mesiac
Sobota, 20.4.2024
Meniny má Marcel

Astrológia a horoskopy - 

SYNASTRIA

neznámy
neznámy | 31.5.2016 07:52
odhliadnuc od archetypov, drzme sa reality:
sam si mi tu kedysi napisal, ked som pisala, ze som vodna, ze ako viem? ze to take jednoznacne nie je :)
tak ako to teda je?
neznámy
neznámy | 31.5.2016 08:08
-LOL-
neznámy
neznámy » lak | 31.5.2016 08:11
No to doufám...já to myslím dobře, aby sis to, než mu něco odkýveš, napřed pořádně přečetla...on mate...a mám dojem, že to dělá naschvál....-PUH-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 08:15
Já se budu muset toho mýho souseda Lva zeptat, proč tu svou Račici už víc než deset let podvádí, když je to tak geniální spojení......navíc on ji nenávidí a shazuje přede všemi, mockrát jsme toho byli svědky, jednou se moje kámoška s ním i kvůli tomu pohádala........jsou spolu jen kvůli baráku, který on chce pro sebe...patová situace....
Ale je to božské spojení...:D-THUMBSUP-
Boschi, ty jsi včera asi dostal úpal na sluníčku...-PUH-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 08:18
Lev Váha, Lev Blíženec je samozřejmě oheň a vzduch, což jde krásně dohromady.
A Lev Vodnář rovněž...-PUH--PUH--PUH- a navíc je to velmi časté spojení!!!!!!
lak
lak | 31.5.2016 08:21
ja to tiez myslim dobre a s citanim s porozumenim problem nemam
neznámy
neznámy » lak | 31.5.2016 08:22
:) to je dobře
neznámy
neznámy | 31.5.2016 09:44
Sat kv Ve? Tak já bych řekla v brždění partnera, ubíjení despotickym přístupem, zakazování hovadinek a chladný přístup k lásce, k jemnosti druhého... přísný postoj k druhému...žádná lehkost :)
neznámy
neznámy | 31.5.2016 12:07
O Slnku, Mesiaci, žene a mužovi...

Slnko sála hrejivú silu, vyjasňuje všetko svojím svetlom. Rastliny rastú – a aj my sa radi slníme a máme radi dni, keď svieti. Slnko je dobré.

„Som dobré,“ hovorí si Slnko pyšne. „Som úžasné, všetci ma ctia a oslavujú. Som najdôležitejšie.“

Zamyslí sa a pokračuje: „Veď keď ja som dobré a najdôležitejšie – tak Mesiac musí byť zlý a nepodstatný… A naozaj, veď ho vôbec netreba – aj tak sa v noci nič nedeje, nič, o čom by som vedelo…“ hútalo Slniečko a čím ďalej tým viac si z noci ukrajovalo a Mesiac panovačne zatláčalo… „Som dobré,“ myslelo si Slniečko, „a čím budem svietiť viac, tým bude lepšie…“

Podstata Slnka – priamočiare jasné sústredné myslenie – zatláčalo podstatu Mesiaca… Slnko a s ním spojený um, rozum, umenie, myslenie – jasné sebestredné predstavy Slnka – čoraz viac zatláčali… Čo zatláčali?

„Nič. Veď čo nevidím, to nejestvuje. Ja myslím a teda som – a čo si nemyslím, teda nie je…“ Takto nejak si to Slnko odôvodnilo a ospravedlnilo – a pustilo sa panovať vo dne i v noci. Najprv Mesiačiku len trocha „pomáhalo“ a aj obyvatelia Zeme to zo začiatku radostne prijímali – veď čím viac dobra, tým lepšie, nie? Len múdre staré ženy krútili hlavami…

Časom začali byť ľudia chorí a nešťastní, stromy vetché a suché, zeleň a radosť sa vytrácala… Akoby niečo chýbalo.

Muži, nositelia Slnka a jasného myslenia, sa vydali hľadať liek. Nevideli a nenachádzali však nič, čo by chýbalo. Potom si dakto spomenul na Mesiac… „Jasné, Mesiac chýba,“ všetci sa nadchli. „Treba ho nájsť a naučiť ako má správne žiariť, tak aby sa vyrovnal Slnku a nebol zatlačený, chudáčik. Naučíme ho myslieť a byť v strede, tak ako sme my.“ Muži sa potešili, že to vyriešili. Keby staré múdre ženy ešte žili, krútili by hlavami…

Mysliaci muži mysliaci si, že oni sú dobro a že nič nejestvuje – začali presviedčať Mesiac, aby sa preučil. Ten sa ale podrobiť nechcel. „Nie, nenúťte ma zaprieť seba samú“, šepkala Luna. „Treba zachrániť svet!“, kričali muži, rozumne a spaľujúco. S týmto heslom nútili všetko, čo chýbalo – aby začalo aj ono žiariť a myslieť… Začali dobývať svet v mene dobra.

Zrovnoprávnili ženy. Nariadili, že aj ony budú chodiť do škôl a učiť sa myslieť ako muži. Dokonca ich volali do vlády – kde aj ony budú panovať a vládnuť a šíriť dobro po boku mužov.

Vymysleli umelú antikoncepciu, ktorá ženy ukľudní. Už nebudú rozptyľované deťmi, už nebudú neovládateľné, tajomné, nepredvídateľné – už nebudú robiť chyby, už nebudú chýbať. Predpísali tabletku a zo ženy sa stala mysliaca sebestredná nemenná a neplodná bytosť. Tušiaca, cítiaca a v zladení s kolobehmi sa ustavične meniaca žena – sa poddala…

Žena, deva, matka, vedma – tá tušiaca, cítiaca, temná a divotvorná bytosť – chýba… Chýba nám a bránime sa jej – a spolu s ňou zomiera aj samotný posvätný kolobeh života – a my sa meníme na stroje…

To, čo chýba, samé nepríde. Niečo chýba – pretože je zákonite niečoho premiera.

Nie je v povahe Luny, aby sa rozpínala, aby súperila a panovala…

Ona čaká, kým sa Slncový pán uvedomí.

Ona čaká, kým sa ty uvedomíš – a umožníš to, kým uvoľníš, otvoríš priestor…

Ona čaká, kým sa znova obnoví dôvera a úcta – aj k tomu temnému… Kým sa zmieriš s tým, že tvoj názor nie je jediný správny – a neprijmeš aj to nevidené…

Veď Mesiac je na oblohe rovnako veľký ako Slnko – pri zatmení sa presne kryjú… Veď úloha Luny, ženy, citu a noci – je rovnako dôležitá ako úloha Slnka, muža, myslenia a dňa… Aj ich vplyv je rovnako veľký – bez ohľadu nato, čo si myslíme.

Niet divu, že nám niečo chýba, že robíme chyby… Tá výzva pred nami stále stojí – konečne si to priznať, prestať sa tomu brániť, prestať sa stotožňovať s myslením, s rozumom, s dobrom, s mužnosťou – a umožniť to – prijať a doplniť to cudzie, to temné, to tušené, to, čo nevidíme. Odovzdať sa, odovzdať vládu prúdu, aby sa nám zase v pravý čas po kruhu vrátila. Potom znova nájdeme to stratené zdravie… Nájdeme mieru – a nájdeme mier


:)
neznámy
neznámy | 31.5.2016 15:39
Dakujem... Mne sa zda, ze ja som mala (ked som bola v dlhoročnom vztahu) len trigon, asi som to na vlastnej kozi este nezazila...
neznámy
neznámy | 31.5.2016 18:21
Tak teda...už dva dny do těch kvadratur a trigonů čumim a jsem z toho už celá jurodivá!!-WINKIE-

Vztahy jsou prostě pudová záležitost, buď to pude nebo nepude-PUH-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 19:10
to funguje přesně jak říkáš. on/off.
pude nepude. existovaly dříve takové lampičky na stoleček noční červené a jak svítila tak to měl být signál jako že.. šukat.
neznámy
neznámy | 31.5.2016 19:19
-ROLL-..tak o takových lampičkách nic nevím.....-LOL-
kdes to žil?:D
neznámy
neznámy | 31.5.2016 19:27
V dnešnej dobe sa už kupujú romantické vankúšiky s nápismi "Miláčik, dnes nie" a na druhej strane nápis "Miláčik, dnes áno" :)
neznámy
neznámy | 31.5.2016 19:33
jsi zaspala dobu. -PUH-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 19:38
no tak když to šlo, tak s tím nikdy žádný problém nebyl, žádné vankúšiky, ani lampičky k tomu nepotřebuju....to bude tím, že mne "hlava nikdy nebolela"...-LOL-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 19:39
viz moje odpověď výše.....-PUH-


...lampičky.....-ROLL-...vankúšiky....-ROLL-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 20:00
zase se povyšuješ nad mainstream.
mainstream přece kupoval lampičky a vankůšiky v obchodě aby měl zajištěný hladký průběh vztahu.
do prvního máje jsi taky kráčela s vlaječkou a mávala před tribůnou ne?
neznámy
neznámy | 31.5.2016 21:40
...ani ne.....já chodila očumovat na rybářský závody, který se tu dobu u nás pravidelně konaly a pak v doprovodu kamarádů dostala pusu (pusy...byli totiž dva-LOL-) pod rozkvetlou třešní......dodneška lituju, že jsem to nedotáhla dál, jak k té dvojité puse....-LOL--PUH-...ted už to asi nedoženu....-NOSMILE- -WALL-
neznámy
neznámy | 31.5.2016 23:01
teď ale ještě stihneš čerešně za blůzkou. pozvi je tam znova a budou ti je .. oba. :)
Stránka:
< 14 15 16 17 >
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...