mesiac
Piatok, 29.3.2024
Meniny má Miroslav

Cesty tela i ducha - 

ČÍNSKA SPARTAKIÁDA 2019

nikav
nikav | 14.10.2019 23:03
Dokonalá harmónia, a to nemajú ani žiadne značky, podľa ktorých by sa orientovali. Sú machri.-THUMBSUP-


https://www.koreus.com/embed/20000-choregraphes-nouvel-an-chinois-2019
neznámy
neznámy » nikav | 23.10.2019 15:32
nechápu jak tenhle fašismus můžete obdivovat
neznámy
neznámy | 23.10.2019 16:16
Jj je to hnus. Kdyby to bylo alespon na urovni "zhluboka dýýýý..chat".
Ale je to jen vyrobna vojaku s vygumovanymi mozky.
Bohuzel kvuli tomuhle je nato celkem do budoucna asi i potrebna.
milan08
milan08 » nikav | 2.11.2019 06:15
spomienky na dobry socializmus!
nikav
nikav | 2.11.2019 10:59
Fašizmus neobdivujem, naopak. Tú dokonalosť a precíznosť som obdivovala pre umelecký dojem.

Navyše mi to pripomenulo Falung-Gong, duchovnú prax, ktorej krédom je pravda, súcit, tolerancia,

ktorá zlepšuje zdravotný stav a morálku praktizujúcich. /krátke video je veľavravné/


https://www.epochtimes.cz/2011100618129/Zdravy-zpusob-zivota-Falun-Gong.html


Číňané jsou známí svými „prastarými tajemstvími“, které jim pomáhají vypadat mladší, žít déle a být moudřejšími. Začátkem devadesátých let popularita Falun Gongu (druh čchi-kungu) vzrostla po celé Číně. Proč se stal Falun Gong, navzdory všem těm prastarým tajemstvím, nejpopulárnějším čchi-kungem v zemi? Proč je stále široce zastoupen? Co je Falun Gong a proč je takovou výjimečnou praxí a proč je stále široce rozšířený i přes tvrdé pronásledování Komunistickou stranou Číny.
neznámy
neznámy » nikav | 2.11.2019 15:12
S falung gong tahle spartakiada asi nebude mit nic spolecne.
S cchi kungem mozna trochu z formy, avsak take nic z vyznamu.
O zlepsovani moralky cvicencu svedci fakt ze se jedna o prestizni zalezitost komunisticke strany ciny.
Z kvalit ktere tato spartakiada posiluje jde predevsim o stadnost, dril, bezvyhradnou poslusnost.
Myslim ze zde spojujes zcela nesourode prvky vydavajic je za stejny ci podobny smer, a to na zaklade srovnani vnejsi formy.
Pokud se mylim, pak prosimpekne shrni jake to moralni kvality a duchovni praxi tato spartakiada sleduje. Moc by mne to jakozto studenta vychodnich filosofii zajimalo.
nikav
nikav | 2.11.2019 16:58
Ja teraz nemienim diskutovať na tému spartakiády, napíala som-
Navyše mi to pripomenulo Falung-Gong /tou precíznosťou/.

Dokazuješ, že si link ani neotvoril, lebo tam to všetko je.
Chcela som vám priblížiť zverstvá páchané KS Číny na ľuďoch, čo Falung Gong masovo cvičia.
neznámy
neznámy » nikav | 2.11.2019 22:01
Je si myslim ze ks ciny pacha ideologicke zverstva i na tech lidech co cvici tu spatrakiadu.
Ze se o zadnou harmonii nejedna.
nikav
nikav | 3.11.2019 13:05
Myslela som tým harmóniu pohybu, aj keď nácvik bol dril.

AMEN
milan08
milan08 | 22.1.2020 05:27
je toumenie tak nacvicit.
emanuel
emanuel » nikav | 22.1.2020 14:34
ja som si odmyslela politickú situáciu a obdivovala som len hamóniu pohybu a celého obrazu,ale tak či tak som sa vrátila nostalgicky do čias spartakiády u nás

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...