mesiac
Pondelok, 27.6.2022
Meniny má Ladislav

Astrológia a horoskopy - 

Zhody - profekcie vs tranzity

gummibear
gummibear | 16.5.2022 22:53
Narazila som na zaujímavý článok:

http://docplayer.cz/106694388-Horoskop-usa-hledani-spravneho-data-a-casu.html

Marika Gombitová má v radixe Mars v Rybách: Mars = nehody, zranenia... Ryby = nemocnice, karmické vplyvy...
V čase autonehody 1.12.1980 o 1 hodine po polnoci má v symbolických direkciách (direkcie 1 stupeň = 1 rok) planétu Saturn (karma) na 21°53’ Strelca. V tranzitoch je na tú hodinu Neptún (Neptún - vládca Rýb) tiež na 21°53’ Strelca. Na stupeň a minútu presná zhoda. Čo to má byť?

Našla som tiež článok, kde sa píše o Saturne v súvislosti s primárnymi direkciami ako o "presnej a dôslednej planéte". A že je to tá najviac korigujúca planéta. Avšak platí to aj v súvislosti s tranzitmi?

Ako skúmam vlastný horoskop (Saturn tam mám na 21 kritických stupňov v Škorpiónovi), zdá sa mi, že sa mi podarilo priradiť niektoré tranzity k udalostiam z môjho života. Pozrela som sa na Jupiter, Saturn, Urán, Neptún a Pluto. Najviac na mňa vyskočili tranzity Saturna - konkrétne 3 udalosti s konjunkciami so Saturnom, a vychádzajú s presnosťou na mesiac. S inou planétou sa mi nepodarilo nájsť také zhody s takou presnosťou. Náhoda či nie?

Nie som si istá časom môjho narodenia - od mamy mám údaj "pol desiatej ráno", z archívu nemocnice som sa dopátrala "10:00". Ten z nemocnice by mal byť vraj presný, ale podľa mne dostupných ďalších informácií bude asi zaokrúhlený na 5 minútový interval - teda realita by mohla byť niekde medzi 9:55 a 10:00.

Dám sem ešte info k tým tranzitom, ktoré asi nie sú náhodné:

prvé presťahovanie do iného mesta - tranzitujúci Urán (aspekt 2°19’) a Saturn (aspekt 1°20’) v Strelcovi v konjunkcii s Lunou v Strelcovi vo štvrtom dome (cez štvrtý dom vtedy išli aj Slnko a Merkúr)
druhé presťahovanie do iného mesta - tranzitujúce Pluto v Strelcovi v konjunkcii s Lunou v Strelcovi (4°14’) vo štvrtom dome

Lunu mám v Strelcovi v konjuncii s Uránom v Strelcovi a Neptúnom v Kozorožcovi v radixe.

Len dvakrát v živote som sa sťahovala mimo mesto a vždy tam bol tranzit - konjunkcia pomalej planéty na Lunu.

Dalšia udalosť so Saturnom - použijúc čas z nemocnice 10:00:

Náhle prerušenie štúdia na škole po piatich rokoch a prestup na inú školu -

tranzitujúci retrográdny Saturn na 0°37’ Blížencov v konjunkcii s MC v tesnom aspekte 0°42’,
na ten istý deň symbolické direkcie 1 stupeň za rok: Severný Uzol - stredný (Mean Node) na 0°48’ Blížencov v konjunkcii s MC - aspekt 0°53’

ďalšia udalosť so Saturnom opäť použijúc čas z nemocnice: po 15 rokoch na opačnej strane na IC:
náhly nečakaný vyhadzov z práce - tranzitujúci, opäť retrográdny Saturn - tentoraz na 29°50’ Škorpióna - v konjunkcii s IC - aspekt 0°03’, opozícia MC.

Náhody??

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...