mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

Tranzity

neznámy
neznámy | 23.6.2019 23:29
Zajímalo by mě, zda vám v predikacích "vycházejí" tranzity, přesněji, zda ony tzv. zlé se projeví nepříjemně a ony tzv. dobré, trigon, sextil, příjemně.
Mně povětšinou ne. (Doplňuju o direkce a solár).
Já jsem klesla tak hluboko, že při významných tranzitech říkám "něco se tam děje". A nejsem schopna říct, že to bude dobře, nebo špatně, protože jsem byla už mockrát překvapená...
neznámy
neznámy | 24.6.2019 16:14
pokud budeme tranzity hodnotit jako proces (postupných 12 kroků) pak dělení na dobré a zlé odpadá
dodo41
dodo41 | 24.6.2019 17:17
Snazim sa sledovat jednotlive cykly, ale neda sa mi povedat ze jeden cyklus (napr. Jupiter-Mars) sa tyka tej istej temy aspon pri kvazi povrchnom pohlade. Su pospajane, prepletene do seba. Ta ista tema: nieco sa udeje pri napr. Mars - Venusa, potom sa cosi upravi pri napr. Neptun - Merkur a zase cosi ine ohladne temy pri inych spojeniach a aspektoch. Co sa tyka dobrych a zlych aspektov, tazko povedat, nedaju sa aspon za mna takto delit, ze trigony a sextily su dobre, a naopak kvadraty a opozicie spatne, je to rozne. V kazdom pripade nemam rad naoko hluche obdobia, aj ked niekedy ich vitam. Ale zase, hluche obdobia..sa ani velmi nevyskutuju. Teda niekedy clovek moze ziskat tento pocit, no je to sebaklam. Vsetko so vsetkym suvisi, a niekedy sa objavia take prepojenia, ze clovek zostava v nemom uzase.
emanuel
emanuel | 24.6.2019 21:38
skôr tie kvadráty prinášajú zmeny a posun,neznášam doslova opozície to je peklo a pár milých a príjemných vecí pri trigónoch a sextiloch potešia,ale málo ich vnímam
Magnician
Magnician | 24.6.2019 23:21
ako prosím?
neznámy
neznámy | 25.6.2019 07:14
Ja som vám vdačna za tie slová - delenie na dobre a zlé - ja to roky vysvetľujem a všetkým som s tým na smiech.
neznámy
neznámy | 25.6.2019 09:35
zřetelně je to vidět na transaturnech

výborná ukázka jsou tranzity Uranovy, které mají 7 letý rytmus,
neznámy
neznámy » Magnician | 25.6.2019 09:38
už jsme to tu probírali několikrát.

Běžné astrologické pojetí aspektů je geometrické (trinus trojuhelník, kvadratura čtverec, sextil hexagon atd)

jenže je tu ještě pojetí procesní, dvanáct na sebe navazujících kroků např. po 30°

30, 60, 90, 120, 150, 180, 210, 240, 270, 300, 330, 360


zda prožíváme období tranzitu jako "šťastné, nebo nešťastné" závisí nejen na charakteristice onoho úhlu, ale také na tom, jak jsme prožili předchozí krok. Např. rozběžný trinus bude ovlivněn tím, jak jsme zvládli rozběžnou kvadraturu. Pokud jsme ji zvládli, svoje schopnosti prohloubili, pak můžeme si užívat onu dobu trinu a sklízet ovoce, pokud jsme kvadraturu nezvládli, musíme se místo sklizně ovoce věnovat nápravě škod vziklých za rozběžné kvadratury
Nightshade
Nightshade | 25.6.2019 10:33
-THUMBSUP- Skvele povedané, veci mi teraz dávajú omnoho väčší zmysel.
Magnician
Magnician | 25.6.2019 14:35
krásne a vlastne aj spravodlivé,,astrológia je ako škola života,,nepouči si sa ? robíš skúšku znova atď. ďakujem
neznámy
neznámy | 26.6.2019 00:03
Je to takový kauzální přístup, že?
Mně se líbí, ale nedovedu si ho představit např. v poradenské praxi.
I s výkladem pro sebe samu bych měla dost problémů, pokud bych si nevedla detailní deník (životaběh - planetběh). A co teprve potom, přijde-li k Vám klient, který baží po predikaci... oč jednodušší výklad měla tradiční astrologie, byť obtížná.
Osobně si s tímhle problémem nevím rady.
neznámy
neznámy | 26.6.2019 00:11
Je to takový kauzální přístup, ne?
Má SVOU logiku. Ale v praxi si ho nedovedu představit. I sama pro sebe bych těžko dohledávala, jak jsem zvládla ten či onen tranzit, pokud bych si nevedla podrobný deník životaběhu a planetběhu.
A což když k Vám přijde klient, bažící po predikcích? To byla vskutku jednodušší tradiční astrologie, jakkoli obtížná. Čtverec je čtverec - škoda, že to tak nefunguje....
Nevím si s tím pořád rady.
neznámy
neznámy | 26.6.2019 00:13
A jak to vysvětluješ? Jako dr. Faustroll?
neznámy
neznámy » dodo41 | 26.6.2019 00:17
Vnímám to podobně :)
neznámy
neznámy | 26.6.2019 13:11
Pre mňa každá palnéta je o prijati - vždy najviac spomíname na učiteľa ktorý bol prísny ale naučil nás mnoho. Taký je pre mňa Saturn, ja uznávam takéto učenie.Pluto - ten pôsobí na mňa cez fyzickú rovinu a pritom je to pre mňa veľmi duchovná planéta, ale vie že človek musí byť najskôr človekom aby sa spojil so svojou podstatou, dáva nám toľko možnosti, toľko lásky - len my sme hluchí a slepí.
A tak môžem pokračovať dalej - Uran je pre mňa silný bláznivý duch, veľká kopa ktorá ťa chyti do náručia a zhodí z výšky. No tu náruč ma pripravenú vždy aj on.Neptún - u mňa silný a stále pre mňa tajomný. jednoznačne u mňa žiadna závislosť - dokonca ani len na kávu aj ked ju pijem denne, akonáhle som prišla do nemocnice kávu som nepotrebovala.
Mars, vnímam ako otca, vie sa so mnou hrať a robiť bláznovstva ale vie mi dať aj po zadku.

Vždy je to len o nás ako vieme prijať život a ja sa tiež občas hnevám a predsa viem že je všetko správne a aj moje postavenie planét a je na to určitý dôvod. Ak prijmem svoju planétu prijala som život v tejto oblasti - ak som ho prijala preberám zodpovednosť za svoje konanie.
Stále pracujem naozaj na prijatí Jupitera a Venuše v tom mám medzery a uvedomujem si to.
No možno všetko je u mňa iné aj z toho dôvodu že môj Uran stoji pred mojim Slnkom a ja som vždy videla veci min. z dvoch pohľadov.
Magnician
Magnician » Magnician | 26.6.2019 14:13
čiže si vždy musím pozrieť predchádzajúce tranzity,aby som pochopil tie ,ktoré mám teraz
neznámy
neznámy » Magnician | 26.6.2019 18:19
ano
neznámy
neznámy | 26.6.2019 18:28
jistě, chodí i klienti, kteří "baží" po predikcích ve smyslu co je čeká a co je nemine jéééminéé.
Těm nezbývá než sdělit, že budoucnost mají aspoň částečně ve svých rukách neboť momentálně nežijeme v době, kdy o osudu člověka se rozhoduje stopro někde jinde, ani na nebesích, ani v politbyru, ani ve služebně stb. Na druhou stranu se o osudech lidí rozhoduje v kancelářích bank, neboť žijeme v bankovním feudalismu.
marcie
marcie | 27.6.2019 07:46
vysvetľuje to i príslovie, že "smola sa lepí človeku na päty" - žiadna smola, ale dôsledky nášho správania a konania ;)

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...