mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

Tranzity Jupitera

neznámy
neznámy | 4.3.2014 13:14
Ako ste vnímali tranzitujúci Jupiter cez akúkoľvek planétu vášho radixu? Či už konjunkciu alebo nejaký iný aspekt?

Všimol som si, že Jupiter bohužiaľ nie je vždy pozitívny (ani v trigone a sextile).
martinbd
martinbd | 4.3.2014 19:31
A nemusí byť ani vždy negatívny v kvadratúre a opozícii ...

Mám celkom dobré skúsenosti s tranzitmi Jupitera, napríklad keď mi robil Jupiter trigon na Saturn v siedmom dome, spoznal dve zaujímavé dievčiny, som s nimi stále viac či menej v kontakte, s jednou intenzívnejšie s druhou menej, ale keď sa stretneme prerozprávame hodiny ...
Najlepšie sa mi zdali konukcia, a dva trigony od Jupitera na Jupiter,
Jupiter mám v Škorpiónovi, takže keď prechádzal Jupiter Škorpiónom, potom Rybami a nakoniec teraz Rakom ... stále to malo niečo dočinenia s mojou profesiou, otvorili sa mi nové možnosti, napríklad keď bol Jupiter v Rybách, začal som doučovať matematiku, ...

Ale pri disharmonických aspektoch mám skúsenosť so zradou, nemusí to byť naozaj zrada, ale ten pocit zrady tam často je, alebo môžem to nazvať stratou dôvery, optimizmu a to som vypozoroval aj u iných ľudí, prípade pri disharmonických sklon k márnotratnosti ...
neznámy
neznámy | 6.3.2014 11:53
Tak se na to dívám, bohužel mi Jupiter šel přes ix planet až po Plutu, takže si jeho působení narozdíl od Pluta moc nepamatuju.
No každopádně jak mi procházel v konjunkci na Jupitera-Urana a zároveň byl Pluto už v 1d. v konj. s Neptunem, začala ve mě klíčit myšlenka na odchod z ČR a pomalu jsem jí začala realizovat. Při druhém přechodu přes Jupitera a ASC jsem už byla ve výpovědní lhůtě a tak stejně tak se Pluto dostal ze zpětného chodu na normální a ještě jednou mi vešel do konj. s Neptunem (v té době se k nim připojil taky ten Jupiter). Když obě planety odešly s konj. s Neptunem, skončila mi výpovědní lhůta a já se chystala na odjezd. Víceméně v době kdy jsem odjížděla mi utvořil Jupiter trigon na Venuši a Marse. Takže docela dobrý odstřel. Vnímala jsem hodně síly.
Když mi Jupiter kvadrátoval stélium Merkur-Pluto-Slunce-Saturn, tak jsem se rozhodla odjet do zahraničí podruhé. Tentokrát jsem to vnímala jinak. Měla jsem pocit, že tady v ČR mě nic dobrého nečeká, a že můžu jedině odjet. Hodně nervózní energie.-ROLL-
Triny na stélium M-P-S-St, to jsem byla čerstvě v ČR (opět :D), v nové práci. Užívala jsem si pevnou pracovní dobu, pohodu v práci, skvělého šéfa a hlavně víkendy.
Opozice na hrot T-kv. neustálé migrény, vztahy s muži ... -WALL-
Opozice na stélium M-P-S-St přibližně stejný průběh jako předchozí. V tom samém momentu mi tímhle stéliem procházel Saturn a sice to bylo bolestné, za to přínosné. Saturn mě nepustil, dokud jsem nezpracovala, co jsem měla a jakmile Jupiter opustil v opozicích toto stélium, potkala jsem nynějšího partnera -FLOWER-
Konj. Luna-DSC-Sev. Uzel - vztah se posunul na vážnější úroveň. (1. přechod)
Při 2. přechodu, rozhodnutí se sestěhovat s partnerem.
Triny na stélium M-P-S-St - úplně nejlepší období v mém životě. Naprosté užívání si vztahu, nového místa, cestování (hooodně cestování).

Teď mám Jupiter v kv. s Jupiterem, ale nevím jestli to vnímám, protože teď mám ix různých konstelací, takže nevím co k čemu patří...
Jupitera mám dost poškozeného tak jsem zatím vysledovala, že jeho působení je dost intenzivní v jakékoliv podobě. Taky zatím vnímám pozitivní aspekty jako pozitivní a negativní jako negativní a konjunkce jsou takový odpich, i když ne vždycky příjemný...
neznámy
neznámy | 6.3.2014 13:59
Pradoxne, u mňa tranzity jupitera - najmä na venušu - priniesli často nárast starostí. Hlavne som to pozorovala v oblasti príbuzenských vzťahov, venušu mám v 7. dome. Pokiaľ si dobre pamätám - konjunkcia jupitera a venuše, ale aj myslím trigon jupitera na MC, ktorému vládne venuša, spôsobil vždy nárast a zviditeľnenie predtým zvládnuteľných problémov. Na jednej strane som síce bola schopná postaviť sa a riešiť ich, na druhej strane, skoro vždy nastala expanzia problémov, ktoré boli síce prítomné aj skôr, ale v latentnej podobe.
neznámy
neznámy | 6.3.2014 23:42
Momentálne mi prechádza Jupiter Slnkom a je zároveň v kvadratúre na natívny Urán. Tá konjunkcia so Slnkom by malo byť šťastné obdobie, no ale ja to tak vôbec nevnímam. Keď tak ale premýšľam, možno len vďaka tomu to ešte zvládam. Moje momentálne tranzity sú špecialita šéfa podniku totiž-LOL- Pluto opoz. Slnko, Urán opoz. Urán, Urán kvadr. Slnko, Saturn sa mi motá okolo luny.
Neviem síce ani čia som , ale ešte žijem-CONFUSED-
neznámy
neznámy | 7.3.2014 19:45
Právě mi tranzituje jupiter v 5d v trinu na asc a kvadrátu na uran, mám pocity smíšené na jedné straně cítím expanzi a na druhé napětí až vzpouru......:D
neznámy
neznámy » martinbd | 7.3.2014 19:55
Někdy v létě mne čeká tranzit 5 d. na to trigon jupík/jupík taky ho mám ve štíru ale v 8d, tak jsem zvědavá co mi přinese......ale škoda, že tam bude jen krátce, ale jak píšeš, že do budoucna ti přinesl pozitivní změny......
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 8.3.2014 00:23
Jupiteru nerozumiem, môžem sa len domnievať. Teraz mi tranzituje prázdny 12. dom a vládkyňu Lunu (na rozhraní 2. a 3. domu). Odvodím si skôr udalosti, ktoré viem kedy sa stali, ale som z nich aj tak zmätená.
Predpokladám, že aspekty na Lunu sú u mňa o citovom zveličovaní alebo veľmi hlbokom preciťovaní, pri sextile sa mojej sestre narodil syn, ale pri kvadráte na MC ma opustil ex, pri kvadráte na Venušu som si ešte odžila nejaké dozvuky pri náhodnom stretnutí s ním, ale nejaké problémy boli aj doma (Venuša vládne môjmu 4. domu). Pri sextile na Urán sa mi tak nejako začínal rozbiehať ešte neoficiálne nový vzťah...
Aktuálne mi cez 12. dom robí opozíciu na Mars už po opakovanom retrográdnom návrate a čo som si zažila? Akurát sa mi postupom času vyskytli zdravotné problémy, jedny ma dostali do nemocnice, v ktorej som predtým neležala, a teraz opäť nejaké nové... potom vypäté situácie v zamestnaní, ktoré tiež dovtedy neboli takého rázu, aké sú teraz (Ale Mars mám v natíve v 6. dome) a dúfam, že príde čoskoro máj, lebo sa mi tam rysujú krájšie tranzity a mám už veľa plánov a túžob ktoré iba čakajú na kryšlalizáciu a voľné pole pôsobnosti... Mám teraz zložitejšie tranzity... že ani neviem, či za to môže Urán kvadrát Mars, či Pluto v jeho konjunkcii, Jupiter opozícia Mars, Saturn opo Venuša :D že sa celkom teším od apríla na sextily... :P
U mňa proste veľa chce, viac ako som schopná, a ak si to až priveľmi uvedomujem, som frustrovaná a radšej by som chcela menej :P Žiaľbohu, ja som nenásytná, hoci v dobrom.
Ja mám Jupiter v natíve v súlade akurát tak s Marsom, inak sa vybíja na mojej Lune a Saturne... Skutočne niektoré veci hlboko prežívam, som môžete ma natrieť na chlieb, som dobrák, a zároveň váham, ži uskutočniť niektoré veci, (toto je snáď najhoršia vec vtedy, keď je človek ambiciózny a chce veľa dosiahnuť a je príliš "zemský", a raz som optimista, raz strácam nádeje... Hoci netvrdím, že postavenie v 8. dome musí byť hneď nafigu. Malo to viacero pomerne veľmi schopných ľudí. Tuším že aj Michael Jackson či Ján Pavol II :)
martinbd
martinbd | 9.3.2014 11:26
možno nejaké dedičstvo, peniaze od štátu ...
myslím že už len to že je vo vodnom znamení sa môže brať do úvahy ...
martinbd
martinbd » Žabkažabulienka | 9.3.2014 11:30
Jupitera máš v ôsmom dome?
neznámy
neznámy » martinbd | 9.3.2014 13:28
Tak to bych teba brala ... :) Že by se ozval nějakej neexistující strejda z Ameriky, že budu dědit:D-LOL-

Koukla jsem do budoucna a půjde mi za 3 roky tranzitní jupík ve štíru a v 8d, stejně jako mám postavení v radixu a na to jupík konj. jupík, jupík trigon venuše, ale i v kvadrátu na mars a merkur.....tak možná v té době to bude nějak "významnější"......
martinbd
martinbd | 9.3.2014 16:45
daj vedieť keď niečo zdedíš :), či to funguje ...
neznámy
neznámy » martinbd | 9.3.2014 19:14
Jo dám vědět :D-LOL-, ale myslím, že to dědictví nebude, není nikdo po kom bych měla dědit.....

Možná někdy v nedohlednu..... ten jupík štír 8d..... radix je jupík v trinu na slunce v raku v 5d a sextilu na pluto v 7d a konjunktu na neptun v 8d, ale třeba to bude jen období náboženské a duchovní obnovy...osvícení jak píše Hand:)
martinbd
martinbd | 9.3.2014 20:34
tak to hej, však väčšinou ako to pozorujem sa to odohráva na viacerých úrovniach ...
To dedičstvo nemusí byť zasa, že niekto zomrie, môže to byť aj zlepšenie majetkovej situácie v rámci rodiny, manželstva, alebo dotácie od štátu atď ...
neznámy
neznámy » martinbd | 9.3.2014 20:43
A ještě mne napadlo s tím štírem a osmým domem, že by něco se sexualitou-SHAME-:)
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka » martinbd | 9.3.2014 22:04
Ano :)
neznámy
neznámy | 11.3.2014 20:53
Asi bych ted´k tomu mému tranzit. jupiterovi v 5d (radix 8d) v trinu na asc. přiřadila to, že jsem k výplatě dostala penízky navíc na ošacení a taky syn dostal peníze vrácené na lyž.kurz a to v plné výši od státu mám z toho radost.....:)
No a k tomu aspektu jupík kv uran, jsem musela penízky dát na opravu spotřebiče naštěstí je to jen 500Kč a objednala jsem si pěkný šperk a dnes mi přišel nebyl nejlevnější, ale můj uran kv. venuše sem tam pustí nějakou tu korunu ..... ;)
neznámy
neznámy | 27.6.2014 09:59
Ahojte, máte niekto skúsenosť s tranzitom Jupiter kvinkunx Jupiter?

Mám teraz tento tesný aspekt a vôbec netuším, čo mám od neho očakávať. Okrem toho mám ešte veľmi tesný aspekt Jupiter trigón Venuša a kvadr. Luna. Mala by som mať dobré a pozitívne obdobie, no skôr to vnímam opačne a som tiež bez energie a bez nálady, tak neviem... Jupiter je v natíve v 9. dome v Strelcovi a je tiež vládcom 8. domu. Onedlho mi bude prechádzať tranzit. Jupiter zo 4. do 5. domu, kt. mám v Levovi, tak čakám nejaké zlepšenie, prípadne zvýšenie tvorivosti, uvidíme.
neznámy
neznámy | 27.6.2014 10:16
dej si kafe, jupiter má rád kvalitní arabicu. -NOSMILE-
neznámy
neznámy | 27.6.2014 11:12
To mi nepomôže... ale inak akurat si robim kawu. :)
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...