mesiac
Utorok, 23.4.2024
Meniny má Vojtech

Astrológia a horoskopy - 

Podruzne aspekty

neznámy
neznámy | 30.11.2013 20:43
Zdar, ako vnimate alebo ako sa u vas prejavuju podruzne aspekty v tranzitoch? Sledujete si aj tieto?

U mna co si vsimam tak celkom silno bikvintil. Silou takmer ako hlavny. Aj septil pocitujem dost silno. Zaujimave ze ine ani velmi nie...
neznámy
neznámy | 30.11.2013 21:09
Ja dokonca musím konštatovať, že v mnohých prípadoch sedia viac ako tie hlavné. -LOL- Ale máš zase pravdu v tom, že ako ktoré. :)
neznámy
neznámy | 30.11.2013 21:26
Me se zdalo, ze zrovna ty jsi tu mel uz podobnou diskuzi a koukam, fakt ze jo! Dokonce se stejnym nazvem, takze davam odkaz.

http://www.zverokruh.sk/forum/astrologia-horoskopy/podruzne-aspekty/
neznámy
neznámy | 30.11.2013 22:12
Kokoz a fakt, zaujimave ze som na to aj celkom zabudol... a ten bikvintil a septil zase, no to mi je haluz :o Dikec inak.

eq.
neznámy
neznámy | 1.12.2013 11:26
Naposledy som vnímala Pluto polosextil Venuša.

Cítila som to v psychickej rovine a dokonca sa to premietlo aj do reálnych skutočností. Do života sa mi vtedy nedopatrením dostali postupne po sebe dve osoby, ktoré zobrazovali kvality Pluta, hlavne v tom horšom ponímaní. Manipulácia, ničenie mojej osoby "invisible" štýlom, plus také typické manipulátorské plutónske nenápadné klamstvá. Nemám nič proti hadom, ale obaja pôsobili ako hady naložené v cukrovom náleve. Mohli by byť v hocičom, aj tak to boli hady.

Tým, že to bol polosextil, som si to našťastie veľmi rýchlo všimla a poriadne som prečistila všetko okolo mňa, čo sa vzťahov týkalo. Odrezala som všetky prehnité korene a vysekala všetky parazitujúce popínavé liany. Bola to nakoniec veľká úľava a veľmi poučný tranzit..
neznámy
neznámy | 8.12.2013 15:37
Kde zistím svoje podružné aspekty prosím vás?
neznámy
neznámy | 8.12.2013 16:04
normalne, v nejakom astroprograme, zapni si aby si videl okrem konjunkcie, sextilu, trigonu, kvadratu a opozicie aj tieto:

KVINTIL, BIKVINTIL (72°, 144°, 216°, 288°)

SEPTIL, BISEPTIL, TRISEPTIL (51,4° 308,6° / 102,9° 257,1° / 154,3° 205,7°)

POLOKVADRATURA (oktil) (45°, 315°)

SESKVIKVADRATURA (trioktil) (135°, 225°)

POLOSEXTIL (30°, 330°)

KVINKUNX (150°, 210°)

NOVIL, BINOVIL, TETRANOVIL (40° 320° / 80° 280° / 160° 200°)

DECIL, TRIDECIL (KEPLER) (36° 324° / 108° 252°)

pripadne aj UNDECIL, BIUNDECIL, TRIUNDECIL, TETRAUNDECIL, KVINUNDECIL (32,7° 327,3° / 65,5° 294,5° / 98,2° 261,8° / 130,9° 229,1° / 163,6° 196,4°)
vandalka
vandalka | 8.12.2013 16:21
A mas niekde po ruke dobru stranku, kde su vplyvy tychto aspektov v tranzitoch dobre popisane? Kdesi som to aj citala, ale teraz neviem nic zmysluplne najst... Dakujem -FLOWER-
neznámy
neznámy » vandalka | 8.12.2013 17:26
v tranzitoch to mam len v knihach, v radixe tunak: http://www.volny.cz/richnovotny/skripta08.htm
neznámy
neznámy | 8.12.2013 17:46
Naozaj si myslím že výrazne dokreslujú ostatné aspekty,niekedy sa mi zdá akoby presne vystihovaly atmosféru v čase ich pôsobenia-BLUSH-
neznámy
neznámy | 8.12.2013 17:52
toľko aspektov??!! šak by mi z toho je.. preskočilo. treba myslieť aj na to, že tu fungujú okrem tranzitov aj sekundárne direkcie, primárne direkcie (s tými sa ani vôbec nezaoberám), sekundárne direkcie na radix, midpointy (konjunkcie, kvadráty a opozície na ne), solárne revolúcie, lunárne revlúcie (občas sledujem) a potom je tu ešte celý rad techník védskej astrológie, ktorá používa úplne iné systémy ako západná a všetko perfektne funguje. nie je jednoduché dešifrovať, ktorý aspekt mi spôsobuje to čo práve prežívam. vždy ide o koktejl aspektov + samotných typov prediktívnych metód (iných druhov horoskopov).

a inak, kvinkunx mám zapnutý stále. to je aspekt, ktorý radím medzi základné (z logických dôvodov). a snáť aj polokvadratúru. aj tú používam.

aspekty päťkového, sedmičkového, prípadne aj deviatkového radu (kvintil, septil, novil) a ich násobky používam len občas, keď sa chcem v radixe pozrieť na vyššie kvality ľudského zrodenia. ak je ich dosť, dá sa s nimi počítať, hoci si myslím, že aj jeden môže občas znamenať viac. podobne ako u narodení potkana v kanály s kráľovským stéliom na MC neznamená bohvieakú životnú slávu. teda aj nablýskaný horoskop môže v určitých prípadoch znamenať menej.
vandalka
vandalka | 8.12.2013 17:58
super, dik :)
neznámy
neznámy | 8.12.2013 17:59
Jozko, mozno ten potkan v kanali sa citi medzi ostatnymi svetovo a je v podstate stastny, o tom by sa dalo polemizovat. Som si asi 3 roky sledoval aj podruzne aspekty v tranzitoch, no s kludom mozem vsetky vypnut okrem bikvintilu, septilu a sem tam polokvadratu, ine akosi nemaju velky vplyv, alebo len total nepatrny. prave preto som sa opytal ako u ostatnich :)
neznámy
neznámy | 8.12.2013 18:05
raz som videl horoskop jedného kňaza, no ten mal hádam všetky aspekty aké existujú. mal veľmi farebný horoskop, s cheirónom na MC, ako duchovného učiteľa a liečiteľa

Turnovský tu raz spomínal, že pri sledovaní takých planét ako pluno neptun a urán je dobré sledovať aj tieto vedľajšie aspekty. oni svojim pomalým pohybom dlhší čas zostávajú na jednom mieste a tým akoby zvyšujú dôležitosť svojho pôsobenia. akoby mali viac času na pôsobenie. ako lupa pod slnkom keď koncentruje slnečné žiarenie na jednom mieste dlhší čas. a pluto pôsobí presne takto. je to ako škvarenie do hĺbky. pluto reže kruh/nás vééľmi pomaly. pri jeho pôsobení nič nezostane ako predtým. takže aj jemnejšie aspekty môžu byť viac vnímateľné
neznámy
neznámy | 8.12.2013 18:12
ono to vychádza z teórie o harmóniách - frekvenciách. je možné, že každý sme naladený na iné rezonancie a podľa toho to aj vnímame. ja napríklad keď vyrábam orgonity, tak každý sa nabije nejakou originálnou rezonanciou a keď ich ľudia vnímajú pocitovo, tak väčšinou každý si myslí, že silnejší je niektorý iný. každý môže vnímať niektorý orgonit silnejšie, alebo slabšie a každý môže mať iné pocity. v tých najjednoduchších prípadoch niekto cíti len teplo a druhý zase len "vánok". takže každý môžme mať naladený kozmický prijímač na iné stanice
neznámy
neznámy | 8.12.2013 23:57
podla mna maju aj ostatne, len zapadna astrologia ich poriadne nevie desifrovat, kedze boli objavene len nedavno (par storoci dozadu).
pritom niekto si mysli, ze indicka astrologia take nieco ako bikvintil nepozna...lenze omyl...sice oni to tak priamo nepomenuvaju, kedze ozaj pouzivaju len 5 zakladnych aspektov...lenze oni pouzivaju od nepamati horoskopy delene na jemnejsie kusky, presne co zapadna astrologia pozna pod nazvom harmonie...
treba si uvedomit, ze ked indicky astrolog pozera 8.harmoniu, tak vlastne dopodrobna ma v tom horoskope rozobrate ako to je s polokvadratmi a seskvikvadratmi, kedze tie su v tejto harmonii v konjunkcii...9. harmonii (najdolezitejsej) su v konjunkcii planety poprepajane novilmi, v siednej septilmi, v piatej kvintilmi...
urcite by som tieto aspekty nepodcenoval...:)
neznámy
neznámy | 18.12.2013 19:28
Nevíte někdo něco o Sentagonu? nějak jsem se neodhledala žádných smysluplných popisů.
Jen že je to čistá kvadratura + 10°. Prý to dost používají Rusové a je fakt, že se mi to v podružných aspektech v ZETku zobrazuje (ZET je původem ruský program).

Poèítam horoskop... Počítam horoskop...