mesiac
Utorok, 17.9.2019
Meniny má Olympia

Astrológia a horoskopy - 

Závisť

neznámy
neznámy | 8.1.2014 17:37
Práve som našla článok, ktorý zas jeho závistlivosť potvrdzuje :). Ako vždy, je kopec prameňov, kde jedny tvrdia to a druhí to.. Neviem, či toto písal niekto ako "esej" s prikrášlením, prípadne z vlastnej hlavy, alebo to má z dôveryhodných zdrojov.. ale stojí za prečítanie k tejto téme.. ak teda Pluto závidí :) :)

http://jirik.tk.sweb.cz/bobove/galerie/hades.htm
neznámy
neznámy » martinbd | 8.1.2014 19:13
Ak sme sa zranili napr. v laske, a viackrat, moze to sklznut k zavisti voci stastnym parom, tiez to predstavuje v istej forme nedostatok ( stastia ) a pocit, ze nemame to, po com tuzime. Alebo ak bol niekto uspesny sportovec a pre zranenie nemoze viac sportovat a dosahovat vysledky, kto vie, ake pocity mu behaju myslou, ked vidi inych na stupni vitazov?
martinbd
martinbd | 8.1.2014 19:34
Toto potvrdiť nemôžem, ja som bol v láske zranený a šťastné páry skôr ľutujem ako im závidím ...
Ale taká stará panna, o ktorú nikto nikdy nemal záujem, asi závidieť môže, lebo to nikdy nemala, ten čo bol zranený mal, ale sklamal sa, nebolo to to, po čom túžil ... Ale chápem čo chceš naznačiť ...
Paws
Paws » martinbd | 8.1.2014 19:47
Tak tomuto zas ja celkom nerozumiem - aký máš dôvod ľutovať šťastné páry? Hoci aj len trochu ľutovať. :)
martinbd
martinbd | 8.1.2014 19:55
Chcel som si v tom spraviť jasno, a pýtal som sa sám seba, ako by Plutónsky typ človeka reagoval na situáciu, ktorá môže vyvolať závisť. Dajme tomu že by sused mal krásnu ženu a on by bol sám.
Čo si myslíte, ako by to riešil Pluto, ja s mojím názorom ešte pomlčím ...
martinbd
martinbd » Paws | 8.1.2014 19:58
Vlastne aby som to uviedol na pravú mieru, to ľutovanie vychádza z mojej podvedomej časti, moja vedomá časť si uvedomuje, že tento pohľad nie je úplne správny. Ľutovať v zmysle, že myslia si že sú šťastní, ale opak je pravdou, žijú mimo reality, na ružovom obláčiku ...
Paws
Paws » martinbd | 8.1.2014 20:34
Aha, takýto typ párov, ktoré ešte nevedia, že ich čakajú povahové nezhody... :)
No, ale na druhej strane, z nejakého dôvodu sa im takýto typ partnerstiev deje/opakuje a určite je to (z hľadiska vývinu duše) len pre ich prospech. No čo už, musia si tým nešťastím prejsť...
neznámy
neznámy » martinbd | 8.1.2014 21:10
No samozrejme žeby sa ju snažil nejako zviesť. Ale tak záleží aj od tej krásnej susedky, či sa nechá zmanipulovať. Poznám také plutónske typy mužov. Nedajú svojim partnerkám pomaly ani dýchať. Sú žiarliví, neustále im vyvolávajú. Taktiež sú závistliví, manipulátori a veľkí egoisti. A keď je také Pluto v kvadratúre na Mars tak ajajaj hneď by som zutekala. U mňa by taký šancu nemal.
martinbd
martinbd | 8.1.2014 21:32
No hej, ten plutónsky typ si asi zoberie to čo chce, a možno aj prekročí nejaké bežné mravy, však aj v tej báji to tak bolo, Persefonu si zobral.
Ale mne sa zdá že tá závisť skôr paralyzuje človeka, čo by sedelo zasa na toho Saturna.
neznámy
neznámy » martinbd | 8.1.2014 21:40
Tak podľa toho Saturna by som musela byť závistlivá aj ja. A akosi nie som. Skôr sa so závisťou stretávam z tej opačnej strany. Netvrdím však, že som v živote so všetkým spokojná, ani vo všetkom šťastná, ale závistlivá to nie. Myslím si, že to závisí hlavne od charakteru človeka a od toho ako sa s nepriazňou osudu sám vyrovnáva.
martinbd
martinbd | 8.1.2014 21:46
To že máš Saturnskú dominantu nemusí znamenať že si závistlivá, Ide skôr o to, akú signatúru má závisť ...
martinbd
martinbd | 8.1.2014 21:48
Kde máš Saturna, v dome a znamení?
neznámy
neznámy » martinbd | 8.1.2014 21:52
Joj tak to zas dominantného Saturna nemám, ale je v 6-tom dome vo Váhach v konjunkcii s Jupiterom a v kvadratúre s Venušou v Kozorožcovi v 8.dome v Strelcovi. ...
neznámy
neznámy » martinbd | 9.1.2014 18:05
Asi zalezi od toho, ako je ten Saturn zvladnuty. Napr. moja mama ma Saturn kvadrat slnko v Strelcovi a zavistliva teda nie je. Ako 3-rocnej jej zahynul otec a vyrastala v biede, este si pamata, ze ani vlastne topanky nemala, ale jej ich davala ucitelka po svojich detoch. Je skromna a dodnes si vystaci s malom, hovori, ze jej to staci a viem, ze je to prava skromnost, nie ta falosna. Vzdy vedela hospodarit s peniazmi, nikdy nechodila poziciavat po susedoch, ako k nam casto chodili pred vyplatou, lebo mama vzdy mala. Mozno sa ten Saturn u nej prejavil v tom, ze ma problem dopriat si, vzdy, ked ideme nakupovat a mame plny kos, vidim na nej, ze je z toho nesvoja, a keby bolo na nej, nebola by to ani polovica. Najskor som si myslela, ze je lakoma, ale asi je to ta ozajstna striedmost a redukcia na to potrebne, co vyzaduje prave Saturn.
Stránka:
1 2
 

Počítam horoskop... Počítam horoskop...