mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Astrológia a horoskopy - 

Zatmění Slunce 20.3.2015 na 29st28m Ryb a zatm.Luny 4.4.2015 na 14st24 m Vah

neznámy
neznámy | 20.3.2015 11:06
Zajímavé,u nás to vypadalo jinak :)
marcie
marcie | 20.3.2015 11:24
neviem, ale pred pár rokmi som nebola taká citlivá na to ... teraz ked ma zacne boliet hlava a oci a celkovo sa citim pod psa, tak viem, ze sa na slnku zasa nieco deje ... -NOOO-
neznámy
neznámy » marcie | 20.3.2015 11:26
Počas slnečných erupcií sa významne štatisticky zvyšuje počet infarktov a srdcových príhod.
Toto vyskúmali výskumníci. :)
oneday
oneday | 20.3.2015 11:52
z Tvojho odkazu - astroinspirace - ma zaujalo...pre nasledovné dni, ale aj dlhodobe:

Přese všechno vývoj nějakým tempem pokračuje a staví nás před rozhodnutí vybrat si, jak budeme žít dál, jestli si uvědomíme a připustíme možnost vlastního vytváření své osobní skutečnosti nebo jestli budeme čekat, jak to dopadne, jestli si dovolíme udělat kvantový skok nebo jestli se budeme držet při zdi.

Příležitostí dostáváme každý den dost a dost. K čemu? Vstoupit do kontaktu se sebou sama, poznávat se, aniž bychom potřebovali hledět do zrcadla před sebou a poukazovat na to, jaký je ten obraz, který mi okolí ukazuje rozostřený, černobílý, nevábný a nedokonalý, prostě je to celé špatně!

Zkuste být vysílačem svojí vlastní energie a nikoli přijímačem odrazu svého obrazu. Můžete to provést hned v neděli 22. března, kdy bude probíhat celosvětová oslava dne Vody. Víme dobře, jak s Vodou zacházíme, proto nebude na škodu, když jí projevíme hlubokou úctu a náklonnost. Voda je schopna přijímat jakýkoli druh informační energie a podle té které kvality se vrací zpátky k nám. Zkuste se spojit do skupiny nebo provádějte meditaci jednotlivě.
milan08
milan08 | 20.3.2015 12:53
bola to sila vela ludi trpelo bolestami hlavy a poniektorych trapili i hnacky.
nikav
nikav | 20.3.2015 13:41
U nás bolo okolo maxima 7 stupňov, atmosféru som vnímala ako príjemnú, bola som v parku. Vtáčatá sa správali obvykle.
neznámy
neznámy » oneday | 20.3.2015 17:47
Hmm .. dnes je "Mezinárodní den štěstí", tak ti, co si to užívali, mají navíc bonus :)
Dogi
Dogi » milan08 | 20.3.2015 17:50
neznámy
neznámy | 20.3.2015 17:52
Hmm,to jsem dnes taky slyšela v rádiu,ale myslela,jsem si,že je to žert.
Každopádně dnes odpoledne do mne vjela nějaká energie.Nakoupila jsem,vyprala prádlo,přihlásila se do autoškoly a podpálila odpadkovej koš.Pak jsem napsala německý sestřence na FB naprosto nesmyslnej vzkaz,načež se mne ona zeptala,jestli jsem dnes užila nějaký drogy nebo alkohol...
Takže dneska jsem asi ve svý magoří kůži jako doma:D
neznámy
neznámy | 20.3.2015 18:14
-LOL- Možná jsi měla " V pátek, bláznů svátek ", ale když se to vybere s tím štěstím, tak to nemůže dopadnout jinak než dobře :D
Četla jsem o tom už ve středu a měla starost, abych všechny ty radostné události unesla .. zatím mám rovná záda :D
adelaida
adelaida | 20.3.2015 23:24
Výňatek ze zajímavého článku. Srozumitelně vysvětluje kdy a jak vznikají zatmění. Doporučuji ho přečíst si celý, odkaz je dole.

Proč se dějí zatmění Slunce a Luny – Dračí hlava a Dračí ohon

Jestliže Slunce i Lunu, tedy obě naše „světla“ vidíme, je to díky vzájemnému vztahu, v jakém mezi sebou Slunce, Luna a Země navzájem jsou, přičemž pouze Slunce co by hvězda (naše životodárná spojnice s vesmírnou energií) je zdrojem světla. Země kolem Slunce obíhá po své oběžné dráze (ekliptika) a Luna kolem Země obíhá po své oběžné dráze. Obě tyto dráhy vůči sobě svírají úhel cca 5 stupňů – tu do plusu, tu do mínusu. Nám ze Země to umožňuje měsíc co měsíc vidět Lunu ve všech fázích, do kterých ve vztahu ke Slunci (zdůrazňuji, že především ve vztahu ke Slunci) vstupuje. Luna nemá žádné vlastní světlo, má vždy jen tolik světla, kolik je schopna od Slunce přijmout a jako v zrcadle jej odrazit natolik, aby pro nás ze Země byla viditelná. Když se vždy jednou za 29 a půl dne (sinodický oběh Luny) ocitne z pohledu ze Země na stejném místě, kde ze Země vidíme i Slunce, říkáme tomu novoluní a tehdy žádnou Lunu nevidíme – její světlo je pro nás na odvrácené straně. Když se začne od Slunce vzdalovat, podle velikosti plochy osvětlení Luny Sluncem vidíme její srpek, čtvrť, úplněk a pak ubývající čtvrť a závěrečný srpek.

V tomto cyklu jsou významné dvě fáze – první, kdy je Luna na stejném místě jako Slunce (je s ním v konjunkci) a tedy v novoluní a my žádnou Lunu nevidíme a druhá, kdy je přesně naproti Slunci (je vůči němu v opozici a naplno odráží jeho světlo) a je tedy v úplňku a my ji vidíme v plné velikosti. Tak to probíhá téměř pravidelně právě proto, že vůči oběžné dráze Země je oběžná dráha Luny v 5-ti stupňovém úhlu. Většinou tedy je nad nebo pod ekliptikou Země a mimo stín, který by mohl její osvětlenou část přikrýt.

Oběžná dráha Země kolem Slunce a oběžná dráha Luny kolem Země se však ve dvou místech protínají. Astronomie tato místa zná jako Vzestupný lunární uzel (Luna vystupuje nad ekliptiku) a Sestupný lunární uzel (Luna sestupuje pod ekliptiku). Astrologie tyto dva body nazvala jako karmické („odkud“ se jde a „kam“ se má podle karmy směrovat) a ať jde o horoskopy jednotlivců či o horoskopy všeobecné, tak je to vždy důležitá výpověď . Mýticky pak astrologie oba body pojmenovala jako Dračí hlavu (vzestupný lunární uzel) a Dračí ohon (sestupný lunární uzel)
Výjimečně nastávají situace, kdy k novoluní (konjunkce Slunce a Luny) či k úplňku (opozice Slunce a Luny) dojde v bodech, kde se protínají oběžná dráha Země a oběžná dráha Luny, tedy v místech Vzestupného či Sestupného lunárního uzlu. Pokud se tak stane ve fázi Luny za novoluní, zažíváme zatmění Slunce, protože pohledem ze Země Luna přikryje Slunce. Pokud se tak stane ve fázi Luny za úplňku, zažíváme zatmění Luny, protože pohledem ze Země Luna stojí v jejím stínu, žádné sluneční světlo neodráží a proto ji nevidíme.

A teď konečně pointa, proč jsem se o tom tak obšírně rozepsala. Jak píšu výše, naši dávní předkové oba uzly pojmenovali jako Dračí hlavu a Dračí ohon. Když na této ose došlo k zatmění Luny (za úplňku), říkali tomu, že drak požírá minulost (Luna je mateřský, domovský princip, od kterého je třeba se postupně odpoutávat a „osvíceně“ – úplňkově se vydat vlastními cestami, ač je přitom nutné čerpat z kořenů a tradic jako základny). Když na této ose došlo k zatmění Slunce (za novoluní), říkali tomu, že drak požírá budoucnost (Slunce je otcovský princip, který ve světě hledá své místo, možnosti seberealizace, obživy, uplatnění ega a zakořenění pro vlastní potomstvo).

Když se podíváme na letošní zatmění Slunce a na všechna čtyři zatmění Luny, tak se to nedá interpretovat jinak, než že půjde o jedno „setkání s drakem“ za druhým a skoro se mi chce říct, že drak se chystá „sežrat“ všechno – kořeny i semena. Osa Vzestupného a Sestupného lunárního uzlu je jinak mýtickým symbolem Uroborose , draka či hada, požírajícího sám sebe a je to starodávný symbol sebezničení a sebeobnovy, což se dá shrnout do slova transformace.

zdroj:
http://aeronet.cz/news/kdo-potrebuje-valku-ma-se-izrael-obavat-sveta-anebo-svet-izraele-draci-hlava-draci-ohon-a-draci-dragounska-jizda-zatmeni-slunce-krvavy-mesic-a-666-prijde-ohen-a-sira/
adelaida
adelaida | 20.3.2015 23:44
...odštartovať sa dá všeličo...

Tak to sedí...Na osobní úrovni jsem dnes něco důležitého skončila a něco důležitého začala. Týká se to zaměstnání. Dnes jsem se definitivně dohodla ve stávajícím zaměstnání kdy skončím a v nové práci termín, kdy nastoupím. To vše proložené tímto zatměním slunce...
neznámy
neznámy » adelaida | 21.3.2015 08:16
Velmi zajímavé,článek nastuduji.
Já byl v pátek celý den v práci,v maximální fázi jsem na chvilku
vyšel za dům do zahrady,vše mělo olověný odstín,citelně se ochladilo.
Odpoledne mi "firemní zpravodaj" sdělil,že sice to není zatím oficiální,
ale že majitelka se rozhodla posílit naše oddělení o jednoho člověka.
Nevím,co si o tom myslet ?Vztahy jsou zde velmi komplikované,málo
přímé.

Bod zatmění dělá kvadrát na můj radix Ascendent v Blížencích.
Každým rokem v předjaří mám problém s průduškami,letos je
to hodně silné.

Zatmění trvalo 2,5 hodiny,takže 2,5 roku neztrácí platnost,pozorovat
direkce a tranzity na bod zatmění a jeho velké aspekty,posuzovat
v souvislostech s poměry v radixu. :)-BOW-
neznámy
neznámy » adelaida | 21.3.2015 08:16
neznámy
neznámy | 21.3.2015 11:45
Ja som mala včera narodeniny. Som Jana 20.3.1971 o14,10 Bojnice. Ja som prežila pekný deň. Mala som pocit nových začiatkov.
neznámy
neznámy | 21.3.2015 13:03
Kvoli zatmeniu som sa zaregistrovala na tieto stranky (dnes:), aj ked ich sledujem uz velmi dlho. Zatmenie prebehlo na mojej lune, stoji na 29st.46m ryb. Kedze som v zvlastnom obdobi, par dni pred zatmenim bol pritomny aj strach.V den zatmenia vsak prevladlo skor slavnostne nadsenie a ocakavanie nejakej pozitivnej zmeny. Doobeda sa neudialo nic, poobede sa rozbehla bolest hlavy a v predvecer mi moj manzel pomenoval chyby v mojom materskom pristupe k nasmu dietatu a aj v pristupe k nemu. Az vtedy som si uvedomila ze cele poobedie narastal nejaky vnutorny tlak, ktory manzel vyvolal na povrch (boli aj slzy). Slzave udolie u mna prebiehalo aj pocas dnesneho doobedia ale malo uvolnujuci charakter (ako to slzy stale dokazu), uvolnujuci avsak aj v inom smere,prisla aj ulava z prezitkov, ktore som nosila v srdci dlho predtym.
neznámy
neznámy | 21.3.2015 13:22
Poznám niekoho, kto mal tiež konjunkciu Luny so zatmením podobne ako ty.
Tiež tie okamihy vnímal slávnostne a s nádejou ako ty, alebo ja. Ja som mala konjunkciu Slnka.
Mám pocit, že niečo staré nechávam za sebou, niečo čo sa už prežilo. A že sa môžem pozerať s nádejou dopredu.
Môžem sa opýtať? Máš schované postavenie planét. Ale všimla som si, že ascendent je v Rybách, Luna tiež. Máš ich pri sebe?
neznámy
neznámy | 21.3.2015 13:26
prave som ti pisala do posty a ty si ma predbehla na diskusii :). Luna nie je v konjunkcii s ascendentom.
neznámy
neznámy | 21.3.2015 13:31
to postavenie planet som uz spristupnila..
neznámy
neznámy | 22.3.2015 11:36
2,5 roku?? ^^

Taky mi to vyšlo v kvadratu na asc/desc.

Vnímala jsem to teda hodně silně. A ještě vnímám. Ale do slov to půjde těžko, jelikož se to odehrává na dost podvědomé úrovni.
Stránka:
< 4 5 6 7 8 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...