mesiac
Štvrtok, 30.6.2022
Meniny má Melánia

Astrológia a horoskopy - 

Zisťovanie času narodenia

gummibear
gummibear | 8.6.2022 10:36
Snažím sa zistiť môj presný čas narodenia. Kde všade sa to dá? Aké sú možnosti? Moja mama si pamätá, vyzerá to, že aspoň približný čas, ale pri takejto informácii nemám istotu, že si pamätá dobre. V mojej zdravotnej karte som tento údaj nevidela. Na matrike mi povedali, že tam môj čas narodenia nemajú. Skúsila som nemocnicu, tam mi poskytli čas z knihy narodení za poplatok, ale keďže sa nezhoduje s tým od mamy a je to okrúhly čas na celú hodinu, tak skúšam ďalej. Od obvodnej lekárky som sa dozvedela, že tento údaj v zdravotnej karte nemám. Aký bol postup v minulosti, konkrétnejšie v osemdesiatych rokoch? Po prepustení z nemocnice dostala matka z nemocnice papier (hlásenie z pôrodnice či také niečo), ktorý mala zaniesť na matriku alebo aj k detskej lekárke? Mal tam byť zapísaný čas narodenia? Ak áno, majú niekde takéto papiere archivované? Alebo by mohol byť môj čas narodenia aj v zdravotnej karte mojej mamy?
fiohattu
fiohattu » gummibear | 8.6.2022 11:46
To by aj mňa celkom zaujímalo, kde by sa to dalo dopátrať. :)
gummibear
gummibear » fiohattu | 8.6.2022 23:21
Je na webe nejaká stránka, odkiaľ by sa dali získať informácie k tejto téme?
fiohattu
fiohattu » gummibear | 9.6.2022 10:36
Nestretla som sa s takouto stránkou, na astro stránkach, jediný postup uvádzajú buď fyzicky pátrať v archívoch a záznamoch, alebo niekto robí "relokáciu" (neviem presný názov) keď astrologicky podľa niektorých udalostí upravuje- upresňuje svoj čas narodenia.
gummibear
gummibear » fiohattu | 9.6.2022 12:19
Určite musel byť nejaký systém - do knihy narodení v nemocnici sa písal nejaký čas - neviem, či úplne presný. V Česku sa takto písali časy v nemocniciach asi od päťdesiatych rokov minulého storočia, ale záležalo asi aj od samotnej nemocnice, v niektorých sa začalo až neskôr. Písal sa ten čas aj niekde inde? Našla som na webe formuláre "Hlásenie o narodení" zo súčasného obdobia, kde sa má vyplniť aj "hodina, minúta" narodenia. Sú takéto formuláre k dispozícii aj zo staršieho obdobia? Prípadne priamo nejaké autentické ukážky takýchto tlačív alebo aj kníh narodení zo staršieho obdobia?
suhail
suhail » fiohattu | 19.6.2022 20:02
V česku se lze dopátrat údaje o času narození na matrikách odboru vnitřních věcí za poplatek na žádost, kde převzali údaje z nemocnic.
Dopomoci k zjištění času narození může (pro mne osobně složitá náročná) metoda rektifikace, na internetu jsou videa a články k tématu například astrologa pana Antonína Baudyše staršího, nebo myslím i Jiřího Kubíka .
Pomocí může a nápovědou je také typologie (vzhled' dle stupňů zvířetníku - lze tipnout ascendent zrození (více Praktická astrologie od Kefera)
gummibear
gummibear » fiohattu | 20.6.2022 20:56
Inak ešte som sa obrátila aj tu na jednu našu (štátnu) organizáciu a odkázali ma na "príslušné VÚC", že sa mám obrátiť teda na lokálne inštitúcie. Napísala som si ešte raz o informácie a úplný záver je taký, že:

jediný písomný záznam o čase môjho narodenia je ten z nemocnice z knihy narodení. Nič iné tam v nemocnici a ani inde vraj nemajú. O iných záznamoch nič nevedia, nemajú, nenachádzajú atď. Ten záznam, ktorý mi poslali zoskenovaný, obsahuje čas narodenia, avšak ten čas je napísaný v kolónke: Dátum. Kolónka na čas tam nie je vôbec. A ten čas vyzerá byť zaokrúhlený, lebo je tam napísané: 10:00, hneď pod dátumom. A mne mama tvrdila, že som sa narodila niekedy o pol desiatej ráno. Narodila som sa v roku 1985. Z toho, že tam nebola kolónka na čas, usudzujem, že písať čas vtedy nebolo povinné a zdravotnícky personál si tam teda mohol napísať hocičo doslova "od buka do buka". A asi to nikto ani nekontroloval, lebo čas narodenia sa nikde inde nemusel písať, ani na to Hlásenie o narodení, ktoré malo ísť na matriku. Že to vraj nebolo povinné. Na matrike mi povedali, že čas môjho narodenia tam nie je, ale na druhú stranu je tam koľko som vážila po narodení.

Tu sú kolónky z toho záznamu - je ich desať:
Dátum
Č. pôrodu (číslo pôrodu)
Priezvisko, meno, bydlisko (týka sa matky)
Vek, koľký raz rodí
Mechanizmus pôrodu
Pôrod (diagnóza) indikácia k operácii
Operácia
Analgézia Anestézia
Novorodenec: váha, dĺžka, pohlavie, čís. štítku
Pôrod viedol (operatér-asistentka)

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...