od toho aby objevovala krásu a lásku nejen duševní, ale i tělesnou.. Nebo jsi se nenarodil z lásky? A zahalování těla je věc společnost a zvyků.. Pokud se ti tu nelíbí odstěhuj se do Iránu... A proč by se ženy nechtěli líbit? Nedělají muži to samé? Pokud máš komplexy běž radši k psychologovi a pokud ti chybí i tolerance tak se nad sebou zamysli.. Nebo jsi posunutý v tom, že tě vzrušuje a rozčiluje i trochu odhalené ženské tělo? Potom radím psychiatra.. Anebo se konečně ožeň!!!
rudy333
neznámy
neznámy » smilan | 27.7.2010 11:10
Ja by som k tomu dodala len toľko:
1) Tuším, že ľudia sa začali obliekať (či už do mamutích koží) lebo bola vonku príšerná zima.
2) Keď spomínate mäso, vždy sa mi vybavia iné chúťky ako tie pôvodne myslené. Asi je čas na obed -PUH-
3) Nahota sama o sebe je podľa mňa príšerne nudná, každý má na sebe zrazu rovnakú uniformu. Preto boli vymyslené farebné okrasy v podobe oblečenia. Farba a štýl obliekania vyjadruje nielen osobnosť, ale aj aktuálne duševné rozpoloženie človeka. Keď má človek veselú náladu, nebude si ju predsa kaziť šerednou čiernou uniformou, akú nosia mníšky. Vravíte, že sa musíme naučiť brať ohľad na vlastnú dušu - áno, preto sa obliekame do toho, čo nám dušu poteší a nie do toho, čo nám niekto násilne prikáže.
4) Zdá sa mi, že ste celkom nezvolili vhodné fórum na Vaše príspevky. Tu chodia duchovne vyspelejší ľudia, ktorí sa denne pohybujú trochu aj v iných ako telesných sférach. Sú jasnozriví, vidia auru, svojich duchovných sprievodcov, dokážu liečiť koncentrovaním energie zhora, vidia iné bytosti ktoré tu s nami sú, cítia duše zosnulých, majú lucidné sny a ovládajú ich priebeh, atď. .... To čo píšete je pre ľudí v "jasliach". My sme tu už na "základnej škole". Bez urážky.
5RADOSLAV5
5RADOSLAV5 | 31.7.2010 10:28
paci sa my to vydno ze niekto je zrely a ma jeden stych lepsich pohladou na vec
5RADOSLAV5
5RADOSLAV5 » smilan | 31.7.2010 10:52
nezdasa ti ze si prilis dogmaticky a vydis len same vady na vsetkych a na vsetkom?

Počítam horoskop... Počítam horoskop...