mesiac
Streda, 20.2.2019
Meniny má Lívia
SPLN
osvetlených 100% mesiaca
mesiac v znamení panny
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Výklad - podstatné a nepodstatné

Dogi | 14.1.2015 07:31
Zaujíma ma ako rozlišujete podstatné a nepodstatné udalosti v tranzitoch, direkciách, príp.v soláre. Kedy sa dejú udalosti, ktoré si vytvárame sami svojim správaním, kedy prichádzajú zvonka a kedy prebiehajú viac na vnútornej úrovni. Tak isto čo sa týka zdravotných vecí. Podľa čoho usudzujete, že to čo sa bude diať bude významné, alebo len prechodné oslabenie organizmu? Dala by sa táto téma postaviť aj na výklad všeobecne, ale teraz ma viac zaujíma predvídanie udalostí. Ďakujem.
neznámy » Dogi | 14.1.2015 07:39
1. synchronizacia solarov (lunarov), tranzitov a direkcii...ak aspon v dvoch metodach su podobne uzazovatele, tak zbystrim a je velka sanca, ze tie udalosti sa naplnia...

2. viac aspektov pomalych planet sucastne (nemusia byt nutne v orbise 1°, aj ked to je najvypovednejsie)... ak sa stretavaju v jednom obdobi, tak tiez to zvysuje, ze to obdobie bude doprevadzane bud krizami alebo stastim, podla povahy planet...

3. vzdy pozeram hlavne aspekty na slnko, lunu (a midpoint slnko/luna) a hlavne osy.... a samozrejme, ze zalezi aj od toho co skumam...ak napriklad zdravie, tak za velmi dolezite beriem midpointy mars/neptun a saturn/neptun a ich tranzity...ci direkcie na tie midpointy... slnko v muzskom, lunu v zenskom...6.dom...
neznámy » Dogi | 14.1.2015 07:43
tiez ma este napadlo...

4. zvyraznene temy v danom obdobi... napriklad direkcna luna je vo vodnarovi... zaroven uran tranzituje cez hlavnu osu... a jupiter sucastne trazituje cez 11.dom alebo tvori aspekt na urana... vsetky tieto kvality davaju tomu obdobiu silne vodnarske/uranske podfarbenie... a mozu sa diat veci, ktore su pre Uran typicke...
martinbd » Dogi | 14.1.2015 08:35
Výborná téma. Asi napíšem niečo podobné ako rudi. Ale dôležité sú tranzity pomalých planét, rýchle ale môžu byť spúšťače. Dôležité sú tranzity pomalých planét na hlavné osi, najsilnejšie sú podľa mňa konjukcie. Pluto, Urán cez hlavnú os sú kľúčové udalosti. Tranzity pomalých planét na svetlá. Ale dôležité je preskúmať radix. Teoreticky, môže sa udiať len to, čo je v radixe a tranzity a iné veci to len uvoľňujú, samozrejme, neberiem to tak striktne. Ale ak má niekto v radixe naznačené sklon k rozchodom, tak môže stačiť aj menej významný vplyv, napríklad vplyv len jednej planéty a nastane rozchod, ak má niekto sklon k vytrvalosti vo vzťahoch, tak ho ani silnejší vplyv nemusí rozhodiť, to isté platí aj o zdraví, ak má človek silnú konštitúciu a správnym spôsobom žije, tak by tam museli byť silné vplyvy, aby ochorel. Alebo iný príklad, ak má žena napríklad Saturna v V. dome, tak tehotenstvo nemusí prísť ani pri dobrých tranzitoch. V takých prípadoch by som hľadal zhluk dobrých vplyvov či už direkčne, alebo tranzitne, v solári. Takže porovnávať radix a vplyvy v danom období.
Potom to čo písal rudi, zhluk podobných vplyvov, či už v tranzitoch alebo direkciách, solároch. Tiež sú dôležité solárne horoskopy, videl som napríklad, že kombinácia Mars, Saturn v VI. dome solárneho môže znamenať chorobu v danom roku, ak sa k tomu pridružia zodpovedajúce tranzity a človek má slabú konštitúciu, tak je možné, že ochorie. Na druhej strane, napríklad ak si niekto robí nádeje na vzťah, je potrebné skúmať všetky vplyvy, lebo napríklad, jeden vplyv bude ukazovať na vzťah iný zasa proti, takže sa môžu navzájom zrušiť. Napríklad Urán trigon Venuša bude ukazovať na vzťah, ale zároveň v tom období stacionárny Saturn v kvadratúre na Venušu to asi prekazí. Uvedomil som si, že je dôležité skúmať aj lunárne horoskopy v kombinácii so solárnymi a tranzitmi. Príklad, ak má niekto v solárnom náznak dobrého zárobku, a v lunárnom sa objaví niečo podobné a príde do toho tranzit alebo direkcia zodpovedajúca, tak je šanca, že sa zárobok dostaví.
To či sa prejaví vplyv z vonku, alebo z vnútra, o tom hovorí teória to, že ak ja planéta v mužskom znamení, tak sa prejaví navonok, cez daného človeka, ak v ženskom, tak sa si človek niečo zvonku pritiahne, ale neviem či sa to dá absolutizovať.
To či sa prejaví vplyv fyzicky, alebo duševne závisí podľa mňa od vyspelosti jedinca. Na tom by som staval obranu proti osudu a astrálnym silám. Ak človek na sebe vedome pracuje, nemusia tie sily zostúpiť až do hmoty, ale môže ich zachytiť v duši a tam ich presmerovať, premeniť. Tiež ak žil správne, tak sa mu nemusí nič vracať, lebo planéty podľa mňa vracajú človeku karmu. Tiež ale keď nič nenahonobil, nepracoval, tak sa šťastie nemusí dostaviť.
neznámy » martinbd | 14.1.2015 09:06
A vedel by mi niekto vysvetlit ten solar ako mám na neho pozerať?
martinbd | 14.1.2015 10:16
Podľa mňa je dôležité nestrácať sa v detailoch. Sleduj kde v soláre padne Slnko, do ktorého domu, tiež sleduj do ktorého domu radixového padne solárny ASC. Tak zistíš hlavné témy roka. Napríklad ak padne solárny ASC do II. domu, hlavná téma môžu byť peniaze, ale či získaš, alebo stratíš, skúmaš cez tranzity počas roka, prípadne direkcie, alebo zvyšok soláru. Podobne so Slnkom. Príklad, keď som mal Slnko s Jupiterom v X. dome soláru, založil som si živnosť. Ale pri zodpovedajúcich tranzitoch pomalých planét. Alebo keď mi padol ASC soláru do VII. domu radixu, tak som začal vzťah, ale pri tranzitoch pomalých planét na záležitosti VII. domu. Keď mi padol ASC soláru do radixového VI. domu tak som ochorel, ale zasa pri daných tranzitoch.
Potom treba skúmať steliá v domoch, v podobnom duchu a planéty na hlavných osiach.
Napríklad Urán na MC môže znamenať rok náhlych zmien, zmena bývania a podobne, ale zasa prejsť aj tranzity a direkcie. Venuša na hlavnej osi môže byť celkom príjemný rok.
neznámy » martinbd | 14.1.2015 10:23
Ďakujem Martin super vysvetlené
neznámy » Dogi | 14.5.2015 13:47
Ahoj. Nejako som nezaregistrovala túto diskusiu, keď bola založená a tiež by som chcela prispieť svojimi skúsenosťami. Osobne si myslím, že veľmi silno pociťujeme konjukcie a kvadráty transaturnovských planét na osobné planéty a hl. osy a tiež potom, ako tu už bolo spomenuté, ak sa nejaká téma opakuje vo viacerých astro prognozách napr. solár, direkcie a tranzity zdôrazňuje určitú tému a opakuje sa nejaký aspekt, tak je udalosť z toho vyplývajúca viac menej istá, že sa udeje al. dojde k nejakej zmene. Osobne si teraz sledujem predovšetkým solár v súvislosti s jednotlivými lunármi a tranzitmi a učím sa dedukovať isté udalosti ako sa odvíjajú, niektoré aspekty v lunároch al. témy sa mi opakujú, napr. viac krát zdôraznený 6. al. 10. dom, Slnko v 3. dome v solári sa vyskytuje aj v lunáry, tranzity na MC atď.
dodo41 » martinbd | 14.5.2015 15:36
Z detailov je to vsetko postavene, su to zakladne kamene.

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Z katalógu ezoterických služieb:
registrácia zdarma »

johanes
Vypracovávam všetky druhy horoskopov na základe dlhoročného štúdia mundánnej a transpersonálnej astrológie.

horoskophoroskophoroskop Rozvaha a koncentrácia obyvateľstva je vyššia, čo by sa mohlo zužitkovať pri náročnejších projektoch, jednaniach, či štúdiu. Vyhľadávajte diskusie so zrelšími, skúsenejšími osobami, pretože dokážu ozrejmiť mnoho nejasností.

Znásilnenie / Znásilniť / Zneužiť Pri tomto násilnom čine je obeť nútená konať proti svojej vôli a jej sebaúcta dostáva ťažkú ranu. Vo sne znásilnenie značí bezmocnosť, nalomenie sebavedomia a... viac »

Policajt / Polícia Je zosobnením noriem a zákonov spoločnosti. V snoch symbol policajta môže veľa hovoriť o našom vnútornom poriadku, disciplíne, či morálnych zásadách. Je to obraz nášho... viac »

Žena Symbol ženskej, yinovej stránky našej osobnosti. Psychologicky predstavuje animu. Podľa typu, veku a správania ženy vo sne spoznáte, že aká rovina prežívania tohto... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...