mesiac
Štvrtok, 28.3.2024
Meniny má Soňa

Astrológia a horoskopy - 

Rok 2020, konjunkcia Saturn Pluto plus zatmenia

neznámy
neznámy | 23.2.2017 15:15
davam do pozornosti vyborny clanok o bliziacej multikonjunkcii saturn, pluto a jupiter v kozorozcovi plus zatmenia na ose rak/kozorozec...

http://www.eldhwen.sk/konjunkcia-saturnu-a-pluta-a-astrologicke-tranzity-na-rok-2020-2-cast/
neznámy
neznámy | 23.2.2017 19:23
-THUMBSUP- Dobry clanok...
Uz len samotna konjunkcia Pluta a Saturnu znaci prerod... Velke zmeny...
joulutahti
joulutahti | 23.2.2017 21:58
tiez som to pozerala....mne sa tato skvela konjunkcia udeje na nativnom saturne ...tesim sa :) ak dozijem
neznámy
neznámy » joulutahti | 23.2.2017 23:07
Mne budú títo dvaja dobráci spoluputovať po slnku a merkúre.-NOSMILE-

V minulosti táto sa táto konjunkcia vyskytla napr. pri vypuknutí 1.svetovej vojny a počas čierneho moru v 14.st.
neznámy
neznámy | 23.2.2017 23:10
no nazdar.....-ROLL-
neznámy
neznámy | 24.2.2017 10:30
synodický vztah Saturn/Pluton se vyskytuje poměrně často (3x během 100 letí) , délka periody kolísá, podle toho, zda je Pluton v přísluní, nebo odsluní. V minulém století se vyskytovala

1914/15 (3x po sobě)

1947

1982
neznámy
neznámy | 24.2.2017 10:32
co cakame to sa stane

sila myslienky
tema vedla :)
neznámy
neznámy | 24.2.2017 11:02
mně se zatmělo v roce 2015...a 2020 možná teleportace - jen musím vybrat tu správnou planetu
neznámy
neznámy | 24.2.2017 11:30
trochu temného astrobulváru;)
...na vyváženie :D
neznámy
neznámy | 24.2.2017 11:48
v letech 1982/3 za poslední konjunkce Saturna s Plutonem došlo k výraznému zhoršení mezinárodní situace a tedy i ke zhoršení vnitřních poměrů v různých zemích

vyhlášení stanného práva v Polsku, zákaz Solidarnošči, utužení režimu

U nás zhoršení politické situace díky strachu mocipánů z dění v Polsku, začátek zostřeného boje proti Jazzové sekci, zásah proti františkánskému řádu.

závody ve zbrojení rozmisťování raket Peršing2 (USA) a v odvetu na to sovětské SS20 na našem území.

nečekaně zemřel Brežněv, nastoupil kgbák Andropov, který tam také dlouho nepobyl, vystřídán Černěnkem.

můžeme mluvit o utužení vlády starců (gerontokracie) , kteří se zuby nehty drží moci

1947 - začátek studené války
1914 jak už bylo výše poznamenáno počátek 1. svět. války

psychologicky represivní udržování, bránění a prosazování vzorců (paradigmat), které by měly být nahrazeny vzorci (paradigmaty) novými, ale staré vzorce (paradigmata) se drží u moci zuby nehty.
adelaida
adelaida | 24.2.2017 21:46
To bude zajímavé. Jaképak celospolečenské události to asi přinese? A jaké z pohledu jednotlivce? V r. 1982 kdy byl Sat a Pl v konj."zuřila" studená válka a já jako dítě jsem to podprahově vnímala z rozhovorů dospělých a televize a v noci jsem pak mívala apokalyptické sny o jaderné válce. Budila jsem se s křikem, že je musím všechny zachránit.
Z pohledu jednotlivce mě nastávající konstelace zasáhnou citlivá místa v radixu.
První zatmění 12/ 2019 budu mít na natálním sev. uzlu a druhé zatmění 6/2020 na jižním uzlu při současné inverzi tranzitních uzlů. Tranzit severního přes jižní a obráceně.
Trojkonjunkci budu mít ve 12.d. a po druhém zatmění se mi tato formace přiblíží k asc. a Jup. a Sat. přes něj spolu přejdou.
neznámy
neznámy » adelaida | 24.2.2017 23:25
neviem, musel by som si nad tym dlhsie sadnut a preskumat vsetky horoskopy mocnych hracov vo svete... kazdopadne som si pozeral niektore horoskopy a napriklad horoskop EU to ma celkom zaujimave...
venusu, vladkynu MC ma na 19°50´ vah v kvadrature na uran a neptun na 18° kozorozca, cize tieto stupne budu aktivovane najskor plutom a potom saturnom, nastastie zatmenia tieto stupne minu... avsak na MC docvala Uran plus zacne vrhat opoziciu na Slnko a tiez direkcna Luna vstupi na MC (to uz bude v roku 2019)... osobne si myslim, ze EU tieto konstelacie zatrasu, ale neviem ci by som tipoval jej uplny rozpad (asi nie, lebo jupik, pluto a saturn jej bude tvorit zaroven trin na lunu do 10.domu)...skor by som to mozno spajal s nejakymi problemami s eurom (bude rozohraty kvader venuse a saturna v horoskope Eura pluto, saturnom a jupiterom plus zatmenie vytvori kvader na osu asc/desc a neskor padne aj na venusu)...mozno problematickejsi by som videl navrat saturna do tretieho dekanu vodnara (rok 2022), kde by zacal vrhat kvadraty na lunu, mars, pluto a uran by kvadratizoval midpoint sun/moon, pricom v direkciach by nastal Spln (pri trigone britania hlasovala za Brexit) plus by direkcne slnko tvorilo presny kvader na direkcny ascendent a chiron... a nesmieme zabudnut ani pluta, ktory by zas kvadratizoval Jupitera (vladcu 5. a 8.domu)...
ak som sa pozeral na horoskop USA, tak tam je to tiez zaujimave... vsetky tri zatmenia (leto 2019 je na 24° raka) padnu na citlive miesta ich horoskopu... to z leta 2019 na ich merkur, ktory vladne DESC, potom to dalsie do presneho kvadru na ich MC a posledne na Venusi, ktora vladce MC... uran niekedy vtedy bude oscilovat na midpointe sun/moon a dokonca ASc/MC... a tiez nesmieme zabudnut na navrat pluta na natalnu poziciu, pricom spolu so saturnom zacnu vrhat opozicie na merkur a vertex...
podla mna minimalne v tychto vdvoch superstatoch bude preskupovanie sil a mozno dojde aj k radikalnym otrasom... horoskop cini, ruska, ci NATO som prilis nestudoval, lebo tam nie som si isty, ze ktory z tych horoskopov plati...
inak este taka zaujimavost... spravil som si kombin medzi USA a EU.... vieme, ze Trump sa chce hlavne starat sam o seba a EU by najradsej nechal bez dozoru... Teraz akurat tvori Pluto kvader na Lunu do 1.domu v kombine, pricom Luna vladne MC = tlak na prehodnotenie spolocneho smerovania a aj celkovo na vlastnu podstatu tohoto spojenectva...
neznámy
neznámy | 26.2.2017 10:11
pozrela som na svoje tranzity v tom čase a potom aj na direkcie a solár, čo som nemala asi robiť, Mne táto partička bude kvadrátovať dvojicu Slnko Merkúr
decembrové novolunné zatmenie bude v exaktnej opo na Lunu, na ktorej bude sedieť direkčná Venuša, a novoluné zatmenie o pol roka exaktne na Jupiteri, solárny ascendent bude v konjukcii so solárnou Lunonou v presnej opozícii na Jupitera, teda na osi kde sa odohrá to druhé zatmenie, netuším, čo to môže priniesť za udalosti, ale pôsobí to na mňa pomerne desivo
neznámy
neznámy | 27.2.2017 13:45
no hej, tuto particku budu mat viaceri na citlivych miestach...a aby to nestacilo, tak este to pekne vyplnia aj zatmenia-PUH- tiez patrim medzi ludi, ktori budu urcite tieto konstelacie silno citit... ale tak mas tam aspon konjunkciu direkcnej venuse s lunou, to moze byt urcite nejake pohladenie...
Žabkažabulienka
Žabkažabulienka | 27.2.2017 16:44
No tak mne budú asi aj lahodiť, lebo trigon na Venušu v 10. dome vládkyňu 4. domu... snáď :D
Plutonie
Plutonie | 10.3.2017 00:53
No, pane jo. Co s tím?
milan08
milan08 | 10.3.2017 09:31
no nazdar-udalosi....
neznámy
neznámy » Plutonie | 10.3.2017 10:13
každý cyklus navazuje na cyklus předchozí, spojnicí mezi nimi je období od doběžného oktilu (315°) V případě synodického vztahu Saturn/Pluton jde o roky

1911
1. července zakotvil v marockém přístavu Agadir německý dělový člun SMS Panther. Tento „skok Panthera do Agadiru“ vedl k eskalaci druhé marocké krize a zvýšení mezinárodního napětí, vedoucího nakonec k 1. světové válce.

1943
obrat na východní frontě (Stalingrad), kapitulace Italie
a hromada dalších událostí

1978
Jan Pavel II.
Remek ve vesmíru
založení VONS

2015
to už je současnost
neznámy
neznámy | 9.1.2018 11:39
ja som sa narodila 1982 a napr. posledný spomenutý rok 2015 som bola "donutená" na dohodu odist z prace... a neviem co ma caka v tomto obdobi. moj dedko bol narodený v r. 1911..tiez uz spominany rok.. mohli by ste mi nieco nacrtnut ak je to mozne?
neznámy
neznámy | 9.1.2018 16:46
každý cyklus nejen ten Saturn/Pluton staví na informacích uložených během předchozího doběžného oktilu tak jako rostlina vyroste ze semene spadlého na em předchozí podzim
Stránka:
1 2 3
 

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...