mesiac
Streda, 24.4.2024
Meniny má Juraj

Cesty tela i ducha - 

Advent

jafima
jafima | 28.11.2016 05:46
Ach! Neodolám... "musím sa pochváliť."... Tentoraz som konečne stihla zapáliť prvú sviečku na adventnom venci v správny čas!!! Už mnoho rokov moje predsavzatia skončili zapálením všetkých štyroch naraz na poslednú chvíľu, prípadne až na Štedrý večer. :(
Nie som "veriaca", ale v tradíciách sa celkom nachádzam... Veď majú prapôvod v prirodzenom rytme prírody a života...
A tak som si zhlobila svoj veniec z vetvičiek pozbieraných na prechádzke, nie je výstavný, ale je môj :), na poludnie (plus-mínus) zapálila sviečku... aspoň zatelefonovala svojim blízkym, ktorých som už dlhšie "zanedbávala"... a vytešovala sa, uvažovala... premietala si rok... spomínala...
Advent je pre mňa o tomto... o sebareflexii, stíšení, zvnútornení... aj keď sa nám to zo všetkých síl a strán snažia prevalcovať...

A to o farbe tretej sviečky som nevedela... len o fialových... (aj keď ja mám červené).

Prajem všetkým pokojné a zmysluplné prežitie Adventu. -FLOWER-
neznámy
neznámy | 28.11.2016 10:13
pracujem a aktívne pomáham v charite aby mal na vianoce hrejivý pocit rodiny i ten posledný bezdomovec, čas vianoc nastáva pre mňa až v noci na štedrý deň keď si užívam kontempláciu

mojou oblúbenou činnosťou je tiež výber písanie a odosielanie klasických pohľadníc do všetkých možných aj nemožných kútov sveta, kde žijú moji milí kamaráti
Putes
Putes | 28.11.2016 10:20
-ROFL--ROFL--ROFL-Taky jsem měla strach, že tak nějak dopadnu, ale dopadlo to dobře
Putes
Putes | 28.11.2016 10:22
To si neumím ani představit a abych se přiznala, tak se na to i těším. No, ony se svátky chystají a slaví jinak ve městě a jinak na vesnici. Ale 2.12. bude i u nás rozsvěcení vánočního stromu a na náměstí jarmark, tak si dám taky svařáček....
neznámy
neznámy | 11.12.2016 09:38
dnes horí 3.adventná sviečka, je ružová a volá sa - láska
https://www.youtube.com/watch?v=Rjwr8oBabZk

krásnu nežnú radostnú i milostivú adventnú nedeľu do kruhu spoločenstva ľudí
:)
Stránka:
1 2
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...