mesiac
meno: heslo:
NAJČÍTANEJŠIE

Horoskop na rok 2015

Aké atrologické konštelácie na nás budú pôsobiť najbližší rok? » viac

Luna „Void of Course“

Čo znamená ak je Luna vo fáze „Void of Course“? » viac

Rebríček astrologickej literatúry

Výber najlepšej astrologickej literatúry v SK a CZ » viac

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

PLANETÁRNE KONFIGURÁCIE

   V časoch, keď som začínal s astrológiou, tak som... » viac

Saturnská skúsenosť - Saturn v 2. dome (časť 3)

Druhý dom je v astrológii najčastejšie spájaný... » viac

SYNASTRIA A PARTNERSKÉ HOROSKOPY (časť 2.)

     V minulej časti sme sa prebrali radix (osobný... » viac

Astrológia a horoskopy - 

Povolanie v horoskope: herectvo

martinbd | 18.10.2017 11:14
Videjko o hereckom nadaní v horoskopoch, píšte, komentujte ...

https://youtu.be/nSdTBzmBC0I
neznámy » martinbd | 18.10.2017 12:26
Vďaka, toto je vážne zaujímavé. Jasné, že je to len vzorka pár hercov, ale zaujalo ma to.
Kedysi som chcela byť herečkou, aj som hrávala divadlo, bolo to niečo ako ventil pre moje inak silno introvertné správanie.
V radixe mám lunu v rakovi, venušu v býkovi spojené volnou kvadratúrou. Teda nie v recepcii, ale obe planéty vo vlastných znameniach.
Je to podľa mňa túžba vyjadriť cit navonok cez niečo súladné, estetické, možno by si niečo podobné našiel u ľudí, ktorí tvoria umenie telom, výrazom, v hudbe, v tanci a tak podobne.
Také niečo si neskúmal?
Neco » martinbd | 18.10.2017 13:52
když jsi zmínil Meryl Streepovou, dodal bych příkladně Clinta Eastwooda, hráli spolu v Madisonských mostech, i ten má Venuši v Raku a Neptun přímo na MC, přitom já ho vždy vnímám jako hotového Saturňáka bez emocí, ale to dělá Asc ve Štíru, má to pod kontrolou. Jinak můj top je Jack Nicholson, kterého považuji za vrchol absolutní. Nasáčkovanej desátý dům, Asc Lev, to jak si ho mohl nevzpomenůt, Lebo si jen na Raky myslel, nejsi Rak?
Neco » Neco | 18.10.2017 13:55
Venušinské
zajo » martinbd | 18.10.2017 19:12
Prepojenie venusi a luny chapem ...no nemal by byt aj prepojeny 10. dom ?v tych prikladoch bolo prepojenie s 10.domom iba v dvoch pripadoch ak sa nemylim-PUH-
Gitus » martinbd | 18.10.2017 19:30
......mala som byt ja veru herecka -WALL-
Zaujimave videjo.-BIGEYE-
joulutahti » Gitus | 18.10.2017 19:40
no v slovenských podmienkach určite nie ;) jedine ak v nejakom divadle, ešte to má s umením niečo spoločné...lebo tie slovenské seriály ..-NOSMILE-

inak ja mam tiez aspekt venusa sextil luna, lunu mam blizko MC, slnko v levovi...no kopu inych aspektov, ktore toto povolanie u mna vylucuju :D
martinbd | 18.10.2017 20:08
Postupne sa mi odhaľujú vlohy na rôzne profesie, pred pár rokmi som sa tomu venoval a až teraz do toho začínam vidieť. Vtedy som to robil cez štatistiku, ale tak to nešlo, namiesto kvantity je potrebné použiť kvalitu, zobrať menšiu vzorku, ale ľudí najlepších v obore a tam sa to ukazuje, pre vedu to síce asi nebude dôkaz, ale pre praktické účely je to dostatočné.
martinbd » Neco | 18.10.2017 20:09
ako som ho len mohol nespomenúť, musím sa potrestať :)
martinbd » zajo | 18.10.2017 20:10
Treba pozorne počúvať, na povolanie má vplyv aj 1. dom. :)
zajo » martinbd | 19.10.2017 23:24
Ja sa polepsim;)
martinbd » zajo | 20.10.2017 07:40
to dúfam :)
neznámy » martinbd | 20.10.2017 22:47
Je to hezký, martine, ale za chvilku najdeš dost kvalitních herců, kteří tam nic takového nemají. já myslím, že je lépe jít cestou kvantity, než kvality. Kvalita jest ošemetná kategorie, a vzorek by měl být o b j e m n ý....:)
milan08 » martinbd | 21.10.2017 08:49
vlohy ma asi kazdy.
neznámy | 21.10.2017 11:59
Myslím, že podľa astrologie sa nedá určiť priamo vloha na nejaké povolanie, keď zoberiem do úvahy konkrétne to, čo vytiahol Martin, teda spojenie venuše a luny v aspekte, či znamení, tak toto konkrétne sa môže naozaj realizovať vo veľmi širokej škále povolaní, alebo aj mimo povolanie len cez konkrétnu povahovú črtu.
Doteraz čo viem, bol uskutočnený len jeden skutočne o b j e m n ý výskum, kde sa vyhodnocoval mars u športovcov. Ten výskum má výsledky, ktoré nemôžu poprieť ani skeptici. Čím výraznejší a hmotnejší prejav, tým lepšie preukázatelné výsledky. Zrejme preto mars.
Možno niekto z tunajších astrológov vie k tomu niečo konkrétnejšie, ale skúsim pohľadať na nete.
A ešte čosi sa mi vynára z pamäte, ale nič konkrétnejšie, len že šlo o seriózny výskum súvislosti saturna a zosuvov pôdy...
martinbd | 21.10.2017 12:57
Na základe čoho si myslíš, že je lepšie ísť cestou kvantity? Už som písal, že som tou cestou išiel a nikam to neviedlo, ja to tvrdím zo skúsenosti a ty na základe čoho?
Kvalita nie je ošemetná kategória, vieme kto je najlepší vo svojom obore, je to merateľné, ak sa to dobre nastaví.
Na základe čoho tvrdíš že "...za chvilku najdeš dost kvalitních herců, kteří tam nic takového nemají...", si jasnovidná, alebo si to skúsila a vyšlo ti to?
Moja skúsenosť so štatistikou v astrológii je taká, že väčšinou nič nevychádza. Je to samozrejmé, lebo astrologický výklad nie je mechanický a preto ho nemôžeme testovať mechanickými metódami, ktoré môžu dobre fungovať v materialistických vedách.
Ak by si napríklad skúmala, či majú herci v prevahe Venušu v Rakovi, nevyšlo by asi nič, mám s takýmito štatistikami skúsenosti. Ale astrologický výklad ani netvrdí, že niekto, kto má Venušu v Rakovi bude automaticky herec, takže je nezmyselné to takto skúmať. Za určitých okolností áno, možno keby sa to nastavilo tak, že v Venuša v Rakovi v I. a X. dome, problém je v tom, že ten talent môže ísť aj cez iné kombinácie planét, ako som vo videu aj uviedol, možností je veľa. Výklad horoskopu je živý, preto je ho ťažké skúmať metódami mechanickými.
Na druhej starne, ak sa zoberie kvalita, napríklad oskarový herec a predpokladáme, že astrológia funguje, tak by tam určite mal v tom horoskope niečo mať, čo ukazuje na vlohy na herectvo. Možností je viac, môže to byť to čo som uviedol vo videu, ale napríklad ako u Brada Pitta je Venuša v konjukcii s Mesiacom v dome financií, čo je tiež prepojenie týchto dvoch a vztiahnuté na zárobkovú činnosť, alebo ako u Michaela Douglasa tesná konjukcia Slnka s Neptúnom a Slnko je vládca X. domu, tých možností je veľa.
neznámy » martinbd | 21.10.2017 22:03
Popravdě myslím, že ani s tou kvantitou to nějak nevychází. - Pokud vím, výzkumy Michela Gauquelina nedopadly zcela přesvědčivě, sám se s myšlenkou statisticky prověřených údajů v astro zřejmě celoživotně "rval", na jedné straně ten Martův efekt (sportovci), na druhé "slepé" studie, u nichž vycházela padesátiprocentní úspěšnost.
Já jsem si jenom vzpomněla na zdejší diskusi o přitažlivých herečkách, myslím, že tam Rudi dal aspekt Neptun/Luna a našli jsme ho u mnoha krásných žen...
V kumštu, a herectví určitě, je podle mne vskutku těžko "měřitelné, kdo je nejlepší, když se to dobře nastaví". Oscar přece není zárukou toho, že je někdo nejlepší. Mnoho úžasných herců na Oscara nikdy nedosáhlo, a naopak;).
Ale k věci: na základě čeho tvrdím, že "za chvilku najdeš dost kvalitních herců, kteří tam nic takového nemají" - rozuměj , aspekty, umístění Luny a Venuše, jež je ve videjku. Či som jasnovidná? Hej, někdy ano. Ale v tomto pádě jsem si hodila kolečka několika herců, kteří jsou jistě kvalitní a zrovna mě napadli - Di Caprio, Tom Hanks, Paul Newman, Uma Thurman, Robert de Niro (ten má tedy opo Luny v Rybách na Venuši v Panně), české ani neuvádím, tam jsem začala Hrušínským - a u nikoho žádná vazba Luny, Venuše, ani ono umístění. Jsou tam třeba jiné nápadné momenty, častá Venuše na Asc - což zmiňuješ, ale znamení různá, u hereček je opravdu častá vazba Venuše s Neptunem - ono totiž pro herectví není někdy ani tak nutná schopnost vcítění, jako tvárnost (dokonalý příklad byla Jana Brejchová - udělala gesto, jak jí bylo ukázáno, stáhla tvář, zaplakala - třeba říci, že během času se skutečně a doopravdy "vyhrála") a u ženy přitažlivost, u muže charisma - to je dost často SL/Venuše. - Tu Venuši na MC v trigonu s Neptunem má i Tom Hanks.
Je těch možností opravdu velmi "vela", proto se mi zdá neprůkazné usuzovat v horoskopu někoho, koho neznám, na herecké vlohy právě z uváděných aspektů.
Jinak mne překvapuje, že vyzýváš k diskuzi, a když diskutuju, protože herectví mě hodně zajímá, tak reaguješ podrážděně.
neznámy | 21.10.2017 22:11
Oprava: aspekt "krásy" u žen- Venuše/Neptun
neznámy | 22.10.2017 01:11
No zrovna niečo k výskumu Michela Gauguelina som dala do diskusie, ktorú som dnes založila. Ak máš niečo k tomu bližšie, alebo k inému astrologickému výskumu, prosím ťa daj to tam.
Založila som tému zvlášť, keďže ma inšpirovala práve táto diskusia. :-)
martinbd | 22.10.2017 11:09
Takže súhlasíš s tým, čo som napísal. Ak si zoberieš ešte väčšiu vzorku, zistíš, že nevychádza nič, všetko sa zpriemeruje ako u bežnej populácie. Strávil som hodiny týmito štatistikami, aj keď niečo vyšlo, bolo to veľmi slabé. Preto tvrdím, že štatistikou to nepôjde a štatistika vždy narába s kvantitou. Cesta je kvalita, ale živý výklad, ktorý zohľadňuje celý horoskop, to je to, čo sa ti snažím vysvetliť.
Stránka:
1 2
 

KOMUNITA

Príď sa podeliť o svoje názory, myšlienky a pocity na náš originálny chat, či diskusné fóra! Spoznaj kopec fajn ľudí, pričom s každým z nich si môžeš porovnať horoskop, prečítať si jeho stručnú astro charakteristiku (a tým lepšie pochopiť jeho osobnosť), alebo si podľa vyhovujúcej konštelácie horoskopu nájsť spriaznenú dušičku, ktorej sa len tak ľahko nezbavíš (a ani ona teba :-)

Najnovší používatelia:
horoskopy benko horoskopy Dom1n1k_96 horoskopy Kristína horoskopy darkprince1231 horoskopy Alois horoskopy mirka horoskopy donkymamky horoskopy mima87 horoskopy Alan650 horoskopy Pimpf horoskopy SilviaJa horoskopy bug

Zemetrasenie Pri zemetrasení padajú domy (symbol osobnosti), stromy, v uliciach cítiť paniku. Zemský živel je symbolom racionálnej zložky osobnosti, reality, pragmatizmu, stability... viac »

Pohreb Rozlúčka so svetským životom a posledná slávnosť pred odchodom na druhý svet. Vo snoch predstavuje pohreb koniec jednej životnej fázy a začiatok druhej. Je to... viac »

Dom / Budova Predstavuje človeka, ľudské telo, osobnosť, jej vnútro. Každá časť domu symbolizuje určitú časť osobnosti: exteriér – zovňajšok, maska, kuchyňa –... viac »

Počítam horoskop... Počítam horoskop...