mesiac
Štvrtok, 25.4.2024
Meniny má Marek

Astrológia a horoskopy - 

"poškodená", "harmonická" a podobne

Paaaulieee
Paaaulieee | 29.6.2016 21:56
Ahojte, učím sa trošku astrológiu a v mnohých knihách som narazila na pojmom, ktoré tam ale neboli vysvetlené:

Čo to znamená keď je planéta v horoskope "poškodená" , kedy je postavenie planéty "harmonické" a kedy "neharmonické" a podobne... Takéto základné veci.


A ešte, pátram vo svojom znamení po počte detí, prípadne či vôbec nejaké budú, vedeli by ste mi odpovedať? A ak aj odpoviete, tak kde v horoskope sa to hladá? :) Ďakujem. Môj dátum narodenia: 27.5.1995 , 7:40, Trnava, Paulína
neznámy
neznámy » Paaaulieee | 29.6.2016 22:07
poškozená planeta má nějaký negativní aspekt od škůdců např. opozici, kvadrát (i konjunkce může být) od Marse, Saturna, Neptuna, Urana, Pluta...dokonce jsem četla názor, že planeta může být "poškozená" např. Lunou, když na ni vytváří negativní aspekt.
O dětech v radixu mluví pátý dům, ale zdá se dá z něj vyčíst počet dětí, o tom pochybuju, znám člověka s narvaným pátým domem a má jedno dítě, já mám pátý dům v Blížencích - pár astrologů mi tvrdilo, že tedy "musím" mít dvojčata...houby s octem....-LOL-
neznámy
neznámy » Paaaulieee | 29.6.2016 22:08
Proč je to tu dvakrát?...Blíženci?-LOL-
Paaaulieee
Paaaulieee | 29.6.2016 22:14
Ďakujem za odpoveď, no neviem prečo sa to pridalo dva krát :D Asi to nejak seklo alebo čo. :) :D
neznámy
neznámy » Paaaulieee | 29.6.2016 22:15
jak symbolické...-LOL-, pro Blížence...
Paaaulieee
Paaaulieee | 29.6.2016 22:23
Veru asi obe moje časti chceli odpoveď zvlášť. :D

Tak pozerám tie moje poškodené planéty a zistila som, že:

Slnko kvadratúra Mars
Slnko opozícia Jupiter, Pluto

Merkur kvadratúra Saturn, MC, Cheirón

Mars kvadratúra Pluto

Jupiter kvadratúra MC
Jupiter opozícia čierna luna

Saturn opozícia Cheirón

Urán kvadratúra severný uzol

A už len zistiť čo to je :D
neznámy
neznámy » Paaaulieee | 29.6.2016 22:27
Tak Slunko kvádr Mars není zas tak špatný, znám dost lidí, kteří to mají, sice mají těžkosti v životě, ale dokáží se s tím rvát, jsou to "tvrďáci nezlomní", pracanti a dříči....
Paaaulieee
Paaaulieee | 29.6.2016 22:39
Prvé už máme vyriešené. Ak by sa to dalo charakterizovať ako neustále prekážky v živote, s ktorými sa ale popasujem vždy nejak, tak áno, sedí to. -LOL-
neznámy
neznámy » Paaaulieee | 29.6.2016 23:23
podla tradicnej astrologie je venusa vladcom 5.domu vo svojom domicile v konjunkcii s planetou plodnosti lunou.... cize mala by si byt velmi plodna a aj mala by si mat viac deti ako byva priemer... pocet deti astrologia nevie povedat...
neznámy
neznámy | 30.6.2016 07:23
Kromě aspektace na vladaře 5.domu a hrot 5.domu od planet,které
jsi zmiňovala je prospěšné sledovat v jakém zvířetnikovém znamení
se v radixu vladař 5.domu,nebo hrot 5.domu nachází,znamení jsou
s různou mírou plodnosti :
- neplodná Skopec,Panna,Lev,Vodnář,
- průměrně plodná : Váhy,Střelec,Kozoroh,Býk,Blíženec,
- plodná : Ryby Štír,Rak,

Je-li v radixu velmi silný Mars/horko/ v postavení mimo sektu a je
z rohovývh domů velmi disharmonický na vladaře 5.d,nebo hot 5.domu,
nebo Saturn /sucho/z rohových domů a
mimo sektu diharmonický na výše uvedený 5 dům nebo vladaře,pak
děti příjdou na svět minimálně a když,tak jsou s nimi v životě docela
velké problémy při výchově.-PUH-
neznámy
neznámy | 30.6.2016 17:07
jj, díky...vidíš, můj muž má zrovna Saturna v 5.domě (ve Vodnáři) a víc jak jedno dítko nechtěl....
Jeho kámoš má to samé postavení Saturna, ale v Rybách, první dítě měl až ve 45 letech, ale do tří let druhé....(neznám jeho přesný radix, vím jen o tom Saturnu).

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...